BUBO je najväčšia cestovná kancelária na Slovensku aj v Čechách v oblasti poznávacích zájazdov. Začali sme ako start-up v roku 1992 a dnes realizujeme jednoznačne najviac poznávacích, aktívnych zájazdov zo všetkých cestovných kancelárií na Slovensku aj v Čechách. Sila a skúsenosti najväčšej CK s cestami do 195 krajín sveta k vašim službám. Od pólu k pólu už tri desaťročia.

Už pred pätnástimi rokmi o mne písali ako o cestovateľovi, ktorý prešiel celý svet. Ja som chcel byť pritom riaditeľom najlepšej cestovnej kancelárie. Aby sme spoločne vždy odhaľovali duše miest, dotýkali sa ich tajomstiev, cítili, čím žijú tamojší ľudia... Cestovanie mi dalo všetko. Cestujem už tridsať rokov. Je to môj život. 

V každej krajine snorím po tých najlepších a najoriginálnejších zážitkoch. Často sa to so mnou nedá vydržať. Preto mi trvalo prejsť dôkladne všetkých 193 krajín sveta tridsať rokov. Ale zasa si môžem povedať, že som jediný v Čechách a Slovensku, komu sa to podarilo. A dnes svoje skúsenosti ponúkam aj vám.

Spomienky spred tridsiatich rokov, keď sme nemohli uveriť, že svet sa nám otvára, sú dnes rovnako živé. Aj tie, keď sme sa s partičkou bláznov – našich prvých klientov dohadovali o prvých zájazdoch v sídliskovej obývačke u rodičov. Prvé cesty stopom, čmudiace Karosy, prvé dotyky s nedosiahnuteľnými končinami. Prvé úspechy. Budovanie značky BUBO.

Ako sme veľmi chceli, aby Slováci začali naozaj spoznávať svet. Stali sa svetoobčanmi. Rovnocennými obyvateľmi nádhernej planéty Zem. Ďakujem vám všetkým, ktorí ste sa so mnou na tomto tridsaťročnom, a stále nekončiacom sne podieľali...

Svet je najkrajšie miesto, kde sa človek môže narodiť. Povedal to básnik z generácie beatnikov Lawrence Ferlinghetti. Svet sa nám strašne páči. Napriek globalizácii stále nie je úplne globalizovaný, stále je fascinujúci, len treba vybočiť z instagramových trás. K tomu vám chceme pomôcť.

Svet je bezpečný. Keď človek vie, kam môže ísť a ako sa správať, nemôže sa mu nič stať.

Svet je geniálny, treba cestovať. Poďte do toho spolu s nami.

Tisícky malých skupín

Stovky expedícií

Podnikateľ roka

Nadšenosť klientov

7,5 milióna eur

Nadšenie

Garancia vedomostí

Garancia odchodu

DOBRÉHO KAPITÁNA SPOZNÁŠ V ZLOM POČASÍ
BUBO už štvrťstoročie posúva hranice slovenského cestovania, chodíme tam, kam sa iní odvážia až po dlhých rokoch, a predsa ešte nijaký náš klient neochorel na tropickú chorobu. Myslíte si, že máme iba šťastie?

OHROMNÉ KNOW-HOW
Riaditeľ BUBO Ľuboš Fellner je jediný Slovák, ktorý navštívil severný, južný pól aj moslimskú Mekku. S BUBO môžu naši klienti vyraziť ďalej. Niet inej firmy v SR ani ČR s väčším know-how v téme bezpečnosti na cestách. Snúbi sa u nás znalosť (riaditeľ BUBO je lekár s atestáciou) s extenzívnou praxou.

ŠIROKÁ SPOLUPRÁCA
Hoci zastávame názor, že očkovanie nie je všemocné a dôležitejšia je prevencia a skúsenosti, samozrejme, spolupracujeme aj s najväčšími očkovacími centrami, kde poznáme majiteľov mnoho rokov a máme nadštandardné vzťahy.

NEPODLIEHAME HYSTÉRII
Mnohí si pamätáte skazu, ktorú médiá predpovedali ľudstvu v súvislosti so šírením SARS, vtáčej, prasacej chrípky, eboly či ziky. Pamätáte si, ako nás odhovárali od cesty do Thajska po tsunami, pretože sa nakazíme a ublížime trpiacim. Po svete sa organizovali charitatívne zbierky pre Thajsko, my sme reálne pomohli tým, že sme miestnym dali prácu. A zažili nijako nenarušené pláže a dediny bez turistov. Na slávnej Maya Bay sme boli sami. Máme vždy informácie z prvej ruky a vďaka skúsenostiam a silnému teamu rozlišujeme fámy od faktov a riziko od úžasného zážitku.

MAPA CESTOVATEĽSKEJ BEZPEČNOSTI
Sme jediná cestovná kancelária, ktorá vydáva mapu cestovateľskej bezpečnosti. Sme jedinou cestovnou kanceláriou v SR aj ČR, ktorá sa tejto oblasti systematicky venuje. Povinnosťou každého sprievodcu a každého pracovníka BUBO je ovládať tému bezpečnosti na cestách, naštudovať si ju a prejsť testom v BCA a školeniami. Školia ich tí najpovolanejší.

SILNÝ ZÁKLADNÝ TÁBOR
Náš základný tábor pracuje 24 hodín denne, má ohromné skúsenosti a znalosť riešiť krízové situácie. V ktorej inej firme vám nonstop linku zdvihne človek, ktorý niekoľkokrát prešiel cestu okolo sveta? Ľudia, ktorí riešia váš problém, vyriešili podobných tém už tisíce. Náš silný tím a praktické znalosti sú ohromnou výhodou prevás v čase, keď to budete najviac potrebovať.

DESAŤKRÁT SILNEJŠIE POISTENIE
Najlepšie poistenie proti insolventnosti (vo výške 7,5 milióna eur) máte už v cene každého zájazdu (10x silnejšie než bežné cestovky). Dokazuje našu veľkú silu a zanietenie pre prácu. Vašou zárukou je však naše dlhoročné odhodlanie robiť veci lepšie.

EXKLUZÍVNA ISTOTA PRE VÁS
Nikto s nami ešte neochorel, ale čo keď si zlomíte nohu v Tibete? Čo keď spadnete z koňa na Ohňovej zemi? BUBO vám ako jediná cestovná kancelárie na Slovensku ponúka užv základnom poistení neobmedzený limit na preplatenie liečebných nákladov vzahraničí. Ide o exkluzívnu zmluvu, ktorú má s poisťovňou Allianz iba BUBO. Nevyužijte ju! Ale dá vám pokoj.