Open Border Ride 2019

30. výročie Nežnej revolúcie, dve najbližšie položené hlavné mestá v Európe, jedinečná príležitosť, akú nemá iný Európan.

BUBO a Isadore Apparel sa rozhodli spojiť Bratislavu a Viedeň prvým verejným cyklomaratónom spájajúcim dve hlavné mestá v Európe.

Poďte do pelotónu s bratmi Velitsovými a užite si možnosť, akú nemajú Londýnčania, Parížania ani Berlínčania. Poďte na bicykli do metropoly iného štátu.

Tešíme sa na vás opäť 6. septembra 2020!

Open Borders 2019 - cyklomaratón Bratislava - Viedeň

Otvorené hranice

Štartujeme pri Starej tržnici v centre Bratislavy a cez Most slobody vstupujeme do Rakúska. Fotografia na pamiatku pri prekračovaní mosta. Trasu nám zabezpečia sprievodné elektrovozidlá BMW i3 od Auto Palace Bratislava, jednotlivé skupinky v pelotóne vedú bratia Velitsovci a kamaráti Isadore, prechádzame rakúskym vidiekom, o ktorom sme pred 30 rokmi len snívali. Zástavka na občerstvenie počas cesty v dedinke Orth an der Donau.

Aj vás čakajú pristavené autobusy a o 17.00 vyrážame na Slovensko.

80-90 kilometrov po rovinatej ceste medzi dvoma európskymi metropolami v pokojnom tempe, ktoré zvládne každý amatérsky cyklista. Dokonalá septembrová nedeľa, aká by pred 30 rokmi nebola mysliteľná, za symbolické štartovné 25 eur vrátane dopravy z Viedne do Bratislavy.

Teší sa na vás BUBO a Isadore Apparel.

Prihláste sa

Prečo BUBO a Isadore Apparel?

BUBO už 30 rokov posúva hranice cestovania vo svete. No chceme opäť dokázať, že zážitky sa dajú nájsť aj doma, chce to len nápad a odvahu. Po 6. ročníku Plávania cez Dunaj zakladáme novú tradíciu v presvedčení, že sa stane pevnou súčasťou bratislavského cyklistického kalendára.

Isadore Apparel je postavené na dlhoročných skúsenostiach z profesionálneho pelotónu bratov Velitsovcov. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži, či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v profesionálnom pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí, kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Open Borders - OB - 2019
Open Borders - Cyklomaratón - Bratislava - Viedeň - 2019

Podmienky účasti

Pred jazdou aj počas jazdy je zakázané požívať alkoholické nápoje. Každý účastník je povinný dodržiavať pokyny organizátora a určenú rýchlosť. Predbiehať prvé sprievodné vozidlo nie je povolené. Helma je povinná po celý čas jazdy. Účastníci, ktorí sa dostavia bez prilby sa nebudú môcť zúčastniť bez nároku na náhradu štartovného. GPX súbor s trasou bude rozoslaný po záväznom prihlásení - najneskôr 8. 9. 2019.
Z dôvodu plynulosti jazdy a bezpečnosti všetkých jazdcov nie sú povolené elektrobicykle.
Každý účastník je zodpovedný za technický stav svojho bicykla a nesie si vlastnú súpravu na opravu defektu a vie si defekt sám opraviť. Pre prípad viacerých defektov bude v sprievodnom vozidle uložená náhradná súprava na opravu defektov. Je potrebné si doniesť vodu a oblečenie podľa vlastného teplotného komfortu. Rešpektujú sa pravidlá premávky, berie sa ohľad na spolujazdcov a chodcov, na križovatkách so svetelným značením sa neprebieha na oranžovú, brzdí sa citlivo a plynulo, aby každý mal bezpečný reakčný čas. 
Cieľom cesty je užiť si deň a pripomenúť si 30. výročie slobody. Ak chcete bicyklovať rýchlo bez potreby prispôsobovať sa tempu skupiny, môžete ísť do Viedne aj sami:) Nepriazeň počasia nie je dôvod na zrušenie akcie. Ďalšie pokyny získa účastník po prihlásení.

Reportáž TA3