1835 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti

Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Arny a Iva

Jedním slovem velké WOOOW

Před pár dny jsme se vrátily z dovolené Nepál, Indie. Zažily jsme již mnoho průvodců, ale to co předvedl Vaš průvodce Adam se snad ani nedá popsat slovy, jelikož byl naprosto dokonalý ve všem, a průvodce dělá 80 % zájezdu . Neslyšeli jsme slovo nejde, není, nemohu, neviděli jsme u něho zamračený obličej, vždy s úsměvem a tak velmi pozitivní náladou . Absolutně super znalosti a výklad nejen u památek, ale i při cestování, vždy měl co povídat a vždy bylo co poslouchat. Jedním slovem velké WOOOW a víme že s Adamem budeme chtít příští zájezd kamkoli. Adame moc moc děkujeme dal jsi nám velmi mnoho ze sebe . Arny a Iva

Zájazdy:

India , Nepál
A

Anonym

Skvělé zážitky a neopakovatelné okamžiky

Rádi bychom touto cestou poděkovali za poznávací zájezd Nepál, Indie. Běžně recenze nepíšeme, ovšem tentokráte bychom chtěli vyzdvihnout skvělou práci báječného průvodce Adama Trpáňa. Jeho profesionální přístup, naprosto dokonalá organizace a časové naplánovaní celé cesty, obdivuhodná trpělivost, smysl pro humor, nadšení, moderátorské schopnosti, zapálení pro sdílení informací, stejně jako obdivuhodná schopnost empatie byly naprosto bezprecedentní. Vždy pečlivě připravený výklad, jasné organizační instrukce podané ústně (a pro zapomnětlivé i písemně ve WhatsApp skupině) zajišťovaly řád v chaotickém světě těchto asijských zemí. Skvělá Adamova spolupráce s lokálními průvodci a jeho charisma, nám umožnily prožít bezstarostnou dovolenou, kterou jsme si plně vychutnali s pocitem klidu, pohody a bezpečí. Byla to dovolená, při které jsme úplně zapomněli na realitu všedních dnů, zapomněli na datum v kalendáři, užívali si každou minutu tady a teď - bez obav, že se někde ztratíme, nebo že nestihneme vidět vše, co bylo naplánováno a na co jsme se těšili. Děkujeme za skvělé zážitky a neopakovatelné okamžiky.

Zájazdy:

India , Nepál
A

Anonym

Nepretržitý tok zážitkov

Pred pár dňami sme sa vrátili z jedinečnej dovolenky Nepál, India. Nebola to naša prvá skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO, preto sme si boli isté, že dovolenka bude stáť za to. A jednoznačne sme neboli sklamané. Na tomto zájazde sa skĺbila krása a jedinečnosť Nepálu a Indie so skvelým kolektívom a skutočne vynikajúcim sprievodcom Adamom. Všetky tieto faktory vytvorili mnoho spomienok, ktoré nám ostanú dlho v pamäti. Celý zájazd bol pre nás nepretržitým tokom zážitkov. Často sme sa cítili, akoby sme boli na výlete s partiou kamarátov, s ktorými aj dlhšie presuny v autobuse ubehli neuveriteľne rýchlo. Výlet určite odporúčame každému, kto chce spoznať nové kultúry, cítiť nové vône, rád objavuje nové miesta a nebojí sa zažiť dobrodružstvo. Namaste.

Zájazdy:

