Keňa - safari a oceán (12 dní)

Keňa

Najdostupnejšia poriadna Afrika na trhu. Ideálny zájazd na prvý dotyk s Afrikou a jej tajomstvami. Výbornou leteckou spoločnosťou priletíme do Nairobi a odtiaľ sa vydáme na trávnaté pláne, ktoré poskytujú život miliónom zvierat a patria k najfascinujúcejším oblastiam našej Zeme. Zebry, antilopy, pakone, levy, hyney, nosorožce, plameniaky, o každom sa niečo dozviete od našich vysokokvalifikovaných sprievodcov a partnerov. Otvárateľná strecha na aute Vám umocní zážitok zo safari ešte viac. Koniec cesty patrí ospalému mestečku na brehu Indického oceánu a vašemu all inclusive hotela, kde si výborne oddýchnete a načerpáte sily. Radi Vám poradíme s výberom hotela. Cesta vhodná pre každého bez rozdielu veku.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 290 €

Keňa

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • rokmi overené hotely a safari
 • Pohodlný zájazd aj pre ľudí, ktorí s Afrikou iba začínajú
 • široký výber termínov pre každú príležitosť
 • najlepší zájazd pre afrických začiatočníkov
Zobraziť mapu

Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... Uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu?

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovských krokodílov vyhrievajúcich sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda splývajúceho s trávou alebo statnú hyenu hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4⭑ lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimanjaro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku.

Transfer z Nairobi na pláže Indického oceánu do oblasti Malindi. Vyskúšajte aj Vy teplučký ocean, jemný piesok, vo vzduchu africkú pohodu. Príchod do hotela a individuálny relax. Hotel v základnej cene zájazdu je 4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy. Ak máte záujem o vyšší ubytovací štandard tak odporúčame využiť službu BUBO prémium.

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Relax all inclusive na pláži v Malindi

Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Malindi v economy class
 • 5x ubytovanie v 4* hoteloch
 • 5x  ubytovanie v 4* hoteli v izbe pre dve osoby
 • all inclusive v hoteli pobreží
 • plnú penziu počas troch dní safari (2., 3., 4. deň)
 • dopravu mikrobusom a terénnym autom počas safari
 • vstupné do Masai Mara a Nakuru
 • BUBO sprievodcu počas safari
 • všetky letiskové transfery
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • prelet Nairobi – Malindi
 • asistenčné služby BUBO

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Masai Mara: Fig Tree Camp – luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou

Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge 4*

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Malindi: Sandies Tropical Beach Resort 4* (možnosť doplatenia 5* hotela)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza do Kene, sprepitné, letiskové poplatky.

Kedy cestovať?

Tento zájazd je celoročnou destináciou s výnimkou období dažďov a každý termín má svoje silné a slabé stránky. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, krajina je zelená a väčšina bylinožravcom má v tomto období mláďatá. Teploty počas safari cez deň sa pohybujú od 23-30 stupňov. Na pláži môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C.

Letné mesiace sú na safari chladnejšie hlavne v noci. Teplota môže klesnúť na 18°C. Cez deň sú teploty medzi 23-27°C. Krajina je stále zelená, v Masai Mara je v týchto mesiacoch najväčšia koncentrácia migrujúcich zvierat, ale aj turistov vďaka prázdninám vo svete.

Na pláži je najpríjemnejšie počasie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie aj počas safari. V októbri býva vrchol migrácie a pakone môžu kedykoľvek medzi koncom septembra a koncom novembra Masai Mara opustiť. Kedykoľvek v tomto období môžu prísť zrážku. Dažde bývajú krátke, v podvečerných hodinách a sú veľmi osviežujúce. Počas dňa spravidla býva polooblačno až jasno s teplotami okolo 28°C.

Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, hlavne na pobreží, kde aj vďaka tomuto je nádherná a bujná vegetácia.

Tak ako na celom svete, aj na východoafrickom pobreží je kúpanie závislé od prílivu a odlivu. Počas odlivu však viete obdivovať krásy morského života pri prechádzke za čiarou prílivu, alebo strávite čas v hotelovom bazéne.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém, väčšinu času strávime v nadmorskej výške 1.600 – 2.400m.n.m. a neďaleko rovníka.

Poznámka:

Zájazd je určený pre všetky vekové kategórie. Je nenáročný, s minimom chodenia. Vzdialenosti tu nie sú veľké, ale vzhľadom ku kvalite ciest a maximálnym povoleným rýchlostiam, strávime v aute viac času. Na safari je zakázané z auta vystupovať, sú ale plánované „technické“ prestávky. Celý zájazd má veľmi vysokú úroveň, kvalitný miestny partner, vysoko kvalitné ubytovanie a strava.

4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy.

LUXURY

5* Dreams of Africa Beach Resort Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel, vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

Luxury
all inclusive 50%

Termíny a ceny

Termín
Cena
22.10.2018
02.11.2018
2 765 €
Základná cena 2765 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 311 €
Objednať zájazd
04.02.2019
15.02.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
18.02.2019
01.03.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
18.03.2019
29.03.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
01.04.2019
12.04.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
15.04.2019
26.04.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
29.04.2019
10.05.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 836 €
01.07.2019
12.07.2019
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 296 €
15.07.2019
26.07.2019
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 296 €
29.07.2019
09.08.2019
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 296 €
21.10.2019
01.11.2019
2 440 €
Základná cena 2440 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 986 €
04.11.2019
15.11.2019
2 340 €
Základná cena 2340 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 886 €
18.11.2019
29.11.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 490 €
Žiadosť o víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 836 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €
Juhoafrická republika , +5 viac
14 dní
3 640 €

E Elena

 
Chcem poďakovať cestovnej kancelárii Bubo za neopakovateľné zážitky na zájazde Keňa,Mombasa. Za perfektného sprievodcu Martina , vynikajúcu organizáciu. Stretli sme sa výborná partia a videli sme veľa: búrku, rozmočené cesty, rozvodnené rieky , ale aj množstvo zvierat, ochotných a usmievavých domorodcov. Jedli sme vynikajúce jedlá. Ešte raz ďakujem. Elena

 

 
Už sme pár dní doma z dovolenky v Keni. Postupne sa aklimatizujeme nášmu počasiu a začíname si zvykať, že tu nie je 35 stupňov. Hotel bol neuveriteľný, čistý sen luxusu. Za bránami hotela na nás čakala realita Kene, bežný keňský život so vsetkým, čo k tomu patrí. Bieda, chudoba, špina....ale to je presne to, čo je tak exotické na tejto krajine. Ľudia sú milí aj keď za každým úsmevom sa skrýva neustály boj o život.Krajina je veľmi pekná, neuveriteľné zážitky zo safari v Tsavo East ako aj potápanie a šnorchlovanie, krokodílie farmy a mnoho ďalších "atrakcií". Nádherný výlet.
Robert a Daniela

 

 

Pred 2 dňami sme sa vrátili z Kene.Super zorganizovaný zájazd s perfektným sprievodcom Stáňom,ktorý o zvieratách vedel neuveriteľné veci a okrem toho bol vždy milý,usmiaty a ochotný vo všetkom poradiť a pomôcť. Sprievodca na 110%! Stretli sme sa výborná partia a zážitky máme na celý život..BUBO ako vždy nesklamal.Ďakujeme!

Renata a Stano

 

 
Pozdravujem všetkych 7 spolucestovateľov Kena,safari , ocean 27.4.-8.5./10.5./ samo pozdravujem aj sprievodcov Stáňu a Martina. Bol to nezabudnuteľný zážitok-na noc za revu hrochov sa nedá zabudnúť...hakuna matata!! A nezabudnuteľné boli samo aj ostatné dni a noci a klobúk dole pred Stáňovými vedomosťami o zvieratách!! Dakujem /asante sana/

 

 
From: Bubo [mailto:server@bubo.sk]
Sent: Tuesday, December 06, 2011 7:49 PM
To: jozef.zeliznak@bubo.sk
Subject: Bubo Forum

Keňa,Mombasa
Chcem poďakovať cestovnej kancelárii Bubo za neopakovateľné zážitky ns zájazde Keňa,Mombasa, za perfektného sprievodcu Martina , vynikajúcu organizáciu, stretli sme sa výborná partia, videli sme veľa, búrku, rozmočené cesty, rozvodnené rieky , ale množstvo zvierat, ochotných a usmievavých domorodcov,jedli sme vynikajúce jedlá,ešte raz ďakujem.

Elena

 

 
Fra: Bubo
Dato: 16 november 2011 11:51:56 CET
Til: jozef.zeliznak@bubo.sk
Emne: Bubo Forum

Vyhnanie z raja
Zuzka krásne popísala náš zájazd a nie je k tomu čo dodať. V plnej miere sa pripájam k jej poďakovaniu. Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja… Ešte raz ďakujem.

Džamila

 

 
Fra: Bubo
Dato: 16 november 2011 11:51:56 CET
Til: jozef.zeliznak@bubo.sk
Emne: Bubo Forum

Vyhnanie z raja
Zuzka krásne popísala náš zájazd a nie je k tomu čo dodať. V plnej miere sa pripájam k jej poďakovaniu. Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja… Ešte raz ďakujem.

Džamila

J Jano Badinský

 
Kili bol môj najlepší trek, už len kvôli tomu, čo človek vidí a cíti, keď si vyšlape tých štyri tisíc výškových metrov a pozrie sa z okraja krátera. Vrelo odporúčam.
Jano

 

 
Od: travnickova.dagmar@tiscali.cz [mailto:travnickova.dagmar@tiscali.cz]
Odoslané: 10. decembra 2009 21:47
Komu: BUBO
Predmet: Poděkování

Před dvěmi týdny jsme se vrátili z Afriky, která nás úplně nadchla.Chtěli
bychom poděkovat za krásný zájezd,který byl skvělý díky lidem, kteří se ho
účastnili a především díky našemu průvodci Martinu Karnišovi, na kterém je
vidět, že Afriku a zvířata má velice rád a který je hlavně velice milý a schopný.Už se těšíme na další zájezd s Bubem, příští rok. Pěkné vánoce a
díky.

Dáša a Radek Trávníčkovi ze Znojma


 • 1 / 1