Čakajte prosím...

Referencie

1964 príspevkov

S

Sona Sedlakova

21.05.2019

Bhután : Kráľovstvo šťastia

Bhután, malé "šťastné" kráľovstvo na upätí Himáláji. Práve túto sympatickú krajinku som mala možnosť bližšie spoznať počas mojej cesty s Bubom v Apríli 2019. Cesta nekonečne zelenou krajinou  pokrytou lesmi bol skutočny zážitok, spoločne s všade prítomnou pozitívnou energiou, ktorá v tejto krajine vládne. Neodeliteľnou súčasťou tohto zážitku boli aj skvelí spolucestujúci, vždy nápomocný sprievodca Robo a taktiež lokálni sprievodcovia, ktorí nám neúnavne vysvetlovali podstatu ich šťastia. Bhután je síce mála krajinka, ale s veľkymi nápadmi :). Ponúkne nám Bhután so svojim konceptom hrubého domáceho šťastia víziu svetlejšej budúcnosti ? Akokoľvek, držím tejto krajinke palce na jej ceste k modernizácií ruka v ruke s udržaním tradícii. Ďakujem BUBO opäť za ulovené zážitky.Zájazdy:

Bhután , Nepál , India
M

Magda a Marek Krutilkovi

19.05.2019

Pět největších zážitků? Neumím vybrat, vždycky si vzpomenu na některý, který by chyběl

Dobrý den, v první polovině dubna 2019 jsme se zúčastnili zájezdu ve Vietnamu a Kambodži. Chtěla bych poděkovat za skvělý program a organizaci, opravdu jsme viděli ještě víc, než bylo psáno..Byli jsme s Vámi poprvé a jistě ne naposled. I přestože byl program koncentrovaný, neměli jsme dojem nervozity, chaosu , ba naopak. Lví podíl na tom všem měla naše průvodkyně Zuzka Hábeková, která vše zvládala s klidem a úsměvem. S přehledem si nás zorganizovala, plnila naše přání, nic nebyl problém..Co bylo jedinečné, to byla snaha nás jako skupinu hned od začátku stmelit. Hned po příletu se s námi Zuzka seznámila a / ani nevím jak k tomu došlo/ najednou jsme si všichni tykali. Pak přišel noční přejezd vlakem s kalíškem v ruce a vystoupili jsme jako kompaktní skupina. Možnost sdílení zážitků dala zájezdu další rozměr. . Vietnam je země mnoha tváří, od divoké Hanoje s mořem motorek a životem v ulicích až po bulváry v Saigonu, kde obchod je život. Polévka Pho- jak může mít "obyčejný " vývar, tak neobyčejnou vůni a záplavu chuti ? Sálající Kambodža s chrámy Angkoru, která předčí očekávání. Takže..Pět největších zážitků? Neumím vybrat, vždycky si vzpomenu na některý, který by chyběl..Děkujeme Zuzko, děkujeme CK BUBO a SEN.. Magda a Marek KrutilkoviZájazdy:

Vietnam , Kambodža
B

Budínovi

17.05.2019

Vše bylo naprosto perfektní

Dobrý den.V dubnu jsme s Vámi cestovali do Potugalska a Madeiru. Bohužel píši až dnes a zároveň bych chtěla touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou!!! Vše bylo naprosto perfektní a ještě jednou děkujeme za Vaše služby. Prosím vyřidte majiteli ,že má užasný tým a na oplatku bychom ho pozvali do vinařství Moravíno Valtice

Děkuje Budínovi ValticeZájazdy:

Portugalsko
P

Petr a Jitka Odehnalovi

16.05.2019

Nádherný zážitek!

Jeli jsme poprvé na třítýdenní poznávací organizovaný zájezd s obavami - doposud jsme jezdili individuálně. Díky bezproblémové organizaci a panu dokonalému Průvodci Tomáši Kubušovi nádherný zážitek! Tak si představujieme průvodce - plný informací , zájmu o navštívená místa a umění poutavě předat svoje vědění!Zájazdy:

Turkmenistan , Uzbekistan , Irán
N

Neli a Jano

16.05.2019

Toto bude ťažké prekonať

Je to už sice viac než mesiac, čo sme sa s mojou partnerkou vrátili s Etiopie, avšak spomienky na zážitky, které sme tu zažili, stále neutíchajú. V jednom cestopise som čítal, že: „Cestovanie, je istý druh postihnutia a jeho miera sa dá posúdiť už z výberu zvolenej destinácie a z tohoto hľadiska je cesta do Etiopie neklamným znamením, že niečo vo vašej psychike nebude úplne v poriadku ‘‘. Myslím, že je to pravda, čomu nasvedčuje i fakt, že na začiatku našej cesty do Etiopie bolo hodne rozhodovania, hodne aragumentov, plusov a mínusov. Nakoniec však musíme povedať, že naše rozhodnutie neľutujeme, a že to bolo niečo fantastické, niečo čo napriek tomu, že sme už prešli kúsok sveta, sa úplne vymyká akémukoľvek zájazdu. Nedá sa to popisovať, musí sa to vidieť. Hlavnú zásluhu má na tom perfektne zorganizovaný zájazd a hlavne prístup nášho sprievodcu Stana Cigánka. Staňa je dušou tohoto zájazdu, žije Afrikou a neexistuje otázka, na ktorú by nevedel odpovedať. Musím spomenúť, že veľkú podporu sme mali aj v miestnom sprievodcovi Erniasovi, ktorý bol tiež fantastický. ….Toto bude ťažké prekonať.Zájazdy:

Etiópia
L

Lubomír Zahradníček + Eva Kučerová

15.05.2019

Perfektně komponovaná cesta a skvělý průvodce

Dobrý den, zúčastnili jsme se zájezdu Japonsko- zlatá cesta 16.4.-27.4.19. Stejně jako minulé zájezdy, perfektně komponovaná cesta a skvělý průvodce Martin Šimko, který zná prostředí, má obšírné znalosti o navštívené zemi a dokáže celou skupinu výborně koučovat.. Díky! Už se těšíme na další zájezdy s Vámi. Luboš + EvaZájazdy:

Japonsko
I

Iveta Horváthová

15.05.2019

Dych minulých tisícročí na vlastnej koži

Pred niekoľkými dňami sme sa vrátili zo zájazdu Egypt - maximálne poznanie .Opäť sa BUBO podarilo v tomto názve vystihnúť podstatu cesty, za 6 dní sme prešli krajinu popri úžasnom Níle od Alexandrie až po Abu Simbel, kde nás od hranice so Sudánom delilo len pár kilometrov. Vidieť všetky tie užasné dychberúce niekolkotisícročné pamiatky na vlastné oči je nezabudnutelný zážitok na celý život. Okrem toho sme spoznali partiu príjemných, sčítaných a scestovaných ľudí, ktorí tento zážitok len umocnili. Naša sprievodkyňa Mirka bola skvelá, vždy príjemná, rozvážna s nadhľadom zvládala všetky organizačné záležitosti na 1. Ešte dlho budú v nás rezonovať spomienky na túto cestu a už teraz sa tešíme na ďalší lov zážitkov s BUBO. Iveta a Zoltán HorváthoviZájazdy:

Egypt
D

Dana Žemberová

15.05.2019

Úžasný zážitok pre celú našu rodinu

Dobrý deň, zúčastnila som sa s celou rodinou na zájazde 3x naj AFRIKY od 18.4. do 26.4. a chcela by som poďakovať nášmu sprievodcovi Kamilovi za perfektnú prácu , trpezlivosť s nie vždy príjemnými cestovateľmi , vynikajúcu organizáciu počas zájazdu a hlavne za to , aký je neuveriteľne milý a profesionálny  !Trošku by som ešte podotkla k organizácii zájazdu- že v Kapskom meste by sa zišiel deň navyše, nakoľko sme prileteli poobede, kým sme sa pozbierali zo všetkých letov, bol večer, takže sme stratili jedno popoludnie, vďaka nášmu sprievodcovi sme ale stihli za dva dni maximum a ešte viac. / Aj s ohľadom na počasie a skoršie stmievanie .../.  Trošku ma mrzí, že sme nevyšli pešo na Stolovú horu, na čo sme sa chystali, ale počasie a nedostatok času to jednoducho neumožnili.  Pri Vic Falls  - nemám slová, to bolo super, ubytovanie, ľudia, safari, miestni sprievodcovia,  výlet do Zambie bol špičkový ! Odporúčam všetkým ! Lokálni sprievodcovia na safari aj v Zambii na jednotku s hviezdičkami !

Úžasný zážitok pre celú našu rodinu. Ešte raz vďaka sprievodcovi !

Rozmýšľame, kam sa vypravíme loviť zážitky nabudúce.

S pozdravom Dana ŽemberováZájazdy:

