USA - divoký západ

Perfektná kombinácia úžasnej prírody západného pobrežia USA a pulzujúceho života amerických metropol. Najznámejšie národné parky a najslávnejšie mestá. Hviezdne Los Angeles s Hollywoodom, vysvietené Las Vegas plné všetkých pokušení a šarmantné San Francisco s panorámou so známym červeným mostom versus priehlbiny Grand Canyonu, skaly v tvare palčiakov v Monument Valley, obrie sekvoje v Yosemitoch alebo najvyšší vodopád USA v Zione. Každý si príde na svoje.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 510,00 €

USA

15 dní
 • Stretnutie so Shrekom, Simpsonovcami aj King Kongom v Universal Studios
 • Na bicykli cez slávny Golden Gate Bridge a starou električkou po San Francicsu
 • Sklenený skywalk s Grand Canyonom pod nohami
 • Mesto duchov z amerického westernu
 • Show s delfínmi a vodné hry s kosatkami v Sea Worlde
 

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do LOS ANGELES prezývaného Mesto anjelov. Letisková kontrola a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Vo vzduchu je cítiť pohodu. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

LOS ANGELES a HOLLYWOOD. Vaše deti poznajú toho viac než si myslíte, iba nevedeli, že sa to všetko nachádza v tomto meste. Vy deťom vysvetlíte, kto to bola Marilyn Monroe a oni Vám, kto je to Katy Perry. Na chodníku slávy spoločne hľadáte svoje hviezdy. Okolo čínskeho divadla do Beverly Hills k domom slávnych hercov a spevákov.

UNIVERSAL STUDIOS: zábava pre malých aj veľkých. Podáte si ruku so Shrekom, od oslíka kúpite palacinky, vláčikom sa preveziete po jednotlivých štúdiách, kde sa natočili stovky filmov, ktoré poznáte. Navštívite Simpsonovcov, prejdete Jurským parkom alebo sa rozhodnete navštíviť King Konga (najväčšia 3D atrakcia na svete). Záver v 4D kine?

Dnes nás čaká presunový deň. Z Los Angeles sa po ceste č. 101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a mostu Golden Gate.

SAN FRANCISCO - najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. Prevezieme sa krížom cez most na bicykli? Nábrežie Fishermanęs Wharf 39 s kopou slniacich sa uškatcov. Začať môžete obrovským obchodom s cukríkmi, otec dostane ponožky z ponožkového obchodu „Daddy, we love you“ a na obed si dáte krabiu alebo mušľovú polievku v žemli. Staré fotogenické električky a talianska štvrť, kde si zaspomíname na časy beatnikov. Naše deti o tom v živote nepočuli. Čínska štvrť a keksíky šťastia, Alamo Square, centrum hnutia hippies, Haight Asbury, panoráma z Telegraph Hill, najkľukatejšia ulička na svete. A kúsok odtiaľto (veď sme išli okolo) vznikol iPhone aj Facebook.

Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740 m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí napr. rys, vlk, medveď alebo jeleň. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre oči, megahotely, kasína, prisťahovalci ... no proste Sin City!

LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré žijú 24 hodín denne. Strip je plný zábavy a života. Na jednom mieste si pozrieme egyptských faraónov, parížsku Eiffelovku, newyorskú Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, okolo Empire State Building sa zvezieme na húsenkovej dráhe, na gondole po benátskych kanáloch - všetko na čo si zmyslíme uprostred vyprahnutej púšte. Večerný koncert Celine Dion či Eltona Johna pre rodičov?

Relax v Las Vegas alebo spoločný golf na jednom z tucta okolitých ihrísk. Oddych v hoteli s bazénom alebo fakultatívny výlet do Mŕtveho údolia ( Death valley) najteplejšieho miesta USA. Dáte to?

Príjemný voľný deň v hotelovom bazéne, na nákupoch, kolotočoch alebo fakultatívny výlet do Bryce kaňonu v dĺžke cca 12 hodín.

GRAND CANYON - najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb. Prejdeme sa po sklenenom skywalku s celou jeho hĺbkou pod nohami a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

Národný park JOSHUA TREE s ohromnými kaktusovými záhradami, kultová Route 66, Palm Springs, ktoré poznáme z televíznych seriálov a SAN DIEGO s pravou kalifornskou atmosférou.

Na záver veľké prekvapenie pre každé dieťa – zážitky v SEA WORLD. Prvé a stále najlepšie vodné centrum sveta. Delfínia a veľrybia show, zábavné atrakcie a dráhy od výmyslu sveta a na rozlúčku vás ostriekajú obrovské kosatky.

Rozlúčka, transfer do LA a odlet do Európy.

Po prílete domov spíkujete s kalifornským prízvukom.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • dopravu minivanmi a autobusmi
 • miestne dane a poplatky
 • vstupné do národných parkov
 • poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA autorizáciu na cestu do USA, vstupné do pamiatok, atrakcií a zábavných parkov, poistenie

Ubytovanie pre rodiny je zabezpečené vždy v spoločnej izbe (maximum však 2 dospelé osoby a 2 deti do 18rokov v jednej izbe). Americké hotely negarantujú počet postelí avšak umožňujú 4 osobám prenocovať v izbe v danej konfigurácii. Za prístelku sa niekedy priamo na mieste platí. Ak si želáte maximálny komfort tak je možné zabezpečiť dve oddelené izby v takom prípade, je však príplatok 580 euro za druhú izbu.

Poznámka:

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. 

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 3 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Fresno: Park inn a podobný 1 noc

Las Vegas: Excalibur/Luxor a podobný 4 noci

Palm Springs: Palm desert resort a podobný 1 noc

San Diego: Four points by Sheraton a podobný 2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
30.04.2017
14.05.2017
2 510,00 €
01.07.2017
15.07.2017
2 600,00 €
16.07.2017
30.07.2017
2 600,00 €
01.08.2017
15.08.2017
2 600,00 €
16.08.2017
30.08.2017
2 600,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Central park a v nom BUBO!

Takto sme my v BUBO travili vikend na Manhattane! Nasa mala, 8-clenna skupinka sa presunula z Toronta cez krasne Niagarske vodopady az do New Yorku.
A pocasie v sobotu poobede, kedy sa nasa…

27
FEB
15:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0