BUBO bál

 

Vážení milovníci cestovania,

najväčší cestovateľský festival na Slovensku a v Čechách sa koná v bratislavskej Inchebe vždy poslednú januárovú sobotu. Čaká vás tu množstvo zážitkov z celého sveta, unikátnych premietaní, diskusii znalcov a fotografií zážitkov, ktoré sme spoločne ulovili za posledný rok. Najbližšie sa na vás tešíme 27. januára 2018 o 10:00.
Už teraz sa na vás tešíme

Vaše BUBO


 

Na fotografických výstavách ste mali možnosť aj v roku 2017 vyhrať atraktívne ceny vrátane letenky s leteckou spoločnosťou KLM. Porota zložená z profesionálnych fotografov, ale i diváci v hlasovaní vybrali tie najzaujímavejšie fotografie roka 2016. Už onedlho ich nájdete tu.

NOVINKA: Celoročnej súťaže sa môžete zúčastniť aj elektronicky na našej stránke https://bubo.sk/sutaz/lovcizazitkov.

TOP fotografia festivalu – výber odbornej poroty / Katarína Jurkovičová – Viem o Tebe
TOP fotografia festivalu – hlasovanie divákov / Rudolf Pradla – Autoportrét
Súťažná kategória Najlepšia cestovateľská fotografia – 3.miesto / Ivona Kautmanová – Kuchár
Súťažná kategória Najlepšia cestovateľská fotografia – 2.miesto / Rudolf Pradla – Červené tsunami
Súťažná kategória Najlepšia cestovateľská fotografia – 1.miesto / Michal Valach – Svitanie na vulkáne Mt. Bromo

VÝSTAVY V ROKU 2017

100 krajín lovca zážitkov II. - Luboš Fellner
Otvorenie výstavy: sobota, 15.30, 1. poschodie

Premiéra výstavy s ulovenými zážitkami z ciest od pólu k pólu. Ľuboš zo svojho portfólia 188 krajín vybral cestovateľské príbehy, ktoré ešte nepoznáte. Výstava bude otvorená za prítomnosti predstaviteľov Srí Lanky, ktorí sú zástancami zmierenia v tamilskej oblasti. Fotovýstava nadväzuje na novú knihu, ktorú si môžete na BUBO Bále 2017 zakúpiť.

Madagaskar, 35 mm - Katarína Líšková
Otvorenie: sobota, 11.00 pri Kinosále

Legenda hovorí, že baobaby boli také krásne stromy s bujnou korunou posiatou veľkými, farebnými a voňavými kvetmi, že sa jedného dňa diabol nahneval a strom obrátil hore nohami, aby sa iba on mohol kochať jeho krásou a ľuďom navždy ostali len holé korene nemo sa dotýkajúce oblakov. Madagaskar je opradený mnohými legendami a opantal nejedného cestovateľa, vrátane nášho Mórica Beňovského. Jeho čaro teraz objavuje svojím fotoaparátom aj Katarína Líšková.

Na Juh od Raja - Andrej Bán          
Otvorenie : sobota, 17.00 pri Kinosále

Fotograf a reportér časopisu .týždeň Andrej Bán sa už dlhé roky venuje dokumentárnej fotografii. Navštevuje regióny, do ktorých by ste sa sami a dobrovoľne nevybrali. Oblasti postihnuté vojnami, náboženskými spormi a prírodnými katastrofami. Od roku 1999, kedy fotografoval počas konfliktu v Kosove, precestoval desiatky krajín a vzniklo z toho už niekoľko kníh. Na dnešnej výstave si môžete pozrieť časť jeho tvorby a po prezentácii si nechať autorom podpísať svoju knihu Na juh od raja.

Road to Hanoi - Team BUBO
Pri Kinosále

Road to Hanoi je názov teambuildingovej cesty z nášho Base campu na Dunajskej 31 v Bratislave do Vietnamu. Osadenstvo kancelárie sa vydáva na poznávaciu cestu po Vietname. Spoznávanie nových destinácii, kultúr a jedál je našou náplňou. Tieto vedomosti potom vieme použiť aj v realite zájazdov. Zažili sme plavbu v Halong Bay, odniesli sme charitu do základnej školy, ochutnali lotosový čaj a zabavili sme na diskotéke v centre Hanoja. Teambuilding ako sa patrí.

Národné parky USA - Walde Jánsky
Pri Kinosále

Slovenský fotograf a cestovateľ Walde Jánsky navštívil minulý rok v júni národné parky amerického juhozápadu, ktoré sú už roky top destináciami pre fotografov z celého sveta. V asi najfotografovanejšom kaňone sveta – Antelope, sa každý deň stovky dychtivých záujemcov snažia zachytiť svojho ducha kaňonu.  Nemenej známa je aj hlboká skalná podkova vyrezaná riekou Colorado, alebo do červena rozžiarený skalný oblúk Mesa Arch, ku ktorému treba prísť skoro ráno pred úsvitom. Fotografie týchto pozoruhodných miest môžete vidieť na Bubo Bále.

Od pólu k pólu - Anton Fiala
Pri Kinosále

Premiéra výstavy profesionálneho fotografa s ulovenými zážitkami z celého sveta. S Ľubošom Fellnerom dobyl severný pól a kochal sa antarktickým tichom. Tieto ale aj ďalšie regióny našej planéty vám predstaví na tohtoročnom BUBO bále.

Rwanda a Uganda - Richard Rehorovský
Pri Kinosále

Pre mnohých sú krajiny dodnes synonymom občianskych vojen a azda najkrvavejšej genocídy posledných dekád. Lenže história je minulosťou, napriek nepriaznivému renomé je dnes turizmus na vzostupe a obe krajiny naozaj majú čo ponúknuť. Populácia zvierat sa postupne obnovuje. Žijú tu horské gorily, ktoré (s výnimkou Konga) nenájdete nikde inde na svete, šimpanzy alebo levy. Krajiny sú však aj o ľuďoch, ktorí sa naučili zabudnúť na minulosť a hľadieť do budúcnosti. A presne takých ľudí sme na cestách stretli.

Autogramiáda novej knihy Ľuboša Fellnera 100 krajín lovca zážitkov II.
Sobota, 15.00, stánok CEWE

Príďte sa pozrieť na predstavenie druhého pokračovania knihy Ľuboša Fellnera s názvom 100 krajín lovca zážitkov II. Posledné kusy prvého dielu si môžete zakúpiť priamo na mieste aj s Ľubošovým podpisom.

SPRIEVODNÉ AKTIVITY V ROKU 2017:

CEWE FOTOKNIHA – ako si vyrobiť najlepšiu fotoknihu?
Priestor pri bistre
Príďte sa poradiť a vyskúšať si, ako sa tvorí fotokniha v priestore spoločnosti CEWE. Odfoťte sa v exotických odevoch a vytlačte si fotografiu priamo na mieste! Získajte zľavu na svoju fotoknihu.

Alan Hyža – predstavenie knihy Arábia chutí 
Sobota, 16.30, stánok CEWE
Krátko po krste svojej poslednej knihy Arábia chutí, ktorá vás svojimi chuťami a vôňami prenesie do exotických krajín arabského sveta, sa môžete stretnúť s jej spoluautorom, Alanom Hyžom. Autori Emíra Khidayer a Alan Hyža pracovali na knihe mnoho rokov a vytvorili dielo na svetovej úrovni. Zabudnite na povrchné cestovateľské blogy. Tu idete do hĺbky. Na BUBO Bále 2017 vám ju bližšie predstaví.

Hľadáte literatúru s cestovateľským zameraním?
Pri Kinosále
SLOVART vám určite poradí vo svojom stánku pri Kinosále. Nájdete tu široký výber knižných sprievodcov ale aj beletrie s cestovateľskou tematikou. Fotograf a dokumentarista Andrej Bán tu bude po svojom premietaní v sobotu o 17:00 podpisovať svoju knihu Na juh od raja/South of Eden.

FREEDU – vzdelávacie centrum s kvízmi s cestovateľskou tematikou. Priestor pri bistre
Freedu sme otvorili pred 10 rokmi, vo februári 2006 a odvtedy sme doučili a stále učíme množstvo detí, mladých ľudí aj dospelých, ktorí chcú dobehnúť (alebo predbehnúť) svojich rovesníkov, kolegov, či jednoducho chcú vedieť viac. Príďte si s nami zasúťažiť vo vedomostnom kvíze o ľubovoľný kurz z našej ponuky.

Indický bazár Asharia    
Priestor pri bistre
Preneste sa do rozprávkovej krajiny a nechajte sa opantať krásou exotiky v podobe doplnkov do bytu a suvenírov z rôznych kútov sveta, hlavne z Indie.

Stretnutie s domorodcami z celého sveta
Indonézia, Peru, Rwanda, Kongo, Srí Lanka a mnoho ďalších
Priestor pri bistre
BUBO Bál je priestor otvorený svetu. Na nijaký iný cestovateľský festival nechodí toľko zahraničných hostí. Aj tento rok máte jedinečnú možnosť stretnúť sa s nimi, porozprávať a zistiť viac o ich domovine. 

Obed z ponuky reštaurácie Green Buddha
Bistro
Zastavte sa v bistre a ochutnajte vynikajúce ázijské jedlá z ponuky známej reštaurácie Green Buddha. Aktuálnu ponuku nájdete priamo na mieste.

Fotografická súťaž o letenku
kamkoľvek do sveta

 

 

Každý návštevník môže vyhrať zájazd na
Sri Lanku s ajurvedskou polpenziou

 

 

ORGANIZÁTORI

HLAVNÍ PARTNERI

 

PARTNERI