Čakajte prosím...

Referencie

1927 príspevkov

R

Rudo a Slávka

25.03.2019

Je neuveriteľné, koľko sa toho dá stihnúť za jeden mesiac

Milé Bubo!

tento rok vo februári sme absolvovali úžasný, ale namáhavý okruh Južnou Amerikou - raz za život. Je neuveriteľné, koľko sa toho dá stihnúť za jeden mesiac... Mali sme možnosť prejsť sedem najväčších štátov južnej ameriky, ochutnali ich víno, steaky a gurmánske zvláštnosti, pričuchli k ich histórii a užívali si prírodné krásy. Okúsili sme tie najskromnejšie "hotely" v Bolívii až po skutočný luxus v Brazílii. Nie sme fotografický šialenci, ale na kartách máme niekoľko tisíc fotografií. V hlave rezonujú pohľady na Machu Picchu, planinu Salar de Uyuni a  sochu Ježiša v Riu. Prežili sme zip-line nad džungľou v Bolívii, výstup na Chacaltayu, zjazd Death road na bikoch, plavbu pod vodopádmi v Iguazú a karneval v Riu. Nebolo to vždy jednoduché, ale všetci sme to dali a živí a zdraví sa vrátili domov. Obdiv patrí našej sprievodkyni Danke, ktorá s večným entuziazmom, energiou a odzbrojujúcim úsmevom s prehľadom zvládala všetky situácie  a popri tom dokázala chŕliť informácie, ktoré by stačili na pár vydaní Lonely planet. Ešte sme doma len pár dní a už vyberáme ďalšie destinácie s Bubom. Tak šup-šup do sveta!

Rudo a SlávkaZájazdy:

Uruguaj , Peru , Paraguaj , Chile , Brazília , Bolívia , Argentína
M

Martin Randziak

22.03.2019

Krásna kubánska hudba mi bude znieť v ušiach ešte dlho po prílete domov

Ahojte bubaci pozdravujem vás z Varadera, kde momentálne vstrebavame zazitky z cesty naprieč celou Kubou, čakáme na odlet a tak som si našiel čas sa s vami podeliť s tým čo sme v tejto nádhernej krajine zažili. S bubom cestujem 1x pretože po Kube som dlho túžil a chcel som skúsiť aj niečo iné ako len návštevu hlavných turistických atrakcií - proste som chcel dostať “ostrovu slobody pod kozu :) a môžem teda povedať že naša úžasná sprievodkyňa Valika nás previedla po miestach o ktorých sa mi ani nesnívalo a to som mal o Kube načítané fakt veľa. Napr. padne otázka či by sme si nechceli zajazdiť na koňoch a vy to cítite tak že určite áno :) Valika obvola domácich nech žoženú kone v dedine :D a zrazu si len tak cvalate naprieč nedotknutým vidiekom kde sleduje aký život naozaj na Kube je a potom sa ešte okupete v horskom jazierku ktoré je tam celé len pre vás :) alebo len sa presúvané z mesta do mesta ( inak videli sme nádherne mesta pričom okrem Havany má najviac očaril Trinidad a Baracoa) kúpali sme sa viviackrát v Karibiku ako aj teraz v Atlantiku a krásna kubánska hudba mi bude znieť v ušiach ešte dlho po prílete domov a tak si len tak ideme a naložíme chlapca ktorý nás zavedie k babicke vysoko v horách na východe Kuby kam by sa bežný turista nedostal ani keby zablúdil a dáme si u nej tu najlepšiu absolut total bio kávu :D akú som kedy pil :) následne sa opäť presúvame na krásne miesta ktoré sú v programe ... Valika zahlási pauzu a vy sa ocitnete na farme kde vás už čakajú plne stoly miestnych špecialít, dostanete do ruky mačetou vysekaný nápoj z ovocia so stromu a po výbornej kávičke sa vydáte ďalej spoznovat tuto prekrásnu krajinu, all inclusive za 2 ecka hej :D proste každý deň veľa autentických zážitkov na ktoré vôbec nie ste pripravený .Zároveň však treba jedným dychom dodať že Kuba sa čím ďalej tým viac mení stavaju sa hotely, zavádza inernet atd a ktozvie čo stane po ére Castrovcov takze možno už my sme tu boli o 5 minút 12 a vychutnali sme si krajinu aká na svete už neexistuje. Za mna môžem povedať že toto bola zatiaľ pre mna naj dovca najmä kvôli takýmto momentom - kubánske know how ktoré fakt potrebujete a Valika mi prišla s touto krajinou zzita ako siamské dvojča :D tak by som jej chcel ešte raz podakovat za to obrosvske penzum práce ktoré nám kazdy deň od rana do večera s usmevom odovzdavala a na takúto kubansku vlnu sa dostane aj vy ;) a pre ostnych bubakoch odporucam aboslut total nevylehujte len na plazi ak chcete spoznat ozajstnu autentickú kubu ;) z jednej z najkrajších plazi sveta pozdravuje novy bubak Martin ;)Zájazdy:

Kuba
T

Tomas a Klaudia

22.03.2019

Prežili sme nádherné chvíle na troch Havajských ostrovoch plných krásnych farieb a srdečnej atmosféry domácich

Dobrý deň prajeme. Akurát sme na ceste domov z “lovenia” zážitkov s Vami. Havaj absolútne nesklamal. Prežili sme nádherné chvíle na troch Havajských ostrovoch plných krásnych farieb a srdečnej atmosféry domácich. Zažili jedinečné výlety vrtulníkom, cesty autom okolo ostrova po lávových poliach, západy slnka pozorované so štítov sopiek. Všetko za sprievodu výbornej, pohodovej Moniky, ktorá nám vždy vychádzala v ustrety pri “lovení” nádhernych miest Havaja. Ďakujeme a snáď do skorého videnia.Zájazdy:

USA
E

Eva Fignarova

21.03.2019

Ubytovanie v luxusných stanoch so sprchou pod hviezdami bolo viac ako len romantické

Strávili sme na Madagaskare s bubom 2 čarovné týždne. Je to krajina nádhernej prírody, prekvapivo dobrého jedla a zároveň nesmiernej chudoby. Očarili nás Lemure i chameleóny aj korytnačky. Prales, more i krajina ako z divokého Westernu. Ubytovanie v luxusných stanoch so sprchou pod hviezdami bolo viac ako len romantické. Ako bonbonik bola naša Kika, ktorá sa o nás naozaj príkladne starala.Zájazdy:

Madagaskar
J

Jitka Schmidtová

20.03.2019

Určite budem i naďalej spoznávať s Bubom

  • Pred pár dňami som sa vrátila zo zájazdu Thajsko, Malajzia, Singapur. Slovom snáď ani nie je možné opísať moje dojmy a všetky zážitky. Tak perfektne prepracovaný zájazd, fantastické množstvo rôznorodých aktivít a fakultatívnych výletov som doposiaľ ešte nezažila. Ani v jenom okamihu som sa necítila stratená v novo spoznávaných krajinách. Za to všetko chcem poďakovať Bubákom, ktorý koncipovali všetky detaily tohto prenádherného zájazdu. Ono by to však nefungovalo bez perfektne profesionálneho sprievodcu Samuela Klča, ktorý svojim prirodzeným živým naturelom a maximálnou ochotou sa o nás po celú dobu staral. Nie vždy je jednoduché pracovať s väčšou skupinou ľudí rôznych záujmov, ale on to zvládal bravúrne. Môj dojem z celého zájazdu umocnila aj výborná klíma medzi spoluobjavujúcimi - samí úžasní ľudia z celého Slovenska. Určite budem i naďalej spoznávať s Bubom, nakoľko nech sa človek snaží ako chce Vaše dlhoročné skúsenosti sú naozaj zárukou, že s Vami sa nudiť nebudem. Ešte raz veľkéééé ďakujem.  Jitka Schmidtová


Zájazdy:

Thajsko , Singapur , Malajzia
M

Milada Precnerová

12.03.2019

Som presvedčená o tom, že cestovateľ, ktorý cestuje na vlastnú päsť, nie je schopný pripraviť cestu tak, aby videl všetko to, čo daná oblasť ponúka.

V dňoch 22.2.-9.3.2019 sme sa zúčastnili poznávacieho zájazdu pod názvom Kuba Absolut total. Bola to moja vysnívaná a dlho plánovaná destinácia, a taktiež už dlho sledujem aktivity a vývoj CK BUBO, takže pri výbere dovolenky sme mali úplne jasno. Chceli sme vidieť čo najviac z Kuby, tej krásnej, hoci históriou tvrdo skúšanej krajiny. Som presvedčená o tom, že cestovateľ, ktorý cestuje na vlastnú päsť, nie je schopný pripraviť cestu tak, aby videl všetko to, čo daná oblasť ponúka. BUBO to zvláda predovšetkým vďaka dlhoročným skúsenostiam s mentalitou i materiálnymi podmienkami tejto krajiny. Bolo jasné, že nejdeme na luxusnú dovolenku do päťhviezdových hotelov, a tomu sme prispôsobili aj naše očakávania, takže sme boli takmer vždy milo prekvapení. Bývanie síce nebolo luxusné, ale vždy čisté a príjemné, strava nie určená na gurmánske zážitky, ale vždy veľmi chutná, s dostatočným výberom i množstvom. Vaša cestovka nás rozhodne nesklamala, ale je to práca desiatok ľudí, s ktorými sme viac-menej neprišli do kontaktu. Myslím si, že väčšinu ťarchy spokojnosti či nespokojnosti klientov znáša sprievodca a ten náš bol jednoducho fantastický. Janko Buday nás privítal už na letisku a odvtedy sa nám venoval počas celého pobytu. Je to skvelý chalan s množstvom vedomostí, skúseností, organizačných schopností, ale predovšetkým s láskou k svojej práci a ľuďom. Nikdy nebol mrzutý ani unavený, vždy promptne vyriešil každý náznak problému, vždy bol ochotný odpovedať na akúkoľvek našu otázku. Nikde sme dlho nečakali, nestrácali sme zbytočne čas, naplánované prestávky zodpovedali potrebám turistov. Na cestách s BUBO sa nám opäť potvrdilo, že nie materiálne podmienky, ale ľudský činiteľ je to, čo robí zákazníkov spokojnými alebo nespokojnými. A my sme rozhodne spokojní boli! Do budúcnosti prajeme Jankovi véééľa zdravia a úspechov a CK čo najviac takých sprievodcov, ako je Janko. S pozdravom M. Precnerová a M. KopecZájazdy:

Kuba
H

Hana Odzganová

12.03.2019

Splnili ste mi sen, ktorý som si vlani vysnívala k svojim okrúhlinám!

Dobrý večer! Pred pár dňami som sa vrátila z dovolenky na Islande! Tak ako asi  aj ostatní, aj ja sa chcem z celého srdca poďakovať za krásnu dovolenku na Islande. Nie som veľký cestovateľ a s Bubom som cestovala prvýkrát, no som nadmieru spokojná so všetkým, či je to ubytovanie, náplň zájazdu, let. Splnili ste mi sen, ktorý som si vlani vysnívala k svojim okrúhlinám! No  obzvlášť ďakujem nášmu veselému sprievodcovi Robertovi Tarabovi, za jeho prístup, úžasné informácie , vtipnosť! Všetko bolo super! Verím, že sa mi v budúcnosti ešte podarí vycestovať a spoznávať aj ďalšie kúty sveta s Bubom!  Prajem čo najviac tak spokojných klientov, ako som ja! S pozdravom Hana OdzganováZájazdy:

Island
 

 Andrea Ticha

12.03.2019

Chcem poďakovať vedeniu BUBO za naozaj skvelý "nos" na sprievodcov

V mene účastníkov zájazdu Jáva-Bali-Bromo (21.2.-6.3.) sa chcem poďakovať vedeniu BUBO za naozaj skvelý "nos" na sprievodcov, čo sa potvrdilo aj v osobe Tomáša Horňáka, ktorý nás na tomto zájazde sprevádzal. Tomáš sa nám snažil do programu vtesnať aj veci, ktoré v itinerári neboli, buď vysnoril nejaký skrytý vodopád po ceste, alebo peknú prechádzku Balijskou džunglou ma záver dňa. Významne tým zvýšil kvalitu zájazdu. Nezabudol ani na narodeniny nášho suputnika, zorganizoval malú oslavu a nechal mu na raňajky prirpaviť krásnu tortičku s venovaním. Mňa konkrétne obohatil o nové pohľady na hinduistické a moslimské náboženstvo, rozprúdil v aute fundované debaty o nirváne, jóge, asanach a veciach súvisiacich a tým nám krásne spríjemnil dlhé presuny. Ďakujem za všetkých.  

