Kam cestovať do Číny?

Hongkong je dokonalou kombináciou ázijskej exotiky a britskej elegancie. Medzi top atrakcie patrí Hviezdny trajekt na ostrov Hongkong s modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na Victoria Peak. Jedny z top fotografií vášho zájazdu do Číny spravíte práve tu. Navštívte aj Zelený ostrov Lantau, „pľúca Hongkongu“, ktoré sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom.

Macao spája históriu cez deň a zábavu v noci. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Uvidíte ruiny kostola Sv. Pavla, jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii, aj rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie.

Šanghaj je moderná tvár Číny. Očarí svojou veľkosťou, prepracovanou dopravou a množstvom zelene v meste. Navštíviť môžete jednu z najdlhších obchodných ulíc na svete, Nanjing road, vyhliadku Svetového finančného centra, alebo Shanghai Tower.

Hangzhou je raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou. Plno zelene, kanálov a kultúrna krajina okolo Západného jazera zapísaného v UNESCO dodávajú celej lokalite prekrásne čaro. Suzhou je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Je mestom s najväčšou koncentráciou klasických čínskych záhrad.

Xi´an bol začiatkom i koncom Hodvábnej cesty. Multikultúrnym mestom, ktoré vo svojej dobe nemalo páru na celom šírom svete. Dnes hostí známe múzeum Terakotovej armády.

Luoyang je pokladaný za kolísku čínskej civilizácie. Tradičné mesto v povodí Žltej rieky sa radí medzi štyri hlavné historické mestá ríše. Medzi najznámejšie pamiatky patria budhistické jaskyne Longmen aj slávny Šaolinský chrám (UNESCO)

Hlavné mesto Peking nemôžete počas zájazdu do Číny vynechať. Je to svet sám o sebe, jedinečný, kontrolovaný, usporiadaný. Ukazujúci to dobré i to odlišné čo komunizmus s kapitalistickou tvárou môže znamenať. Top atrakciou zájazdu do Číny je Veľký Čínsky múr. Táto stavba, dnes stále dlhá viac ako 6000 km, je pod ochranou UNESCO.

V Juhočínskom krase s rozlohou 600 000 kmnájdete napríklad neuveriteľný kamenný les Shilin, najvyšší vodopád Číny Huangguoshu alebo čínsku verziu vietnamskej dračej zátoky na rieke Li.

Pustite sa do objavovania neuveriteľnej Číny s BUBO. Využite naše vedomosti a skúsenosti. Vyberte si najlepšiu dovolenku v Číne. Pýtajte sa, radi vám poradíme.

Aká je to krajina, čo sa v nej v minulosti dialo a čo sa v nej deje v súčasnosti treba poznať a zažiť na vlastnej koži, vlastnými nohami a zmyslami. Zájazd bol prepracovaný do detailov a na minúty.

Ing. Marián Kuruc

Klient

TA3
Rady na dovolenku v Číne

(00:12:20)

Ľuboš Fellner navštevuje Čínu pravidelne už 20 rokov. Tu vám ponúkne svoje cenné rady.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - VEĽKÝ OKRUH ČÍNOU

VEĽKÝ OKRUH ČÍNOU

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a…

Čína pre znalcov (UNESCO)

Čína pre znalcov (UNESCO)

Čína nie je iba Veľký múr. Táto cesta po menej známych južných provinciách Vás presvedčí o tom, že aj keď je Čína najznámejšia svojimi kultúrnymi pamiatkami tak jej príroda je rovnako na najvyššej svetovej…

Poznávací zájazd, dovolenka - ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa cez historickú Čínu, duchovný Tibet, šťavnatý Nepál až do neuveriteľnej Indie. Využite 16 rokov našich skúseností.

Poradíme vám

K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3160
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

3570
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

2250
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

18 dní

Trvanie

3050
K

Ázia  

Tibet, Čína

26.03. → 06.04. +9 termínov

náročnosť

12 dní

Trvanie

2760
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína

07.04. → 19.04. +6 termínov

náročnosť

13 dní

Trvanie

2990

Ulovte viac zážitkov

Nočný Pudong

Nočný Pudong

Každá sekunda v Šanghaji ponúka veľký zážitok, ale pohľad na supermoderné mrakodrapy štvrte Pudong vás šokuje. Pochopíte, čo Číňania dokázali za 30 rokov.

Miznúce hutongy

Miznúce hutongy

Peking dnes patrí k najrýchlejšie sa meniacim metropolám planéty v zmysle čínskeho príslovia: Keď staré neodíde, nové nemôže prísť. A my chceme vidieť aj to staré. Skúsený sprievodca vás zavedie do štvrte, kde ešte žije tradičná čínska komunita.

Grilovaná baranina

Grilovaná baranina

Urobíme krok späť v čase a sme v období rozkvetu hodvábnej cesty. V moslimskej štvrti Xi-Anu predavači hlasne núkajú svoje výrobky, všade sušené ovocie, grilovaná baranina alebo arašidové cukríky.

Sami na múre

Sami na múre

Prechádzka po Veľkom múre – množstvo schodov, úžasné výhľady a stavba, ktorá stelesňuje tisíce rokov kontinuity čínskej kultúry. A my sa pokúsime prekvapiť vás, vyhnúť sa davom a mať múr len pre seba.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu