1771 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti

Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

R

Rod. Dudičová

Dômyselne vyskladaný zaujímavý itinerár

Prajem pekný deň! Nechala som si trochu čas na recenziu, aby som mohla stráviť dojmy z dovolenky a samozrejme ustáť v práci podovolenkové tempo.  Vymysleli ste to brilantne. Celý itinerár je vyskladaný dômyselne a zaujímavo. Tempo aj čas na prehliadky sú dostatočné, aj keď samozrejme v jednotlivých múzeách by vedel byť človek aj niekoľko dní. Zaujali ste aj našich teenagerov a zvládli to aj ľudia vo vysokom veku. Sprievodca Jaro Zo 100 bodov má u nás 150. Absolútny profesionál, kľudný, ústretový, orientovaný v prostredí i téme. Čo by ste mohli zlepšiť? Určite by potešilo viac hotelov s bazénom na trase, hlavne po celodennej horúčave to dobre padlo. Hotel na Cypre nám vyhovoval, lebo šnorchlujeme, ale ostatní mali problém so vstupom do mora. Tiež nám pripadal zbytočný čas na presun do Larnaky , keď v Pafose je letisko od hotela 15 min.  Trochu nás ešte prekvapil tranzit do Viedne. Uhradili sme ho hneď na začiatku, ale pred dovolenkou, keď sme zháňali dlhodobé parkovanie v Bratislave, by nám skôr vyhovovalo parkovanie vo Viedni a už sme tranzit nemohli stornovať. Možno by ste mohli na to zvlášť upozorniť klientov, nech si to dopredu rozmyslia.Celkovo Bubo splnilo naše očakávania. Tento zájazd by mal každý intelektuál absolvovať minimálne raz za život. Určite budeme odporúčať. 

Zájazdy:

Cyprus , Grécko
R

Rodina Matejková

Maroko bez problémov a starostí

Dobrý deň. Nedá mi, aby som Vám nenapísala. V termíne od 1. septembra  do 10. sepembra sme boli Vašou spoločnosťou v Maroku so sprievodcom Robertom Jergom. Dodnes sa tešíme z krásne prežitých dní a spomíname na krásy Maroka a hlavne na atmosféru, ktorá je v dnešnej dobe tak výnimočná. Nielen, že konečne môžme cestovať a spoznávať nepoznané, ale aj vďaka Vašim sprievodcom, v našom prípade Robertom Jergom, sme nabití informáciami o všetkom, čo len môže cestovateľov zaujímať, ako história, život, školstvo, zdravotníctvo....no a počas menežovania Robertom Jergom sme sa len nechali unášať krajinou a vychutnávali sme si bez problémov  a starostí všetky možné aktivity. Týmto chceme poďakovať Vášmu sprievodcovi za krásny výlet a želáme mu, nech má vždy toľko elánu a síl robiť ľudí spokojných a bezstarostných na dovolenkách sprostredkovaných Vašou cestovnou spoločnosťou. Robert Jerga stopercentne reprezentuje znak Vašej cestovky "Bubo". Rodina Matejková

Zájazdy:

Maroko
S

Svatava Nováčková, Zlín, ČR

V Maroku jsme se cítili jako doma

Milí přátelé, ráda bych Vám poděkovala za krásnou dovolenou plnou sluníčka, poznání, tažinů a úžasných spolucestovatelů. Obrovský podíl na naší spokojenosti měl samozřejmě náš průvodce, Robert Jerga. Nestačí mu být jen chodící encyklopedií, kterou Robo bezpochyby je. On je navíc parťák, anděl strážný a nic pro něho není nemožné. V Maroku jsme se cítili jako u něj doma. Zájezd pro sebe a 19 letého vnuka jsem objednávala cez sesterskú CK SEN, ale poděkování posílám Vám. Kromě všeho, co jsem popsala výše, chci poděkovat všem novým slovenským přátelům. Bylo příjemné slyšet zase slovenštinu a strávit 10 dní mezi samými veselými a pohodovými lidmi.

Zájazdy:

Maroko
R

Rudo & Maria

Vždy bol dostatok priestoru na vlastnú zvedavosť

Dobrý deň, Chceme dodatočne napísať pár slov k našemu sprievodcovi na zájazde Južnou Amerikou. Boli sme s Bubom a aj na tomto type expedície prvý raz, no Ľubor nastavil latku vysoko. Jednak ide o jeho osobnostné kvality - je prirodzený leader, stmeluje kolektív, načúva jednotlivcom, dokáže aj v tažších chvíľach udržovat atmosféru kľudu a dobrej nálady (veľmi dôležité). Zájazd viedol s veľkým prehľadom, bol stále super zorientovaný a napojený na bezprostredne okolie, aj vďaka svojej plynulej španielčine. Sprostredkoval nám vhľad do miestnych reálií, historickeho kontextu a vždy sme mali dostatok priestoru na vlastnú zvedavosť. Nechával zájazd plynúť prirodzeným tempom: nikdy sme nemali pocit, ze nestíhame alebo že nemáme čo robiť (stihli sme toho dosť veľa a nebolo to na úkor kvality). Ľubor je proste človek na svojom mieste. Rovnaký pocit máme aj z fungovania celej cestovky Bubo. Dakujeme za krásny vylet (ktorý stále trvá... :-)) a prajeme vám dlhodobú prosperitu, nech sa ako my cíti este veľa vašich budúcich spokojných klientov! Zdravime vas.

