Open Border Ride 2024

Štvrtý ročník verejného cyklomaratónu z Bratislavy do Viedne sa koná v sobotu 14. septembra. S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel štartujeme z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc. Spájame dve najbližšie hlavné mestá Európy. Poď do toho aj ty v roku 2024!

Štartujeme z centra Bratislavy, cieľ je vo viedenskom zelenom Pratri. V cene sprievodné vozidlo, kompletné technické zabezpečenie, zberný autobus, občerstvenie na trase aj v cieli, prekvapenia navyše. 

Tešíme sa na stretnutie v sobotu 14. septembra 2024.

Prihlásiť sa

isadore bubo logo

Prečo BUBO a Isadore Apparel?

BUBO už 30 rokov posúva hranice cestovania vo svete. No chceme opäť dokázať, že zážitky sa dajú nájsť aj doma, chce to len nápad a odvahu. Po založení úspešnej tradície plávania cez Dunaj Trans Danube Swim organizujeme už 4. ročník Open Border Ride v presvedčení, že sa stane pevnou súčasťou bratislavského cyklistického kalendára.

Isadore Apparel je postavené na dlhoročných skúsenostiach z profesionálneho pelotónu bratov Velitsovcov. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži, či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v profesionálnom pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí, kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Open Borders - OBR - 2020
Open Borders - Cyklomaratón - Bratislava - Viedeň - 2020

Podmienky účasti

Pred jazdou aj počas jazdy je zakázané požívať alkoholické nápoje. Každý účastník je povinný dodržiavať pokyny organizátora a určenú rýchlosť. Predbiehať prvé sprievodné vozidlo nie je povolené. Helma je povinná po celý čas jazdy. Účastníci, ktorí sa dostavia bez prilby sa nebudú môcť zúčastniť bez nároku na náhradu štartovného. GPX súbor s trasou bude rozoslaný po záväznom prihlásení - najneskôr 9. 9. 2024.
Elektrobicykle sú povolené, no pôjdu v samostatnej skupine a nesmú sa miešať s klasickými bicyklami.
Každý účastník je zodpovedný za technický stav svojho bicykla a nesie si vlastnú súpravu na opravu defektu a vie si defekt sám opraviť. Pre prípad viacerých defektov bude v sprievodnom vozidle uložená náhradná súprava na opravu defektov. Je potrebné si doniesť vodu a oblečenie podľa vlastného teplotného komfortu. Rešpektujú sa pravidlá premávky, berie sa ohľad na spolujazdcov a chodcov, na križovatkách so svetelným značením sa neprebieha na oranžovú, brzdí sa citlivo a plynulo, aby každý mal bezpečný reakčný čas. 
Cieľom cesty je užiť si deň a pripomenúť si slobodu cestovania. Ak chcete bicyklovať rýchlo bez potreby prispôsobovať sa tempu skupiny, môžete ísť do Viedne aj sami:) Nepriazeň počasia nie je dôvod na zrušenie akcie. Ďalšie pokyny získa účastník po prihlásení.

SPOMIENKA 2. ROČNÍK

REPORTÁŽ 1. ROČNÍK

FOTOGALÉRIA 2019-2022

Ďakujeme pertnerom

Auto Palace
Liptovar