Referencie

2031 príspevkov

K

Kaťa

Profesionálne ľudský prístup BUBO počas korona krízy

Pekný deň, rada by som sa podelila s Vami o skvelý zážitok zo zájazdov s BUBO. Doteraz som absolvovala Kuba Absolut Total - absolútne uveličená a spokojná a SríLanku - spokojná. Tieto zájazdy som nekomentovala, necítila som sa na to kompetentná. Stále si totiž myslím, že destináciu si vyberáme podľa toho, čo túžime vidieť a aké-také informácie o nej máme a každý si z nej odnesie niečo iné, jeho duši blízke. Ale! Zájazd do Angkoru sme absolvovali v období 6.3.-18.3. 2020. Podľa dátumu vidíte, že sme odchádzali z úplne bežného života a vracali sme sa počas núdzového stavu vo vlasti i v Európe. A preto začnem odzadu. Zamestnanci cestovnej kancelárie sa o nás postarali do poslednej minúty zájazdu, pomohli nám s presunom priam až do bytov a ešte sa i o pár dní telefonicky uistili, či sedíme doma v pohode. Veľká vďaka a klobúk dolu pred profesionálnym prístupom!!! Zájazd od začiatku šliapal ako hodinky. Bezproblémový presun z Bratislavy do Viedne, pripravené doklady, lety s minimálnymi prestojmi na letiskách - úplná samozrejmosť s BUBO. Je pravda, že prvý deň sme v Saigone boli sami - sprievodkyňa priletela s ďalšou skupinou až nasledujúci deň - ale vôbec to nebol problém. Náš hotel sa nachádzal totiž v úplnom centre mesta, stačilo pár minút na zorientovanie sa a mohli sme si začať Saigon užívať spoločne s našou sprievodkyňou Diankou Vozárovou. Poznávačka zaťala tak, ako má byť. Sucho skonštatované pre pragmatikov - do bodky splnený itinerár. Lenže, nedá sa slovami opísať to, čo robí zájazd nezabudnuteľným - ľudský vklad, vyvolané pocity z navštívených miest, množstvo informácií, starostivosť a záujem o každého z nás. Di, veľká vďaka! Saigon bol pre mňa niečo nové, nečakané. Angkor - kvôli nemu som si tento zájazd vybrala - a splnený sen. Kambodžská dedina - musí chytiť každého za srdce. Ľudia, ktorí majú podľa nás zúfalo málo no paradoxne však oveľa viac ako my... Obzvlášť v tejto dobe. Na záver sme absolvovali tri dni relaxu vo vlastnej réžii v Thajsku - Pattaya. Momentálne je všetko celé zle, bohužiaľ. No verím, že o pár mesiacov sa svet pozbiera, BUBO vydrží a vyberieme sa s ním po nové zážitky. 

Zájazdy:

Vietnam , Kambodža
M

Martina

Západo-Africké dobrodružstvo November-December 2019

Chcela by som ešte napísať recenziu na zájazd Západo-Africké dobrodružstvo November-December 2019. Obzvlášť na slečnu Katarínu Líškovú. Je to tá najepšia sprievodkyňa, akú sme mohli dostať. Už som s vami cestovala a doteraz som nemala tak profesionálneho sprievodcu ako je Katka. Vyniká svojou odbornosťou, vedomosťami a profesionalitou. Veľmi dobre sa zachovala aj pri krízových situáciách a nedala ani na sebe poznať, že sme boli v nebezpečí, napriek tomu celú situáciu vzala veľmi profesionálne. BUBO veľmi za ňu ďakujem! Takže na záver by som chcela povedať, že zájazd bol veľmi zaujímavý, keďže sme boli v bezpečnostne rizikových oblastiach, ale všetko dopadlo dobre. S Katkou by som šla na každý jeden zájazd, kľudne aj repete tohto zájazdu. 

Zájazdy:

Burkina Faso , Senegal , Mali ,
A

Anna a Ľubomír

Veľká mexická jazda

Je to viac ako týždeň, čo sme sa vrátili z veľkej mexickej jazdy, ktorá sa začala v Mexico City a skončila na brehu Karibiku v Cancúne. Za sprievodu Valiky Michalcovej, ktorá nám s úsmevom na tvári a starostlivosťou vytvárala príjemnú a pohodovú atmosféru, nám náš pobyt uplynul veľmi rýchlo. Keď si spomeniem na naše obavy a zdesenie, keď sme sa na letisku v Mexico City stretli takmer 120 účastníci zájazdu Mexiko - veľký okruh, musím sa teraz len usmievať. V 40 člennej skupine sme sa stretli "spriaznené duše", ktoré chceli vedieť o všetkom a ochutnať všetko, čo sa okolo nás nachádzalo. Valika nám toto všetko s radosťou a úsmevom sprostredkovala. Či to bola plavba na výletnej lodi pri západe slnka v Acapulcu, hudba elegantných Mariachis, ktorí napriek veku oduševnene hrali a spievali, veľkolepé pamiatky v Teotihucane, Palenque, Monte Albán, v parku obrých hláv La Venta alebo Chichen Itzá. Zaujímavé bolo kúpanie v cenotách v Tulume. Samozrejme ochutnali sme všetky miestne špeciality - vysmážané kobylky, aztécku polievku, ale aj ryby, plody mora a ostatné špeciality. Nechýbala ani margarita a podobné dobroty. Ďakujeme milé BUBO za takto zostavený zájazd s pestrým a zaujímavým programom. Špeciálne ďakujeme  Valike za jej zaujímavý a profesionálny výklad, zanietenosť a ochotu spríjemniť nám pobyt, najmä počas posledných hlučných dní pobytu v Cancúne. 

Zájazdy:

Mexiko ,
J

Jozef a Adriana

BUBO ako vždy nesklamalo... Boli sme veľmi spokojní.

Práve sme sa vrátili z úžasnej dovolenky Mexiko velký okruh (6.2. - 21.2.2020) Dovolenka bola super, všetko fungovalo ako malo, aj počasie nám vyšlo na 100%. Boli sme veľmi spokojní. BUBO ako vždy nesklamalo. Chceli by sme veľmi pekne poďakovať našej sprievodkyni Valerií ktorá bola priateľská, vždy usmiata, bez problémov odpovedala na všetky otázky, ktoré sme jej položili, pracovala aj nad rámec svojich kompetencií. Vďaka Valerií sme si užili dovolenku na 100%. Už sa tešíme na ďalšie zážitky s BUBO. Dovolenka bola perfektná ale jedna chybička bola a to na záver našej cesty v Cancune. V hoteli THE PYRAMID GRAND OASIS, ktorý sme si doplatili, aby sme si posledné dni oddýchli a užili all inclusive po dlhých a náročných dňoch chodenia po pyramídach a presunoch autobusom. Hotel bol neskutočne hlučný a plný nakoľko tam bolo veľa mladých ľudí z Ameriky, ktorí si sem prišli užiť alkohol a zábavu. Neskutočný hluk do skorých ranných hodín nám nedovolil sa normálne vyspať. Na pláži nebol bar a ani sprcha a museli sme chodiť do hotela k bazénu čo bolo dosť ďaleko. Na nápoje v baroch pri bazéne ste si museli odstáť veľkú radu. WIFI ste si museli kúpiť. Ostatné hotely čo sme mali cez celý zájazd tak bola WIFI zadarmo a to boli 3*-4*. S týmto hotelom sme neboli spokojný.

Zájazdy:

Mexiko ,
J

Jozef a Ľudmila Javoroví

Dovolenka plná zážitkov - Thajsko, Malajzia, Singapur

Dovolenka plná zážitkov! Pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej poznávacej dovolenky /termín 13.02. - 27.02.2020/, na ktorej sme objavovali krásy a históriu Thajska, Malajzie a Singapuru. S BUBO sme boli prvýkrát a už teraz na 100% vieme, že nie naposledy. Navštívili a prežili sme toho toľko, že sme ešte stále duchom na tých miestach a doma sa nám ťažko aklimatizuje.. :) Vďaka vášmu skvelému sprievodcovi Tomášovi K. sme spoznali tieto miesta a ich históriu. Všetko bolo super načasované, zapadalo to ako kolieska v hodinkách. Čas, ktorý sme dostali na samostatné prehliadky úplne postačoval aj na prehliadky, nakúpenie suvenírov či toaletu. Jazda na slonoch, tuk-tukoch, rikšiach, kajakoch bola super zážitkom ale tým najväčším bola pre nás plavba loďkou na plávajúce trhy, kde sme si po nehode loďky nechtiac aj zaplávali. Nikomu sa nič nestalo, oblečenie nám vymenili, dokonca aj stratený mobil sa našiel a posádka loďky sa šťastne dostala do cieľa bez toho aby to celú skupinu zdržalo. Tešíme sa, že sme sa zišli super skupina a všade sme chodili načas. Tomáš, ďakujeme za krásnu dovolenku. 

