Čakajte prosím...

Referencie

1895 príspevkov

M

MUDr  Ladislav Foldes

12.12.2018

Chcem ešte raz poďakovať za pekné zážitky

Dobrý deň,
chcem sa podeliť so svojimi zážitkami zo zájazdu za Polárnou žiarou v termíne od 3. 12. -  6. 12. 2018. Chcem ešte raz poďakovať za pekné zážitky, ktoré sme zažili počas tohto výletu. Sprievodkyňa bola ochotná a dokonale nás previedla všetkými atrakciami počas zájazdu. Sme všetci veľmi spokojní. Už sa tešíme na budúci výlet k Mŕtvemu moru budúci rok v apríli.
 s pozdravom
 
MUDr  Ladislav FoldesZájazdy:

Nórsko
M

Miroslav Herman

12.12.2018

Fascinujúce pre architekta

Ako architekta ma táto cesta fascinovala. Okrem toho dobré hotely, výborné reštaurácie a skvelý sprievodca. Táto cesta môže zmeniť váš pohľad na zmysel života.Zájazdy:

Barma , Laos , Kambodža
F

Filip a Dada

10.12.2018

Chceli by sme sa poďakovať BUBO za úžasné dva týždne strávené v Afrike

Dobrý deň,
chceli by sme sa poďakovať BUBO za úžasné dva týždne strávené v
Afrike. Počiatočné obavy, ktoré som mal, sa po prvom dni strávenom v
spoločnosti skúseného sprievodcu Petra Drobu rozplynuli. Počas celého
zájazdu nám sprostredkovával veľké množstvo až encyklopedických
informácií o krajine, histórii, zvieratách. Bol nápomocný v každej
situácii a v neposlednom rade aj skvelý a príjemný človek. Už aj tak
výborný zájazd sa s ním stal úžasným zážitkom.Zájazdy:

Zanzibar , Tanzánia , Keňa
M

Marcela Šimková

10.12.2018

Byla to jedna z mých nejlepších cest v životě

Ahoj Luboš,

 moc ti chci poděkovat za organizaci Sobů na Sibiři a celkové zajištění cesty – bylo to mnohem lepší než jsem čekala resp. nečekala jsem nic moc, jen zimu jak v ruském filmu. Byla to jedna z mých nejlepších cest v životě – skvělý program, skvělí lidé (naši i jejich), krásná naturální příroda, celou dobu výborná nálada a pohoda. 

 Zhlédla jsem také tvé  vystoupení v týždni (cestovatelské útorky) – GRATULUJI -  poutavé, výstižné, ucelené – fakt jsem ráda, že jsem tam mohla být.Zájazdy:

Rusko
J

Jiří Trojan

06.12.2018

Byli jsme mile překvapeni pohodovou organizaci,výběrem památek a perfektním vedením ze strany vedoucího

Dobrý den,

v úterý jsem se vrátil spolu s manželkou ze zájezdu Chile,Argentina,Brazílie s BUBO jsme jeli poprvé a byli jsme mile překvapeni jeho pohodovou organizaci,výběrem památek a perfektním vedením ze strany vedoucího. Tento mladý muž Luboš má velký talent a předpoklady pro práci v tomto oboru. Má osobní šarm, přívětivé jednání a umí v klidu sladit individuální zájmy a požadavky s programem zájezdu.Rovněž jeho komentáře a vystoupení jsou zajímavá,dobře se poslouchají  a svědčí o tom,že má dobrý přehled o zemích a mentalitě lidí  kde se pohybujeme. Takže jen tak dál v poskytování cestovních služeb.

 S přátelským pozdravem Váš spokojený klientZájazdy:

Chile , Brazília , Argentína
D

Daniela K.

04.12.2018

Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO

Ahoj, práve som sa vrátila z expedície Čína, Tibet, Nepál, India (novembrový termín). Vďaku Bubovi a nášmu sprievodcovi Martinovi H. som ulovila neskutočné množstvo zážitkov, ktoré sa až teraz pri prezeraní fotiek a bilancovaní uplynulého mesiaca začínajú usádzať a vyvolávať úsmev. Martinovi patrí veľká vďaka zato, že pri raftingu na rieke Trishuli v Nepále , vytiahol niekoľkokrát 95kg bremeno ponorené do kvapaliny späť na raft, bez toho aby ho zranil. :D Nemusí chodiť do fitka. Vďaka nemu som videla aj veci mimo program (Swayambhunath), ktorý skutočne stál zato, dokázal vybaviť nočnú prehliadku Káthmandu na motorke, čo bol pre mňa veľmi intenzívny a extrémne adrenalínový zážitok. Napriek náročnosti tohto zájazdu hlavne na presuny, som si neskutočne oddýchla a nabrala novú životnú energiu. Pomohla k tomu aj dobrá kávička, ktorú Martin našiel vždy v tej najzašitejšej kaviarni. Stačí raz vidieť, ako stokrát počuť (aj keď toho potkana v tom indickom vlaku, by som radšej nevidela :D). Očakávanie zájazd splnil, až na Chitwan, kde bola možnosť iba slonieho safari, čo ma sklamalo. Avšak som si požičala bicykel a obehla Chitwan a okolie. Tá odlišnosť kultúr a jazykov ma donútila zamyslieť sa a uvedomiť si, že úsmev je skutočný dorozumievací prostriedok. Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO.Zájazdy:

