Špicbergy, ľadové medvede a 80 stupňov

Nórsko, Špicbergy, Arktída

Okružná plavba a 4 noci na výletnej lodi. Ruská osada Barentsburg, ľadovec Monacobreen, uvidíme ľadové medvede a veľryby? Magická hranica 80. Dramatická krajina fjordov, to najkrajšie z naozaj ďalekého severu.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018

Nórsko, Špicbergy, Arktída

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Pod patronátom škandinavistov
 • Longyearbyen – najsevernejšie mesto sveta
 • 4 noci na luxusnej expedičnej lodi s plnou penziou
 • Hľadáme ľadové medvede v polnočnom slnku
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a let za hranicu snov. Ďaleko, ale naozaj ďaleko za polárnym kruhom leží nórske súostrovie Špicbergy. Pristávame.

Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov, najsevernejšia osada na svete s viac než 1000 obyvateľmi (má 2144). Osada na koloch na permafroste, jediné miesto v Nórsku, kde sa pri vstupe do domu vyzúva (dostanete teplé papuče). V okolí osady žije 3000 často hladných ľadových medveďov, preto sa neodporúča opúšťať mesto bez pušky. Nech vás neprekvapí nápis v obchode: Všetky ľadové medvede v tomto obchode sú už mŕtve. Prosím, odložte si zbraň u našich zamestnancov. Nesmiete tu chovať mačky, ulice tu nemajú čísla a zomrieť tu je nelegálne. Naozaj! Nalodenie sa a vyrážame. Našou prvou zástavkou bude ruská osada Barentsburg, možnosť navštíviť super múzeum, zažiť folklór taký vzdialený Moskve. Popoludní vyplávame z Ľadového fjordu a smerujeme k Prins Karls Forland.

Smerujeme k ľadovcu Monaco, prechádzajúc popri množstve ostrovčekov, kde v lete hniezdia krásne kajky. Uvidíme aj ľadové medvede, ktoré ľúbia vajíčka kajok? Prekročíme 80° stupeň severnej zemepisnej šírky a priblížime sa k ostrovu Moffen s častým výskytom mrožov.

Kráľovský fjord – najväčší fjord severozápadného pobrežia. Pláne tundry sa zmenili na alpínske končiare, ľadovce dramaticky klesajú do oceánu. Na konci fjordu nás čaká majestátny Kráľovský ľadovec. Ny-Ålesund: bývalá banícka osada, dnes tu sídlia vedci.

Preskúmame najvýznamnejší systém fjordov v Špicbergoch. Obdivujeme krásne tvarované ľadovcové doliny, vyrezané obrovskými masami ľadu, ktoré kedysi pokrývali celú túto oblasť. Príchod do hlavného mesta. Rozlúčková večera v Longyearbyene. Nočná prechádzka mestom za bieleho dňa.

Rozlúčka so severom a odlet domov s možnosťou prestávky v Oslo.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v kvalitnom hoteli v Longyearbyene
 • ubytovanie v kajutách pre dve osoby
 • plnú penziu na lodi
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla, osobné výdaje

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Nórsko , +1 viac
7 dní
1 990 €
Island , +1 viac
13 dní
2 350 €


 • 1 / 0