Bhután, Sikkim, Dardželing, Nepál

Bhután, India, Nepál

Poďte s nami už 12. rok po sebe objavovať bájnu Šangri-La. Ponúkame Vám najširší a najkomfortnejší program na Slovensku aj v Čechách. Izolované kráľovstvá v Himalájach a svet, ktorého inde už niet. Hrubý domáci produkt kontra hrubé domáce šťastie.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 3 413 €

Bhután, India, Nepál

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • 14 rokov skúseností v odľahlých regiónoch Ázie
 • Množstvo pikošiek: kino v Thimpu, rafting na sikkimsko-bengálskej hranici
 • Horská železnica v Dardželingu, ochutnávka čaju
 • Logický záver v Kathmandú, priestor pre let k Everestu
Zobraziť mapu

Let do východnej Indie, tak rozdielnej od turistami navštevovaných oblastí. Bezprostredne po pristátí začíname stúpať do himalájskych kopcov. Až v roku 1841 tu začali Briti pestovať čaj, dnes sa čaj Dardželingu radí medzi najvyhľadávanejšie druhy na svete. Okolo nás čajové plantáže a fantastické prírodné scenérie. Nečudo, že DARDŽELING už v 19. storočí slúžil ako sanatórium bielych dobyvateľov Indie. Okolo najvyššej železničnej stanice Indie (podarí sa nám aj tento rok získať lístky na slávnu Himalájsku železnicu (UNESCO)?) vchádzame do mesta vysoko v horách. Ubytovanie. Večera v kvalitnej reštaurácii, akú by ste tu nečakali. Vychutnávanie večerného mesta, ktoré má podobné fluidum ako Kathmandu.

Prvý z veľkých vrcholov našej cesty. Ešte za tmy stúpame na prenajatých džípoch na Tigrí vrch. Ak nám bude Budha naklonený, zažijeme tu čosi, čo nám ostane v pamäti na celý život. Je toto najkrajší východ slnka, aký sa dá na našej planéte zažiť? Štyri z piatich najvyšších vrchov našej planéty ako na dlani vrátane tibetsko-nepálskeho Mt. Everestu a sikkimskej Kančenčongy. Späť do DARDŽELINGU: čajové plantáže, ochutnávka čaju a nákupy toho najlepšieho, čo sa urodilo. Organický, ortodoxný čaj, prvý jarný zber a rozdiel medzi jednotlivými záhradami. V Himalájskom inštitúte si porozprávame o Himalájach od Kašmíru až po Arunačal Pradéš a Barmu a navštívime ZOO s Červenou pandou, snežnými tigrami a leopardmi.

Cez rieku Teesta sa prehupneme na ďalší hrebeň, kde nás už čaká GANGTOK, hlavné mesto Sikkimu, štátu, ktorý bol ešte v roku 1975 nezávislým kráľovstvom. Ešte aj dnes sem cudzinci potrebujú špeciálne povolenie. Kláštor Enchey rádu Nyingma je jedným z najdôležitejších v celom Sikkime. Sediaci Budha, Bódhisatvovia a sochy učencov okolo. Večné koleso bytia, dordže – symbol moci, svastiky a ďalšie náboženské výjavy a nástroje nás fascinujú na každom kroku. Večer sa prejdeme po pešej zóne Ghandi marg, tak netypickej pre Indiu. Pohľady na Kančenčongu z východnej strany.

Kláštor RUMTEK je snom cestovateľov. Patrí budhistickému rádu Kagyupa. Keď Číňania okupovali Tibet, jeho svätosť Gyalwa Karmapa, 16. reinkarnácia Karmapu (obdoba Dalajlamu z rádu Gelukpa) utiekol práve sem. Rozdiely v jednotlivých rádoch. Komu patria kláštorné milióny? Akú úlohu hrá Šarmapa? Lanovkou späť do mesta. Ďalšie prekvapenie. Pre záujemcov návšteva poriadneho bollywoodskeho trháku.

Schádzame z hôr popri posvätnej rieke Sikkimu Teesta, na ktorej si môžete zaraftovať (cca. 70 USD). Na tejto rieke raftoval aj Richard Gere, ľavý breh patrí Západnému Bengálsku, pravý južnému Sikkimu, garantujeme veľké zážitky. Dotknite sa himalájskej prírody z inej perspektívy. Prichádzame do mesta KALIMPONG. Predtým patrilo Bhutánu, neskôr maharadžom z Cooch Beharu, potom bohatým Britom a teraz Západnému Bengálsku. Nepálski bojovní Gurkovia by ho však radi videli vo svojich rukách. Miestny trh, Krišnov chrám a nezvyčajný kresťanský kostol s podobizňami Ježiška v žltej čiapke Dalajlámu.

Máte pocit, že ste už videli dosť? Omyl! Začína sa druhá kapitola našej cesty. Prekračujeme hranicu a všetko okolo nás sa mení. Sme v horskom kráľovstve, v Ríši draka s vysokým analfabetizmom, nedávno zrušeným otroctvom a s prastarou kultúrou s množstvom rituálov, ktorými je poprepletaný každodenný život. Transfer prenajatým minibusom do tradičného first class hotela. Pohostenie: kewa datse sú zemiaky s roztaveným jačím syrom, phak ša laphu zasa bravčové s obrovskými reďkovkami, kvalitný čaj a silné pivo Druk. Každé jedlo počas celého pobytu v Bhutáne sa pri tomto zájazde bude podávať formou švédskych stolov a vždy sa bude klásť veľký dôraz na Vašu absolútnu spokojnosť. Sme v opatere samotného kráľa. Ako bude fungovať demokracia, ktorú chcú implementovať práve v týchto rokoch?

O Bhutáne sa hovorí, že sa končí tam, kam sa dokotúľa kameň z Himalájí. Prečo? Vysvetlíme si. Okolo vodných elektrární, ktoré Bhutánu stavajú Indovia (aj o tom si povieme viac) stúpame do druhého mesta Bhutánu. Čaká nás PARO s prastarým dreveným mostom a prvým dzongom - pevnosťou.

Ďalší vrchol našej cesty. Treking (polovica cesty sa dá prejsť na malom koníku) k rozprávkovému TIGRIEMU HNIEZDU, budhistickému chrámu nalepenému vysoko na skale, kde meditoval samotný Padmasambava = Guru Rinpoče. Voľno v meste, kde stačí len vnímať. Výnimočný zážitok.

Krátka cesta na sever k hraniciam s Tibetom a zrúcanina DRUGYEL DZONG, miesto, kde Bhutánci niekoľkokrát porazili dobyvačnú armádu z Tibetu. Uvidíme DŽOMOLHARI (7 329m), posvätnú bielu horu, ktorá sa hanbí a často je v oblakoch? Cesta do sedla DOČU LA, kde si pri dobrej káve vychutnáme výhľady na východné Himaláje a prehupneme sa do úrodného údolia k pôvodnému hlavnému mestu. PUNAKHA. Jej starý dzong je doteraz zimným sídlom Ďže Khenpa. Zjednotiteľ Bhutánu je pochovaný práve tu. Veľkolepá stavba, nádherne zrekonštruovaná, strmé schody do Utse, impresívne maľby, všadeprítomní mnísi, obrovská socha Budhu Šakjamúniho.

Pre záujemcov, ktorí chcú viac, ranná návšteva kláštora Božského blázna, ktorý sa v 15. storočí snažil priblížiť budhizmus ľudu cez alkohol a sex a doteraz je jedným z najpopulárnejších svätcov. Požehná nám mních veľkým penisom zo slonovinovej kosti? Ďalšie mystické miesto na našej ceste. Uvidíme najvyšší nepokorený končiar na svete? Príchod do hlavného mesta. THIMPU je jediným hlavným mestom na svete bez svetelnej signalizácie. Aj tu ubytovanie v prvotriednom hoteli.

Čorten venovaný tretiemu kráľovi Bhutánu. Jeho excelencia Jigme Dordži Wangčuk a zástupy ľudí, ktorí okolo neho krúžia v modlitbách. Takin, ktorého chcel kráľ pustiť na slobodu, no vždy sa mu vrátil. Poobede voľný program a priestor na nákupy, na zhliadnutie bhutánskeho národného športu – streľby z luku či na návštevu tradičnej nemocnice, kde sa môžete nechať zadarmo vyšetriť a dostanete lieky z horských bylín, ktorými je Bhután tak povestný.

Prelet do nepálskeho Kathmandú. Ak nám počasie bude priať, uvidíme v tesnej blízkosti 8 osemtisícoviek. Durbar Square s typickou drevenou architektúrou a palácom živej bohyne.

