Open Border Ride 2020

Žiaľ, pandémia a červené označenie Viedne pre Slovákov nám znemožnili tento rok uskutočniť druhý ročník verejného cyklomaratónu z Bratislavy do Viedne. Do poslednej chvíle sme dúfali, ale situácia je príliš neistá na to, aby sme pristúpili k finálnej fáze príprav. Veľmi nás to mrzí.

Tešíme sa na vás opäť v roku 2021.

isadore bubo logo

Prečo BUBO a Isadore Apparel?

BUBO už 30 rokov posúva hranice cestovania vo svete. No chceme opäť dokázať, že zážitky sa dajú nájsť aj doma, chce to len nápad a odvahu. Po 6. ročníku Plávania cez Dunaj zakladáme novú tradíciu v presvedčení, že sa stane pevnou súčasťou bratislavského cyklistického kalendára.

Isadore Apparel je postavené na dlhoročných skúsenostiach z profesionálneho pelotónu bratov Velitsovcov. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži, či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v profesionálnom pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí, kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Open Borders - OBR - 2020
Open Borders - Cyklomaratón - Bratislava - Viedeň - 2020

Podmienky účasti

Pred jazdou aj počas jazdy je zakázané požívať alkoholické nápoje. Každý účastník je povinný dodržiavať pokyny organizátora a určenú rýchlosť. Predbiehať prvé sprievodné vozidlo nie je povolené. Helma je povinná po celý čas jazdy. Účastníci, ktorí sa dostavia bez prilby sa nebudú môcť zúčastniť bez nároku na náhradu štartovného. GPX súbor s trasou bude rozoslaný po záväznom prihlásení - najneskôr 8. 9. 2020.
Elektrobicykle sú povolené, no pôjdu v samostatnej skupine a nesmú sa miešať s klasickými bicyklami.
Každý účastník je zodpovedný za technický stav svojho bicykla a nesie si vlastnú súpravu na opravu defektu a vie si defekt sám opraviť. Pre prípad viacerých defektov bude v sprievodnom vozidle uložená náhradná súprava na opravu defektov. Je potrebné si doniesť vodu a oblečenie podľa vlastného teplotného komfortu. Rešpektujú sa pravidlá premávky, berie sa ohľad na spolujazdcov a chodcov, na križovatkách so svetelným značením sa neprebieha na oranžovú, brzdí sa citlivo a plynulo, aby každý mal bezpečný reakčný čas. 
Cieľom cesty je užiť si deň a pripomenúť si slobodu cestovania. Ak chcete bicyklovať rýchlo bez potreby prispôsobovať sa tempu skupiny, môžete ísť do Viedne aj sami:) Nepriazeň počasia nie je dôvod na zrušenie akcie. Ďalšie pokyny získa účastník po prihlásení.

Reportáž TA3