Yucatán, Belize, Guatemala all inclusive

V priebehu pár dní navštívite tri krajiny, ktoré spája kultúra mayov. Polostrov Yucatán, ktorý domovom novodobého divu sveta, fantasická pyramída v Tulume a relax na mayskej rivére all inclusive. Oddýchnutí sa potom vyberieme do Belize, ktoré sa výrazne odlišuje od ostatných krajín strednej Ameriky. Dozviete sa aj prečo. Hustá zelená džungľa na nás čaká v guatemalskom Florese. Tam v zabudnutej džungli kde kraľuje jaguár sa skrývajú bohom zabudnuté pyramídy Tikal. Mnohí tvrdia, že je to najkrajšie čo po mayskej civilizácii zostalo. Posúdite to sami. Zájazd je určený pre klientov, ktorý preferujú ubytovanie na jednom mieste a relax, pred plnohodnotným poznávaním. Koncepcia zájazdu je vhodná aj pre rodiny.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 815,00 €

Mexiko, Belize, Guatemala

12 dní
 • Špecialita na polostrove Yucatán
 • 3 krajiny a k tomu relax all inclusive
 • Slovenský sprievodca
 • Kombinácia vhodná pre všetkých, ktorí milujú pláž a históriu
 

Odlet a prílet do jedného z najznámejších turistických centier sveta. Vitajte v Cancúne a na polostrove Yucatán. Transfer do 4* all inclusive rezortu na Playa del Carmen. Hotel, ktorý používame, je z našej all inclusive hotelovej banky ( Occidental Xcarcet, Reef, Allegro alebo Playcar).

Aklimatizácia teplom, bielym pieskom a tyrkysovým morom, oddych na plážach Karibského mora.

Aklimatizácia teplom, bielym pieskom a tyrkysovým morom, oddych na plážach Karibského mora.

Celodenný výlet do CHICHEN ITZA. Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povieme si o nej všetko. Okrúhle observatórium Caracol z polovice prvého tisícročia. Tradičné folklórne tance s táckami na hlave.

Relax na slnkom zaliatej pláži.

Výlet do mesta TULUM, jedinej pyramídy na brehu mora a podzemných jaskýň – cenotes. Vedeli ste, že cenotes sú výsledkom dopadu meteoritu, ktorý vyhubil dinosaury?

Relax na slnkom zaliatej pláži.

Čaká nás Belize – najoriginálnejšia a najfarebnejšia krajiny amerického kontinentu. Po ceste zastávka v mexickom Felipe Carillo Puerto. Viete, ako sa v Mexiku predáva surové mäso? Aké druhy ovocia, zeleniny a chilli ponúkajú domáci? Dozviete sa. Ochutnáme skvelé čerstvé chilli habanero v polievke na miestnom trhu. Kto sa pridá? BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patrí k najlepším v Amerike?

Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

TIKAL. V Mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

Opúšťame Guatemalu a z letiska v džungli odlietame domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Cancunu a späť z Floresu
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu
 • prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu na exkluzívnej báze
 • 7 x ubytovanie v 4* hoteli  dvojposteľových izbách
 • 7 x all inclusive
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
 • program podľa popisu
 • všetky letiskové transfery v Mexiku a Guatemale
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety,  sprepitné, osobné výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.04.2017
26.04.2017
1 890,00 €
31.07.2017
11.08.2017
2 160,00 €
23.10.2017
03.11.2017
1 815,00 €
07.11.2017
18.11.2017
1 815,00 €
21.11.2017
02.12.2017
1 815,00 €

Belize


Dnesny den sa nam asi najviac vryje do pamate. Skoro rano stretavam skupinku. Zoznamujeme sa a vyrazame z mexickej mayskej riviery rovno na juh. Pred nami vyse 300 kilometrov rovna, dlha…

24
MAR
14:52
2017

Jarná rovnodennosť v Mexiku a BUBO bolo pritom

Dnes je pre Mexicanov vyznamny den....
Skoro vsetky mezoamericke civilizacie prikladali velky vyznam astronomickym javom, akymi su jarna a jesenna rovnodennost a letny a zimny slnovrat.…

22
MAR
01:22
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky pestrá, poď ju objaviť s nami na TOP 10 zájazdoch!

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0