Viac ako 10 miliónov ľudí bolo nútených opustiť svoje domovy a potrebujú humanitárnu pomoc, čo predstavuje najväčšiu a najrýchlejšiu krízu vysídlenia od druhej svetovej vojny. MAGNA pôsobí na Ukrajine, Moldavsku a na Slovensku a podporuje deti a rodiny životne dôležitými zásobami.

Váš dar nám pomôže poskytnúť jedlo, lekársku starostlivosť a núdzové podporné služby rodinám, ktorých životy sú zničené konfliktom. Účasťou na zájazde s BUBO môžete podporiť týchto ľudí sumou 15 eur. Táto suma ide priamo na pomoc Ukrajincom v napadnutých oblastiach, preto vás prosíme o pochopenie, že príspevok MAGNA je nevratný.

Váš dar nám umožní poskytovať pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine. V kombinácii s darmi iných darcov sa váš dar premení na prostriedok, ktorý podporí našu dôležitú prácu – poskytovať zdravotnú a humanitárnu pomoc deťom a ich rodinám v kríze na Ukrajine.

Foto: Denník N – V. Šimíček

MAGNA
Tu a teraz

(00:03:42)

Spevák Richard Müller daroval slovenskej humanitárnej zdravotníckej organizácii MAGNA k 20. narodeninám pieseň TU A TERAZ. Pre skladbu s textom Petra Uličného vytvoril videoklip Braňo Vincze, ktorý v ňom zároveň použil jedinečné zábery z humanitárnych misií MAGNA od fotografa Martina Bandžáka.

Martin Bandžák

Martin Bandžák

riaditeľ humanitárnej organizácie MAGNA

Ukrajinskí lekári sa stali nielen styčným bodom pre chorých a ranených, ale aj obeťou konfliktu. MAGNA na Ukrajinu posiela zásielky liekov, zdravotníckeho materiálu a potrieb na urgentné operácie či pôrody. Prvé transporty obsahujú pomoc pre vyše 300 tisíc ľudí. Ďalšie sú na ceste. MAGNA tímy na mieste ich distribuujú do nemocníc v Kyjeve a Černigove. Zároveň liečime ľudí v núdzi aj pomocou mobilných zdravotných tímov a kapacitne podporujeme mieste nemocnice. Keď situácia dovolí pomoc bude smerovať aj do Mariupolu, Charkova a do ďalších ukrajinských miest.

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

riaditeľ BUBO

Náš prvý azylový dom pre ukrajinských utečencov sme otvorili 6 dní po napadnutí Ukrajiny (v stredu 2. marca). Konali sme z hodiny na hodinu a trávili v dome celé dni. Na začiatku bol ohromný chaos, navyšovali sme kapacity v čase, keď vláda nestihla reagovať. Martina a Denisu z MAGNA poznám už 20 rokov ako neuveriteľne šľachetných a čestných ľudí. Pomáhajú tam, kde je naozaj zle. Aj teraz ich tím pôsobí priamo v oblastiach, kde sa bojuje, a pomáha tak tým najzraniteľnejším. Považujem za svoju česť môcť ich v tejto udatnej práci podporiť.

Organizácia MAGNA už 20 rokov poskytuje zdravotnú, nutričnú a sociálnu starostlivosť pre deti a ich rodiny v Kambodži a vo svete. V čase humanitárnych kríz, konfliktov, epidémií, hladomoru a prírodných katastrof MAGNA vytvára zdravotnícke projekty zamerané na záchranu životov a zmierňovanie utrpenia tým, ktorí sú v núdzi. MAGNA tímy priamo v teréne deťom a ich rodinám zabezpečujú lekársku a materiálnu pomoc.

BUBO spolupracuje s organizáciou MAGNA už dlhé roky. V roku 2020 sme spoluprácu pretavili do unikátneho projektu pod zaštítou MUDr. Ľuboša Fellnera (riaditeľa BUBO), Martina Bandžáka (riaditeľa Magny) a Táni Pauhofovej. V Národnej pediatrickej nemocnici v hlavnom meste sme vytvorili nové 20-lôžkové infekčné oddelenie a zabezpečili detských pacientov špecializovaným psychosociálnym programom. Liečia sa v ňom deti na všetky infekčné choroby vrátane osýpok, detskej obrny, tuberkulózy, ale aj deti s vírusom HIV/AIDS.

Pomôcť s prevádzkou môžete aj vy! Pri kúpe akéhokoľvek zájazdu s BUBO môžete prispieť sumou 15 €. Tento príspevok je nevratný aj v prípade, že sa rozhodnete zájazd zrušiť, prípadne sa zájazd nekoná. Ďakujeme za pochopenie.

V prípade, že sa tento rok nechystáte s BUBO cestovať a chcete prispieť, alebo chcete prispieť vyššou sumou, môžete sumu poukázať na náš účet:
SK4475000000000502899343. V správe pre prijímateľa uveďte, prosím, heslo Magna. 
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na bubo@bubo.sk

Ďakujeme.

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu