Referencie

2013 príspevkov

K

Kateřina Byrtusová

16.01.2020

Zmínila jsem jen pár, zážitku ale bylo jich tolik... To prostě musíte zažít na vlasní kuži.

Milí Bubáčci, :) 15.1.2020 jsem se vrátila z naprosto užasné dovolené, na kterou nikdy nezapomenu. Asie byla vždy mým snem a zájezd do Vietnamu a Kambodže proměnil sen v realitu. Tyto dvě krajiny jsem si naprosto zamilovala. Díky cestovní kanceláři a hlavně naprosto dokonalé pruvodkyni Diany Vozárové mám za pár dní pocit, že tyto země znám. Program byl velmi pestrý a zajímavý a ani na chvilinku jsem se nenudila. Od chvíle, kdy jsem se vrátila domu sem ještě nepřestala mluvit a všem povídam jaké to bylo. Jsem plná krásných dojmu a zážitku. Vietnam je opravdu rušný, veselý plný života, který se u nás jen tak nevidí... prošla jsem se džunglí, na vlastní kuži jsem zažila Saigonskou dopravu, ochutnala voňavou a chutnou místní kuchyni, naučila se smlouvat na trzích. V Kambodži se život příjemně sklidní díky budhismu, lidé jsou neskutečně milí, přátelští uměvaví. Kromě cvrčku a tarantulí jsem vyskoušela i národní jídlo "Amok" do kterého jsem se zamilovala. Projeli jsme celou zemi a skončili v Ankoru, kde jsme zažili až magický zážitek při sledování východu slunce nad Angkor watem. Zmínila jsem jen pár, zážitku ale bylo jich tolik... To prostě musíte zažít na vlasní kuži. Chtěla bych moc poděkovat, celému týmu BUBO a především pruvodkyni Diance, která dělala maximum, odpovídala na všechny otázky, zajímavým povídaním mi přiblížila tak odlišné kultury a jelikož jsem cestovala sama, vždy přiskočila aby mi udělala krásnou fotku. Moc děkuji ♥ Přeji Vám milé BUBO ať se Vám i nadále daři vykouzlit usměvy na tvářích vašich klientu.

Zájazdy:

Vietnam , Kambodža
L

Lenka Karšaiová

12.01.2020

Jednoducho Kubu si zamilujete, napriek všetkým nástrahám a jemným diskomfortom, ktoré jednoducho k tejto krajine patria.

Ahojte všetci lovci zážitkov. Pred pár dňami som sa vrátila zo zájazdu Kuba Absolut total, absolútne oddýchnutá, nadšená a unesená. S rodičmi sme tento zájazd kúpili narýchlo a bez väčšieho rozhodovania sa, no a práve tu bola jasná vec, že spontánne veci sú najlepšie. Silvester a zimné obdobie stráviť na Kube, bol úžasný zážitok, no toho ostatného, čo mi Kuba ukázala a dala možnosť pochopiť, je oveľa viac ako len Nový rok na pláži. Už po viacerých skúsenostiach s BUBOM nemôžem povedať vôbec žiadnu kritiku na program, sprievodcov ani organizáciu. Avšak po Kube by som chcela špeciálne poďakovať nášmu sprievodcovi Ľuborovi Kučerovi, ktorý bol užasne priateľsky, vždy milý a ochotný, a bolo vidno, že... “ON JEDNODCHO VIE” a sprevádza naozaj srdcom, preto sa pri ňom lovili zážitky veľmi dobre. Po tomto zájazde som si istá, že je naozaj rozdiel cestovať a cestovať s BUBOM! A taktiež sa oplatí na Kube práve zájazd Absolut total, pretože to, čo Kuba ponúka vo svojom srdci, vám vie ukázať práve BUBO, a oľutovať sa to nedá. Cestovanie má byť o zážitkoch a ja som si na Kube ulovila tie najautentickejšie, ktoré sa ani nedajú slovami opísať.

Zájazdy:

Kuba
T

Tomáš Petrunčík

10.01.2020

Silvester na Copacabane

Chceme sa poďakovať našej skvelej sprievodkyni Katke Foltánovej za sprevádzanie po Argentíne a Brazílií :) navštívili sme veľa krásnym miest v Buenos Aires, na vodopádoch Iguazu a taktiež v Riu. Katka nám vždy podala zaujímavo všetky informácie, promtne sa snažila riešiť problémy a veľakrát ukázala aj miesta mimo hlavných turistických trás! Nezabudnuteľný zážitok bol samozrejme Silvester na Copacabane :)

Zájazdy:

Slovensko
B

Baša Karšaiová

10.01.2020

Je to cesta plná rytmov, tanca, rumu, energie, pohody, autentických zážitkov, sem tam až absurdných.