Zájazdy:

Thajsko , Singapur , Malajzia ,
N

Nataša

Zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar mojimi očami

Absolvovala som s BUBO už niekoľko zájazdov a ani tento posledný, z ktorého som sa vrátila pred týždňom, ma nesklamal. Ide o zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar, od ktorého som očakávala najmä úžasné safari. Stalo sa!  Neskutočná plejáda zvierat vo voľnej prírode, krásna príroda, úchvatný pohľad na horu Kilimanjaro a krásne pláže Zanzibaru, patria k mojím najkrajším cestovateľským zážitkom vôbec. Musím vyzdvihnúť nielen obsahovú stránku zájazdu, ale aj výborných sprievodcov. Marek, ešte raz veľmi pekne ďakujem za perfektné znalosti a ľudský prístup ku klientom. Budem poctená, ak sa opäť stretneme aj na ďalšom zájazde s BUBO. 

Zájazdy:

Zanzibar , Tanzánia , Keňa ,
M

Miroslava Novakova

Slnečná februárová sobota…

Slnečná februárová sobota láka von, hoci som sa z ciest vrátila len včera. Časovo i mentálne ešte v inom pásme sadám za klávesnicu, skôr než tento príjemný stav duše začne ustupovať všednej každodennosti. Pretože v Mexiku bolo dobre. A veľmi. Prvotným zámerom bolo spoznať túto krajinu s fascinujúcou históriou a trochu kontroverznou súčasnosťou. Obe boli príjemným, i keď v prípade histórie očakávaným prekvapením. Mayské a aztécke pamiatky, obvykle zasadené v krásnom prírodnom prostredí, zapôsobili svojou mágiou i na historického poloanalfabeta ako som ja. Náš ponor do histórie prehĺbil zaujímavý výklad, dokumenty a filmy sledované počas presunov autobusom i pozorovanie toho, ako Mexičania premietajú históriu do svojej súčasnosti. S tou sme sa našťastie stretli len z tej pozitívnejšej stránky, v podobe ústretových a milých ľudí, ktorí napriek často nie najľahším životným podmienkam nestrácaju úsmev a svoju dôstojnosť. Dáva to podnety na rozmýšľanie. Ďalším cieľom bolo stráviť dovolenku so Slovákmi a « po slovensky », čo je pre človeka žijúceho v zahraničí vzácne a vítané. V tomto smere bubácki spolucestujúci sklamú asi málokedy, i tak som však presvedčená, že tentokrát sa zišla obzvlášť vydarená a ľudsky kompatibilná partia. V obrovskej väčšine príjemní, sčítaní a dobroprajní ľudia, s ktorými bola radosť zdieľať čokoľvek, čo cesta prináša. Výsledkom bola príjemná atmosféra, ktorá sa časom len umocňovala. Synergia skupiny - pri slnkom zaliatych pyramídach, objavovaní miestnej gastronómie, v autobuse občas prevoňanom tequilou, či v horúcej tme temazcalu. Užili sme si to naplno. Tretím - a nepostrádateľným - pilierom úspechu bola naša sprievodkyňa. Ivana Ďurčová nám predstavila Mexiko tým najlepším možným spôsobom, zaujímavo a zrozumiteľne spostredkovala časť svojich hlbokých vedomostí o krajine, ponúkla zážitky i nad rámec oficiálneho programu. A to všetko s pokojom, prehľadom, profesionalitou, šarmom i dávkou humoru. Najmä vďaka nej bolo naše objavovanie Mexika bezproblémové, bohaté na zážitky i poznanie a obohacujúce tiež ľudsky. Patrí jej za to moja vďaka a obdiv.

Zájazdy:

Mexiko ,
V

Veronika a Mária

Najkrajšie pláže Seychely, príroda Réunion a luxusný hotel Constance Belle Mare Plage Maurícius

Dobrý deň, práve sme sa vrátili z nového zájazdu Vanilkové ostrovy, termín 12.-22.2.2020, ktorý splnil naše očakávania. Najkrajšie pláže na Seycheloch, príroda Réunionu a pre mňa úplná topka, nezabudnuteľný hotel Constance Belle Mare Plage na Mauríciu. Tu sa nám tiež podarilo ocitnúť na zaujímavom hinduistickom festivale. A samozrejme veľká vďaka patrí i Ferimu a Evke, ktorí sa nám venovali počas celého pobytu a dokonca dokázali zohnať nový let inej spoločnosti, keď náš komplet zrušili – zážitok navyše. Takže Vašich sprievodcov hodnotím na 1000000 %. Ďakujeme ešte raz! S pozdravom, Veronika a Mária 

Zájazdy:

Réunion , Seychelské ostrovy , Maurícius ,
M

Majo

Som veľmi rad že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti...

