BUBO Cestovateľská akadémia

“Najlepší učia najlepších.” Tak znie motto školy, ktorá má vo svojom logu sovu (Bubo Bubo) ako symbol múdrosti a poznania. Naši sprievodcovia sú tí najscestovanejší Slováci, akých stretnete.


Profesionál


Organizátor


Režisér cesty


Studnica vedomostí


Dramaturg


Lovec zážitkov

“Najlepší učia najlepších.”
Tak znie motto školy, ktorá má vo svojom logu sovu (Bubo Bubo) ako symbol múdrosti a poznania. Naši sprievodcovia sú tí najscestovanejší Slováci, akých stretnete.

Platón založil svoju školu v záhradach na mieste, ktoré sa volalo Akademia. Aristoteles pred 2350 rokmi učil v olivovníkovom háji na okraji Atén, ktorý sa nazýval Lyceum. Budha svoje prvé učenie predniesol v Sarnathe v parku plnom srniek. Náš príbeh začal školeniami na lúkach pri Drietome, v malebných Bielych Karpatoch, kde úplne bežne stretnete počas prechádzky statného jeleňa dvanástoráka. Budhu počas prvého učenia počúvalo 5 osôb, na prvej Drietome v roku 2003 nás bolo 27.

V roku 2009 sme založili BUBO cestovateľskú akadémiu (BCA) a vydali prvé "Drietomské skriptá". Našich sprievodcov pripravujeme tak, aby ovládali jazyky, mali dostatočné znalosti o kultúre a reáliach a zároveň dokázali sprostredkovať klientom intenzívne zážitky a byť v pravej chvíli skutočnými lídrami.

Na lúke v Drietome sa vždy zíde celý svet. Rozprávajú sa islandské vtipy, diskutuje sa o otvorení nového mrakodrapu v Šanghaji a priateľsky sa doťahuje, kto videl na safari viac zvierat a komu preskákalo cez cestu viac klokanov. Aristoteles tvrdil, že skúsenosť je zdrojom poznania a presne tomu veríme aj my. Preto sme prví, kto skúša naše nové destinácie a z našich skúseností potom profituje náš klient.

Hľadanie pevnej a nemennej pravdy býva ťažké. No iba do takejto jasnej pravdy sa môžete bez obáv ukotviť. S istotou dobrého ukotvenia ľahko vyleziete vyššie a trúfnete si viac. A potom si vás všetci všimnú. Presne o tom je ten rozdiel.

Veríme, že aj táto snaha o “čosi navyše” nás odlišuje od konkurencie. A je tým dôvodom, prečo si 90% Slovákov pre svoju poznávaciu a aktívnu dovolenku vyberá BUBO. Naši klienti cítia, že naši sprievodcovia sú najlepší a neustále nám to aj potvrdzujú.