Tibet , Nepál , India , Čína
D

doc. MUDr. Renata Soumarová, Phd., MBA Ing. Libor Souma

03.12.2018

Musíme se podělit o absolutní nadšení z vysněné cesty za zážitky

Vážený pane řediteli,
Včera jsme se vrátili ze zájezdu do Etiopie.
Musíme se podělit o absolutní nadšení z vysněné cesty za zážitky. Zážitky nemusí být dobré, ale silné, nicméně většinou byly velmi, velmi silné a super.
Je to bezpečná země mnoha tváři a podob, úžasná krajina, úžasní lidé. Vše umocněno díky průvodkyni Katarine Liškové, která je nejenom studnici vědomosti, ale i prima člověkem.
Samozřejmě musíme pochválit i místního průvodce Eremiase za svělou organizaci.  děkujeme BUBO za tento zážitek a těšíme se na další!!!

PS: snad se s Katkou potkáme příští rok v říši Mayů.

doc. MUDr. Renata Soumarová, Phd., MBA
Ing. Libor SoumarZájazdy:

Etiópia
R

Rena

03.12.2018

Vďaka nemu sme naozaj ulovili množstvo zážitkov, ktoré zostanú nezabudnuteľné

Zdravím, s BUBOm sme boli na poznávačke 14. 10.-4. 11. 2018 po oboch ostrovoch Nového Zélandu a veľkomestá Austrálie so špičkovým sprievodcom Marekom MELÚCHOM. Vďaka nemu sme naozaj ulovili množstvo zážitkov, ktoré zostanú nezabudnuteľné. Je to sprievodca s veľkým "S", pri ktorom sa cítite bezpečne, pohodovo, bez stresu, odovzdá vám množstvo informácií o krajinách a zavedie Vás ochutnať miestne spečiality. Bolo úžasneeeeZájazdy:

Austrália
E

Erika Pisarčíková

03.12.2018

Na takéto dovolenky sa nezabúda

Milí bubáci,

uplynul práve týždeň od môjho návratu z úchvatnej dovolenky Namíbia, Botswana, Zimbabwe... Kufre sú už vybalené, darčeky rozdané a najväčšie zážitky vyrozprávané. Na takéto dovolenky sa však nezabúda a preto by som sa rada poďakovala cestovnej kancelárii, všetkým spolucestujúcim a hlavne našim dvom supersprievodcom, Stáňovi a Jakubovi za to, s akou profesionalitou nás previedli, či skôr previezli cez spominané krajiny. No a vďaka Stáňovým úžasným vedomostiam o Afrike, o ľudoch, o ich živote a najmä o africkej prírode dostala táto dovolenka úplne nový rozmer. Je vidno, že Afrika je jeho srdcovou záležitosťou, že je s ňou takmer zrastený, akoby bol jej súčasťou - chvíľami som sa dokonca bála, že sa zmení na antilopu a odcupitá so stádom do voľnej prírody. Našťastie s nami vydržal :-)

Ešte raz obrovské ďakujem a teším sa na ďalšie cesty a stretnutiaZájazdy:

Zimbabwe , Zambia , Namíbia , Botswana
M

Marcela  a Martina Macové

03.12.2018

A najlepši zážitok? Posúďte sami

Dobrý deň

 Pred pár dňami sme sa vratili z Afriky a stále spomíname na dni plné zvierat, africkej kultúry, milých domacich a úžasnú sprievodkyňu. Aj keď Afrika už začína byť komerčnou záležitosťou, stále sa nájdu miesta, kde je turista este stale raritou. Prave to sme si na vlastnej koži vysksali i my, domaci na nas s udivom pozerali a nadsene sa s nami fotili.

A najlepši zážitok? Posúďte sami, prechádzka s levmi, vozenie na slonoch, prelet helikoptérou nad Viktóriinými vodopádmi ci safari, safari a ešte raz safari?

 Veľkú zásluhu na našom nadšení z tohto zájazdu má však bezpochyby naša sprievodkyňa Nela, ktorá zariadila všetko potrebné, vyriešila každý problém, na každú otázku, typu čo je to za zviera, mala vždy odpoveď. Jej grilovačka bola nezabudnuteľná a nielen to, ak to bolo možné, splnila azda každú našu požiadavku.

