Referencie

1630 príspevkov

M

Mária

Mexiko-Veľký okruh s BUBO: LOVCAMI ZÁŽITKOV

Pri ukladaní obrázkov do fotoknihy z úžasnej dovolenky Mexiko-veľký okruh, ktorú mi dnes priniesol kuriér, som si uvedomovala, že BUBO slogan: LOVCI ZÁŽITKOV" úplne vystihuje ich prácu. Skladám Mexické Sombréro dolu pred našou geniálnou BUBO sprievodkyňou Ivankou. Od prvého stretnutia s ňou na letisku v Mexico City až po ostatné dni, ktoré sme strávili v Cancúne, nám bola manažérka, kamarátka... ale predovšetkým skvelá sprievodkyňa, ktorá nám predstavila fascinujúcu históriu Mexika veľmi zaujímavo s hlbokými vedomosťami o mayských, aztéckych, a iných pamiatkach a o živote v krajine. Fascinujúce bolo rozprávanie o veľkolepých pamiatkach Teotihuacan, Monte Albán, Palenque, La Vente alebo Chichen Itzá ale aj Tulum a pútnicke miesto Guadalupe. Nedá sa nespomenúť kúpanie v cenotách či v Aqua Azul a tajomná indiánska masáž (sauna) so šamanom. Ivanka nám vytvárala príležitosť získania čo najviac zážitkov aj počas cesty autobusom. Veľmi milé bolo čítanie príbehov, spoznanie maliarky Fridy Kahlo vo filme alebo rozprávky Coco. Tiež nám vytvárala príležitosti ochutnania všetkého dobrého okolo nás. V pamäti mi určite ostanú čerstvé kakaové bôby, neskutočne dobré sušené (alebo pražené?) banánové chipsy, Aztécka polievka, vysmážané cvrčky, ryby a rôzne iné špeciality medzi ktoré patrila aj Tequila, Mezkala a Margarita. Stihli sme sa šťastne vrátiť domov ešte pred Koronapandémiou. ĎAKUJEM!

Zájazdy:

Karibik , Mexiko ,
M

Miroslav

Február 2020 v Južnej Amerike

V mesiaci február 2020 sme s manželkou strávili krásnych 10 dní v Južnej Amerike. Zažili sme tu veľa nádherných a nezabudnuteľných chvíľ jednak vďaka BUBO, ale aj zásluhou fundovanej, stále milej, ústretovej a príjemnej BUBO sprievodkyni Laure. Ďakujeme. 

Zájazdy:

Paraguaj , Brazília , Argentína ,
K

Kaťa

Boli sme s BUBO počas korona krízy

Rada by som sa podelila s Vami o skvelý zážitok zo zájazdov s BUBO. Doteraz som absolvovala Kuba Absolut Total - absolútne uveličená a spokojná a Srí Lanku - spokojná. Tieto zájazdy som nekomentovala, necítila som sa na to kompetentná. Stále si totiž myslím, že destináciu si vyberáme podľa toho, čo túžime vidieť a aké-také informácie o nej máme a každý si z nej odnesie niečo iné, jeho duši blízke. Ale! Zájazd do Angkoru sme absolvovali v období 6.3.-18.3. 2020. Podľa dátumu vidíte, že sme odchádzali z úplne bežného života a vracali sme sa počas núdzového stavu vo vlasti i v Európe. A preto začnem odzadu. Zamestnanci cestovnej kancelárie sa o nás postarali do poslednej minúty zájazdu, pomohli nám s presunom priam až do bytov a ešte sa i o pár dní telefonicky uistili, či sedíme doma v pohode. Veľká vďaka a klobúk dolu pred profesionálnym prístupom!!! Zájazd od začiatku šliapal ako hodinky. Bezproblémový presun z Bratislavy do Viedne, pripravené doklady, lety s minimálnymi prestojmi na letiskách - úplná samozrejmosť s BUBO. Je pravda, že prvý deň sme v Saigone boli sami - sprievodkyňa priletela s ďalšou skupinou až nasledujúci deň - ale vôbec to nebol problém. Náš hotel sa nachádzal totiž v úplnom centre mesta, stačilo pár minút na zorientovanie sa a mohli sme si začať Saigon užívať spoločne s našou sprievodkyňou Diankou. Poznávačka zaťala tak, ako má byť. Sucho skonštatované pre pragmatikov - do bodky splnený itinerár. Lenže, nedá sa slovami opísať to, čo robí zájazd nezabudnuteľným - ľudský vklad, vyvolané pocity z navštívených miest, množstvo informácií, starostivosť a záujem o každého z nás. Di, veľká vďaka! Saigon bol pre mňa niečo nové, nečakané. Angkor - kvôli nemu som si tento zájazd vybrala - a splnený sen. Kambodžská dedina - musí chytiť každého za srdce. Ľudia, ktorí majú podľa nás zúfalo málo no paradoxne však oveľa viac ako my... Obzvlášť v tejto dobe. Na záver sme absolvovali tri dni relaxu vo vlastnej réžii v Thajsku - Pattaya. Ďakujeme za profesionálne ľudský prístup.Momentálne je všetko celé zle, bohužiaľ. No verím, že o pár mesiacov sa svet pozbiera, BUBO vydrží a vyberieme sa s ním po nové zážitky. 

Zájazdy:

Kambodža ,
M

Martina

Cítili sme, že sme v najlepších rukách

Cestu Západoafrické dobrodružstvo som absolvovala v decembri 2019. A veľmi za ňu ďakujem. Obzvlášť za slečnu Katarínu Líškovú. Je to tá najlepšia sprievodkyňa, akú sme mohli dostať. Už som s vami cestovala a doteraz som nemala tak profesionálneho sprievodcu ako je Katka. Vyniká svojou odbornosťou, vedomosťami a profesionalitou. Veľmi dobre sa zachovala aj pri krízových situáciách a celú situáciu vzala vždy veľmi profesionálne. BUBO veľmi za ňu ďakujem! Takže na záver by som chcela povedať, že BUBO potvrdilo svoj chýr v Afrike, čo sa nám zišlo v bezpečnostne rizikových oblastiach, kde sme cítili, že sme v najlepších rukách. Zájazd bol veľmi zaujímavý, s Katkou by som šla na každý jeden zájazd, kľudne aj repete tohto zájazdu. 

Zájazdy:

Burkina Faso , Senegal , Mali
A

Anna a Ľubomír

Veľká mexická jazda

Je to viac ako týždeň, čo sme sa vrátili z veľkej mexickej jazdy, ktorá sa začala v Mexico City a skončila na brehu Karibiku v Cancúne. Za sprievodu Valiky Michalcovej, ktorá nám s úsmevom na tvári a starostlivosťou vytvárala príjemnú a pohodovú atmosféru, nám náš pobyt uplynul veľmi rýchlo. V našej skupine sme sa stretli "spriaznené duše", ktoré chceli vedieť o všetkom a ochutnať všetko, čo sa okolo nás nachádzalo. BUBO nám toto všetko s radosťou a úsmevom sprostredkovalo. Či to bola plavba na výletnej lodi pri západe slnka v Acapulcu, hudba elegantných Mariachis, ktorí napriek veku oduševnene hrali a spievali, veľkolepé pamiatky v Teotihucane, Palenque, Monte Albán, v parku obrích hláv La Venta alebo Chichen Itzá. Zaujímavé bolo kúpanie v cenotách v Tulume. Samozrejme ochutnali sme všetky miestne špeciality - vysmážané kobylky, aztécku polievku, ale aj ryby, plody mora a ostatné špeciality. Nechýbala ani margarita a podobné dobroty. Ďakujeme milé BUBO za takto zostavený zájazd s pestrým a zaujímavým programom. Špeciálne ďakujeme Valike za jej zaujímavý a profesionálny výklad, zanietenosť a ochotu spríjemniť nám pobyt, najmä počas posledných hlučných dní pobytu v Cancúne. 

Zájazdy:

Mexiko ,
J

Jozef a Adriana

BUBO ako vždy nesklamalo...

Práve sme sa vrátili z úžasnej dovolenky Mexiko velký okruh (6.2. - 21.2.2020) Dovolenka bola super, všetko fungovalo ako malo, aj počasie nám vyšlo na 100%. Boli sme veľmi spokojní. BUBO ako vždy nesklamalo. Chceli by sme veľmi pekne poďakovať našej sprievodkyni Valerií ktorá bola priateľská, vždy usmiata, bez problémov odpovedala na všetky otázky, ktoré sme jej položili, pracovala aj nad rámec svojich kompetencií. Vďaka Valerií sme si užili dovolenku na 100%. Už sa tešíme na ďalšie zážitky s BUBO. Dovolenka bola perfektná ale jedna chybička bola a to na záver našej cesty v Cancune. V hoteli THE PYRAMID GRAND OASIS, ktorý sme si doplatili, aby sme si posledné dni oddýchli a užili all inclusive po dlhých a náročných dňoch chodenia po pyramídach a presunoch autobusom. Hotel bol neskutočne hlučný a plný nakoľko tam bolo veľa mladých ľudí z Ameriky, ktorí si sem prišli užiť alkohol a zábavu. Neskutočný hluk do skorých ranných hodín nám nedovolil sa normálne vyspať. Na pláži nebol bar a ani sprcha a museli sme chodiť do hotela k bazénu čo bolo dosť ďaleko. Na nápoje v baroch pri bazéne ste si museli odstáť veľkú radu. WIFI ste si museli kúpiť. Ostatné hotely čo sme mali cez celý zájazd tak bola WIFI zadarmo a to boli 3*-4*. S týmto hotelom sme neboli spokojní.

Zájazdy:

Mexiko ,
J

Jozef a Ľudmila Javoroví

Dovolenka plná zážitkov - Thajsko, Malajzia, Singapur

Dovolenka plná zážitkov! Pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej poznávacej dovolenky, na ktorej sme objavovali krásy a históriu Thajska, Malajzie a Singapuru. S BUBO sme boli prvýkrát a už teraz na 100% vieme, že nie naposledy. Navštívili a prežili sme toho toľko, že sme ešte stále duchom na tých miestach a doma sa nám ťažko aklimatizuje.. :) Aj vďaka vášmu skvelému sprievodcovi Tomášovi K. sme spoznali tieto miesta a ich históriu. Všetko bolo super načasované, zapadalo to ako kolieska v hodinkách. Čas, ktorý sme dostali na samostatné prehliadky úplne postačoval aj na prehliadky, nakúpenie suvenírov či toaletu. Jazda na slonoch, tuk-tukoch, rikšiach, kajakoch bola super zážitkom ale tým najväčším bola pre nás plavba loďkou na plávajúce trhy, kde sme si po nehode loďky nechtiac aj zaplávali. Nikomu sa nič nestalo, oblečenie nám vymenili, dokonca aj stratený mobil sa našiel a posádka loďky sa šťastne dostala do cieľa bez toho aby to celú skupinu zdržalo. Tešíme sa, že sme sa zišli super skupina a všade sme chodili načas. Tomáš, ďakujeme za krásnu dovolenku. 

Zájazdy:

Thajsko ,
N

Nataša

Zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar mojimi očami

Absolvovala som s BUBO už niekoľko zájazdov a ani tento posledný, z ktorého som sa vrátila pred týždňom, ma nesklamal. Ide o zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar, od ktorého som očakávala najmä úžasné safari. Stalo sa!  Neskutočná plejáda zvierat vo voľnej prírode, krásna príroda, úchvatný pohľad na horu Kilimanjaro a krásne pláže Zanzibaru, patria k mojím najkrajším cestovateľským zážitkom vôbec. Musím vyzdvihnúť nielen obsahovú stránku zájazdu, ale aj výborných sprievodcov. Marek, ešte raz veľmi pekne ďakujem za perfektné znalosti a ľudský prístup ku klientom. Budem poctená, ak sa opäť stretneme aj na ďalšom zájazde s BUBO. 

Zájazdy:

Zanzibar , Tanzánia , Keňa ,
M

Miroslava Nováková

Slnečná februárová sobota…

Slnečná februárová sobota láka von, hoci som sa z ciest vrátila len včera. Časovo i mentálne ešte v inom pásme sadám za klávesnicu, skôr než tento príjemný stav duše začne ustupovať všednej každodennosti. Pretože v Mexiku bolo dobre. A veľmi. Prvotným zámerom bolo spoznať túto krajinu s fascinujúcou históriou a trochu kontroverznou súčasnosťou. Obe boli príjemným, i keď v prípade histórie očakávaným prekvapením. Mayské a aztécke pamiatky, obvykle zasadené v krásnom prírodnom prostredí, zapôsobili svojou mágiou i na historického poloanalfabeta ako som ja. Náš ponor do histórie prehĺbil zaujímavý výklad, dokumenty a filmy sledované počas presunov autobusom i pozorovanie toho, ako Mexičania premietajú históriu do svojej súčasnosti. S tou sme sa našťastie stretli len z tej pozitívnejšej stránky, v podobe ústretových a milých ľudí, ktorí napriek často nie najľahším životným podmienkam nestrácaju úsmev a svoju dôstojnosť. Dáva to podnety na rozmýšľanie. Ďalším cieľom bolo stráviť dovolenku so Slovákmi a « po slovensky », čo je pre človeka žijúceho v zahraničí vzácne a vítané. V tomto smere bubácki spolucestujúci sklamú asi málokedy, i tak som však presvedčená, že tentokrát sa zišla obzvlášť vydarená a ľudsky kompatibilná partia. V obrovskej väčšine príjemní, sčítaní a dobroprajní ľudia, s ktorými bola radosť zdieľať čokoľvek, čo cesta prináša. Výsledkom bola príjemná atmosféra, ktorá sa časom len umocňovala. Synergia skupiny - pri slnkom zaliatych pyramídach, objavovaní miestnej gastronómie, v autobuse občas prevoňanom tequilou, či v horúcej tme temazcalu. Užili sme si to naplno. Tretím - a nepostrádateľným - pilierom úspechu bola naša sprievodkyňa. Ivana Ďurčová nám predstavila Mexiko tým najlepším možným spôsobom, zaujímavo a zrozumiteľne spostredkovala časť svojich hlbokých vedomostí o krajine, ponúkla zážitky i nad rámec oficiálneho programu. A to všetko s pokojom, prehľadom, profesionalitou, šarmom i dávkou humoru. Najmä vďaka nej bolo naše objavovanie Mexika bezproblémové, bohaté na zážitky i poznanie a obohacujúce tiež ľudsky. Patrí jej za to moja vďaka a obdiv.

Zájazdy:

Mexiko ,
V

Veronika a Mária

Najkrajšie pláže Seychely, príroda Réunion a luxusný hotel Constance Belle Mare Plage Maurícius

Práve sme sa vrátili z nového zájazdu Vanilkové ostrovy, ktorý splnil naše očakávania. Najkrajšie pláže na Seycheloch, príroda Réunionu a pre mňa úplná topka, nezabudnuteľný hotel Constance Belle Mare Plage na Mauríciu. Tu sa nám tiež podarilo ocitnúť na zaujímavom hinduistickom festivale. A samozrejme veľká vďaka patrí i Ferimu a Evke, ktorí sa nám venovali počas celého pobytu a s podporou kancelárie dokonca dokázali zohnať nový let inej spoločnosti, keď náš komplet zrušili – zážitok navyše. Takže vašich sprievodcov hodnotím na 1000000 %. Ďakujeme ešte raz! S pozdravom, Veronika a Mária 

Zájazdy:

Maurícius ,
M

Majo

Som veľmi rad že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti...

V stredu som sa vrátil zo zájazdu Keňa,Tanzánia a Zanzibar. Som veľmi rád, že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti, bol som nadmieru spokojný. Dostali sme perfektných a profesionálnych sprievodcov - Marek a Nela, veľmi pekne ďakujem. Ešte teraz som plný zážitkov a informácií, ktoré nám ponúkli. Bolo to fakt na 1*! 

Zájazdy:

Zanzibar , Tanzánia , Keňa ,
R

Radoslava Pavličková

Dokonalá dovolenka s BUBO

Afrika nás všetkých ohromila, domov sme si priniesli množstvo zážitkov. Tento kontinent je úžasný. Nevedeli sme dopredu čo presne čakať. V národných parkoch sme videli veľmi veľa zvierat, bolo úžasné sledovať ich vo svojom prostredí. V aute vládla super atmosféra a bol to super zážitok.Ubytovanie, ktoré nám zariadilo BUBO bolo veľmi pekné, plne vybavené lodge, nič nám tam nechýbalo. Jedlo bolo dokonalé. K dokonalej dovolenke prispela aj skupina ľudí, s ktorými sme tento zájazd absolvovali a v neposlednom rade naši sprievodcovia Michal a Martin. Starali sa o nás na 100%. Všetko, čo bolo potrebné, vyriešili za nás. Je obdivuhodné zvládnuť toľko km za volantom, hlavne bolo vidieť, že ich táto práca baví. Škoda, že to všetko ubehlo tak rýchlo. Domov sa nám veľmi nechcelo. :) Radi by sme s BUBO zažili ešte ďalšie dobrodružstvá. 

Zájazdy:

Namíbia ,

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu