Špicbergy, ľadové medvede a 80 stupňov

Okružná plavba a 4 noci na výletnej lodi. Ruská osada Barentsburg, ľadovec Monacobreen, uvidíme ľadové medvede a veľryby? Magická hranica 80. Dramatická krajina fjordov, to najkrajšie z naozaj ďalekého severu.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka Novinka
2017
od 2 490,00 €

Nórsko, Špicbergy, Arktída

6 dní
 • Pod patronátom škandinavistov
 • Longyearbyen – najsevernejšie mesto sveta
 • 4 noci na luxusnej expedičnej lodi s plnou penziou
 • Hľadáme ľadové medvede v polnočnom slnku
 

Odlet z Viedne a let za hranicu snov. Ďaleko, ale naozaj ďaleko za polárnym kruhom leží nórske súostrovie Špicbergy. Pristávame.

Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov, najsevernejšia osada na svete s viac než 1000 obyvateľmi (má 2144). Osada na koloch na permafroste, jediné miesto v Nórsku, kde sa pri vstupe do domu vyzúva (dostanete teplé papuče). V okolí osady žije 3000 často hladných ľadových medveďov, preto sa neodporúča opúšťať mesto bez pušky. Nech vás neprekvapí nápis v obchode: Všetky ľadové medvede v tomto obchode sú už mŕtve. Prosím, odložte si zbraň u našich zamestnancov. Nesmiete tu chovať mačky, ulice tu nemajú čísla a zomrieť tu je nelegálne. Naozaj! Nalodenie sa a vyrážame. Našou prvou zástavkou bude ruská osada Barentsburg, možnosť navštíviť super múzeum, zažiť folklór taký vzdialený Moskve. Popoludní vyplávame z Ľadového fjordu a smerujeme k Prins Karls Forland.

Smerujeme k ľadovcu Monaco, prechádzajúc popri množstve ostrovčekov, kde v lete hniezdia krásne kajky. Uvidíme aj ľadové medvede, ktoré ľúbia vajíčka kajok? Prekročíme 80° stupeň severnej zemepisnej šírky a priblížime sa k ostrovu Moffen s častým výskytom mrožov.

Kráľovský fjord – najväčší fjord severozápadného pobrežia. Pláne tundry sa zmenili na alpínske končiare, ľadovce dramaticky klesajú do oceánu. Na konci fjordu nás čaká majestátny Kráľovský ľadovec. Ny-Ålesund: bývalá banícka osada, dnes tu sídlia vedci.

Preskúmame najvýznamnejší systém fjordov v Špicbergoch. Obdivujeme krásne tvarované ľadovcové doliny, vyrezané obrovskými masami ľadu, ktoré kedysi pokrývali celú túto oblasť. Príchod do hlavného mesta. Rozlúčková večera v Longyearbyene. Nočná prechádzka mestom za bieleho dňa.

Rozlúčka so severom a odlet domov s možnosťou prestávky v Oslo.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v kvalitnom hoteli v Longyearbyene
 • ubytovanie v kajutách pre dve osoby
 • plnú penziu na lodi
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus), osobné výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
21.08.2017
26.08.2017
2 490,00 €

Pohlad z kazatelnice v Norsku

Stali ste uz niekedy na kazatelnici? Nemyslim tym len tak hocijaku kazatelnicu, ale Preikestolen v Norsku. Kto navstivi hlavne mesto ropy v Norsku, ktorym Stavanger bezpochyby je, urcite…

Robert Taraba z BUBO
16
SEP
19:03
2016

Najnorskejsi fjord Geiranger

National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejsie prirodne pamiatky UNESCO na svete, kde patri od roku 2005. Tento 16 km dlhy fjord, ktory je sucastou Storfjordenu - Velkeho fjordu,…

Robert Taraba z BUBO
11
AUG
18:47
2016
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy ich za najšťastnejšiu krajinu sveta označil rebríček World Happiness Report. Nóri sú šťastní. Prečo?

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0