Veľký okruh Čínou

Hongkong, Macao, Čína

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a množstvo poznania.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Spokojnosť zákazníkov
od 2 290 €

Hongkong, Macao, Čína

18 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia od Šanghaja už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO, všetky tváre Číny
 • Rozsiahla cesta s BUBO sprievodcom
Zobraziť mapu

Príjemný let do Hongkongu. Pre maximálny komfort odporúčame priplatiť si business class v lietadle.

Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letiska do hotela- z najväčšieho hongkongského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

Celodenný výlet do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu.

Hongkong nie je len mesto mrakopdrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkongčania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky.

Posledné fotky, nákupy a transfer na železničnú stanicu.Presun ležadlovým vlakom do Číny.

Príchod do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: mesto, ktoré ste vždy chceli zažiť, ktoré sa vždy spájalo s modernou Čínou. Bude pre vás tým najkrajším veľkomestom? Šanghaj očarí každého návštevníka svojou veľkosťou, prepracovanou dopravou a množstvom zelene v meste. Je jedným z historicky prvých miest, ktoré sa v 19. storočí otvorili obchodu so Západom, a kde sa miešala miestna so západnou kultúrou vo všetkých oblastiach života. Dnes je centrom najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Šanghajčania sú hrdí rezidenti hovoriaci vlastným dialektom. Ale kto je to vlastne Šanghajčan? O lokalpatriotizme a miestnym špecifikám si môžete poklebetiť s našim lokálnym sprievodcom. V prvý deň návštevy nás čaká jedna z najdlhších obchodných ulíc na svete, Nanjing road a prechádzka po koloniálnom Bunde pri rieke Huangpu. Bund to je neoklasicizmus, secesia a art deco, slávne budovy s ešte slávnejšou históriou. Dnes na nich hrdo veje čínska vlajka. V Šanghaji zanechal architektonickú stopu aj architekt slovenského pôvodu. Uhádnete jeho meno? Z Bundu sa pozeráme priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Fascinujúca panoráma mrakodrapov konkurujúca Hongkongu je hneď na druhej strane rieky Huangpu. Ktoré veže sú najvyššie? Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Celý deň strávime v Šanghaji. Spoznáme rovnako tak jeho históriu, ako aj poobdivujeme najmodernejšie atrakcie a najnovšie časti tejto metropoly. Jedným z najväčších zážitkov bude jazda na najrýchlejšom vlaku sveta. Maglev jazdí rýchlosťou 431 km/h. Šanghaj rozpráva príbehy o modernej doprave budúcnosti. V supermoderných pamiatkach pokračujeme. Po najrýchlejšom vlaku budeme mať možnosť vyviezť sa závratne rýchlym výťahom na vyhliadku Svetového finančného centra. Alebo si trúfneme na vyhliadku Shanghai Tower? Šanghaj je z vtáčej perspektívy nádherný, nekonečný, no zároveň usporiadaný. Popoludnie venujeme histórii a kultúre. Po mrakodrapoch v časti Pudong nás čaká jediná klasická záhrada v Šanghaji zo 16.storočia. Záhrada Yu s okolitým bazárom je tradičnejšou verziou starého čínskeho mesta. Obleky z finančných centier sa zmenia na ľudové odevy starých čínskych obyvateľov Šanghaja. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Jeden z najvýznamnejších šanghajských kláštorov ukrýva vo svojich svätyniach vzácne jadeítové sochy. Chrám jadeítového Budhu je mystické miesto s neopísateľnou atmosférou. Ak máte v Šanghaji navštíviť jediný chrám, tak je to práve tento. Je budhistickou oázou a priestorom na meditáciu v centre dynamického a nikdy nespiaceho prístavného veľkomesta. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny alebo v butikoch Francúzskej koncesie? Na prehliadku Bundu, tak ako ho kedysi videli obyvatelia, ktorí vdýchli dušu pre súčasný Šanghaj, ako aj vysvieteného Pudongu, ktorý je v každom ročnom období iný. Šanghaj vám učaruje!

