Island aktívne - expedícia v stanoch

Island

Veľký okruh magickým ostrovom. Island bez kompromisov. Turistika na ďalekom severe. Prechod mesačnou krajinou. Vodopády, gejzíry, vriace bahno obrovské lávové polia. Kúpanie v termálnych prameňoch. Pešia turistika medzi gejzírmi a sopkami. Zoberte si kvalitný spacák a stan a poďte s nami spoznávať ostrov elfov a ság.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 060 €

Island

21 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
  • Island máme v nohách – roky skúseností
  • Cesta bez kompromisov v poznaní
  • Plavba trajektom po stopách starých Vikingov
  • Milujeme Island
Zobraziť mapu

Odchod z Bratislavy, prejazd Nemeckom do Dánska.

Nalodenie, plavba cez Atlantický oceán.

Ešte stále sme na mori. Z Dánska na Island cez Atlantik, presne tak ako to robili Vikingovia. Krátka zástavka na FAERSKÝCH OSTROVOCH.

Ranné vylodenie na Islande v prístave SEYDISFJORDUR, prvé kilometre autobusom na sever ostrova, prvé zoznamovanie sa s krajinou, kde na vlastné oči uvidíme, ako vzniká zem. Krátka zastávka v mestečku EGILSSTADIR a potom nás čaká najsilnejší európsky vodopád – ľadovcový DETTIFOSS a jedinečné útesy v ÁSBYRGI.

Národný park JOKULSÁRGLJÚFUR – pešia turistika v mesačnej krajine severného Islandu. Možnosť vybrať si kratší alebo dlhší trek. Neskutočné prírodné útvary KARL OG KERLING, majestátny kaňon rieky Jokulsá á Fjollum, červený hrebeň RAUDHOLAR. Všade čadič a prekvapí Vás aj jeden z mála pôvodných lesov na Islande. Ako vyzerá?

Prejazd cez najsevernejší bod ostrova do mestečka HÚSAVÍK. Fakultatívne pozorovanie veľrýb v zálive na severe ostrova. Popoludní nás čaká pravý Island! Alebo sme na Marse? Vriace bahno a bahenné sopky v oblasti NAMAFJALL. Kemp v Reykjahlíde pri komárom jazere MÝVATN, fakultatívne kúpanie v miestnom termálnom bazéne.

Vyrážame k sopke KRAFLA. Sme na mieste stretu dvoch litosférických dosiek, ktoré sú príčinou všetkej sopečnej aktivity. Kráter Víti so smaragdovou vodou, výstup na vrchol okolo geotermálneho vrtu. Ak nás neodfúkne vietor, dáme si vrcholovú fotku. Prejdeme sa cez lávové polia, kde sa stále parí zo zeme a blízkosť magmy si tu uvedomíte viac než inde. Návrat do kempu okolo najväčšej geotermálnej elektrárne Islandu.

Oblasť DIMMUBORGIR, lávových hradov. Pozriete sa do lávovej jaskyne Grjótagljá? Voda tu má okolo 60°C. Pozrieme sa do kaldery sopky Hverfjall, budeme z nej pozorovať pseudokrátery Skútustadir, prenocujeme opäť pri jazere Mývatn, kde sa o večeru podelíme so stovkami neodbytného hmyzu.

Opustíme komárov aj jazero Mývatn, pokocháme sa „božským“ vodopádom GODAFOSS, navštívime botanickú záhradu a doplníme zásoby v najväčšom meste na severe ostrova AKUREYRI. Presun do juhozápadného Islandu. Kempujeme priamo v tektonickej trhline.

Navštívime miesto najstaršieho parlamentu sveta THINGVELLIR, postavíme sa jednou nohou na euroázijskú a jednou nohou na americkú kontinentálnu dosku. Vykúpeme sa v Modrej lagúne a deň plný zážitkov ukončíme prehliadkou nočného hlavného mesta.

Pivo stojí už len 7 €! V hlavnom meste REYKJAVÍKU si nenecháme ujsť prehliadku katedrály, nakúpime suveníry na najfrekventovanejšej Laugarvegur a odfotíme si aj Slnečný voz s výhľadom na vyhasnutú sopku Esja cez záliv Faxafloi.

Vyrážame na západ. Nevynecháme ani otca gejzírov a jeho mladšieho brata na rieke Hvíta, necháme sa očariť krásnym „zlatým“ vodopádom Gullfossom.

Chcete vidieť, kde vzniká dúha? Predsa v DÚHOVÝCH HORÁCH. Zavrieme oči, pomyslíme si nejakú farbu, a keď oči otvoríme, myslenú farbu uvidíme na vlastné oči. Neveríte? Nie je nič jednoduchšie, ako sa o tom presvedčiť.

Výber z trekov v okolí Landmannalaugar podľa počasia a fyzickej kondície.

Smerujeme na juh. Aj v južnej časti ostrova sú neuveriteľné vodopády SELJALANDSFOSS, ktorý ukrýva poklad, SKOGAFOSS s nádhernou scenériou, útesy DYRHOLAEY a pláže s čiernym pieskom. Budeme mať šťastie na kolónie slávnych mníšikov? Večerný príjazd do národného parku Skaftafell.

Výlet v národnom parku SKAFTAFELL, ktorý sa nachádza hneď pod najväčším islandským ľadovcom. Cestou stretneme ešte jeden vodopád, organ pripomínajúci čadičový SVARTIFOSS. Drsné podmienky a skutočné dobrodružstvo.

Jazero JOKULSARLON v tieni ľadovca VATNAJOKULL (najväčší na ISlande), po ktorom plavia aj obrovské ľadové kryhy. Nie nadarmo sa tu natáčali filmy ako Tombraider, bondovka Die Another Day či Batman začína. Tu sa stretáva ľadovec s Atlantickým oceánom. Fakultatívna plavba po lagúne. Okružnú cestu po ostrove zakončíme tam, kde sme ju takmer pred dvomi týždňami začali, v Egilsstadire.

V Seydisfjordure sa nalodíme na už známu loď a večer opustíme Island.

Plavba Island – Dánsko (s technickou zástavkou na Faerských ostrovoch).

Vylodenie v Dánsku a autobusový prejazd Dánskom a Nemeckom.

Príchod na Slovensko.

Cena zahŕňa

  • dopravu autobusom
  • 14 krát ubytovanie v kempe
  • slovensky/česky hovoriaceho BUBO sprievodcu
  • mapy
  • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu, vstupné na prírodné atrakcie (cca 15 €), fakultatívne výlety, trajekt na Island a späť

Poznámka:

Zmena programu vyhradená vzhľadom k počasiu. Na Island odporúčame kvalitnú turistickú výbavu - nepremokavý stan vyššej triedy a teplý spacák! Nepodceňte islandské počasie!

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Quality

Modrá lagúna

Reykjavik
91%
Quality
38%

Termíny a ceny

Termín
Cena
18.06.2019
08.07.2019
1 060 €
Základná cena 1060 €
Trajekt Island 615 €
Spolu 1 675 €

Odporúčame

Island
6 dní
1 230 €
Dánsko , +8 viac

Škandinávia, Laponsko

01.07. → 19.07.2019 +1 ter.
19 dní
870 €

M Michal Mihalda

 
Vynikajúci poznávací zájazd s BUBOm v krajine ohňa a ľadu, nezabudnuteľný kontakt s krajinou, ktorá je na zemi fotografickým rajom, ostrov, ktorý je dôkazom, že najdokonalejším architektom je samotná príroda. Jej dychvyrážajúce výtvory presvedčia každého človeka, že rozprávková krajina na tomto svete naozaj existuje.


  • 1 / 1