To, čo politici nedokážu, to BUBO vie. Spojíme dva najmocnejšie štáty sveta v jednom zájazde, obletíme zemeguľu, prekročíme dátumovú hranicu. Cesta, akú nerobí na Slovensku nikto. Dá sa to? Najsevernejší bod USA, chladné Čukotské a Beringove more, zlatokopecká horúčka v Nome a ostrov medveďov Kodiaki. Preletíme dátumovú hranicu nad Beringovým morom a pristaneme v krajine skutočných ľudí. Čukotka. Porovnáme aljašských a čukotských jupikov a pocítime skutočnú slobodu.

Garant zájazdu

Hodnotenie zájazdu

100%

Trvanie a náročnosť

20 dní

E od 16 960

Vyberte si termín

Ulovte viac zážitkov

Pán Aljašky

Aljaška je známa ako absolútna divočina. Divá zver je tu na každom kroku, a tak sa treba mať na pozore aj pred medveďmi. Najčastejšie sa stretnete s baribalmi (medveď čierny) a s medveďom grizly.

Obrovské losy

Los je najväčšie zviera príbuzné jeleňom. Dospelý samec môže vážiť aj 1 tonu a v dobe ruje sú nebezpečnejšie ako medvede. Hľadať ich budeme v blízkosti vody a mokradí.

masív Denali

Pri troche šťastia a dobrom počasí sa nám hora Denali / Mount McKinley ukáže v celej svojej kráse. Na tento pohľad v živote nezabudete. Ide o najvyššiu horu Severnej Ameriky.

Dátumová hranica

Dátumová hranica

Vrtuľníkom alebo malým lietadlom preletíme dátumovú hranicu medzi USA a Ruskom. Hranica vedie medzi ostrovmi Big a Little Diomede, a tak sa z jedného miesta dokážete pozrieť buď do budúcnosti alebo do minulosti.

Zľavy pre
zaočkovaných

ZISTIť VIAC

Termíny a ceny

Termíny
Status
Základná cena
06.07. - 25.07.2021
Voľný
16960€
Základná cena 16960 €
víza Rusko s povolením na Čukotku (pre občanov SR) 380 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Letiskové poplatky 570 €
Celková cena 17930€
Prepočítať pre viac osôb

Odporúčame tieto zájazdy

Blog

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.