Na tohtoročnom BUBO Bále máte možnosť sa zabaviť aj pri ďalších sprievodných aktivitách. Ich súčasťou bude aj možnosť ochutnať jedlá z rôznych kútov sveta

Späť na program

Moje meno je Guatemala

Moje meno je Guatemala je portrétom konkrétnych ľudí žijúcich v rôznych častiach Guatemaly. Ich reálne príbehy poznačené dejinami krajiny vytvárajú mozaiku jednej doby zachytenej fotoaparátom.

Nech sa páči. Zoznámte sa.

OTVÁRAŤ VÝSTAVU  26.01.2019 O 15:15 bude správca Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO Jana Garvoldtová a Katarína Líšková

Vyše  12 rokov sa profesionálne venuje cestovaniu. Počas svojich ciest prešla nespočetne veľakrát práve oblasti Strednej Ameriky a Guatemaly. Na fotografiách ju zaujíma príbeh, ktorý stojí za osudmi postáv. Nie sú to len momentky z ciest. Ide o dokument reálnych ľudí, ktorí majú svoje osudy. A presne tie vykresľujú dobu, v ktorej žijú. A tá istá doba poznačí ďalšie generácie. Cesta, ktorú prešli, určuje akým smerom sa budú ďalej uberať. Ako malá Britney, ktorá každý deň chodí s mamou ku škole preto, lebo túži po všetkom, čo škola pre ňu predstavuje. Alebo presný opak: Vacilia Mendoza, ktorá celý život pasie ovce a vie sa iba podpísať.

 

Kvízy pre vás

Kvízy pre vás

Príďte si zmerať svoje cestovateľské znalosti k našim kamarátom z Freedu. Zúčastnite sa vedomostných kvízov, na ktorých môžte vyhrať poukážku v hodnote 100 € na akýkoľvek skupinový, alebo individuálny kurz vo Freedu. Radi sa s vami porozprávame osobne aj o našich kurzoch, akou formou učíme a zodpovieme akékoľvek ďalšie otázky.

Thajské masáže

Thajské masáže

Počas celého festivalu sa na vás budú usmievať a zdarma vás masírovať tri thajské masérky. Okrem toho súťažíme o 32 hodín masáží v exkluzívnom bratislavskom salóne.

Súťaže o knihy

Súťaže o knihy

V stánku švédskeho a nórskeho veľvyslanectva bude počas víkendu prebiehať aj súťaž o najlepšie škandinávske knihy.

Foto poradenstvo

Foto poradenstvo

Vyskúšajte si najnovšie fotoaparáty a objektívy značky Fujifilm a poraďte sa s odborníkmi o ich výbere na vaše cesty. K dispozícii bude portfólio fotoaparátov a objektívov Fujifilm X a fotoaparátov pre okamžitú fotografiu Instax. Budeme sa tešiť na vašu návštevu.

Reštaurácia Green Buddha

Reštaurácia Green Buddha

Ochutnajte Thajsko. V reštaurácií Green Buddha máte možnosť si pochutiť na exotike juhovýchodnej Ázie. Tom Yam Goung a Gaeng Leauang sú len dve z viacerých jedál, ktoré sú v ponuke. Navnaďte sa na nastávajúcu cestu do Thajska.

Odfoťte sa s CEWE

Odfoťte sa s CEWE

Príďte k nášmu fotografovi a odfoťte sa v exotických odevoch. Fotografiu vám na mieste vytlačíme v našom CEWE stánku a vy si tak odnesiete domov spomienku na tento víkend.

Detský kútik Rikiki

Detský kútik Rikiki

Príďte na festival aj s deťmi. V spolupráci s časoisom pre moderného rodiča Rikiki sme pre vás pripravili detský kútik. Keď ich omrzia cestovateľské zážitky, zabavia sa s Rikiki.

Amazing Thailand

Amazing Thailand

Generálnym partnerom festivalu je Thajsko. Dýchajte thajskú atmosféru, ochutnávajte thajské jedlá, poraďte sa s najväčšími odborníkmi na cesty do Thajska.

Lovci zážitkov

Lovci zážitkov

Naši sprievodcovia sa zbehli z celého sveta, aby sa s vami stretli, porozprávali a poradili s výberom najbližšej dovolenky. Pýtajte sa, tu sa dozviete všetko.