Kam ísť do Kene?

Najdostupnejšia africká krajina. Safari, špičkové služby, krásne more. Ideálna krajina na prvý dotyk s Afrikou a jej tajomstvami. Výbornou leteckou spoločnosťou priletíme do Nairobi a odtiaľ sa vydáme na safari hľadať veľkú päťku. 

Masai Mara je skutočný diamant v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari.

Krajinou Masajov k alkalickému jazeru Nakuru je útočiskom nosorožca čierneho a bieleho, pelikánov a žirafy Rotschildovej. Uvidíme ho!

Vyberte si svoju kombináciu aktívnej dovolenky s Keňou. Oddych na plážach Malindi v Keni  alebo spojenie so susednou Tanzániou a voňavým ostrovom Zanzibar.

Ďakujem, celý náš trip v Afrike prebehol úplne fantasticky. Super organizácia :)

Martin Škrtel

futbalista

Martin Škrtel

TA3
Safari v Keni na 6 minút

(00:06:30)

Najscestovanejší Slovák Ľuboš Fellner vás za 6 minút zorientuje v cestách do Kene.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Keňa, Tanzánia, Zanzibar

Keňa, Tanzánia, Zanzibar

Náš top zájazd do Kene. Safari Masai Mara a Serengeti patria medzi najkrajšie divadlá na svete. Na záver nás čaká novoobjavený ostrov Zanzibar a jeho biele pláže.

Poznávací zájazd, dovolenka - Keňa, Seychelské ostrovy

Keňa, Seychelské ostrovy

Súčasťou Afriky je jej fantastická pevnina ale aj ostrovy v Indickom oceáne. Naša kombinácia prináša super safari v Keni s možno najkrajšími ostrovmi sveta.

Poznávací zájazd, dovolenka - Keňa - safari a oceán

Keňa - safari a oceán

Poznávaco-pobytový zájazd. Safari a poznávací okruh, potom oddych na brehu Indického oceánu v all inclusive hoteli.

Poradíme vám

K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

16 dní

Trvanie

3750
K

Afrika  

Keňa

22.10. → 29.10. +19 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

1930
K

Afrika  

Keňa


náročnosť

14 dní

Trvanie

2590
K

Afrika  

Seychelské ostrovy, Keňa


náročnosť

15 dní

Trvanie

3090
B

Afrika  

Keňa

06.05. → 21.05. +2 termíny

náročnosť

16 dní

Trvanie

11700
K

Afrika  

Zanzibar, Tanzánia, Keňa


náročnosť

16 dní

Trvanie

3380

Ulovte viac zážitkov

Safari pod Kilimandžárom

Len my, stáda slonov a v pozadí najvyššia hora Afriky. Po obrovskom niekoľkoročnom suchu sa do Amboseli vracia život a safari je tu opäť veľkolepé.

Masajovia

Asi najtypickejšími obyvateľmi východnej Afriky sú bezpochyby Masajovia. Kmeň, ktorý si zachoval svoj tradičný spôsob života aj napriek rýchlemu pokroku. Typické odevy, stáda kráv a zaujímavý folklór. Zažite to s BUBO.

Zebry v Maasai Mara

Súčasťou veľkej migrácie vo východnej Afrike je aj putovanie veľkých stád zebier. Ocitnúť sa uprostred tisíc-hlavého stáda je jedinečný zážitok. Tak ako na všetko na safari,musíte mať šťastie, aj napriek tomu, že je stádo tak obrovské. Držíme vám palce.

Obed u mäsožravca

K spoznávaniu krajiny patrí aj gastronómia. V Nairobi máme obľúbenú reštauráciu Carnivore, kde na tomto grile pripravujú rôzne druhy mäsa. Ochutnáte krokodíla, pštrosa, alebo ostanete pri bravčovom, hovädzom a morčacom? Ani vegetariáni sa tu nemusia báť.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu