Aloha Havaj!

Zelená džungľa, 4000 m vysoké sopky, pláže snov a surfisti. Zavedieme Vás do najkrajšej prírody, na najkrajšie pláže, do TOP reštaurácii a odporučíme najlepší shopping – to je Havaj. Káva z Kona, korytnačky, kulisy Ko’olau. Užite si Havaj v malej privátnej skupinke. Aloha! Zájazd pre ľudí, ktorí chcú aktívne spoznať tieto nádherné ostrovy uprostred Tichého oceánu.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka Novinka
2017
od 2 750,00 €

USA, Havaj, Havajské ostrovy

11 dní
 • 3 najväčšie a najkrajšie ostrovy Havaja
 • Poznáme tu každý sopečný kameň
 • Každý ostrov je iný, príroda, pláže, nákupy
 • Vysoká kvalita služieb, bezpečnosť
 

Odlet, prelet okolo zemegule presne na opačnú stranu až na ostrovy v prostriedku Tichého oceánu.

HAVAJ. Pristávame na sýtozelenom ostrove nad zálivom Pearl Harbour. Sme v Honolulu. Keď to vyslovíte začnete sa hýbať v bokoch. Aloha, vitajte! Príjemné letné počasie, VIP transfer priamo na Waikiki, ktorá je jednou z najznámejších pláži sveta. Ubytovanie v hoteli Hilton. Oáza pokoja a oddychu, neuveriteľne priateľskí ľudia, aklimatizácia.

BIG ISLAND: Odlet na najväčší ostrov havajského súostrovia, ktorý je považovaný za prírodne najkrajší a geotermálne najaktívnejší. Objavil ho moreplavec James Cook, ktorého si v BUBO vážime. A na tomto ostrove aj zahynul. Prenajatými autami mierime na najvyšší vrch našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205m) je vyšší než Mt. Everest. Príroda sa mení a nám sa zdá, že sme na Novom Zélande. Všade zeleň, obrovské papradie, trávou pokryté svahy hôr. Našimi autami vyjdeme až na úplný vrchol a pocítime čo je nedostatok kyslíka. No iba na chvíľu. Program je robený tak, aby nikoho nebolela hlava, a aby u Vás prevládali iba tie dobré pocity. Budeme sa na Havaji guľovať? Zídeme na úroveň mora, prejdeme krížom celý ostrov až na úplný juh na najjužnejší bod USA. Ubytovanie v tradičnom koloniálnom hoteli.

Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Máme kúpené lístky na dva dni tak, aby sme zažili východ aj západ slnka nad najkrajšími scenériami Havaja. Mauna Loa, jazda po okraji krátera. V cene je vstup do lávového tunela, ktorý prejdeme krížom. Krátky treking džungľou (30 min.) plnou orchidei a výhľady do kráterov sopiek. Zmena farby v jednej z najaktívnejších sopiek planéty až do krvavočervena. Ide o najznámejšie pozorovanie sopečnej činnosti na svete. Vyskúšate let vrtuľníkom nad krátermi aktívnych sopiek? Váš sprievodca všetko zariadi.

Kávové plantáže, najlepšia arabica USA sa pestuje práve na vulkanickej pôde juhu ostrova. Aleje makadamov. Divoké čierne, sopečné pláže. Na obed odlet na ďalší ostrov MAUI pokladaný za luxusný ostrov s najkrajšími plážami.Transfer krížom cez ostrov na juh k pláži s názvom „Best in America“ = najlepšia pláž Ameriky, kde bude aj náš hotel. Nad našimi hlavami zelená sopka Haleakala, ktorá je najväčšou spiacou sopkou sveta. Pred našim hotelom Tichý oceán plný rybičiek a korytnačiek. Šnorchlovať sa dá ihneď z brehu. Alebo skočíte k podkovovitému ostrovčeku, ktorý je oproti hotelu? Kráter Molokini patrí k najlepším šnorchlovacím a potápačským miestam sveta s viditeľnosťou vyše 30m a to väčšinu dní v roku.

