Maratón premietaní (Keňa, USA, Nový Zéland)

Martin Karniš

Martin Karniš

PONDELOK 18:30, RIVER´S CLUB

Keňa v sprievode skúseného slovenského rangera. Pralesné slony a antilopy bongo, posledné tri nosorožce z druhu, ktorý už čoskoro definitívne zmizne. Fotografovanie hrochov pod vodou, absolútne safari a úžasná divočina severnej Kene, kam nechodí ani 200 turistov za rok. Premieta odborník na Afriku Martin Karniš.

Divoký západ, ktorý preslávili westerny, moderné mestá, o ktorých každý deň počúvame v správach, miesta, čo poznáme z filmov. Nekonečné cesty nádhernou krajinou s atmosférou románov Kerouaca, kde máte čas premýšľať, prečo práve v tomto dosť tvrdom regióne naša civilizácia robí obrovské pokroky. O najkrajšej prírode USA, ale aj o bohémoch zo San Francisca premieta BUBO sprievodca Erik Kondrc.

Krajina Pána prsteňov, Hora osudu. Najkrajšie prírodné scenérie plné gejzírov, búrlivých riek a vodopádov, jazier a ľadovcov, hôr a vulkánov, skáčúcich veľrýb a fantastických skalných útvarov. Vyplazíme jazyk na Maurov pri ich bojovom tanci. A odletíme do Austrálie. Fascinujúce Sydney, Great Ocean Road, klokany a Ayers Rock. O tom všetko a ešte o mnohom inom rozpráva Jiří Jobánek.