TOP 6 pláží sveta očami BUBO

My spoznávame najkrajšie pláže planéty už 25 rokov a teraz vám prinášame sladký výber z pláží, ktoré obľubujú klienti BUBO a na ktorých môžete aj vy načerpať nové sily po intenzívnych poznávacích zážitkoch. Niektoré sú veľké, niektoré malé, studené aj teplé, pieskové aj kamenisté, na niektorých sa dá plávať, inde kúpať, niektoré ponúkajú tie najkrajšie výhľady. Ale vždy v nás prebúdzajú dovolenkový pocit a chuť objavovať svet s príchuťou soli.

Tie zážitky, ktoré zažívam s BUBO, sa nedajú kúpiť

Boris Zelený

Klient

Boris Zelený
6. ACHMELVICH BEACH, Lochinver, Škótsko

6. ACHMELVICH BEACH, Lochinver, Škótsko

Ak si myslíte, že krásne pláže sú iba v teplých regiónoch, ste na omyle. Pobrežie Škótska a Írska ponúka pláže, ktoré sa vyrovnajú aj tým najkrajším tropickým. Na divokom severe Škótska nájdete miesto ako vystrihnuté z Bora Bora. Tyrkysová voda, svieži vietor a jemný do biela sfarbený piesok. Cesta na pláž je len pre jedno auto a nie je ničím nezvyčajným vidieť vysokú jeleniu zver. Jediným negatívom je počasie. Domáci to zvládajú v plavkách, turisti častokrát v neoprénoch.

5. BARACOA BEACH, Guantanamo, Kuba

Krištof Kolumbus sa o tomto mieste vyjadril ako o najkrajšom na zemi. Naši klienti mu o 500 rokov neskôr dávajú za pravdu. Izolovaná na východnom cípe Kuby, chránená mangrovníkmi a palmami láka každého. Ležérna atmosféra Kuby dotiahnutá do dokonalosti. Požiadajte vášho BUBO sprievodcu, aby vám zohnal cucurucho či čerstvého homára. Chlapci ho pôjdu uloviť priamo na neďaleký ríf, ktorý pláž ochraňuje. Turisti môžu doobeda vyšliapať na stolovú horu a potom oddychovať na pláži. Zažijete na ceste Kuba - absolut total.

5. BARACOA BEACH, Guantanamo, Kuba
4. EL CASTILLO BEACH, Tulum, Mexiko

4. EL CASTILLO BEACH, Tulum, Mexiko

Mexické pláže na polostrove Yucatán sú legendárne jemným pieskom, tyrkysovou vodou a teplom. Čo viac môžete chcieť? Nuž pláž El Castillo Vám ešte niečo pridá. Pláž sa nachádza na Mayskej riviére a chráni ju starý mayský prístav Zama. Za chrbtom sa zdvíha staré mayské opevnenie až do výšok, kde tvorí El Castillo. Podobne ako pyramída Tulum aj táto mayská pamiatka stojí priamo na brehu mora. Pláž leží dve hodiny jazdy z Cancunu. Mayovia si vybrali nádherné miesta pre svoje stavby, dnes ich nahrádzajú plážoví dovolenkári.

3. MAYA BEACH, KO PHI PHI, Thajsko

Flm Pláž s Leonardom di Capriom spopularizoval už tak či tak známu pláž v nádhernej zátoke, ktorú z troch strán strážia stometrové bralá. Kráčate po hodvábne jemnom bielom piesku a voda v zátoke je krištáľovo čistá. Výlet na túto nádhernú pláž si nemôžete nechať ujsť.Azda jediná nevýhoda je množstvo lodí, ktoré sem chodia na denné výlety a vo vrcholnej sezóne je tu plno. Miesto však ostáva čarovné ako vždy. Nádhernú sviežu fotografiu z Maya beach si odnesie domov každý z Vás.

3. MAYA BEACH, KO PHI PHI, Thajsko
2. BORA BORA, Francúzska Polynézia

2. BORA BORA, Francúzska Polynézia

Bora Bora je už desiatky rokov synonymom nádhernej pláže. Po členky v piesku na úžasnej bielej pláži s výhľadom na tyrkysovú vodu... V diaľke vidíte tú najsýtejšiu modrú farbu, ktorá naznačuje hlbočinu. Z bungalovu nad vodou máte pod kontrolou podmorský život. Kvalita pláží a čistota je na špičkovej úrovni. A tak ceny môžu byť niekedy astronomické. Odporúčame príjemné hotely ako Sofitel Marara alebo Le Meridien Bora Bora a pre tých, čo majú rozpočet neobmedzený, je tu Four Seasons.

  • Zájazd Nový Zéland a Tahiti (Bora Bora)

  • Zájazd Najkrajšia cesta okolo sveta

  • Zájazd Nový Zéland a relax na Bora Bora

1. ONE FOOT ISLAND BEACH, Aitutaki, Cookove ostrovy

V preklade názov tohto ostrovčeka znamená Ostrov jednej šľapy. Skutočne malý kúsok raja ďaleko od našej domoviny. Práškovo jemný biely piesok, najmodrejšia modrá, aká existuje, a absolútna izolácia vám vynahradia dlhú cestu. Toto je jedna z najprirodzenejších a najčistejších pláží sveta a pred Vami privátny bazénik rozlohy zopár hektárov. Postavte si stoličku do plytkej lagúny a bavte sa s priateľmi pod silným polynézskym slnkom. Po chladnom a veternom počasí na Zélande sú Cookove ostrovy tou najlepšou zmenou.

1. ONE FOOT ISLAND BEACH, Aitutaki, Cookove ostrovy

TA3
Najkrajšie pláže sveta

(00:08:05)

8 minút o najkrajších plážach sveta očami najscestovanejšieho Slováka.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.