Zájazdy:

Južná Amerika
M

Melmukova Lenka

Poděkování

Dobrý den,Chtěla bych zhodnotit tento zájezd tak jako ostatní, ktere jsem podnikla s Vaší CK , na výbornou.Moc velké poděkování patří Adriance Molnarove , která nás prováděla, přestože toho na ni bylo ze strany CK nakládáno více než zdrávo, zejména přejezd z Whitehorse do Anchorage (nebylo v původním itineráři).....Byla takovým naším sluníčkem na cestě, vždy milá, ochotná pomoci každému, znalá věci.Nechť máte více takových průvodců.Přeji krásný den a těším se na další zájezdy .

Zájazdy:

USA
T

Tatiana Fedorková

Nádherný mix všetkého, po čom duša cestovateľa túži a plesá

Dobrý deň, rozhodla som sa napísať pár slov o mojom výlete do Thajska, Malajzie a Singapuru v termíne 28.7. - 16.8.2022, ktoré ste mi ako CK umožnili. Pozerám a triedim si fotografie a stále si pripomínam tie nádherné 3 týždne, ktoré sme v uvedených krajinách strávili. Veľmi oceňujem nápad zavítať v Thajsku aj na sever krajiny - pralesy, ryžové polia, karenské obydlia a Kareni, dokonca aj naši sympatickí sprievodcovia boli Kareni, to je krása, ktorá je nevšedná a pre Stredoeurópana nevídaná! Bangkok a Ayutthaya ma očarili tiež svojou atmosférou a historickými skvostami! A to, čo si pod pojmom Thajsko zvyčajne predstavujeme - pláže, krásne ostrovčeky, dokonca aj mangrovové lesy, to sme videli v južnom Thajsku, v provincii Krabi. Nádherný mix všetkého, po čom duša cestovateľa túži  a plesá. Chcem rovnako oceniť aj iné dobrodružstvá, ktoré nám táto cesta ponúkla - rafting na rieke v džungli, kajaky na ceste za mangrovovým pobrežím, varenie thajských jedál s profesionálnou kuchárkou, krátke výlety na malebné ostrovy v Andamanskom mori a najvyššie miesta (veže) v Bangkoku, Kuala Lumpur aj Singapure nám priniesli nevšedné zážitky, krásne zábery  a nádherné spomienky. Našim sprievodcom bol Marek Melúch, večne usmiaty, pohodový mladý človek, ktorý mal neľahkú úlohu, skĺbiť tím ľudí vo veku cca 15 až 78 rokov (a to celé 3 týždne)! Nehovoriac o manažovaní tak rôznorodej a nie krátkej cesty. Myslím, že to zvládol bravúrne, a že sme aj jeho pričinením cestou nevnímali žiadne vážne problémy. Naopak, každého vypočul, poradil, navrhol riešenie, profík ako má byť. Chcem oceniť aj náladu a príjemnú spoločnosť, ktorú sa každý v skupine svojím správaním a zdieľanými cestovateľskými zážitkami snažil vytvoriť. Verím, že niektoré priateľstvá ostanú navždy.  Nie je to krásne? Ďakujem za cestu, ktorá od augusta tróni v mojom zozname zahraničných ciest! S pozdravom,                          

Zájazdy:

Malajzia , Singapur , Thajsko
K

Katka

Gastronomický zážitok v Maroku

Akurát sme sa vrátili z fantastického zájazdu po Maroku. Boli sme prvýkrát na zájazde s BUBOm a boli sme veľmi spokojé. Mali sme výborného sprievodcu Roba, ktory okrem toho ze v Maroku žil a krajinu pozná, aj Maroko miluje, čo bolo vidno aj na jeho sprevadzaní. Mali sme výborne pripravený program vrátane jazdy na ťavách na Sahare, najviac oceňujem naše prechádzky po Medinách vo viacerých mestách, ako aj vopred dohodnuté návštevy obchodov s odborným výkladom k marockým produktom. Bol to taktiež gastronomický zážitok s odporučenými a dohodnutými reštauráciami. Veľa sme videli, mali sme aj prijemnú skupinu a dozvedeli sme sa aj veľa informácií o Maroku (história, politický systém ako aj vyzerá súčasný život). Takýto výklad sme mali od nášho sprievodcu počas našich presunov v klimatizovanom autobuse s lokálnym šoférom, ktorý bol celú dobu s nami. Veľmi odporúčam a budem sa tešiť na ďalšie cesty s Robom a s Bubom.