 

s pozdravom Marcela  a Martina MacovéZájazdy:

Lesotho , Svazijsko , Zimbabwe , Zambia , Botswana
J

Jana Staračková

27.11.2018

Veci, ktoré nám vadili alebo chýbali na zájazde a trochu nám kazili celkový zážitok zo zájazdu sme do formulárov, ktoré sme vypĺňali nakoniec neuviedli.

Zájazd Kolumbia, Panama - all inclusive 6.-19.11.2018 Nedávno sme sa zúčastnili zájazdu Kolumbia a Panama all inclusive. Rok dopredu sme si zájazd objednali a na základe propagácie zájazdu sme sa na túto cestu veľmi tešili, aj keď nám v programe chýbal Medellín, ktorý bol následne priradený do programu v roku 2019. Vzhľadom k tomu, že sme sa na program veľmi tešili – krásna krajina plná krásnej prírody, tak realita nás sklamala! Chceme podotknúť, že CK BUBO, resp. sprievodca, keďže vedel, že v hotely v Bogote nebude na izbe dostupná voda a je potrebné si ju kúpiť (2 USD (cca 5 400 pesos) za jednu malú fľašku a v obchode je v hodnote cca 800 pesos), tak nás na to mal upozorniť už na letisku. Povedané nám síce bolo, že si môžeme vodu kúpiť aj potom, ale nebolo zdôraznené, že ak si ju nekúpime na letisku, tak na hoteli ju dostaneme kúpiť, ale podstatne drahšiu. O 3 hodine ráno to bol problém a BUBO na to malo myslieť aspoň v ten prvý večer nášho príchodu a mohlo nám vodu kúpiť aspoň na tento večer príchodu. Na recepcii hotela išlo všetko pomaly. Ak o tom sprievodca vie, tak mohol už dopredu zobrať formuláre, aby sme ich vyplnili ešte v autobuse a na recepcii sa s tým nezdržiavali. Niekedy boli nevhodne zvolené miesta na výklad, ktorý prebiehal v angličtine a následne aj v slovenčine, a potom nebol čas na fotografovanie, napr. na námestí Plaza de Bolivar keďže už bolo dosť hodín, tak sme sa museli potom rozhodnúť či navštívime múzeum Botera alebo prezidentský palác, obidve akcie sa už nedali stihnúť. Pri návšteve Zipaquira, kde druhá polovica dňa mala byť návšteva jazera Gutavita, nám miestny sprievodca oznámil, že cesta k jazeru je nepriechodná a náhradná cesta veľmi dlhá! Takže sme k jazeru nešli a náhradný program bol návšteva tržnice v Bogote cca pol hodiny pred záverečnou. Nestalo to za nič. Bolo nám navrhnuté navštíviť ďalšie múzeum, ale to nás nelákalo, skôr sme chceli vidieť niečo zo života alebo prírody Kolumbie. Prelet do Armenie sľuboval návštevu krásnej prírody. Mestečko Salento bolo naozaj čarovné, ale cca 2 hodiny na prehliadku, obed a nákup vody alebo suvenírov bolo zúfalo málo a nestačili sme si to toto pekné mestečko vôbec užiť. Následne sme strávili veľa času trekom v Cocore medzi voskovými palmami. Bolo tam krásne prostredie, ale čas mohol byť racionálnejšie rozložený, keďže počasie nebolo ideálne. Arméniu sme videli viacmenej len z autobusu. Mestečku Salentu by bolo vhodné venovať viac času. Čerešničkou na torte bola návšteva kávovej farmy – stratený celý deň. Káva niekomu chutila a niekomu nie. To nechávame na posúdení každého jednotlivca. Nevideli sme kolibríky, ktoré sme videli len v Cocoru len z diaľky a nie tak, ako je propagované na stránkach CK BUBO, ale pol dňa deň sme počúvali ako sa sadí káva a robili ochutnávku kávových odrôd, atď. Žiaľ, program v tejto oblasti bol veľmi slabý a obrovským sklamaním! Podvečer sme si urobili aspoň malú prechádzku okolo hotela a večer išli po niektorí na miestnu hru Tejo. To bolo celkom fajn. Cartagena je krásne historické mesto. Ako čerešnička na torte nám bola urobená plavba pri pobreží Cartageny, čo sme vyhodnotili ako super zážitok. Miestna cestovná kancelária nám pripravila taktiež prekvapenie v podobe plavby loďou na polostrov Barú. Týmto nám program veľmi občerstvili a spríjemnili horúčavy. V Cartagene sa dajú nakúpiť pekné suveníry a keď si kúpite drahé kamene, tak Vám na letisku na účet dodatočne vrátia 19% (cca to môže trvať aj 3 mesiace), ak predložíte