Kambodža a veľký okruh s Magnou

Kambodža

Už 20 rokov nás nadchýna jedna z najmilších krajín Ázie – Kambodža. Už 15 rokov pôsobí v Kambodži slovenská humanitárna organizácia Magna. Tento rok sme spojili sily a pripravili výnimočný program v Kambodži, ktorý ide hlbšie a ďalej. Poďte s nami spoznať všetky tváre tejto úžasnej krajiny. A popri tom urobíte aj dobrú vec. Celý výťažok z tejto cesty venujeme na stavbu nemocnice v Kambodži (projekt roku 2017, bližšie informácie na www.bubo.sk/magna)

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018
 • Okruh Kambodžou, ktorý ide do hĺbky
  Celý výťažok venujeme na stavbu nemocnice v Kambodži
  Spoznajte Kambodžu pod vedením ľudí, ktorí tu žijú
  Angkor Wat, neturistický vidiek, najkrajšie more
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na cestu, ktorá dáva zmysel. Cestu pripravili osobne Martin Bandžák a Denisa Augustínová, zakladatelia humanitárnej organizácie MAGNA, ktorí žijú a pracujú v Kambodži už 15 rokov. Naším cieľom je ukázať vám v Kambodži veci, ktoré bežní turisti neuvidia.

Na aktívnej dovolenke preniknete do tajov rozprávkovej Kambodže. Prílet do SIEM REAP. Ubytovanie v kvalitnom hoteli.

Začíname vo veľkom štýle. K chrámom Angkoru vchádzame medzi prvými. Ešte za tmy si nachádzame najlepšiu pozíciu na fotografie v tichu len pár krokov od chrámu Angkor Wat. Uvidíme aj mníchov? Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Máme čas na dôkladnú prehliadku chrámov, ktoré pozná celý svet, ale aj tých, kam turisti zablúdia zriedka. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večer sa zhovárame o realite Kambodže v našom obľúbenom bare.

BATTAMBANG budete milovať. Ošumelá koloniálna architektúra, kaviarničky pri rieke a úžasná zmes moderny a priateľského malého mestečka. Zdoláme 350 schodov k chrámu Wat Banon z desiateho storočia, ukážeme si, ako vidiečania pečú ryžové koláčiky, neobídeme ani posvätný Phnom Sampeou. Pili ste už kambodžské víno? Tu ho ochutnáte priamo pri zdroji o odvážnej rodiny, ktorá skúša nemožné. Odvezieme sa bambusovým vláčikom a užijeme si kambodžský vidiek.

Vstávame veľmi skoro ráno, aby sme sa stihli dostať autami a cez rieku do jednej z najchudobnejších oblastí krajiny, do komunít, kde MAGNA pomáha deťom a ich matkám v boji s podvýživou. Okrem zdravotníckeho centra, ktoré navštívime a kde si povieme, ako vieme liečiť ťažko podvyživené deti, budeme spolu pre ne aj variť. Zúčastníme sa na pravidelných cooking classes, ktorými MAGNA pracovníci pomáhajú predchádzať detskej podvýžive. Silný a veľmi pozitívny deň. Príchod do hlavného mesta.

PHNOM PENH - hlavné mesto Kambodže inak. Na cyklorikšiach po najvýznamnejších pamiatkach mesta, ale aj k odkazu hrôzovlády Pol Pota a Červených Kmérov. Väznica S 21, kde vám bude sťahovať hrdlo, Vražedné polia a debata o tom, čoho sú ľudia schopní a aký to má dopad na ďalšie generácie. Kráľovský palác, architektonické skvosty mesta, centrálny trh, kde budete s nami zjednávať ako miestni. Sirotinec MAGNA pre deti postihnuté vírusom HIV. Večer vám ukážeme najlepšie reštaurácie a bary mesta.

Opúšťame mesto a smerujeme do národného parku KIRIROM. Po kľukatých cestách k monzúnovým vodopádom a skalám s úžasným výhľadom na Kardarmomové hory.

Vyskúšame horské bicykle. Príroda ale aj komunita Chambok.

Smerujeme do juhovýchodnej Kambodže do mestečka KAMPOT, ktoré s krásnou polohou pri rieke a uvoľnenou atmosférou tvorí vstupnú bránu do národného parku BOKOR.

Na bicykloch do národného parku KEP, soľné polia, plantáže korenín. Ostrov RABBIT je absolútnym únikom zo sveta. Dokonalý relax.

Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do VIedne. Prílet do Európy zo zmysluplnej cesty. Spoznali ste Kambodžu ako nikto iný a celý výťažok smeruje na výstavbu nemocnice v Kambodži. Priebežný stav účtu môžete sledovať na www.bubo.sk/magna

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami
 • výnimočný program
 • všetku dopravu
 • vstupné
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, osobné výdaje, fakultatívne aktivity

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €
Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

17.10. → 01.11.2018 +19 ter.
16 dní
2 280 €


 • 1 / 0