Zájazdy:

Maroko
Z

Zuzka

Poďakovanie

Ďakujeme za skvelo zorganizovaný poznávací zájazd a nádherné zážitky.Naša sprievodkyňa Deniska zariadila aj vyhovujúce počasie...

Zájazdy:

Azorské ostrovy (POR) , Madeira (POR) , Portugalsko
I

Ivana a Tomáš

Místo, kde se zastavil čas

Počátkem srpna jsme se vrátili z cesty po Kubě, kde jsme absolvovali "absolut total". Na cestu jsme se důkladně připravili, předem jsme pročítali různé příspěvky, cestopisy a jiné recenze. To, co jsme však zažili, vysoce předčilo naše očekávání. S CK jsme cestovali poprvé, ale určitě ne naposledy. Byli jsme velice spokojeni. Na dva týdny strávené poznáváním Kuby se nedá vůbec zapomenout. I díky vynikajícímu průvodci Luborovi. Je to člověk na pravém místě. Je vidět, že Kubu miluje, má ji v krvi. Dlouhé přesuny nám zpříjemnil svým vyprávěním, popř. sledováním různých filmů a dokumentů o Kubě. Kuba je nádherné místo, místo, kde se zastavil čas, neexistuje žádný shon ani stres. Je zajímavá, veselá, je potřeba ji vidět na vlastní oči. Určitě nedoporučujeme pouze válení se na Varaderu, ale vy, kdo chcete poznat opravdovou Kubu, absolvujte zájezd Absolut total. 

Zájazdy:

Kuba
Z

Zuzka H.

Nórsko je prekrásna krajina

V auguste som sa zúčastnila zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník. Zájazd splnil všetky moje očakávania, Nórsko je prekrásna krajina. Chcem pochváliť hlavne nášho sprievodcu Miška, ktorý vykonával svoju prácu oveľa viac ako na 100%. Kiež by bolo viac takýchto sprievodcov... Miško...ďakujeme !!

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
T

Tatiana Fedorková

Nádherný mix všetkého v južnom Thajsku

Dobrý deň, rozhodla som sa napísať pár slov o mojom výlete do Thajska, Malajzie a Singapuru v termíne 28.7. - 16.8.2022, ktoré ste mi ako CK umožnili. Pozerám a triedim si fotografie a stále si pripomínam tie nádherné 3 týždne, ktoré sme v uvedených krajinách strávili. Veľmi oceňujem nápad zavítať v Thajsku aj na sever krajiny - pralesy, ryžové polia, karenské obydlia a Kareni, dokonca aj naši sympatickí sprievodcovia boli Kareni, to je krása, ktorá je nevšedná a pre Stredoeurópana nevídaná! Bangkok a Ayutthaya ma očarili tiež svojou atmosférou a historickými skvostami! A to, čo si pod pojmom Thajsko zvyčajne predstavujeme - pláže, krásne ostrovčeky, dokonca aj mangrovové lesy, to sme videli v južnom Thajsku, v provincii Krabi. Nádherný mix všetkého, po čom duša cestovateľa túži  a plesá. Chcem rovnako oceniť aj iné dobrodružstvá, ktoré nám táto cesta ponúkla - rafting na rieke v džungli, kajaky na ceste za mangrovovým pobrežím, varenie thajských jedál s profesionálnou kuchárkou, krátke výlety na malebné ostrovy v Andamanskom mori a najvyššie miesta (veže) v Bangkoku, Kuala Lumpur aj Singapure nám priniesli nevšedné zážitky, krásne zábery  a nádherné spomienky. Našim sprievodcom bol Marek Melúch, večne usmiaty, pohodový mladý človek, ktorý mal neľahkú úlohu, skĺbiť tím ľudí vo veku cca 15 až 78 rokov (a to celé 3 týždne)! Nehovoriac o manažovaní tak rôznorodej a nie krátkej cesty. Myslím, že to zvládol bravúrne, a že sme aj jeho pričinením cestou nevnímali žiadne vážne problémy. Naopak, každého vypočul, poradil, navrhol riešenie, profík ako má byť. Chcem oceniť aj náladu a príjemnú spoločnosť, ktorú sa každý v skupine svojím správaním a zdieľanými cestovateľskými zážitkami snažil vytvoriť. Verím, že niektoré priateľstvá ostanú navždy. Nie je to krásne? Ďakujem za cestu, ktorá od augusta tróni v mojom zozname zahraničných ciest! S pozdravom,    

Zájazdy:

Malajzia , Singapur , Thajsko
A

Anonym

Poďakovanie

Dobry den,v piatok som sa vratil zo zajazdu Toronto,Niagara,New York,Washington,chcem touto cestou podakovat za profesionalny pristup nasich sprievodcov Michala a Barbari a zvlast druhej menovanej,ktora so mno cestovala az do Blavy a aj ked uz nemusela pomohla nam ako v Parizi tak vo Viedni lebo boli problemy pri navrate zmeskany let,batozina neprisla.Takze tymto dvom udelujem cestovatelsku pochvalu.Diky,Milan Holly

Zájazdy:

Toronto , USA