potrebné doklady, na čo sme boli upozornení až neskôr (potrebujete platiť kreditnou kartou, mať o tom doklad aj faktúru a taktiež aj certifikát, lebo inak Vám neuznajú uplatnenie vrátenia peňazí a taktiež musí byť nákup v nejakej hodnote na jednu kartu – podrobnosti vie sprievodca a aj Vám pomôže s vybavovaním na letisku). Čo sa týka Panama City, tak prehliadku sme absolvovali večer po tme, a to bolo všetko, čo sme z Panama City mali. Určite by bolo vhodné si po prílete do Panama City urobiť voľný program a prehliadku mesta nechať na druhý deň po prehliadke Panamského prieplavu, resp. celý zájazd v Paname predĺžiť o nejaké iné atrakcie v podobe krás prírody. Po návšteve kanála na druhý deň (to bolo fajn aj s jazerom Gatún, ale kvôli počasiu sme veľa zvierat nevideli, čo nie je problém CK BUBO) sme absolvovali prechádzku po „sekundárnom pralese“, čo bolo ako prechádzka po Horskom parku v Bratislave. – cca 15-30 min, pričom sme zase nevideli kvôli počasiu žiadne zvieratá a bolo tam naozaj veľmi teplo a vlhkosť cca 100 %. Bolo by na zváženie, či nevidieť niečo iné v Panama City. To bolo celé poznávanie prírody v Paname. CK BUBO by malo zvážiť zmenu programu v Panama City a predĺžiť zájazd, lebo potom z Panamy nevidí cestovateľ skoro nič a je sklamaný. Rezort pri mori bol v peknom prostredí, strava super, ale izby pamätajú aj lepšie časy a k 4 hviezdičkám sa ani nepriblížili. BUBO by malo zvážiť zmenu rezortu. Ak by sme boli v rezorte dlhšie, tak sa dá absolvovať nejaký fakultatívny zájazd, ale asi je potrebné počítať s tým, že s Vami budú komunikovať viac španielsky ako anglicky. Chceme upozorniť, že v Kolumbii ale aj v Paname nie je angličtina v trende a najlepšie sa dohovoríte po španielsky. V Kolumbii aj v Paname v rámci Panama City sme mali k dispozícii španielsky hovoriaceho sprievodcu, ale v Paname v rezorte už nie. Nejako sme si poradili, ale odporúčame naučiť sa zopár španielskych fráz na uľahčenie komunikácie. Platenie v reštauráciách všeobecne dlho trvá ako v každej juhoamerickej krajine a zopár španielskych fráz Vám môže pomôcť. Celkové hodnotenie zájazdu z našej strany: V podstate bol tento zájazd pre väčšinu zúčastnených sklamaním. Takmer polovicu zájazdu sme strávili na letiskách a z uvedených krajín sme videli minimum. Zo všetkých zájazdov, ktoré sme s BUBOm absolvovali bol tento najslabší. Namiesto tých prestojov tam CK BUBO ten Medellín mohla zaradiť, lebo naša skupina ho už nemá šancu viac vidieť! Tí, čo pôjdu na zájazd v roku 2019 ho už majú zaradený. Absolútnym sklamaním bolo hodnotenie sprievodcu, ktoré ako sme sa dozvedeli sa spája aj s hodnotením CK BUBO. Nám to zaváňalo alibizmom. To sa predsa nerobí, ak sa chce niekto dozvedieť skutočný názor účastníka zájazdu!? Dúfame, že si CK BUBO vezme naše názory k srdcu a tento zájazd viac organizačne prepracuje. Zdá sa, že príprave programu a jeho časovaniu nebola zo strany CK BUBO venovaná dostatočná pozornosť, aspoň čo sa týka nášho zájazdu v roku 2018. Vieme, že počasie a zvieratá si nikto nenaplánuje, ak nejde do ZOO, ale niekedy sa dá operatívne niečo zmeniť na mieste a navrhnúť zaujímavú alternatívu. Dúfame, že tí, ktorí navštívia po nás tieto dve krajiny, budú mať program vylepšený organizačne aj čo sa týka nastavenia časového harmonogramu programu. Naším cieľom nie je úplne tento zájazd zavrhnúť, ale chceme len CK BUBO upozorniť na niektoré veci, ktoré nám vadili alebo chýbali na zájazde a trochu nám kazili celkový zážitok zo zájazdu, aj keď sme to do formulárov, ktoré sme vypĺňali nakoniec neuviedli. Vyjadrenie za rod. Sadloňovú, rod. Vargovú a p. Chocholovú, Staračkovú, Alföldyovú a ŽittňanovúZájazdy:

Panama , Kolumbia
J

Jaroslav Žídek

23.11.2018

Cítiť, že v BUBO sa…

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.