Už máte havajskú košelu, za uchom kvietok a v ruke držíte koktejl. Oddychujete na plážach a v sezóne sa pred Vami premávajú desiatky veľrýb, ktoré sem prišli z Arktídy taktiež dovolenkovať a porodiť mladé. Obed v jednom z najlepších steakhousov USA, alebo si dáte večeru v reštaurácii kam chodieva aj Arnold Schwarzeneger? Alebo homáre v pomarančovej omáčke v Longhi's? Golfové ihriská (54 jamiek) sú povedľa. Príroda je úžasne upravená včítane joggingových tratí popri mori. Dáte si havajskú lávovú masáž?

Odlet na OAHU. Prehliadka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. Ponorky a areál kde sa to všetko v roku 1944 udialo. Stúpame nad Honolulu okolo strednej školy ktorú navštevoval Barack Obama až na vyhliadku na celé mesto a záliv Waikiki. Najbližšia pevnina je 3800km. Pod nami vľavo sopka s názvom Diamantová hlava a pod ňou často plávajú raje. Čínska štvrť, centrum mesta, krížom cez celé Honolulu a luxusnú obchodnú ulicu Kalakaua avenue krížom cez celé Waikiki. Vystojíme si radu do reštaurácie, ktorá podáva zrejme najlepšie udony (japonská slížová polievka podávaná v bambusovej miske) sveta a ubytujeme sa podľa preferencií.

Tak toto je Waikiki, energické, eklektické, kozmopolitné. Kurz surfovania? Zariadime pre Vás inštruktora aj požičanie surfu presne na vašu veľkosť. Nákupy darčekov v najväčšom nákupnom centre pod otvoreným nebom na svete. Krevety a čapované pivo v reštaurácii Foresta Gumpa, BUBA Gump.

Prehliadka ostrova OAHU, ktorý obídeme dookola. Smerujeme na sever tzv.North Shore, pri ktorého vyslovení sa každému surferovi začnú potiť ruky. Práve tu sú tie najväčšie vlny sveta. Vietor rozfúkava vaše vlasy, vzduch je slanší a atmosféra viditelne uvoľnenejšia. Sme severne od Sunset beach a južne od Turtle bay. Pozorujeme kúsky surferov a zakusujeme krevety, ktoré sme kúpili zo zhrdzaveného nákladiaka. Atmosféra sa oproti luxusnému Waikiki otočila o 180 stupňov. Zastavíme sa na ananásových plantážach firmy Dole. Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach. Fakultatívna návšteva Polynézskeho kultúrneho centra. Inak tá nádherná príroda mi niečo pripomína.. Áno tu na východnom pobreží sa natáčal Jurský park. Kúpanie sa na bielych plážach v úžasnej zátoke. Máme zopár dobrých tipov.

Odlet domov. Alebo individuálne predĺženie v hoteli na Waikiki. V mnohých sme spali, máme osobnú skúsenosť a radi poradíme.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodná letenka v economy class
 • prelety Oahu-Maui-Big Island-Oahu
 • 8 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • letiskové transfery na Havaji
 • všetky transfery privátnou dopraviu
 • vstupné do národných parkov
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, stravu, osobné výdaje, ESTU do USA, poplatky za batožinu na letoch v rámci USA a Karibiku

Poznámka:

Na Havaji je 10 hodín ráno, u nás doma je 10 večer. Sme na opačnej strane Zeme. Táto prímorská dovolenka už nemôže byť rozdielnejšia od Chorvátska. Pritom bezpečná a keď si necháte poradiť nadšené budú páry, ktore oslavuju špecialne výročie, no aj rodiny s deťmi. Waikiki je ideálne aj na svadobnú cestu. A popri tom nakúpite vyhodnejšie než v New Yorku.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
31.03.2017
10.04.2017
2 750,00 €
15.08.2017
25.08.2017
3 580,00 €
01.11.2017
11.11.2017
2 750,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Central park a v nom BUBO!

Takto sme my v BUBO travili vikend na Manhattane! Nasa mala, 8-clenna skupinka sa presunula z Toronta cez krasne Niagarske vodopady az do New Yorku.
A pocasie v sobotu poobede, kedy sa nasa…

27
FEB
15:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0