Keňa - safari a oceán (12 dní)

Najdostupnejšia poriadna Afrika na trhu. Ideálny zájazd na prvý dotyk s Afrikou a jej tajomstvami. Výbornou leteckou spoločnosťou priletíme do Nairobi a odtiaľ sa vydáme na trávnaté pláne, ktoré poskytujú život miliónom zvierat a patria k najfascinujúcejším oblastiam našej Zeme. Zebry, antilopy, pakone, levy, hyney, nosorožce, plameniaky, o každom sa niečo dozviete od našich vysokokvalifikovaných sprievodcov a partnerov. Otvárateľná strecha na aute Vám umocní zážitok zo safari ešte viac. Koniec cesty patrí ospalému mestečku na brehu Indického oceánu a vašemu all inclusive hotela, kde si výborne oddýchnete a načerpáte sily. Radi Vám poradíme s výberom hotela. Cesta vhodná pre každého bez rozdielu veku.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 290,00 €

Keňa

12 dní
 • rokmi overené hotely a safari
 • Pohodlný zájazd aj pre ľudí, ktorí s Afrikou iba začínajú
 • široký výber termínov pre každú príležitosť
 • najlepší zájazd pre afrických začiatočníkov
 

Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... Uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu?

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovských krokodílov vyhrievajúcich sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda splývajúceho s trávou alebo statnú hyenu hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4⭑ lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimanjaro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku.

Transfer z Nairobi na pláže Indického oceánu do oblasti Malindi. Vyskúšajte aj Vy teplučký ocean, jemný piesok, vo vzduchu africkú pohodu. Príchod do hotela a individuálny relax. Hotel v základnej cene zájazdu je 4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy. Ak máte záujem o vyšší ubytovací štandard tak odporúčame využiť službu BUBO prémium.

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Malindi
 • 5x ubytovanie v 4* hoteloch
 • 5x/7x ubytovanie v 4*/ alebo 5* hoteli podľa výberu
 • all inclusive v hoteli pobreží
 • plnú penziu počas troch dní safari (2., 3., 4. deň)
 • dopravu mikrobusom a terénnym autom počas safari
 • slovenského BUBO sprievodcu počas safari
 • všetky letiskové transfery
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • prelet Nairobi – Malindi
 • asistenčné služby CK BUBO

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Masai Mara: Fig Tree Camp – luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou

Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge 4*

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Malindi: Sandies Tropical Beach Resort 4* (možnosť doplatenia 5* hotela)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Cena nezahŕňa:

vstupné do národných parkov (cca 110 eur), víza do Kene, sprepitné, letiskové poplatky.

Kedy cestovať?

Tento zájazd je celoročnou destináciou s výnimkou období dažďov a každý termín má svoje silné a slabé stránky. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, krajina je zelená a väčšina bylinožravcom má v tomto období mláďatá. Teploty počas safari cez deň sa pohybujú od 23-30 stupňov. Na pláži môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C.

Letné mesiace sú na safari chladnejšie hlavne v noci. Teplota môže klesnúť na 18°C. Cez deň sú teploty medzi 23-27°C. Krajina je stále zelená, v Masai Mara je v týchto mesiacoch najväčšia koncentrácia migrujúcich zvierat, ale aj turistov vďaka prázdninám vo svete.

Na pláži je najpríjemnejšie počasie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie aj počas safari. V októbri býva vrchol migrácie a pakone môžu kedykoľvek medzi koncom septembra a koncom novembra Masai Mara opustiť. Kedykoľvek v tomto období môžu prísť zrážku. Dažde bývajú krátke, v podvečerných hodinách a sú veľmi osviežujúce. Počas dňa spravidla býva polooblačno až jasno s teplotami okolo 28°C.

Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, hlavne na pobreží, kde aj vďaka tomuto je nádherná a bujná vegetácia.

Tak ako na celom svete, aj na východoafrickom pobreží je kúpanie závislé od prílivu a odlivu. Počas odlivu však viete obdivovať krásy morského života pri prechádzke za čiarou prílivu, alebo strávite čas v hotelovom bazéne.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém, väčšinu času strávime v nadmorskej výške 1.600 – 2.400m.n.m. a neďaleko rovníka.

Poznámka:

Zájazd je určený pre všetky vekové kategórie. Je nenáročný, s minimom chodenia. Vzdialenosti tu nie sú veľké, ale vzhľadom ku kvalite ciest a maximálnym povoleným rýchlostiam strávime v aute viac času. Na safari je zakázané z auta vystupovať, sú ale plánované „technické“ prestávky. Celý zájazd má veľmi vysokú úroveň, kvalitný miestny partner, vysoko kvalitné ubytovanie a strava.

4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy.

LUXURY

5* Dreams of Africa Beach Resort Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel, vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
22.07.2017
02.08.2017
2 910,00 €
21.10.2017
01.11.2017
2 590,00 €
20.11.2017
01.12.2017
2 390,00 €

Ako sa spi na safari?

Vela ludi si kladie otazku, ako vyzera ubytovanie pocas safari v Afrike. Verte ci neverte, takyto luxus by ste neocakavali. Afrika a safari s tym spojene nie je najlacnejsou zalezitostou a…

08
JÚN
08:17
2017

Štyria králi. Našli sme najsilnejšiu svorku Masai Mary

Silno oranžový koberec vychádzajúceho slnka postupne pokrýva trávnaté savany národného parku Masai Mara, na juhu Kene. Pod nami už začali raňajkovať impaly, zebry a pakone. Neskôr sa…

František "Fefe" Kekely z Bubo
19
MÁJ
16:53
2017
Martin Karniš Martin Karniš

Veľa ľudí si kladie otázku, ako vyzerá ubytovanie počas safari v Afrike. Verte či neverte, takýto luxus by ste neočakávali. Afrika a safari s tým spojené nie je najlacnejšou záležitosťou a aj preto ubytovanie môže mať úroveň až neočakávanú.

Veľa ľudí si kladie otázku, ako vyzerá ubytovanie počas safari v Afrike. Verte či neverte, takýto luxus by ste neočakávali. Afrika a safari s tým spojené nie je najlacnejšou záležitosťou a aj preto…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Chcem poďakovať cestovnej kancelárii Bubo za neopakovateľné zážitky na zájazde Keňa,Mombasa. Za perfektného sprievodcu Martina , vynikajúcu organizáciu. Stretli sme sa výborná partia a videli sme veľa: búrku, rozmočené cesty, rozvodnené rieky , ale aj množstvo zvierat, ochotných a usmievavých domorodcov. Jedli sme vynikajúce jedlá. Ešte raz ďakujem. Elena
8. 12. 2014
Už sme pár dní doma z dovolenky v Keni. Postupne sa aklimatizujeme nášmu počasiu a začíname si zvykať, že tu nie je 35 stupňov. Hotel bol neuveriteľný, čistý sen luxusu. Za bránami hotela na nás čakala realita Kene, bežný keňský život so vsetkým, čo k tomu patrí. Bieda, chudoba, špina....ale to je presne to, čo je tak exotické na tejto krajine. Ľudia sú milí aj keď za každým úsmevom sa skrýva neustály boj o život.Krajina je veľmi pekná, neuveriteľné zážitky zo safari v Tsavo East ako aj potápanie a šnorchlovanie, krokodílie farmy a mnoho ďalších "atrakcií". Nádherný výlet. Robert a Daniela
22. 2. 2014
Pred 2 dňami sme sa vrátili z Kene.Super zorganizovaný zájazd s perfektným sprievodcom Stáňom,ktorý o zvieratách vedel neuveriteľné veci a okrem toho bol vždy milý,usmiaty a ochotný vo všetkom poradiť a pomôcť. Sprievodca na 110%! Stretli sme sa výborná partia a zážitky máme na celý život..BUBO ako vždy nesklamal.Ďakujeme! Renata a Stano
17. 8. 2013
Pozdravujem všetkych 7 spolucestovateľov Kena,safari , ocean 27.4.-8.5./10.5./ samo pozdravujem aj sprievodcov Stáňu a Martina. Bol to nezabudnuteľný zážitok-na noc za revu hrochov sa nedá zabudnúť...hakuna matata!! A nezabudnuteľné boli samo aj ostatné dni a noci a klobúk dole pred Stáňovými vedomosťami o zvieratách!! Dakujem /asante sana/
11. 5. 2013
From: Bubo [mailto:server@bubo.sk] Sent: Tuesday, December 06, 2011 7:49 PM To: jozef.zeliznak@bubo.sk Subject: Bubo Forum Keňa,Mombasa Chcem poďakovať cestovnej kancelárii Bubo za neopakovateľné zážitky ns zájazde Keňa,Mombasa, za perfektného sprievodcu Martina , vynikajúcu organizáciu, stretli sme sa výborná partia, videli sme veľa, búrku, rozmočené cesty, rozvodnené rieky , ale množstvo zvierat, ochotných a usmievavých domorodcov,jedli sme vynikajúce jedlá,ešte raz ďakujem. Elena
8. 12. 2011
Fra: Bubo Dato: 16 november 2011 11:51:56 CET Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Vyhnanie z raja Zuzka krásne popísala náš zájazd a nie je k tomu čo dodať. V plnej miere sa pripájam k jej poďakovaniu. Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja… Ešte raz ďakujem. Džamila
5. 12. 2011
Fra: Bubo Dato: 16 november 2011 11:51:56 CET Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Vyhnanie z raja Zuzka krásne popísala náš zájazd a nie je k tomu čo dodať. V plnej miere sa pripájam k jej poďakovaniu. Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja… Ešte raz ďakujem. Džamila
5. 12. 2011
Kili bol môj najlepší trek, už len kvôli tomu, čo človek vidí a cíti, keď si vyšlape tých štyri tisíc výškových metrov a pozrie sa z okraja krátera. Vrelo odporúčam. Jano
24. 11. 2011
Od: travnickova.dagmar@tiscali.cz [mailto:travnickova.dagmar@tiscali.cz] Odoslané: 10. decembra 2009 21:47 Komu: BUBO Predmet: Poděkování Před dvěmi týdny jsme se vrátili z Afriky, která nás úplně nadchla.Chtěli bychom poděkovat za krásný zájezd,který byl skvělý díky lidem, kteří se ho účastnili a především díky našemu průvodci Martinu Karnišovi, na kterém je vidět, že Afriku a zvířata má velice rád a který je hlavně velice milý a schopný.Už se těšíme na další zájezd s Bubem, příští rok. Pěkné vánoce a díky. Dáša a Radek Trávníčkovi ze Znojma
11. 12. 2009

 • 1 / 1