S pozdravom

 Andrea TichaZájazdy:

Indonézia
Z

Zuzka, Ľubo a Zuzka jn. Vaculčiakoví

12.03.2019

Prežili sme nádherných 12 dní na juhu Afriky a Mauríciu

Dobrý deň,

Keďže som zo svojej práce zvyknutá dávať spätnú väzbu ľudom okolo seba, rozhodla som sa napísať aj Vám pár riadkov z našej dovolenky s vami.
Moje meno je Zuzana Vaculčiaková a s väčšou časťou rodiny, manželom a dcérkou Zuzkou (starší syn zostal doma, ale už to oľutoval :-) keď videl naše fotky a počúval zážitky), som prvý krát využila služby vašej cestovnej kancelárie BUBO. Prežili sme nádherných 12 dní na juhu Afriky a Mauríciu.
Hneď na začiatku musím pochváliť, dievčatá v kancelárii, že nám ponúkli na výber asi z 10 exotických zájazdov pretože mi sme celkom presne nevedeli, kam chceme ísť, vedeli sme len, že chceme uloviť nejaké cestovateľské zážitky.
Názov nášho zájazdu bol “3 NAJ AFRIKY” a môžem skutočne potvrdiť, že lepší názov ste nášmu dobrodružstvu v Afrike dať nemohli.
Naozaj je ťažké vybrať čo bolo “NAJ” či Stolová Hora, Mys Dobrej Nádeje alebo nezabudnuteľné Safari v Botswane, alebo prechádzka s levmi v Zimbabwe či prelet v helikoptére nad Viktóriinými Vodopádmi, alebo prenádherný a veľmi vyspelý tropický ostrov Maurícius.
Okrem všetkého, čo sme očakávali a čo nám vaša cestovná kancelária sľúbila a aj splnila, sme dostali aj “špeciálny bonus” od nášho skvelého sprievodcu Jakuba Kopču. My sme totiž zberatelia tričiek a suvenírov z Hard Rock Café po celom svete. Vďaka Jakubovi máme tričká z Kapského Mesta aj z Johannesburgu. To z Johannesburgu bolo spojené s troškou adrenalínu, keďže sa po tomto nebezpečnom meste neodporúča cestovať a Hard Rock bol vzdialený od letiska asi 34 km. My sme však veľmi chceli, Jakub preveril u dvoch sprievodcov, či s tým majú skúsenosti a keď mu povedali, že je to OK a aj oni túto štvrť navštívili, tak bolo rozhodnuté. Jakub nám zavolal taxík a navštívil sme námestie Nelsona Mandelu v peknej štvrti Standton a samozrejme nakúpili v Hard Rock Café, nechýbala skvelá večera.
Môžem len potvrdiť, to čo deklarujete, že vaši sprievodcovia sú veľkí profesionáli, o čom nás na 100% presvedčil Jakub.
Jediným menším nedostatkom bol hotel na Mauríciu (na čo frflali aj iní “lovci zážitkov”), ktorý nemal plážový servis pri mori, keďže nebol na pláži. Ten relax nebol dokonalý ! Ale my sme nakoniec na pláži strávili len jeden deň a ďalšie dva dni sme ako správny “lovci zážitkov” boli na love. Videli sme takmer celé západné pobrežie a veľkú časť východného pobrežia.
Chcem Vám týmto e-mailom poďakovať za veľmi dobrú organizáciu aj servis počas celej našej dovolenky. Už dnes šírim “dobré meno a pozitívne informácie” o vašej cestovnej kancelárii, ktorej právom patrí č.1 na slovenskom trhu !