Zimbabwe , Juhoafrická republika , Botswana
J

Július Janíček

15.05.2019

Išli sme tam trochu s obavami, realita je však úplne odlišná

Pred týždňom sme sa vrátili z, mediálnou propagandou zatracovaného a hrozbu predstavujúceho, Iránu. Priznám sa išli sme tam trochu s obavami, realita je však úplne odlišná. ...Iránci sú mimoriadne milí, zdravili nás, prihovárali sa, chceli sa s nami fotiť a boli veľmi pohostinní, pozývali nás na svoje pikniky. Irán je úplne bezpečný, necítili sme sa nepríjemne, ani v ohrození. A prečo sme sa vlastne pre túto cestu rozhodli? Predovšetkým pre jedinečnú perzskú históriu a všetkým, ktorí majú záľubu v cestovaní, spoznávaní odlišných kultúr a v neposlednom rade aj gastronómie vrelo odporúčame. Boli sme veľmi milo prekvapení čistotou v uliciach, zelenými parkami, upravenými kruhovými objazdami, prechodmi pre slepcov a bezbariérovými vstupmi. Miestna architektúra je uchvacujúca. Iránci sú hrdí na svoju históriu a svoje pamiatky radi navštevujú. Čo sa týka sprievodcov, iranski sprievodcovia nemali chybu, v Mashade nám pri pamätníku básnika Ferdúsiho miestny sprievodca recitoval verše zo Šáhnáme, ďalší dvaja Ara a Hamid na ďalšej ceste nám zabezpečovali občersvenie – káva, čaj, minerálka, keksíky, melón a odpovedali na naše všetečné otázky. Už minulý rok sme mali tú česť stretnúť sa s Tomášom Kubušom, ktorý má históriu v malíčku a vie ju aj profesionálne prezentovať a ani tento rok nesklamal, svojím rozhľadom a vedomosťami nás opäť ohúril a skonštatovali sme, že na sebe neustále pracuje a zdokonaľuje sa. Čo sa týka organizácie zájazdu, napriek tomu, že sme boli veľká skupina, Tomáš so sprievodcami operatívne a uspokojivo reagovali na naše požiadavky. Vďaka, Tomáš, tešíme sa na ďalšie stretnutia s Tebou. Silva a Julo z TrenčínaZájazdy:

Irán
M

Mária a Štefan

14.05.2019

Už teraz sa tešíme na náš ďalší výlet s BUBO

Chceli by sme sa poďakovať za skvelý zájazd po Vietname a Kambodži, veľmi pekný program počas celého zájazdu a hlavne veľké ďakujem patrí Zuzke Hábekovej za jej nevyčerpateľné informácie počas celého zájazdu, jej ochotu pomáhať , jej úsmev na tvári. Už teraz sa tešíme na náš ďalší výlet s BUBO.Zájazdy:

Vietnam , Kambodža
J

Judita Rybičková

13.05.2019

Rada by som sa vám touto cestou poďakovala za nádherný zájazd

Príjemný dobrý deň, 

 v sobotu, 11.05.2019 som sa vrátila zo zájazdu Južná Afrika total  a 

rada by som sa vám touto cestou poďakovala za tak nádherný zájazd,

ktorý ste nám - bubáckym klientom pripravili. Som veľmi rada, že som osobne

spoznala úžasnú - vtipnú, kamarátsku, empatickú a vždy vysmiatu Peťku,

 ktorá hrdo reprezentovala kanceláriu a značku BUBO, spríjemňovala nám zájazdové dni.

Taktiež veľké ĎAKUJEM patrí úžasnému sprievodcovi Kamilovi, ktorý vniesol dušu 

nášmu zájazdu a dovolím si smelo tvrdiť, že sprievodcovské "povinnosti" vykonával

na 100 + 100 percent - nad rámec svojich povinností. Veľmi ma tešil jeho profesionálny

ale aj ľudský, kamarátsky prístup, jeho humor, aj znalosti, taktiež jeho empatia a flexibilita.

Poprosím vás, odovzdajte môj pozdrav a veľké poďakovanie Peťke a Kamilovi

som neskutočne šťastná, že som spoznala tak nádherných a úžasných mladých ľudí,

ktorí milujú svoju prácu,  ale aj život..

 P.S. ....  už sa teším na ďalší bubácky zájazd / v novembri - Argentína, Brazília /

            prečo s Bubom rada cestujem ?  -  máte naj, naj, naj sprievodcov  a 

            fantasticky, zaujímavo vypracované cestyZájazdy:

Lesotho , Svazijsko , Zimbabwe , Zambia , Juhoafrická republika , Botswana
S

Soumar libor

11.05.2019

Zážitky byly opět super silné a vidět úchvatnou krásu starou tisíce let na vlastní oči bylo nezapomenutelné

BUBO opět nezklamalo. Rád bych napsal pár řádků po návratu z cesty Egypt maximální poznání a musím přiznat, že název zájezdu platí na 100%. To co jsme viděli a zažili nás s manželkou nadchlo. Super itinerář a program, vše jsme stíhali, na památkách nebylo mnoho turistů a díky naší průvodkyni Mirce organizace klapala. Jen někteří spolucestovatelé si trochu pletli zájezd s cestovní kanceláří a s individuální cestou a snažili se upravit program všech podle svých představ. Také neustálé šíření negativismu téměř na vše pohody nepřidá, ale nenechali jsme si cestu zkazit. Zážitky byly opět super silné a vidět úchvatnou krásu starou tisíce let na vlastní oči bylo nezapomenutelné. Díky Mirko, díky BUBO. Renata a Libor SoumaroviZájazdy:

Egypt