Najväčšie zážitky

Balkán skrz naskrz

Na Balkáne sa stretáva Východ so Západom, katolicizmus, ortodoxia s moslimami,a to vždy veštilo výbuch. Toto už nie je Juhoslávia. Chorvátsko poznáte, ale kto pozná Bosnu a Hercegovinu, Macedónsko, Čiernu Horu? Kosovo a Albánsko už vôbec. Krajiny sa rapídne menia: smartfóny verzus káričky ťahané somármi. Matka Tereza, Alexander Macedónsky, ale hlavne priateľskí Balkánci s otvorenými srdcami a rakijou. Vyvážený okruh medzi kultúrou a nedotknutou prírodou.

Balkán na jeden vrz

Výstup na najvyšší vrch Čiernej Hory

Európa
Srbsko, Kosovo , +5 viac
13 dní Trvanie
699 € Cena

Balkán na jeden vrz

08.07. → 20.07.2017

Tour de France

Šampanské, koňak, víno, cider, kalvados – Normandia, Bretónsko, Akvitánia.
Jedinečný okruh časťami Francúzska, ktoré by mu ani nemali patriť. Hrdé, nezávislé regióny bohaté na históriu a predovšetkým raj kvalitnej gastronómie. Zistíme, ako správne kupovať šampanské, rozoznáme „fejky“, ochutnáme stáročiami overené recepty a malebnom kúte Európy, s ktorým sa v každodennom živote stretávame každý deň. Naučte sa niečo nové.

Tour de France  - pre gurmánov

Ochutnáte viac!

Európa
Francúzsko
8 dní Trvanie
1600 € Cena

Tour de France - pre gurmánov

06.05. → 13.05.2017

Alpská päťka

Cesta pre milovníkov Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaizmus. Cukráreň v Zürichu, slávny most v Luzerne, najkrajšia dedinka Francúzska, Benátky Álp. Ako bonus Orlie hniezdo v nemeckom Berchtesgadene. Veľa poznania, veľa zážitkov.

Alpská päťka

Mt. Blanc na dosah

Európa
Švajčiarsko, Rakúsko , +3 viac
9 dní Trvanie
990 € Cena

Alpská päťka

01.06. → 08.06.2017

Portugalsko, Madeira

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma.  Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme do Atlantického oceánu na zelený ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Nakukneme za zelené hory, posánkujeme sa a okúpeme na plážach, kde sa končí Európa.

Portugalsko, Madeira

Prevezieme sa lisabonskou električkou

Európa
Portugalsko, Madeira
9 dní Trvanie
1750 € Cena

Portugalsko, Madeira

10.04. → 18.04.2017

Krásna Škandinávia

5 najkrajších miest Škandinávie na jednej ceste. Andersenova Kodaň, Štokholm postavený na ostrovoch, klasicistické Helsinki, stredoveký Tallin, secesná Riga. Denná plavba cez Fínsky a nočná plavba cez Botnický záliv v cene. Kvalitné hotely, výborní sprievodcovia, množstvo gurmánskych špecialít. Veľký okruh Metropolami Škandinávie.

Metropoly Škandinávie

Poradíme vám s výberom

Európa
Dánsko, Švédsko , +3 viac
8 dní Trvanie
1178 € Cena

Metropoly Škandinávie

11.05. → 18.05.2017

Elfovia a ríša ľadu

Famózne Dúhové hory, gejzíry, vodopády, kontinentálna trhlina. Krásne čierne pobrežie najjužnejšieho Islandu, Eyjafjallajokull, kúpanie sa v termálnych vodách. Zábavné príbehy o krajine, ktorá verí na elfov a kde bolo zakázané piť pivo. A potom ľadový raj v Grónsku. 2 lety helikoptérou v cene.

Island, Grónsko

Pozorovanie veľrýb v cene

Európa, Antarktída
Island, Dánsko , +3 viac
9 dní Trvanie
2915 € Cena

Island, Grónsko

17.06. → 25.06.2017

Moskva a Petrohrad

Rusko je majestátna krajina, pre ktorú je väčšina prívlastkov začínajúca na naj príliš malá. Doslova mamutia krajina, ktorej osud formovali dve mestá, ležiace v európskej časti Ruska. Ruskí cári z nich riadili krajinu, ktorá svojho času prekročila aj dátumovú líniu. Pozrieme si to najkrajšie z ruskej histórie a načrieme aj do moderného hrdého Ruska, ktoré vstáva z popola a pyšne si stráži svoje miesto vo svete.

Dva medvede - Moskva a Petrohrad

Zažijeme otváranie mostov

Európa
Rusko
6 dní Trvanie
1630 € Cena

Dva medvede - Moskva a Petrohrad

03.05. → 08.05.2017

Škótsko a Nórsko

Okruh krajinami, ktoré patria medzi najexotickejšie krajiny Európy. Nádherná príroda severnej Európy okorenená mystickou históriou Škótov a Nórov. Ochutnáme živú vodu, ktorú produkuje každá krajina, tradičné haggis a sobie salámy. Porovnáme si krásu Škótskej vysočiny s krajinou fjordov a vodopádov, čaro stredovekého Edinburgu a rozprávkového Bergenu. Poďte s nami na jeden z najlepších poznávacích zájazdov na trhu. 

Škótsko, Nórsko

Návšteva pálenice v cene

Európa
Veľká Británia, Škótsko , +1 viac
14 dní Trvanie
2510 € Cena

Škótsko, Nórsko

16.06. → 29.06.2017