Krátky presun na západ do mesta HANGZHOU. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Presúvame sa autobusom do mesta Hangzhou. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete, a ktoré vám povedia viac o pokroku súčasnej Číny. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Hangzhou je mesto, v ktorého aglomerácii žije dvakrát viac obyvateľov ako na Slovensku, no zároveň máte pocit, že ste vo vidieckom meste. Plno zelene, kanálov a kultúrna krajina okolo Západného jazera zapísaného v UNESCO dodávajú celej lokalite prekrásne čaro. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného tohto skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ. Vydáme sa aj do kláštorného komplexu na obhliadku slávneho chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny. O pár kilometrov vyššie, bližšie k Dračím horám ochutnáme priamo pri plantážach ten najlepší čínsky zelený čaj, ktorý sa mimo Čínu neexportuje. Hangzhou je zárukou krásnych spomienok.

Mestá Hangzhou a Suzhou sa vyslovujú v jednej vete. My ich preto navštívime v rámci jedného okruhu. Staré porekadlo hovorí: „Bohovia majú nebesá, ľudia majú Hangzhou a Suzhou...“ Z Hangzhou sa pozdĺž Veľkého kanála presunieme do mesta, ktoré vďaka kanálu zbohatlo a preslávilo sa tradičnými čínskymi artiklami, akým je napríklad hodváb. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Je mestom s najväčšou koncentráciou klasických čínskych záhrad. Mesto dalo týmto záhradám aj pomenovanie. Prehliadku mesta však začneme na kopci, pod ktorým sa nachádza legendárna hrobka zakladateľa mesta. Pagoda na Tigrom vŕšku patrí k legendárnym miestam čínskej histórie. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanáli a uličkami starého vodného mesta, ktoré je najkrajšie v čase, kedy na nebi svieti mesiac a v úzkych uličkách sa mihotajú červené lampióny.

Dopoludnia nás čakajú návštevy miest, ktoré preslávili Suzhou a spravili z neho významné a bohaté obchodné centrum . Záhradka majstra sietí patrí k najprepracovanejším záhradám typu „Suzhou“ v Číne. Bohatá záhrada plná symboliky a kaligrafie. Vysvetlíme si, a objavíte skrytú krásu nevšednej záhradnej architektúry. Necháme si priestor aj na výborný jazmínový čaj na jednom z jej nádvorí. Zo záhrad sa presunieme popozerať si ukážku tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Hodváb dal meno jednej z najznámejších obchodných ciest sveta. Spoznáme rozdiel medzi pravým hodvábom a jeho náhradami? Náš prenajatý autobus nás po obede zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do najkrajšieho historického hlavného mesta- XI´ANU. Cestujeme do „vnútra“ Číny. Želania o autentickej a pravej čínskej Číne sa začínajú plniť.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Xi´an bol začiatkom i koncom Hodvábnej cesty. Multikultúrnym mestom, ktoré vo svojej dobe nemalo páru na celom šírom svete. Zmenila sa provincia, zvyky, dialekt, a aj pre miestnych sme sa stali my sami veľkou atrakciou. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše, o dynastii, ktorá pomenovala Ríšu stredu pre celý západný svet. V priestoroch múzea Terakotovej armády máte jedinečnú možnosť stretnúť miestneho roľníka, ktorý objavil tento archeologický poklad. Yanovi objav terakotového vojaka zmenil život, je lokálnou celebritou a zamestnancom miestneho informačného centra. Môžete si kúpiť krásnu knihu a nechať si ju podpísať samotným objaviteľom. Koľko takých príležitostí máte na svojich svetových potulkách? Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ukážeme si ako sa vyvíjalo čínske písmo, a aká je jeho logika. Čínske znaky sú jedným z najvýraznejších kultúrnych odlišností, vďaka ktorým je Čína tak odlišná. Xi´an je právom centrom čínskej kaligrafie. Dodnes si tu Číňania prichádzajú požehnávať mená pre svoje budúce potomstvo. Viete ako by sa vaše meno písalo v čínštine? Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť, v ktorom žije etnická menšina Chuejov a ukážeme si jednu z najexotickejších mešít sveta skrytú v uličkách rušného moslimského bazára. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Dobré ráno v Xi´ane. Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Xianské hradby sú impozantné, mohutné. No najdôležitejší je život pod hradbami. Počas rannej bicyklovačky alebo prechádzky si ho z hradieb prezrieme, dôchodcov cvičiacich tai-chi alebo rušné pouličné trhy, kde sa predáva čerstvá zelenina a ovocie, či ranná doprava v takmer deväťmiliónovom meste. Osviežení ranným pohybom sa presúvame rýchlovlakom do mesta Luoyang. Cesta ubehne rýchlo, tešíme sa z moderných vlakov, ktoré umožňujú Číňanom preklenúť veľké vzdialenosti za pomerne krátky čas. Cestujeme na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu- LUOYANG je pokladaný za kolísku čínskej civilizácie. Tradičné mesto v povodí Žltej rieky sa radí medzi štyri hlavné historické mestá ríše, ukrýva v sebe veľa historických pamiatok. Medzi najznámejšie patria jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov, stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch. Ukážeme si odlišnosti medzi sochami, ktoré boli vytesávané v priebehu piatich storočí. V najväčšej a najkrajšej zo sôch má prsty najznámejšia žena v čínskej starej histórii, a jediná oficiálne korunovaná cisárovná. Porozprávame si o tejto zaujímavej dobe veľkej dynastie Tang v rámci čínskej histórie. V rámci UNESCO areálu Longmenských jaskýň môžeme obdivovať malé letné sídlo jedného z najznámejších politikov 20.storočia. Čankajškova vila postavená hneď vedľa chrámu plného prosieb a modlitieb ma zo svojej terasy krásny výhľad do údolia rieky Yi časti zvanej „dračie vráta“. My si ho môžeme prezrieť.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami mesta Luoyang, a náhľad do života miestnych. Takto vyzerala Čína pred 30 rokmi vo väčšine čínskych miest. Obchodíky s paličkami, kaligrafickými štetcami, či tradičným luoyangským porcelánom s pivonkovými motívmi spolu so stánkami s jedlom vám pripravia nezabudnuteľnú spomienku na starú dobrú Čínu. Dnes je takýchto uličiek len veľmi málo. Jednou z najväčších atrakcií v okolí Luoyangu je slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO). Ten bol založený v čase, keď v našich európskych končinách zanikala Rímska ríša. Práve v horách výnimočne krásneho pohoria stredu Songshan bol chrám so svojou školou založený. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Ale nielen chrám a bojovní mnísi, ale tiež nádherný Les pagod. Dôvod k UNESCU- 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov. Každá pagoda má svoj príbeh z čias zakladania a znovu oživovania tohto legendami opradeného bojového umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Šaolinský chrám nie je mŕtvou pamiatkou, ale stále aktívnou školou. Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Po Šaoline nás čaká cesta do hlavného mesta Pekingu ležadlovým vlakom.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Peking je mesto, ktoré sa nedá porovnať s inou metropolou. Je to svet sám o sebe, jedinečný, kontrolovaný, usporiadaný. Ukazujúci to dobré i to odlišné čo komunizmus s kapitalistickou tvárou môže znamenať. Peking bol založený dynastiou, ktorá ani nebola čínska, ale inšpirovala ďalších cisárov až po mocného Maa. Svoje spoznávanie začneme v najznámejšom chráme, ktorý nepatrí žiadnemu náboženstvu- ani budhizmu, ani taoizmu ani konfucionizmu. Pozrieme si miesto kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Jeho najdôležitejšia Sieň modlitieb za dobrú úrodu, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Chrám, kedysi vyhradený cisárovi a jeho sluhom, je dnes spoločenským miestom starých Pekingčanom, ktorí si v chrámovom parku zriadili ihrisko, kam sa chodia socializovať, spievať, tancovať, cvičiť, debatovať, hrať spoločenské hry a ukázať, ako si vychutnávať dôchodkový vek. Čínski akrobati patria k najlepším na svete. Máte možnosť pozrieť si akrobatickú show jedného z najlepších mestských akrobatických klubov. Garantujeme zimomriavky a obdiv k zdanlivo ľahostajným akrobatom. Kto bude mať chuť, pozrie si toto jedinečné predstavenie čínskych akrobatov. Moderné centrum mesta sa nazýva Wangfujing. Ide o pešiu zónu lemovanú drahými butikmi a obrovskými nákupnými centrami s dobrými reštauráciami. Takmer na konci tejto neveľkej nákupnej zóny sa nachádza rušný trh s jedlami, ktoré ulahodia všetkým tým z vás, ktorí radi skúšajú a experimentujú. Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci hlavného mesta Číny?

Na tento deň sa teší väčšina cestovateľov po Číne. V skorých ranných hodinách vyrážame kvalitným klimatizovaným autobusom na sever- k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU. Top atrakcia Číny, ktorá je podľa obľuby Číňanov jedinou pamiatkou viditeľnou z mesiaca. Táto stavba, dnes stále dlhá viac ako 6000 km je pod ochranou UNESCO. Navštívime miesto, ktoré bolo pre Peking strategickým na obranu, preto je múr v tejto časti dvojnásobne opevnený. Odmenou za vynaloženú fyzickú námahu bude úžasný výhľad do okolia Západných hôr. V diaľke z obranných veží vidieť samotný Peking. Porozprávame si o impozantnosti technického veľdiela. Po zaslúženej námahe sa pod múrom patrične občerstvíme. Prechádzka po Múre patrí k najkrajším spomienkam na veľkú Čínu. V tento deň si pozrieme výrobu artefaktov z jadeitu. Jadeít, ako polodrahokam, má nesmierne veľa významov nielen v rámci čínskej medicíny a tradičnej kultúry. Tento kameň si Číňania cenia nad zlato aj diamanty, je tiež súčasťou dedenia v rámci niekoľkých generácii v rodine. Jeden z najcennejších sa ťaží priamo v okolí Pekingu. LETNÝ PALÁC je pekingskou ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry. Letné sídlo poslednej cisárskej dynastie pochádzajúcej z chladného Manžuska má všetko, čo dynastia potrebovala- jazero, chrám, úradné i rezidenčné priestory. Dokonca slávnu a na výstavbu finančné i fyzicky náročnú mramorová loď cisárovej vdovy Cixi, ktorá Vás určite zaujme (UNESCO). Peking bol dejiskom letných olympijských hier. Symbolom olympijského areálu je slávne VTÁČIE HNIEZDO s diváckou kapacitou 91000 ľudí. Areál s menami víťazov dokumentujúci najväčšie letné olympijské hry histórie je priestorom, ktorý sa oplatí vidieť, keď ste na návšteve Pekingu.

Posledný deň venujeme najznámejšej pamiatke na bohaté cisárske dejiny Číny. Zakázane mesto bude bonbónikom na záver. Ešte pred objavovaním sídlo dynastií veľkých dynastií Ming a Čching si dáme prechádzku po najväčšom námestí na svete. Námestie nebeského pokoja je námestím, na ktorom nenájdeme lavičky, a nesmieme naň jazdiť na bicykli (tanky sem však vstúpiť môžu) Je to ale tiež miesto, kde sa ráno pred východom slnka vyvesuje čínska vlajka za zvuku čínskej hymny, a kde mladí pionieri strážia monument venovaný obetiam občianskej vojny. Prejdeme sa okolo modernej budovy Národného divadla, ktorého opera patrí k najkrajším stavbám na svete. Plávajúce vajce, ako miestni prezývajú budovu divadla, dopĺňa srdce mesta Peking, ktoré má obrovskú históriu, no zároveň chce byť modernou metropolou a hrdým hlavným mesto najväčšej ekonomiky sveta. Zakázané mesto malo podľa legiend 9999 miestností. Dodnes je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Väčšina stavieb je z dreva a mramoru. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry inšpirovanej moderným feng šuej je pod ochranou UNESCO. Príbehy, ktoré sa odohrávali v rámci jednotlivých častí mesta, sa dodnes rozprávajú ako rozprávky a legendy v čínskych rodinách. Zakázané mesto, alebo dnes už Palácové múzeum je súčasťou prehliadky hlavného mesta Číny rovnako tak ako ochutnávka tradičnej lokálnej špeciality- pekinskej kačky v tradičnej luxusnej reštaurácii. Dokonalá bodka za spoznávaním obrovskej rôznorodej krajiny. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy) v Číne (od 7. dňa)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom v Číne
 • trajekt Hongkong-Macao-Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky, vlak Šanghaj-Hongkong (105 €).

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Letecká doprava: Túto destináciu lietame našou preferovanou leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji a ako alternatívu používame Austrian airlines/Lufthansu. Pre pohodlnejše cestovanie odporúčame business class.

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.08.2018
12.09.2018
2 550 €
Základná cena 2550 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 288 €
Objednať zájazd
14.09.2018
01.10.2018
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 028 €
Objednať zájazd
05.10.2018
22.10.2018
2 350 €
Základná cena 2350 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 088 €
Objednať zájazd
26.10.2018
12.11.2018
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 028 €
Objednať zájazd
28.03.2019
14.04.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 028 €
18.04.2019
05.05.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 128 €
09.05.2019
26.05.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 128 €
30.05.2019
16.06.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 028 €
27.06.2019
14.07.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 228 €
18.07.2019
04.08.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 228 €
08.08.2019
25.08.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 228 €
29.08.2019
15.09.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 128 €
19.09.2019
06.10.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 028 €
10.10.2019
27.10.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 128 €
31.10.2019
17.11.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína 75 €
Vstupné Čína 90 €
Vlak Hongkong-Šanghaj 105 €
Spolu 3 128 €

Odporúčame

Čína
13 dní
2 210 €
Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €

Iveta H.

 
Tento rok som sa rozhodla splniť si ďalší sen a zrealizovať opäť cestu do Ázie. Tentokrát do Číny a samozrejme na úvod nesmel chýbať Hongkong a Macao, keďže som už toľko toho o týchto miestach počula. No a stalo sa to. Hongkong patrí odteraz k mojim top mestám, ktoré som mala možnosť vidieť, nezaostáva však ani úžasný Shanghai, ako aj všetky ďalšie nami navštívené čínske mestá, z ktorých má každé svoje osobité čaro. Veľkonočnú nedeľu som tentokrát zdravila z Čínskeho múra a Veľkonočný pondelok z Chrámu nebies v Pekingu. Ďakujem obom sprievodcom, Martinovi N. a Monike Sz. za Váš profesionálny prístup a odborné vedomosti a znalosti, ktorými ste nás každodenne zasypávali, ktoré sme občas ani nestíhali zachytávať a prajem Vám veľa síl do nových ciest a mnoho ďalších spokojných spolucestovateľov. Iveta H.

K Kamil Kerata a Viera Keratová

 
Dobrý deň. Zúčastnili sme sa Vášho zájazdu Čína pre milovníkov histórie v termíne 6.10. – 18. 10. 2013 a chceli by sme Vám veľmi pekne poďakovať za krásnu a dobre zorganizovanú dovolenku, prekrásne zážitky a nové skúsenosti. Zároveň Vás prosím odovzdať poďakovanie našej sprievodkyni Monike Szabovej, ktorá nás na vysokej odbornej a profesionálnej úrovni sprevádzala. Odchádzali sme veľmi skoro ráno a nestihli sme sa rozlúčiť. Ešte raz teda Vám i Monike ďakujeme. Srdečne pozdravujeme, Kamil Kerata a Viera Keratová

L Lukáš

 
Veľký okruh Čínou,Hong Kong,Macao, komfort V dňoch 6.5 - 23.5.2013 som vďaka Vašej cestovnej kancelárii absolvovala moju nezabudnuteľnú dovolenku. Už v názve slovo komfort sľubovalo, že všetky poskytované služby budú k našej spokojnosti na vysokej úrovni. Napriek tomu, že sme sa často premiestňovali pre veľmi bohatý program, so stravou aj s ubytovaním som bola nadmieru spokojná. Prežiť fantastickú dovolenku mi umožnil i náš príjemný sprievodca Martin Lukáč, ktorý svojou ochotou, stálym úsmevom a svojimi bohatými vedomosťami a poznatkami nás oboznamoval s bohatou históriou Číny i o jej novodobom napredovaní. Svojim zaujímavým rozprávaním vzdával hold minulosti i prítomnosti, čím rozšíril moje vedomosti o nové poznatky, hlavne z histórie, za čo mu veľmi ďakujem.

M Marika z Bratislavy

 
Ahojte všetci, ktorí ste sa zúčastnili zájazdu v termíne od 6. do 23.mája 2013 a všetci, ktorí ste ešte v Číne neboli. Zájazd bol fantastický! Organizácia, strava, ubytovanie na jednotku, krajina krásna, ľudia veľmi príjemní. Pamiatky a príroda nad očakávanie. Všetky predsudky o Číne sú vyvrátené. Lepšie raz vidieť na vlastné oči ako stokrát počuť. Samozrejme je najlepšie aj vidieť a zároveň počuť také informácie, aké nám celou cestou poskytoval nás fantastický sprievodca Martin Navrátil. Pozdravujem Ťa Martin, spomíname na Teba vždy, keď sa stretneme s Gitkou. Môžem len potvrdiť všetko, čo stihla napísať Janka z Bratislavy už predo mnou. Bol to zážitok na celý život. Každému vrele odporúčam. Ďakujem cestovnej kancelárii Bubo a hlavne Martinovi. Pozdravujem všetkých z našej malej skupiny. Marika z Bratislavy

M Michal

 
Ahojte, chcel by som sa týmto poďakovať BUBO a našej sprievodkyni Monike za nezabudnuteľné zážitky na ceste Čínou. Organizácia aj náplň bola vynikajúca a samozrejme aj skvelí spolucestujúci. Rozhodne kažému odporúčam zažiť Čínu s BUBO. Michal

V Vierka a Marta

 
Absolvovali sme zájazd Macao, Hongkong a Čína pre milovníkov histórie, ktorý sa skončil 8.5. Cesta lietadlom nám ubehla veľmi rýchlo a hneď nasledoval trajekt do Macaa, kde sa náš výlet mohol začať. Macao nás prekvapilo množstvom kasín a inými budovami, ktoré sa tiesnili na veľmi malej ploche. Najviac nás zaujalo kasíno Benátky, v ktorom je presná kópia námestia sv. Marka, neďaleko ktorého sa premávali gondolieri pospevujúci s ázijským prízvukom talianske piesne. Potom nasledoval Hongkong – mesto mrakodrapov. Panorámu celého mesta sme si mohli pozrieť najskôr z Victoria Peak - najvyššieho vrchu Hongkongu (kde sme sa výborne najedli) a následne večer z nábrežia filmových hviezd, kde sme zažili svetelnú šou. Odfotili sme sa pri hviezdach Brucea Leeho a Jackieho Chana na chodníku slávy čínskych filmových hviezd a tiež sme sa odviezli najdlhšou lanovkou na svete k najväčšiemu sediacemu Budhovi. Z Hongkongu sme sa do Šanghaja presunuli pohodlným ležadlovým vlakom, ktorého sa netreba obávať. 19-hodinová cesta ubehla vďaka dobrému kolektívu veľmi rýchlo. V Šanghaji sme zažili čínsky 1. máj (čo znamená preplnené ulice prechádzajúcich sa Číňanov), okúsili 100-ročné vajce (neodporúčame – alebo len pre silné žalúdky), riečne raky (výborné, veľmi pikantné) a iné dobroty šanghajskej kuchyne. Nasledovali mestá Hangzhou a Suzhou, kde sme ochutnali pravý čínsky čaj, sušenú priadku morušovú (nič moc) a výborné pražené škorpióny. Výnimočným zážitkom boli pre nás okrem iného aj Číňania tancujúci večer na ulici rôzne druhy tanca (pridali sme sa a bolo to zábavné) a ráno cvičiaci v parku bez rozdielu veku. Prvé väčšie nákupy domov sme absolvovali v moslimskej štvrti v Xi-ane, kde sme zároveň ochutnali výbornú baraninu, orechové koláčiky, plnené placky a iné dobroty tunajšej kuchyne. Terakotová armáda nás nesklamala, bola veľkolepá. Vrelé odporúčame aj tance dynastie Tang, ktoré boli jednoducho úžasné. Nás sprievodca Martin bol počas celého zájazdu super – zahŕňal nás svojimi vedomosťami a zábavnými historkami – ale najviac sme jeho šikovnosť ocenili na vlakovej stanici v Xi-ane, v ktorej bola čakáreň na vlak preplnená európskymi turistami a zlé fungujúca klíma spôsobila, že tam bolo aspoň 35 stupňov. Zatiaľ čo západniari sa museli potiť až do nástupu na vlak (v číne ku vlaku totiž nepustia nikoho skôr ako je stanovené), naša skupina si vďaka Martinovi užívala svieži vzduch vonku pri vlaku a mohla prednostne doň nastúpiť. V Pekingu bolo úžasné všetko – Námestie nebeského pokoja, Zakázané mesto, Letný palác, Uhoľný vrch, Chrám nebies, akrobati, olympijský štadión. Určite odporúčame priplatiť si 4* hotel – je perfektný. Nezabudnuteľným zážitkom sú tiež nákupy v obchodnom dome, kde sú predavači ochotní urobiť čokoľvek, len aby ste si daný tovar kúpili práve u nich. Tiež jazda preplneným pekingským metrom stojí za to! Čerešničkou na torte tohto výborne zorganizovaného zájazdu bol let domov medzi Pekingom a Londýnom, kde nás v celom lietadle bolo iba zopár a tak sme si mohli užívať luxus prázdnych sedadiel a výbornej obsluhy. Každému kto váha či ísť do Číny môžeme tento zájazd len odporučiť. Je to moderná, stále sa meniaca krajina, ktorá Vám má čo ponúknuť – či už hľadáte históriu, modernú architektúru alebo dobré jedlo. Vierka a Marta

M Mária a Anita

 
Veľký okruh Čínou (Hongkong, Macao) + Čína pre milovníkov histórie bol super - odporúčame ho všetkým milovníkom poznávacích zájazdov! Počas celého zájazdu sme mali skvelé počasie, videli veľa užasných a zaujímavých miest, dozvedeli sa množstvo nových informácií o Číne a jej histórii. Sprievodca Marek Ivan bol vynikajúci. Pozdravujeme jeho, aj ostatných účastníkov zájazdu. Mária a Anita

I Ivana a Peter Holubovi

 
Vážení obchodní přátelé, právě jsme se vrátili z vyše uvědeného poznávacího zájedu, kde byl naším průvodcem Marek Ivan. Chceme vám touto cestou poděkovat nejen za krásne zážitky na dobre zorganizované ceste, ale hlavne pogratulovat k vašemu výberu průvodců. Již loni jsme ocenili Roba Reitmajera a letos jej Marek ješte predčil. Jeho znalosti histórie a celková starost o nás byla pozoruhodná. Považujte nás i nadále za vaše spokojené zákazníky. Přejeme hodně zdaru a tešíme se na další zážitky s vaši CK. Ivana a Petr Holubovi

D Daniela

 
Dnes je 3. deň po skončení poznávania v Číne, ktoré nám veľmi spríjemňoval sprievodca Marek so svojimi krásnymi rozprávkami, ktoré často slúžili ako uspávanka. Jeho poznatky o Číne sú skutočne výnimočné a každá otázka, ktorú sme mu položili, bola pomerne obšírne zodpovedaná. Všetky problémy, ktoré sme mali, s hravosťou vyriešil a v Shanghaji ho dopĺňal i jeho čínsky sprievodca Ricky, ktorému úsmev z tváre takmer ani nevymizol. S názorom Ivety sa stotožňujem a som veľmi rada, že som si našla nové priateľky a videla takú úžasnú krajinu. Marek vďaka, Daniela.

I Iveta Hantáková

 
Tento rok som sa rozhodla splniť si ďalší sen a zrealizovať opäť cestu do Ázie. Tentokrát do Číny a samozrejme na úvod nesmel chýbať Hongkong a Macao, keďže som už toľko toho o týchto miestach počula. No a stalo sa to! Hongkong patrí odteraz k mojim top mestám, ktoré som mala možnosť vidieť, nezaostáva však ani úžasný Shanghai, ako aj všetky ďalšie nami navštívené čínske mestá, z ktorých má každé svoje osobité čaro. Veľkonočnú nedeľu som tentokrát zdravila z Čínskeho múra a Veľkonočný pondelok z Chrámu nebies v Pekingu. Ďakujem obom sprievodcom, Martinovi N. a Monike Sz. za Váš profesionálny prístup a odborné vedomosti a znalosti, ktorými ste nás každodenne zasypávali, ktoré sme občas ani nestíhali zachytávať a prajem Vám veľa síl do nových ciest a mnoho ďalších spokojných spolucestovateľov.
Iveta H.