Open Border Ride 2020

Druhý ročník verejného cyklomaratónu z Bratislavy do Viedne. S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel. Dnes je symbol otvorených hraníc dôležitejší než za posledné desaťročia. Spájame dve najbližšie hlavné mestá Európy. Poďte do toho aj vy! Dodržíme všetky aktuálne bezpečnostné opatrenia.

Poďte do pelotónu s bratmi Velitsovými a užite si možnosť, akú nemajú Londýnčania, Parížania ani Berlínčania. Poďte na bicykli do metropoly iného štátu.

Tešíme sa na vás opäť 19. septembra 2020!

isadore bubo logo

Open Borders 2020 - cyklomaratón Bratislava - Viedeň

Otvorené hranice

Štartujeme pri Starej tržnici v centre Bratislavy a cez Most slobody vstupujeme do Rakúska. Fotografia na pamiatku pri prekračovaní mosta. Trasu nám zabezpečia sprievodné elektrovozidlá, jednotlivé skupinky v pelotóne vedú bratia Velitsovci a kamaráti Isadore, prechádzame rakúskym vidiekom, o ktorom sme celú jar len snívali. Zástavka na občerstvenie počas cesty v dedinke Orth an der Donau.

80-90 kilometrov po rovinatej ceste medzi dvoma európskymi metropolami v pokojnom tempe, ktoré zvládne každý amatérsky cyklista. Dokonalá septembrová sobota, aká by pred 30 rokmi, ale ani na jar 2020 nebola mysliteľná, za symbolické štartovné 15 eur.

Pridajte si k tomu 3* alebo 4* hotel vo Viedni a zažite krásny športový víkend.

Teší sa na vás BUBO a Isadore Apparel.

Prihláste sa

Prečo BUBO a Isadore Apparel?

BUBO už 30 rokov posúva hranice cestovania vo svete. No chceme opäť dokázať, že zážitky sa dajú nájsť aj doma, chce to len nápad a odvahu. Po 6. ročníku Plávania cez Dunaj zakladáme novú tradíciu v presvedčení, že sa stane pevnou súčasťou bratislavského cyklistického kalendára.

Isadore Apparel je postavené na dlhoročných skúsenostiach z profesionálneho pelotónu bratov Velitsovcov. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži, či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v profesionálnom pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí, kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Open Borders - OBR - 2020
Open Borders - Cyklomaratón - Bratislava - Viedeň - 2020

Podmienky účasti

Pred jazdou aj počas jazdy je zakázané požívať alkoholické nápoje. Každý účastník je povinný dodržiavať pokyny organizátora a určenú rýchlosť. Predbiehať prvé sprievodné vozidlo nie je povolené. Helma je povinná po celý čas jazdy. Účastníci, ktorí sa dostavia bez prilby sa nebudú môcť zúčastniť bez nároku na náhradu štartovného. GPX súbor s trasou bude rozoslaný po záväznom prihlásení - najneskôr 8. 9. 2020.
Elektrobicykle sú povolené, no pôjdu v samostatnej skupine a nesmú sa miešať s klasickými bicyklami.
Každý účastník je zodpovedný za technický stav svojho bicykla a nesie si vlastnú súpravu na opravu defektu a vie si defekt sám opraviť. Pre prípad viacerých defektov bude v sprievodnom vozidle uložená náhradná súprava na opravu defektov. Je potrebné si doniesť vodu a oblečenie podľa vlastného teplotného komfortu. Rešpektujú sa pravidlá premávky, berie sa ohľad na spolujazdcov a chodcov, na križovatkách so svetelným značením sa neprebieha na oranžovú, brzdí sa citlivo a plynulo, aby každý mal bezpečný reakčný čas. 
Cieľom cesty je užiť si deň a pripomenúť si slobodu cestovania. Ak chcete bicyklovať rýchlo bez potreby prispôsobovať sa tempu skupiny, môžete ísť do Viedne aj sami:) Nepriazeň počasia nie je dôvod na zrušenie akcie. Ďalšie pokyny získa účastník po prihlásení.

Reportáž TA3