BUBO - to je ten správny spôsob ako komfortno-nekomfortne spoznať Kubu total. Je to cesta plná rytmov, tanca, rumu, energie, pohody, autentických zážitkov, sem tam až absurdných, s ktorými na Kube treba rátať a byť vždy pripravený a keď nie, aspoň sa na nich dobre zabaviť. Je to obohacujúca cesta pre dušu aj telo. Rytmom salsy neodolá ani najväčšie tanečné drevo. A keď k tomu pridáte vždy dobre naladeného, ochotného a príjemného sprievodcu, ktorý vás o Kube naučí viac ako kedy niekto v škole tak, že si to ani nevšimnete, plus partiu rovnako dobre naladených spolucestujúcich, tak Kuba vám ostane navždy v srdci. Ďakujeme a už teraz vieme, že ak vyrazíme na budúce opäť niečo spoznávať, tak určite s BUBO, jeho kvalitným a vyčerpajucim programom a vždy super sprievodcami. PS: S BUBO sme absolvovali 4 rôzne zájazdy a vždy to bolo super !

Zájazdy:

Slovensko
M

Mária Šustrová

08.01.2020

Vážení pán riaditeľ - kolega doktor Fellner...

Volám sa Mária Šustrová a zaoberám sa problematikou Downovho syndrómu na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Som si vedomá, že po včerajšej slávnostnej ceremónii u pani prezidentky sa téma otvorila svetu.S mojim synom Jurajom sme sa v druhej polovici novembra zúčastnili pobytu na Kube - Cuba total so sprievodkyňou Danielkou Snovákovou. Danielka bola úžasná profesionálka - obetavá a nám všetkým spríjemňovala pobyt. Už ste zaiste počuli, že sme boli výborná partia. K pohode na pobyte prispel aj môj syn Juraj s Downovým syndrómom- Až na výstup na Stolovú horu zvládol všetky aktivity výborne. So svojim fenotypom a veselosťou zapadol výborne medzi Kubáncov.Radi by sme sa v tomto alebo budúcom roku zúčastnili zájazdu na Novom Zélande a chcela by som vedieť, či by túto okružnú cestu po zelenom strove zvládol. Určite by mu nerobil problém dlhý let.... to skôr mne. S pozdravom Mária Šustrová

Zájazdy:

Kuba
P

Patrik Vígh

19.12.2019

Naprieč pôsobivým Vietnamom a úchvatnou Kambodžou. S autenticitou v srdci a elektrizujúcej atmosfére veľkomiest

Zaujímavý trip! Hodnotných 16 dní, každý jeden z nich iný a špecifický. Itinerár zájazdu je vhodne zostavený. Niektoré z hotelov si viem predstaviť aj kvalitatívne lepšie, ale pri takomto formáte cestovania to vôbec nepovažujem za to najpodstatnejšie. Strava (okrem niektorých hotelových raňajok) výborná, u mňa najviac zabodovala vo Vietname skvelá výdatná tradičná polievka Pho a v Kambodži vynikajúci Amok Fish. Moje "highlights": - atmosféra v uliciach Hanoja, - prírodné scenérie v Halong Bay, - spontánna párty vo vlaku počas nočného presunu, - Imperiálne mesto v Hue a tu fantastické bonsaje, - jedinečný a rozprávkový Hoi An aj s krátkym osviežujúcim večerným lejakom a na druhý deň ranným bicyklovaním v prostredí ryžových polí, - pohoda, relax a šantenie vo vlnách v Nha Thrang, - Saigon (tu som "uletel" a užil som si ho individuálne cez deň aj v noci), - štýlový Royal Palace v kambodžskom Phnom Penh, - "neskutočný a magický" Angkor Wat, - elektrizujúca atmosféra nočného Siem Reap, - jazero Tonle Sap a autentická kambodžská dedinka Kampong Phluc (čerešnička na torte). Týmto srdečne pozdravujem všetkých mojich príjemných spolucestovateľov naprieč pôsobivým Vietnamom a úchvatnou Kambodžou, ďakujem CK Bubo a zvlášť našej erudovanej, vždy milej, usmiatej a šarmantnej sprievodkyni Dianke Vozárovej za obohacujúcich 16 dní. Nech sa Vám všetkým darí!