Celodenná prehliadka kathmandského údolia. Budhistický Bodnath so vševidiacimi Budhovými očami. Hinduistický Pašupatinath so svätými mužmi, ktorí predvedú neuveriteľné jogínske kúsky. Budhu vystrieda Šiva a hinduistické spaľovanie mŕtvych.

Čas na posledné suveníry, rozlúčku s partiou a s neuveriteľnou cestou. Kathmandú je na to ideálne miesto.

Spoznali sme celú tajuplnú oblasť východnej Indie, Bhutánu a historickej časti Nepálu a plní zážitkov odchádzame na letisko, odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky v economy class
 • dopravu podľa programu prenajatými dopravnými prostriedkami
 • ubytovanie v Indii v jednoduchých hoteloch strednej triedy, v Bhutáne v hoteloch prvej triedy
 • raňajky v Indii a v Nepále
 • plnú penziu v Bhutáne (vždy švédske stoly)
 • drahý poplatok kráľovi za každý deň nášho pobytu
 • BUBO–sprievodcu a na celý čas aj miestnych sprievodcov-špecialistov
 • všetky vstupy do pamiatok
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, miestne lety: (cca 450 €).

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí mať  8 voľných strán a z toho aspoň dve DVOJSTRANY. 

Termíny a ceny

Termín
Cena
22.10.2018
07.11.2018
3 850 €
Základná cena 3850 €
Letiskové poplatky 462 €
Víza Bhután, Sikkim, India (pre občanov SR) 149 €
Miestne lety Bhután-Sikkim-Darželing 440 €
Spolu 4 901 €
Objednať zájazd
18.04.2019
05.05.2019
3 413 € 3 750 €
Základná cena 3750 €
Letiskové poplatky 462 €
Víza Bhután, Sikkim, India (pre občanov SR) 149 €
Miestne lety Bhután-Sikkim-Darželing 440 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -338 €
Spolu 4 464 €
26.07.2019
11.08.2019
3 504 € 3 850 €
Základná cena 3850 €
Letiskové poplatky 462 €
Víza Bhután, Sikkim, India (pre občanov SR) 149 €
Miestne lety Bhután-Sikkim-Darželing 440 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -347 €
Spolu 4 555 €
23.10.2019
08.11.2019
3 413 € 3 750 €
Základná cena 3750 €
Letiskové poplatky 462 €
Víza Bhután, Sikkim, India (pre občanov SR) 149 €
Miestne lety Bhután-Sikkim-Darželing 440 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -338 €
Spolu 4 464 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

India , +1 viac

India, Nepál

11.04. → 26.04.2019 +8 ter.
16 dní
1 980 € 1 802 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

India

India, Himaláje, Ladakh

06.07. → 21.07.2019 +2 ter.
16 dní
1 999 € 1 819 €

S Silva a Julo z Trenčína

 
Bhután - krajina hrmiaceho draka
Iba pred pár dňami sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu, ktorého súčasťou bol Bhután. Bol to náš výber, ktorý bol ovplyvnený knihou Jozefa Banáša Kód 7. Tak ako býva u CK Bubo zvykom, ani teraz ste nesklamali. Predovšetkým sprievodca Tomáš Kubuš svojimi vedomosťami, vystupovaním a organizačnými schopnosťami si zaslúži naše úprimné poďakovanie, je dosť možné, že svojím prístupom ovplyvní aj náš budúci výber poznávacej destinácie. Za reprezentačnú propagáciu Bhutánu, by si však domorodý sprievodca Sadžan zaslúžil od svojho kráľa Rád hrubého domáceho šťastia - ten prístup, tie emócie pri prezentovaní kultúrnych tradícií, ten nemiznúci úsmev - takto nejako sa kultivovane prejavuje národná hrdosť. Ďakujeme všetkým spolucestujúcim - bolo nám cťou sa s vami zoznámiť a zdieľať spoločné zážitky, užívať si vzájomné obohacujúce rozhovory a skúsenosti počas 16 spoločne príjemne strávených dní. Silva a Julo z Trenčína

J Jaroslav Kalous

 
Vedení cestovní kanceláře S.E.N - BUBO. V následném textu se zaměřím na hodnocení zájezdu do Bhútánu, Sikkimu, Dardžilingu a Nepálu, absolvovaného ve dnech 19.10 až 4.11.2016 s vedoucím panem Peterem Salajem a to jménem části skupiny účastníků z Brna. Úvodem poznamenám, že jsme byli skupina turistů, která již absolvovala řadu obdobných zájezdů (Himaláje, Ekvádor – Galapágy, