Veľký okruh Čínou

Hongkong, Macao, Čína

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a množstvo poznania.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Viac info
Spokojnosť zákazníkov
od 2 290 €

Hongkong, Macao, Čína

18 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia od Šanghaja už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO, všetky tváre Číny
 • Rozsiahla cesta so slovenským sprievodcom
Zobraziť mapu

Prílet do Hongkongu. Presun loďou do Macaa a zoznámenie sa s atmosférou európskych kolónií. MACAO je neuveriteľné miesto. Vstupujete do Číny po stopách portugalských moreplavcov 16. storočia.

Prvá európska usadlosť v Číne, do roku 1999 stále portugalská kolónia, kde na Vás dýcha stredomorská atmosféra v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51 000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom. Macao Vás očarí.

Transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou do centra HONGKONGU. Prešli sme len úzky pásik mora, ale sme znova v úplne inom svete. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Túlanie sa uličkami Kowloonu v najkozmopolitnejšom kotle sveta.

Hviezdnym trajektom na ostrov Hongkong a ďalej na slávny Victoria Peak, k najlukratívnejšej lokalite v celej Číne. Výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani.

Pre záujemcov výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii Hongkongu, bronzovej soche Budhu na ostrove Lantau, ktorá bola vybudovaná kvôli kúsku Budhových pozostatkov o veľkosti zrnka ryže. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou. Nebudeme obdivovať len budhistické chrámy a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky. Rozlúčka s atmosférou čínskych kolónií, transfer na železničnú stanicu a presun ležadlovým vlakom do Číny.

Príchod do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: jedno z historicky prvých miest otvorených obchodu so Západom, dnes centrum najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Presun cez moderný PUDONG do nášho hotela. Poprechádzame sa po koloniálnom Bunde pri úžasnej rieke Huangpu s výhľadom priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Panoráma mrakodrapov. Ktoré veže sú najvyššie? Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Po raňajkách v hoteli prehliadka najmodernejšieho mesta kontinentálnej Číny. Prevezieme sa najrýchlejším vlakom sveta Maglev (431 km/h)? Vyveziete sa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta World Financial Center (vyhliadka vo výške 472 m)? Obed. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Chrám jadeitového Budhu a stretnutie s prvými mníchmi, omamná vôňa tyčiniek a budhistické rituály. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny Nanjing?

Krátky presun na západ do mesta HANGZHOU. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Začneme obedom. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ- Západného jazera (UNESCO). Priamo pri plantážach ochutnáme ten najlepší čínsky zelený čaj. Vydáme sa aj do chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny.

Krátky presun pozdĺž Veľkého kanála do SUZHOU, mesta vody, prieplavov, mostov, záhrad a hodvábu. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Posilníme sa obedom a navštívime legendami opradený Tigrí kopec. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanáli a uličkami starého vodného mesta.

Záhradka majstra sietí a obdivovanie tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Nazriete do taoistického chrámu v srdci mesta? Náš prenajatý autobus nás zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do XI´ANU.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše a ak si kúpite knižku, môžete si ju dať podpísať roľníkovi, ktorý tento archeologický poklad náhodne objavil. Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť Chuejov a jednu z najexotickejších mešít sveta. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Veľmi silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Krátky presun na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu: LUOYANG: pokladaný za kolísku čínskej civilizácie, ktorú Číňania radia medzi štyri hlavné historické mestá ríše. Jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov a stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami a náhľad do života miestnych. Slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO), založený v čase, keď zanikala Rímska ríša. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Nádherný Les pagod – 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov a príbehy zo zakladania tohto legendami opradeného umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Odchod ležadlovým vlakom do Pekingu.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci najznámejšieho mesta Číny? Prechádzka štvrťou klasických hutongov.

Opäť prenajatým klimatizovaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Výroba artefaktov z jadeitu, kameňa, ktorý si Číňania cenia nad zlato aj diamanty. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91000 divákov – najväčšie letné olympijské hry histórie. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, pozrie si jedinečné predstavenie čínskych akrobatov.

ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching malo tradične 9999 miestností a je dodnes najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry, inšpirovanej opäť moderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Na obed najznámejšia špecialita čínskej kuchyne - Pekingská kačka v tradičnej luxusnej reštaurácii. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy) v Číne (od 7. dňa)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom v Číne
 • trajekt Hongkong-Macao-Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky, vlak Šanghaj-Hongkong (105 €).

Poznámka:

Túto destináciu lietame našou preferovanou leteckou spoločnosťou Emirates a ako alternatívu používame Austrian airlines.

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.04.2018
18.04.2018
2 350 €
Objednať
23.04.2018
10.05.2018
2 290 €
Objednať
14.05.2018
31.05.2018
2 350 €
Objednať
26.06.2018
13.07.2018
2 350 €
Objednať
16.07.2018
02.08.2018
2 350 €
Objednať
06.08.2018
23.08.2018
2 350 €
Objednať
26.08.2018
12.09.2018
2 350 €
Objednať
14.09.2018
01.10.2018
2 290 €
Objednať
05.10.2018
22.10.2018
2 350 €
Objednať
26.10.2018
12.11.2018
2 290 €
Objednať

Odporúčame

Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

11.01. → 26.01.2018 +19 ter.
16 dní
2 319 €
Sri Lanka
11 dní
1 580 €

Iveta H.

 
Tento rok som sa rozhodla splniť si ďalší sen a zrealizovať opäť cestu do Ázie. Tentokrát do Číny a samozrejme na úvod nesmel chýbať Hongkong a Macao, keďže som už toľko toho o týchto miestach počula. No a stalo sa to. Hongkong patrí odteraz k mojim top mestám, ktoré som mala možnosť vidieť, nezaostáva však ani úžasný Shanghai, ako aj všetky ďalšie nami navštívené čínske mestá, z ktorých má každé svoje osobité čaro. Veľkonočnú nedeľu som tentokrát zdravila z Čínskeho múra a Veľkonočný pondelok z Chrámu nebies v Pekingu. Ďakujem obom sprievodcom, Martinovi N. a Monike Sz. za Váš profesionálny prístup a odborné vedomosti a znalosti, ktorými ste nás každodenne zasypávali, ktoré sme občas ani nestíhali zachytávať a prajem Vám veľa síl do nových ciest a mnoho ďalších spokojných spolucestovateľov. Iveta H.

K Kamil Kerata a Viera Keratová

 
Dobrý deň. Zúčastnili sme sa Vášho zájazdu Čína pre milovníkov histórie v termíne 6.10. – 18. 10. 2013 a chceli by sme Vám veľmi pekne poďakovať za krásnu a dobre zorganizovanú dovolenku, prekrásne zážitky a nové skúsenosti. Zároveň Vás prosím odovzdať poďakovanie našej sprievodkyni Monike Szabovej, ktorá nás na vysokej odbornej a profesionálnej úrovni sprevádzala. Odchádzali sme veľmi skoro ráno a nestihli sme sa rozlúčiť. Ešte raz teda Vám i Monike ďakujeme. Srdečne pozdravujeme, Kamil Kerata a Viera Keratová

L Lukáš

 
Veľký okruh Čínou,Hong Kong,Macao, komfort V dňoch 6.5 - 23.5.2013 som vďaka Vašej cestovnej kancelárii absolvovala moju nezabudnuteľnú dovolenku. Už v názve slovo komfort sľubovalo, že všetky poskytované služby budú k našej spokojnosti na vysokej úrovni. Napriek tomu, že sme sa často premiestňovali pre veľmi bohatý program, so stravou aj s ubytovaním som bola nadmieru spokojná. Prežiť fantastickú dovolenku mi umožnil i náš príjemný sprievodca Martin Lukáč, ktorý svojou ochotou, stálym úsmevom a svojimi bohatými vedomosťami a poznatkami nás oboznamoval s bohatou históriou Číny i o jej novodobom napredovaní. Svojim zaujímavým rozprávaním vzdával hold minulosti i prítomnosti, čím rozšíril moje vedomosti o nové poznatky, hlavne z histórie, za čo mu veľmi ďakujem.

M Marika z Bratislavy

 
Ahojte všetci, ktorí ste sa zúčastnili zájazdu v termíne od 6. do 23.mája 2013 a všetci, ktorí ste ešte v Číne neboli. Zájazd bol fantastický! Organizácia, strava, ubytovanie na jednotku, krajina krásna, ľudia veľmi príjemní. Pamiatky a príroda nad očakávanie. Všetky predsudky o Číne sú vyvrátené. Lepšie raz vidieť na vlastné oči ako stokrát počuť. Samozrejme je najlepšie aj vidieť a zároveň počuť také informácie, aké nám celou cestou poskytoval nás fantastický sprievodca Martin Navrátil. Pozdravujem Ťa Martin, spomíname na Teba vždy, keď sa stretneme s Gitkou. Môžem len potvrdiť všetko, čo stihla napísať Janka z Bratislavy už predo mnou. Bol to zážitok na celý život. Každému vrele odporúčam. Ďakujem cestovnej kancelárii Bubo a hlavne Martinovi. Pozdravujem všetkých z našej malej skupiny. Marika z Bratislavy

M Michal

 
Ahojte, chcel by som sa týmto poďakovať BUBO a našej sprievodkyni Monike za nezabudnuteľné zážitky na ceste Čínou. Organizácia aj náplň bola vynikajúca a samozrejme aj skvelí spolucestujúci. Rozhodne kažému odporúčam zažiť Čínu s BUBO. Michal

V Vierka a Marta

 
Absolvovali sme zájazd Macao, Hongkong a Čína pre milovníkov histórie, ktorý sa skončil 8.5. Cesta lietadlom nám ubehla veľmi rýchlo a hneď nasledoval trajekt do Macaa, kde sa náš výlet mohol začať. Macao nás prekvapilo množstvom kasín a inými budovami, ktoré sa tiesnili na veľmi malej ploche. Najviac nás zaujalo kasíno Benátky, v ktorom je presná kópia námestia sv. Marka, neďaleko ktorého sa premávali gondolieri pospevujúci s ázijským prízvukom talianske piesne. Potom nasledoval Hongkong – mesto mrakodrapov. Panorámu celého mesta sme si mohli pozrieť najskôr z Victoria Peak - najvyššieho vrchu Hongkongu (kde sme sa výborne najedli) a následne večer z nábrežia filmových hviezd, kde sme zažili svetelnú šou. Odfotili sme sa pri hviezdach Brucea Leeho a Jackieho Chana na chodníku slávy čínskych filmových hviezd a tiež sme sa odviezli najdlhšou lanovkou na svete k najväčšiemu sediacemu Budhovi. Z Hongkongu sme sa do Šanghaja presunuli pohodlným ležadlovým vlakom, ktorého sa netreba obávať. 19-hodinová cesta ubehla vďaka dobrému kolektívu veľmi rýchlo. V Šanghaji sme zažili čínsky 1. máj (čo znamená preplnené ulice prechádzajúcich sa Číňanov), okúsili 100-ročné vajce (neodporúčame – alebo len pre silné žalúdky), riečne raky (výborné, veľmi pikantné) a iné dobroty šanghajskej kuchyne. Nasledovali mestá Hangzhou a Suzhou, kde sme ochutnali pravý čínsky čaj, sušenú priadku morušovú (nič moc) a výborné pražené škorpióny. Výnimočným zážitkom boli pre nás okrem iného aj Číňania tancujúci večer na ulici rôzne druhy tanca (pridali sme sa a bolo to zábavné) a ráno cvičiaci v parku bez rozdielu veku. Prvé väčšie nákupy domov sme absolvovali v moslimskej štvrti v Xi-ane, kde sme zároveň ochutnali výbornú baraninu, orechové koláčiky, plnené placky a iné dobroty tunajšej kuchyne. Terakotová armáda nás nesklamala, bola veľkolepá. Vrelé odporúčame aj tance dynastie Tang, ktoré boli jednoducho úžasné. Nás sprievodca Martin bol počas celého zájazdu super – zahŕňal nás svojimi vedomosťami a zábavnými historkami – ale najviac sme jeho šikovnosť ocenili na vlakovej stanici v Xi-ane, v ktorej bola čakáreň na vlak preplnená európskymi turistami a zlé fungujúca klíma spôsobila, že tam bolo aspoň 35 stupňov. Zatiaľ čo západniari sa museli potiť až do nástupu na vlak (v číne ku vlaku totiž nepustia nikoho skôr ako je stanovené), naša skupina si vďaka Martinovi užívala svieži vzduch vonku pri vlaku a mohla prednostne doň nastúpiť. V Pekingu bolo úžasné všetko – Námestie nebeského pokoja, Zakázané mesto, Letný palác, Uhoľný vrch, Chrám nebies, akrobati, olympijský štadión. Určite odporúčame priplatiť si 4* hotel – je perfektný. Nezabudnuteľným zážitkom sú tiež nákupy v obchodnom dome, kde sú predavači ochotní urobiť čokoľvek, len aby ste si daný tovar kúpili práve u nich. Tiež jazda preplneným pekingským metrom stojí za to! Čerešničkou na torte tohto výborne zorganizovaného zájazdu bol let domov medzi Pekingom a Londýnom, kde nás v celom lietadle bolo iba zopár a tak sme si mohli užívať luxus prázdnych sedadiel a výbornej obsluhy. Každému kto váha či ísť do Číny môžeme tento zájazd len odporučiť. Je to moderná, stále sa meniaca krajina, ktorá Vám má čo ponúknuť – či už hľadáte históriu, modernú architektúru alebo dobré jedlo. Vierka a Marta

M Mária a Anita

 
Veľký okruh Čínou (Hongkong, Macao) + Čína pre milovníkov histórie bol super - odporúčame ho všetkým milovníkom poznávacích zájazdov! Počas celého zájazdu sme mali skvelé počasie, videli veľa užasných a zaujímavých miest, dozvedeli sa množstvo nových informácií o Číne a jej histórii. Sprievodca Marek Ivan bol vynikajúci. Pozdravujeme jeho, aj ostatných účastníkov zájazdu. Mária a Anita

I Ivana a Peter Holubovi

 
Vážení obchodní přátelé, právě jsme se vrátili z vyše uvědeného poznávacího zájedu, kde byl naším průvodcem Marek Ivan. Chceme vám touto cestou poděkovat nejen za krásne zážitky na dobre zorganizované ceste, ale hlavne pogratulovat k vašemu výberu průvodců. Již loni jsme ocenili Roba Reitmajera a letos jej Marek ješte predčil. Jeho znalosti histórie a celková starost o nás byla pozoruhodná. Považujte nás i nadále za vaše spokojené zákazníky. Přejeme hodně zdaru a tešíme se na další zážitky s vaši CK. Ivana a Petr Holubovi

D Daniela

 
Dnes je 3. deň po skončení poznávania v Číne, ktoré nám veľmi spríjemňoval sprievodca Marek so svojimi krásnymi rozprávkami, ktoré často slúžili ako uspávanka. Jeho poznatky o Číne sú skutočne výnimočné a každá otázka, ktorú sme mu položili, bola pomerne obšírne zodpovedaná. Všetky problémy, ktoré sme mali, s hravosťou vyriešil a v Shanghaji ho dopĺňal i jeho čínsky sprievodca Ricky, ktorému úsmev z tváre takmer ani nevymizol. S názorom Ivety sa stotožňujem a som veľmi rada, že som si našla nové priateľky a videla takú úžasnú krajinu. Marek vďaka, Daniela.

I Iveta Hantáková

 
Tento rok som sa rozhodla splniť si ďalší sen a zrealizovať opäť cestu do Ázie. Tentokrát do Číny a samozrejme na úvod nesmel chýbať Hongkong a Macao, keďže som už toľko toho o týchto miestach počula. No a stalo sa to! Hongkong patrí odteraz k mojim top mestám, ktoré som mala možnosť vidieť, nezaostáva však ani úžasný Shanghai, ako aj všetky ďalšie nami navštívené čínske mestá, z ktorých má každé svoje osobité čaro. Veľkonočnú nedeľu som tentokrát zdravila z Čínskeho múra a Veľkonočný pondelok z Chrámu nebies v Pekingu. Ďakujem obom sprievodcom, Martinovi N. a Monike Sz. za Váš profesionálny prístup a odborné vedomosti a znalosti, ktorými ste nás každodenne zasypávali, ktoré sme občas ani nestíhali zachytávať a prajem Vám veľa síl do nových ciest a mnoho ďalších spokojných spolucestovateľov.
Iveta H.