Zájazdy:

Slovensko
E

Eleonora Kochova

16.12.2019

VAMOS A LA PLAYAVamos a la…

VAMOS A LA PLAYA Vamos a la Playa – tento známy latino-hit tohto leta znel snáď aj teraz v každom kúte Mexika a vykúzlil úsmev na tvári všetkým, čo sme si užívali plavbu na výletnej lodi v slávnej zátoke Acapulca, sfarbenej zapadajúcim slnkom do purpurova. Rovnaký úsmev mala na tvári aj štvorročná Naomi, ktorú som stretla s jej rodičmi na chodníku pod hlavným námestím v Palenque. Snažili sa tam predávať šiltovky, ktoré ručne vyrobili z farebného plastu z vyhodených plechoviek od coly či piva... Na neďalekom pódiu zatiaľ muži a ženy Chiapasu v krojoch predvádzali okoloidúcim rezké tance. No pekne oblečené páry na Zocale v Oaxace, tie nepotrebovali ani pódium k tancu, úplne stačila hudba elegantných Mariachis a potlesk domácich či turistov sediacich na múriku pod košatými stromami. Ja som si pritom pochutnávala na Aztéckej polievke a ukladala si zážitky z celého dňa na stránky môjho denníka. Oaxaca oplýva rytmom, farbami a radosťou, ktorú vyžarovali aj usmiate tanečnice sprievodu, ktorý smeroval na vysvietené veľké námestie ku kostolu na kopci. Škoda, že sa mi nepodarilo zistiť, čo oslavovali, bez španielčiny je problém zistiť čokoľvek a kdekoľvek v Mexiku. Našťastie k vnímaniu veľkoleposti pamiatok stratených mezoamerických civilizácií nie je potrebný jazyk, tie hovoria samy za seba. Či už v tajomnom Teotihuacane, v čarovnom Monte Albane, alebo legendami opradenom Palenque, alebo aj v záhadnom parku obrích hláv La Venta, ktoré nám zahalili vytrvalé kvapky dažďa. Ten nás tak trochu prenasledoval aj v Tulume a v plnej sile sa prejavil v Cancune. Nuž počasie si človek nevyberie, zato termín zájazdu áno. No a zážitok z oslavy Dňa mŕtvych 2. novembra v Mexico City rozhodne za to stál. Ako aj všetko ostatné, čo sme v priebehu dvoch týždňov počas nášho veľkého okruhu Mexikom videli a zažili. Upravené, farebné koloniálne mestá, horskú krajinu vnútrozemia i krasovú tabuľu prikrytú džungľou Yucatanu, ukrývajúcu tajomné cenotes, výrazné chute mexickej kuchyne i skvostne pripravené plody mora, a v neposlednom rade prijemné, teplé vlny Pacifiku, Mexického zálivu a tyrkysového Karibiku. Jeho biely piesok, jemný ako hladká múka, priam vyzýva k dokonalej pohode a pôžitku z daného okamihu ničnerobenia. Takže amigos: Vamos a la playa! Ďakujem, milé BUBO, za tento výborne zostavený zájazd, kde si každý môže nájsť to svoje naj. Za veľmi dobre situované hotely, za dobre zorganizovanú dopravu v pohodlnom autobuse, za pestrý program, aj priestor pre splnenie si svojich predstáv. Ale predovšetkým ďakujem za vynikajúcu sprievodkyňu Lauru, ktorá po celý čas dbala o našu spokojnosť. Laura je výnimočná mladá žena, zanietená pre to, čo robí. Po celý čas nás sprevádzal jej zaujímavý výklad, príjemný tón a rétorika, organizačné schopnosti, a ochota poskytnúť viac. Napr. plavbu po slávnej zátoke Acapulca, mystický temazcal so šamanom, zastávku v Izamale, pútavé dokumenty k téme v autobuse. Na záver sa chcem ešte poďakovať Jurajovi za skvelý servis v kancelárii, za všetky doplňujúce informácie a rady, ktoré mi pomohli pred cestou. Viva Mexico!

Zájazdy:

Mexiko
M

Magda Kožušníková

09.12.2019

Před týdnem jsme se vrátily…

Před týdnem jsme se vrátily za úžasného ostrova v Aísii. Srí lanka - Rajská zahrada Vámi připravený poznávací zájezd neměl chybu. Vše zaštiťoval stále usměvavý, informacemi nabitý MARTIN FERENČÍK!!! Adamova hora, Safari, Sloní sirotčinec, šperkařství, trhy, národopisné kulturní vystoupení. Fronta ke schránce Budhova zubu, základní škola ´, Ajurvéda ....prostě o zemi , dá se říci, víme díky Martinovi vše. I relax v hotelu MERMAID poznávačku krásné zakončil. Vřele doporučujeme....

Zájazdy:

Srí Lanka
M

Magda Kožušníková

09.12.2019

2.12. 2019 jsme se vrátily ze…

2.12. 2019 jsme se vrátily ze Srí Lanky - Rajské zahrady.... doslova. Byl to pro nás neskutečný zážitek, krásná zelená země, usměvaví obyvatelé. Úžasný team BUBO - náš stále dobře naladěný Martin Ferenčík (posílám Martinovi pomyslný doktorát z dějin budhismu, z historie a současnosti krásného ostrova). Jsme již zvyklé na skvělé průvodce BUBa. Ovšem předčilo to naše ocekávání. Není prostor, abychom popsaly, co vše s námi stihl MARTIN vše absolvovat. Safari, šperkařství, výstup na Adamovu horu, tradiční taneční vystoupení , sloní sirotčinec, výrobu ručního papíru z lejn těchto krásných zvířet, tržiště (pro nás jeden z největších zážitků) atd.... Vše perfektně klapalo. Spolupráce Martina s místním průvodcem a hlavně pak řidičem Chanderehou. Jeho nám srozumitelná českoslov. slovíčka. Děkujeme.

Zájazdy:

Srí Lanka
H

Hauerlandová Anita

27.11.2019

ahojte Bubáci a Bubáčky,pred…

ahojte Bubáci a Bubáčky, pred týždňom sme sa vrátili z dovolenky vo Vietname a Kambodži. priznám sa, že keď sme vyberali dovolenku, nebola to moja destinácia. Veľmi som si poopravila svoj názor a po absolvovaní tejto destinácie to môžem každému vrelo odporúčať. nádherná krajina, úžasné pamiatky, milí ľudia. ale musím priznať, že táto dovolenka by určite nebola tak úžasnou, ako bola, keby sme nemali najúžasnejšiu sprievodkyňu akú sme mali práve na tomto zájazde. počas nášho cestovania sme prešli veľa krajín s mnohými cestovkami, aj bez nich , ale sprievodkyňa Diana bola absolutne TOP. boli sme s Bubom na dovolenke tuším pred dvomi rokmi, ale teraz som pochopila, koľko záleží na sprievodcovi, aby mi príjemné pocity zostali natrvalo. Diana, ďakujem z celého srdca. ako by povedal český turista "Smekam klobouk" Anita Hauerlandová

Zájazdy:

Slovensko
V

Vladimír Hrivnák

26.11.2019

22.11.2019 som sa vrátil z…

22.11.2019 som sa vrátil z uvedeného zájazdu. S programom a aj so sprievodcom som bol max.spokojný. Ako čerešnička na záver bola ochota šoféra, čo nás bol zobrať na letisku vo Viedni, zaviesť nás v Bratislave na hl. stanicu ku vlaku. Ďakujem.

Zájazdy:

Slovensko
D

Deni M.

24.11.2019

Sprievodkyňa Katka má vynikajúco vycibrené tzv. people skills a jej empatický, priateľský a zároveň profesionálny prístup je to, v čo dúfa každý zákazník.

Vecná stránka zájazdu opäť perfektná. To asi človek tak prirodzene očakáva. Čo by som ale chcela zdôrazniť je oblasť, kde pravé vzniká tá pridaná hodnota, ktorú človek vníma a kde vidí ten rozdiel oproti konkurencii; obzvlášť keď sa jedná o služby. Ľudsky faktor. Je to ten človek, ktorý reprezentuje kultúru a hodnoty firmy; prostredníctvom ktorého vnímate celý zážitok; u ktorého sa vytvára atmosféra; ktorý vám servíruje všetky emócie na váš tanier očakávaní; a základe ktorého hodnotíte, či túto službu chcete zas. Sprievodkyňa Katka Lišková bola skvelý príklad toho, kedy sa po návrate z dovolenky nezdráhate vyhlásiť “BUBO je nadštandard a fakt to stoji za to - za takúto úroveň služieb by som im ešte aj priplatila!”. Z jej výkladu je poznať, že na sebe dlhodobo pracuje. Zároveň i vidno, že sa poctivo pripravuje podať wow-efekt každej skupine v každej ďalšej krajine. Má obrovský všeobecný prehlaď, ktorý dokáže podať vo veľmi asertívnej a prijemnej forme. Kati, skvelá práca, keep on doing!

Zájazdy:

Maroko