India , Nepál
A

Anonym

Jeden fantastický zájazd

Jeden fantastický zájazd, teda dva zájazdy šikovne spojené do jedného. Absolvovala som ho v auguste 2022. Gro a spoločný menovateľ je prenádherná príroda. Tá je však osobitá pre každú krajinu, a teda dojmy sa rozhodne "nezlejú". Rozprávkovo krásne scenérie ale zďaleka nie sú to jediné, čo človek uvidí, zažije a čo ho zaručene nadchne - mohla by som písať donekonečna. Odporúčam aj tým najscestovanejším, ktorí si možno (aj dôvodne) myslia, že ich už len tak niečo pozitívne neprekvapí. Velikánska vďaka patrí sprievodcom Robovi (Škótsko) a Mišovi (Nórsko)! Koncept zájazdu môže byť vyšperkovaný do najmenších detailov, no jeho realizácia v časti, ktorú vníma cestovateľ, je už na pleciach sprievodcov – tí môžu jednoducho „len“ dobre odviesť svoju prácu alebo (a to už je prípad oboch menovaných pánov) ho môžu svojou nesmiernou snahou obrúsiť na diamant. Prosím, pozdravte ich odo mňa. Už nepočítam svoje cesty s BUBO, bolo ich neúrekom a pomaly sa rútim na ďalšiu:-). Každý rok (už pár dlhých rokov) si hovorím, že kvalita a úroveň v Bubo dosiahli svoj strop, no každý rok (už pár dlhých rokov) má BUBO presvedčí o opaku:-). Naozaj veľmi pekne ďakujem za všetko!

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia , Škótsko , Veľká Británia
P

Peter a Jarmila Mušitzovci

Dokonalé ovládanie pomerov

Vo februári sme sa zúčastnili zájazdu do Egypta a radi by sme sa s Vami podelili o zopár postrehov. Od začiatku sme sa stretli dobrá partia ľudí, viac-menej verných klientov BUBO. Program zájazdu bol nastavený dobre a vďaka vysokej profesionalite sprievodcu Martina Ferenčíka sme si ho aj náležite vychutnali. Veľkým prínosom bolo, že pán sprievodca dokonale ovládal lokálne pomery a komunikáciu s miestnymi sprievodcami, najmä s Maxom. Vedel nám preto splniť našu prosbu zaradiť do programu návštevu chrámu Philae a chrámu v Dandare - inak topka hneď po pyramídach. Vďaka sprievodkyni Andrei Švecovej, ktorá žije v Egypte a dokonale pozná miestny spôsob života a myslenia ľudí, sme získali cenné informácie z tejto oblasti. Vzhľadom k tomu, že sme v Kahire bývali v dvoch hoteloch dosť od seba vzdialených, jedna skupina strávila prepravou v autobuse o takmer 3 h viac. Kedže sa chodí na hotel len prespať a raňajkovať, bolo by vhodné zvážiť, či ponúkať v Káhire možnosť príplatkového ubytovania. V ďaľších mestách, vzhľadom k ich veľkosti, takýto problém nebol. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci.

Zájazdy:

Egypt
M

Marta Micháleková

Krásy Latinskej Ameriky aj BUBO

Chcela by som sa s vami podeliť o môj zážitok z Kostariky, kde sme s BUBO absolvovali zážitkový zájazd od Karibiku po Pacifik od 08.02. do 20.02. ‘23. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok, keďže som prvý krát okúsila krásy Latinskej Ameriky, ale aj cestovnej kancelárie BUBO. Organizácia zájazdu bola perfektná a aj napriek viacerým problémom s výmenou hotelov a podobne sme si to užili a náš špičkový sprievodca to zvládol s nadhľadom. Ja nie som náročný zákazník a na cestovaní si užívam hlavne atmosféru, scenériu, bežný život ľudí a podobne, čo mi tento zájazd poskytol a nabil ma pozitívnou energiou do nie veľmi priaznivého počasia v Európe. Tento zájazd bol atypický zmenami počasia a nečakanými transfermi ako napríklad plavba po rieke Tortuguero. Program bol plne nabitý a nikdy sme sa nenudili. Sprievodca Štefan nám aj počas nášho voľného programu poskytol nadmerné množstvo informácií, kam sa ísť pozrieť alebo najesť. Zároveň bol vždy ochotný sa s nami rozprávať a riešiť všetky naše zbytočné problémy, ktoré sa náhodou vyskytli. Tomuto zájazdu skutočne nemám čo vytknúť a veľmi rada by som si to zopakovala. Určite sa chystáme aj na další zájazd s BUBO a radi by sme tam videli aj Štefana, ktorý nám veľmi ospevoval zájazd okolo ohnivého kruhu na Islande alebo výlet do jeho obľúbenej destinácie - Kolumbie. Tešíme sa na ďalšie spoločne zážitky.

Zájazdy:

Kostarika
H

Helka a Milan Knapikovci

Výborná skupina v Egypte

Pred chvíľou sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu“ EGYPT - maximalne poznanie“. Doma, pri triedení fotografií, sme sa znovu preniesli do Egypta, návštevu ktorého sme absolvovali pod vedením BUBO... A svoj dobrý pocit zo zájazdu by sme radi pretavili do poďakovania našim sprievodcom Martinovi a Andrejke. Pocit, že náš sprievodca pozná situáciu v krajine, sme nadobudli už pri preprave autobusom z letiska, keď nám predstavil základné črty mentality ľudí a charakter krajiny, do ktorej vstupujeme. A táto úvodná intuícia našťastie prerástla do reálnych kontúr. Počas nášho pobytu sme sa pod jeho vedením mohli naplno venovať iba obdivovaniu nádherných a majestátnych tisícročných artefaktov a egyptských krás, lebo naše presuny a pobyt zabezpečoval organizačne aj poradensky. Časy presunov plynule vypĺňal pútavými príbehmi a faktami z histórie pamiatok, ku ktorým nás viedol. Trasy po Egypte s nami absolvovala aj sprievodkyňa Andrejka. Jej prítomnos  bola príjemným obohatením. Andrejka ozvláštnila výklad aj o poznanie praktickej dennej reality, nakoľko priamo v krajine už nejaký čas býva. Je to milá, ústretová a mimoriadne empatická osôbka, ktorá bola ochotná robiť nám doprovod a tlmočiť so skutočne trpezlivým vysvetľovaním našich otázok aj v čase osobného voľna. Boli sme aj vďaka ním obom výborná skupina, ktorá držala pokope, navzájom si pomáhala a bavila sa. Bolo to super stretnutie výborných ľudí. Ešte raz vďaka všetkým za vynikajúci zájazd! Tešíme sa na budúce zájazdy, kde, dúfam, zase prežijeme úžasné chvíle, už najbližšie do Libanonu a Sýrie. 

Zájazdy:

Egypt
V

Vierka a Dušan

Príjemné spomienky

Je to 3 týždne od návratu zo zájazdu Mexiko velký okruh na prelome január a február. Ešte sú stále živé príjemné spomienky na zážitky, ktoré nám pomohli sprostredkovať naše sprievodkyne Natália a Noemi. Boli výborné a vďaka nim bol celý zájazd skvelý. A aj vďaka nim by sme radi využili služby CK Bubo aj nabudúce. Aj keď začiatok našej prvej cesty s Bubo nebol celkom dobrý kvôli zmätočným informáciám z kancelárie ohľadne leteniek. Natália  a Noemi nás presvedčili, že Bubo je výborné a oplatí sa využiť Vaše služby.

Zájazdy:

Mexiko
V

Veronika Černá

Fantastická poznávačka Arábie

Včera sme sa šťastne vrátili z fantastickej poznávačky a dnes už sme v kolotoči bežného života. Zážitky a vedomosti, ktoré sme získali, však ostanú navždy v naších spomienkach. Sme unavení, ale veľmi spokojní. Splnený program a + sprievodcovia Tomáš a naša "chodiaca encyklopédia" Marek, ktorého poznáme zo zájazdu do Moskvy, potvrdili svoju profesionalitu, služby a perfektná organizácia bola počas poznávačky. Za všetko Vám všetci na diaľku stískame ruku so slovami ďakujeme. Ďakujem Vám, pán Hušek, za spoluprácu a teším sa na ďalšiu, ak sme ja, resp. niekto zo skupiny nesplnili Vaše očakávanie, ospravedlňujem sa a ostávam s úctou k Vám a k Vašej práci. Pozdravujem aj front office. Milé slečny Kristínka, Kika, Nikol, Nikolka, tak ako nájsť štvorlístok v prírode je vzácnosť, rovnako vzácne ste boli pre nás vy. Ďakujeme vám za ľudský bezstresový prístup k nám pri vybavovaní víz,dokumentov, ktoré sme potrebovali na cestu za poznaním. Ochotne ste vybavovali naše telefonáty, odpovedali na naše dopyty či riešili naše požiadavky. Prajeme vám veľa zdravia, rovnako vďačných klientov, ako sme my a tešíme sa na spoluprácu o rok s vami.

Zájazdy:

Bahrajn , Katar , Kuvajt , Omán , Saudská Arábia , Spojené arabské emiráty
A

Anonym

Kvalita na zájazde

V prvom rade by som chcel poďakovať spoločnosti Bubo, že aký kvalitný personál si vyberajú na poznávacie zájazdy, a touto cestou by som chcel pozdvihnúť cennú osobu Tomáša Kubuša, ktorý nám vedel zodpovedať na každú otázku veľmi odborným spôsobom. Samozrejme, toto platí aj na sprievodkyňu Zuzku - milé usmievavé slniečko. Na dovolenke som sa cítil veľmi dobre, určite dopororučujem každému.

Zájazdy:

Kambodža , Vietnam
M

Milena a Zdeněk Katzerovi

Super zážitok - Vietnam, Kambodža

Dobrý deň, dovoľte mi krátke poďakovanie za zájazdom do Vietnamu a Kambodže. Po každom zájazde totiž vypĺňame štruktúrovaný dotazník, tentokrát sa k nám, bohužiaľ, nedostal. Posledný večer sme strávili v meste a ráno vstávali neskôr. Nestihli sme sa preto ani rozlúčiť s sprievodcom, preposílám preto toto krátke poďakovanie za krásny zájazd i sprievodkyni Zuzane. Celých 14 dní bolo pre nás super zážitkom (byli sme s vami popáté). Budeme-li zdravie a budeme nejaké financie, tak určite zase pojedeme s vami. Celá organizácia zájazdu, tie najzaujímavejšie miesta, hotely, transfery, to nejde snáď ani individuálne zorganizovať. Máte vždy všetko tak skvele naplánované a zariadené. Průvodci také úžasní, Vietnam s milou a trpělivou Zuzkou (výborný nápad se skupinkou na whatsappu) Kambodža pak s Tomášem - ty znalosti a přehled. Nejvíc se nám líbila kambodžská vodná vesnička na kůlech, drožky v Nha Trang, jedlá v reštauráciách i streetfood, hromada času na Angkor - ťažko ale niečo vypíchnúť, každý deň bol zážitkem. Cesty vlakom som sa bál, nakoniec som i za tú noc vo vlaku moc rád - taký jeden z tých silnejších zážitkov. Veľa pozitívnych veci - nemusel som sa predstavovať pred plným autobusom a mali sme viac samostatného programu oproti minulému zájazdu - rozchodov pre individuálne preskúšanie miest, dobrovoľná účasť na spoločných obedoch / večeroch - to bolo fajn. Negatívne alebo zlý zážitok si snáď ani nevybavujeme. Navyše ešte ďakujeme za zariadenia odloženého letu z Dubaja, tri dni sme si tam užili, všetko klaplo. Pozrite sa moc pekne a ešte raz úprimne ďakujeme.

Zájazdy:

Kambodža , Vietnam
A

Anonym

Zážitky z Thajska

Týmto by som chcel poďakovať cestovnej kancelárií BUBO a najmä nášmu skvelému sprievodcovi Mišovi, ktorý nás sprevádzal po Bangkoku a taktiež na Krabi za úžasnú dovolenku. Pamiatky, chrámy, plávajúce trhy, Khaosan Road, Iconsiam, preteky Tuk Tukmi či celková atmosféra mesta sú zážitky, ktoré si aj vďaka Vám zachováme na celý život. Síce v Bangkoku bol trochu viac aktívny program, no po prílete na Krabi sme si dokonale oddýchli, a zároveň aj tam sme získali mnoho zážitkov. Ako najkrajšie zážitky môžem vyzdvihnúť určite osobné stretnutie so slonmi, kajakovanie v mangrovníkovom pralese alebo ostrovy Poda a Phi Phi. Za celé toto patrí veľká vďaka nášmu sprievodcovi Mišovi. Milý a stále usmievavý človek, ktorý vždy poradil, pomohol a vybavil všetko čo sme chceli. Jednoznačne najlepší sprievodca.

Zájazdy:

Thajsko

Akcia sa končí o Viac

- dní - hod -min -sek