Dobrý deň V stredu som sa vrátil zo zájazdu Keňa,Tanzánia a Zanzibar. Som veľmi rád, že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti, bol som nadmieru spokojný. Dostali sme perfektných a profesionálnych sprievodcov - Marek a Nela, veľmi pekne ďakujem. Ešte teraz som plný zážitkov a informácií, ktoré nám ponúkli. Bolo to fakt na 1*! 

Zájazdy:

Zanzibar , Tanzánia , Keňa ,
R

Radoslava Pavličková

Dokonalá dovolenka s BUBO

V termíne 14.1.2020 - 2.2.2020 sme sa zúčastnili zájazdu po južnej Afrike: JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe. Afrika nás všetkých ohromila, domov sme si priniesli množstvo zážitkov. Táto krajina je úžasná. Afrika nás veľmi prekvapila, nevedeli sme dopredu čo presne čakať. V národnom parku Etosha sme videli veľmi veľa zvierat, bolo úžasné sledovať ich vo svojom prostredí. V národnom parku Chobe nám pršalo, ale ani to nám nepokazilo deň, skôr naopak, v aute vládla super atmosféra a zážitok sme si nenechali pokaziť. Ubytovanie, ktoré nám zariadilo BUBO bolo veľmi pekné, plne vybavené lodge, nič nám tam nechýbalo. Jedlo bolo dokonalé. K dokonalej dovolenke prispela aj skupina ľudí, s ktorými sme tento zájazd absolvovali a v neposlednom rade naši sprievodcovia Michal Čičmanec a Martin Zeman. Starali sa o nás na 100%. Všetko, čo bolo potrebné, vyriešili za nás. Je obdivuhodné zvládnuť toľko km za volantom, hlavne bolo vidieť, že ich táto práca baví. Škoda, že to všetko ubehlo tak rýchlo. Domov sa nám veľmi nechcelo. :) Radi by sme s BUBO zažili ešte ďalšie dobrodružstvá. 

Zájazdy:

Zimbabwe , Zambia , Namíbia , Juhoafrická republika , Botswana ,
V

Viera Bodnarova

Ďalší podarený zájazd s BUBO

Ahojte Bubaci, toto bol ďalší podarený zájazd z Vašej dielne, veľmi sme si to užili... aj vďaka našej sprievodkyni Mirke a lokálnemu sprievodcovi Ahmedovi. Mirka je veľmi ľudská, starostlivá, organizáciu zvláda s prehľadom, cítili sme sa ako v bavlnke. Od Alexandrie po Asuán... Úžasné pamiatky, zážitky, stretnutia s ľuďmi, trhy, plavby po Níle, jedlo, potápanie, výhľady a pohľady. Egypt ma očaril

Zájazdy:

Egypt ,
J

Jarka a Ľuboš

Svet bol zrazu iný, krajší. Až na Kube musí asi človek pochopiť, že radosť je niečo iné, obyčajné, jednoduché

Na začiatku bola oslava mojej šesťdesiatky, potešenie z prítomnosti mojich najbližších a darček v podobe zájazdu Kuba absolut total. Prišli samozrejme očakávania. Najprv som si vravel, že to stálo kopu peňazí, ale že to bude určite super a stáť za to. Keď sme prileteli na Kubu a začali spoznávať realitu, ostal som ako obarený. Nechápal som, že ešte aj dnes, v modernom storočí, môže niekde takýmto spôsobom fungovať, resp.nefungovať celá spoločnosť.  Potom sme sa však začali oboznamovať s prostredím, históriou, domácimi ľuďmi a asi všetci sme pochopili, aké je úžasne mať možnosť autentického poznania v reálnom čase a prostredí. Za to Vám BUBO veľmi ďakujeme. Zrazu sa nám všetko začalo páčiť, celý svet bol odrazu iný, krajší. Až na Kube človek pochopí pravú definíciu radosti a šťastia - jej inakosť, obyčajnosť a jednoduchosť. Aj na pláži - za dažďa, vetra, zimy môže byť človek spokojný, veselý a skutočne šťastný. Úžasné ! BUBO ste výborní, ďakujeme, že ste nám sprostredkovali toto uvedomenie. Osobitne - čerešničke na torte- super BUBO sprievodcovi Ivanovi. Je fakt dobrý. :)  Jarka a Ľuboš

Zájazdy:

Kuba

BUBO HISTÓRIA

Pozrite si históriu slovenského cestovateľstva