BUBO už 30 rokov kladie dôraz na zodpovedné cestovanie. Milujeme našu planétu a chceme ju zachovať aj pre deti našich detí. Každá naša cesta má za cieľ urobiť náš svet o trochu lepším.

Osud nám doprial možnosť pomáhať slabším. Preto už 20 rokov spolupracujeme s humanitárnou organizáciou MAGNA, ktorá pôsobí v tých najťažších regiónoch sveta. Pomáhali sme spolu po záplavách v Mjanmarsku, po zemetrasení v Nepále, postavili sme nemocnicu v Kambodži a zachraňovali obete ruskej agresie na Ukrajine.

Pridajte sa k nám. 

Na každej ceste s BUBO môžete prispieť sumou 9 eur do fondu urgentnej pomoci. Tento fond poskytuje našim zdravotným tímom na celom svete možnosť okamžite zasiahnuť a pomôcť postihnutému miestnemu obyvateľstvu v prípade núdze. Môžete mať istotu, že nech sa stane vo svete čokoľvek zlé, tímy MAGNA aj vďaka vám dorazia na miesto pomáhať medzi prvými.

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v práci na záchranu života najbezbrannejších. Účasťou na zájazde s BUBO môžete podporiť týchto ľudí sumou 15 eur. Táto suma ide priamo na pomoc, preto vás prosíme o pochopenie, že príspevok MAGNA je nevratný.

Váš dar umožní poskytovať okamžitú pomoc ľuďom postihnutým prírodnými katastrofami či vojenskými konfliktami. V kombinácii s darmi iných darcov sa váš dar premení na prostriedok, ktorý podporí našu dôležitú prácu – poskytovať zdravotnú a humanitárnu pomoc deťom a ich rodinám v tých najťažších krízach, aké si viete predstaviť.

Foto: Martin Bandžák (MAGNA) – pár dní po zemetrasení v Nepále

MAGNA
Tu a teraz

(00:03:42)

Spevák Richard Müller daroval slovenskej humanitárnej zdravotníckej organizácii MAGNA k 20. narodeninám pieseň TU A TERAZ. Pre skladbu s textom Petra Uličného vytvoril videoklip Braňo Vincze, ktorý v ňom zároveň použil jedinečné zábery z humanitárnych misií MAGNA od fotografa Martina Bandžáka.

Martin Bandžák

Martin Bandžák

riaditeľ humanitárnej organizácie MAGNA

Slovenský fotograf. V roku 2001 založil s manželkou Denisou Augustínovou humanitárnu organizáciu Magna. Obaja trávia život cestovaním po miestach, kde má Magna svoje základne. Starajú sa predovšetkým o HIV pozitívne matky a deti, o podvyživené deti, o chorých s maláriou, zasahujú v krízových oblastiach. Zakladatelia Magny sa z jednej nemocnice či utečeneckého tábora presúvajú do iných zariadení aj so svojimi dvoma dcérami. Okrem zdravotnej pomoci poskytujú aj psychologickú podporu.

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

riaditeľ BUBO

Vyštudovaný lekár, zakladateľ BUBO, ktorý je presvedčený, že cestovanie a poznávanie sveta má hlbší zmysel. Pomáhať slabším považuje za svoju povinnosť. Tak, ako budhistickí mnísi neďakujú za dar, pretože jej prijatím umožňujú veriacim konať dobro, aj on je vďačný za každú pomoc, ktorú môže poskytnúť. "Martina a Denisu z MAGNA poznám už 20 rokov ako neuveriteľne šľachetných a čestných ľudí. Pomáhajú tam, kde je naozaj zle. Považujem za svoju česť môcť ich v tejto udatnej práci podporiť."

Organizácia MAGNA už 20 rokov poskytuje zdravotnú, nutričnú a sociálnu starostlivosť pre deti a ich rodiny v Kambodži a vo svete. V čase humanitárnych kríz, konfliktov, epidémií, hladomoru a prírodných katastrof MAGNA vytvára zdravotnícke projekty zamerané na záchranu životov a zmierňovanie utrpenia tým, ktorí sú v núdzi. MAGNA tímy priamo v teréne deťom a ich rodinám zabezpečujú lekársku a materiálnu pomoc.

BUBO spolupracuje s organizáciou MAGNA už dlhé roky. V roku 2020 sme spoluprácu pretavili do unikátneho projektu pod zaštítou MUDr. Ľuboša Fellnera (riaditeľa BUBO), Martina Bandžáka (riaditeľa Magny) a Táni Pauhofovej. V Národnej pediatrickej nemocnici v hlavnom meste sme vytvorili nové 20-lôžkové infekčné oddelenie a zabezpečili detských pacientov špecializovaným psychosociálnym programom. Liečia sa v ňom deti na všetky infekčné choroby vrátane osýpok, detskej obrny, tuberkulózy, ale aj deti s vírusom HIV/AIDS.

Pomôcť s prevádzkou môžete aj vy! Pri kúpe akéhokoľvek zájazdu s BUBO môžete prispieť sumou 9 €. Tento príspevok je nevratný aj v prípade, že sa rozhodnete zájazd zrušiť, prípadne sa zájazd nekoná. Ďakujeme za pochopenie.

V prípade, že sa tento rok nechystáte s BUBO cestovať a chcete prispieť, alebo chcete prispieť vyššou sumou, môžete sumu poukázať na náš účet:
SK4475000000000502899343. V správe pre prijímateľa uveďte, prosím, heslo Magna. 
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na bubo@bubo.sk

Ďakujeme.