Ochutnaj svet s BUBO

Ochutnaj svet s BUBO

Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner

Fresh Market, 17.00

Prvý festival chutí a cestovania v bratislavskom FreshMarkete a BUBO nemôže chýbať. Príď na jarný BUBO bál. 10 hodín premietaní z celého sveta. Začíname v sobotu o 17:00. Pokračujeme v nedeľu o 12.00.

17:00 Kuba Ľuboša Fellnera - 15 rokov ciest na ostrov slobody. S diplomom od amerického veľvyslanca do obľúbenej reštaurácie Fidela Castra. Rytmy salsy alebo afro-kubánskej rumby, rum, cigary a bohatá história. Bývalá španielska kolónia či nekonečná revolúcia? Ako vyzerá Kuba dnes, keď sa po dlhých desaťročiach otvára svetu?

18:00 Nórsko Jozefa Zelizňáka - Je Nórsko najkrajšia krajina na svete? Alebo posledná sovietska krajina v Európe? Prečo sa tu dobre žije a čo si ako turista nesmiete nechať ujsť? Najkrajší fjord, najväčší ľadovec, najvyšší vrch, najzaujímavejšie miesta v najväčších mestách. Ako slávia Nóri sedemnásty máj? Kam chodil piť Harry Hole a sú miesta z románov Jo Nesbøa reálne?

19:00 Alpská päťka - Cesta pre milovníkov syrov a čokolády, Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Jungfrau, Matterhorn a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin. Cukráreň v Zürichu, slávny most v Luzerne, najkrajšia dedinka Francúzska, Benátky Álp. Orlie hniezdo v nemeckom Berchtesgadene.

20:00 Africké safari Martina Karniša - Čierny kontinent fascinuje a Martin sem chodí už 15 rokov. Poradí vám. Ako si správne vybrať africké safari? Prečo ísť do Chobe, keď ste už boli v Masai Mara? V čom je lepší Kruger než Etosha? Zorientuje vás odborník, ktorý brázdi Afriku krížom-krážom. Najlepšie steaky v Botswane, vína v JAR, obed u mäsožravca v Keni.

21:00 Mexiko Kataríny Líškovej - Gurmánske zážitky vyšperkované tequilou a mezcalom. Fantastická mystická história pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet. Nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibiku. Aztékovia, Mayovia, Zapotékovia. Koloniálna Oaxaca a megalopolis Mexico City. Tak vamos!

Nedeľný program nájdete tu!