                                                        lovci zážitkov Zuzka, Ľubo a Zuzka jn. VaculčiakovíZájazdy:

Zimbabwe , Juhoafrická republika , Botswana
K

Katarína Janoková

11.03.2019

Odporúčam navštíviť tieto nádherné krajiny

V dňoch 21.2.-5.3.2019 som sa zúčastnila na zájazde Kolumbia - Panama, ktorý zorganizovala pre svoj "tím" p. Veronika Černá s BUBO. Nepatrím medzi jej "úplne skalných" pri absolvovaní všetkých zájazdov počas 20 rokov, no som rada, že k tomu ostatnému môžem napísať pár pozitívnych riadkov. S pomerne "malou dušičkou" som sa prihlásila, zárukou mi bola Veronika a BUBO. Uverila som v bezpečnosť, úspešnosť zájazdu, aj napriek nie celkom kladným informáciám o Kolumbii. Očakávania som neriešila. Rozhodla som sa odvážne a isto. O to viac cítim a hodnotím, že moje rozhodnutie bolo správne a zájazd milo prekvapil vo všetkom. K vydarenému priebehu zájazdu veľmi prispel náš sprievodca Ľubor Kučera, ktorý svojím profesionálnym a ľudským prístupom dal správny smer, dobrú náladu, zrozumiteľnú komunikáciu pre všetkých účastníkov zájazdu. Program bol dobre premyslený, nabitý atrakciami, rozmanitosťou tak, ako bolo sľúbené v popise zájazdu a pokynoch na zájazd. Ľuborovi veľká vďaka, zvládol to na výbornú. Tiež vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii zájazdu. Odporúčam navštíviť tieto nádherné krajiny. S pozdravom Katka Janoková Zajazd: Kolumbia - PanamaZájazdy:

Panama , Kolumbia
A

Alžbeta Iróová

11.03.2019

Kolumbiu len odporúčať budem každému, keďže každý zatiaľ v mojom prostredí  spája túto krajinou s drogami, kartelmi, bojmi

Dobrý deň, absolvovala som zájazd do Kolumbie, Panamy v čase 21. febr. - 5. marec 2019 v organizovaní pani Černej. Chcela by som nášho sprievodcu, Ľubora Kučeru pochváliť a aj touto formou sa mu poďakovať za ústretovosť, otvorenosť, snahu počas zájazdu. Je skvelý sprievodca, ktorý počas zájazdov nemyslí len na svoj pracovný čas, ale na komfort turistov a maximálne využitie času v zahraničí na zber nových zážitkov. Kolumbia potrebuje aj takýchto nadšencov ako je on, aby sa ich renomé napravilo. Kolumbiu len odporúčať budem každému, keďže každý zatiaľ v mojom prostredí  spája túto krajinou s drogami, kartelmi, bojmi.

 S pozdravom

 Alžbeta Iróová

spokojná cestovateľkaZájazdy:

Panama , Kolumbia
J

Juraj

11.03.2019

Záverom ešte raz tak jemu, ako aj vám ako cestovke – ďakujem

Dobrý deň,

chcel by som aj týmto spôsobom poďakovať a oceniť prácu nášho sprievodcu zájazdom Svätá zem a Jordánsko v dňoch 22.2. – 3.3. – Františka Kekeliho. Jeho výklad histórie bol zaujímavo a veľmi „záživne“ podávaný, bolo zjavné, že ho dejiny nami prechádzaných významných oblastí zaujímajú. Bol vždy ústretový a ak spomeniem „od konca“, tak práve pred niekoľkými dňami dodržal sľub a poslal každému účastníkovi krátky súhrn aj s niekoľkými fotkami, veľmi oceňujem, že aj napriek jeho časovej vyťaženosti si našiel na toto čas. Ďalej by som chcel vyzdvihnúť, že počas prehliadky starého mesta v Jeruzaleme, kedy som tušil, že má zdravotné problémy, odviedol prácu bez kompromisov, na vysokej úrovni. Záverom ešte raz tak jemu, ako aj vám ako cestovke – ďakujem

S pozdravom Juraj.Zájazdy:

Jordánsko , Izrael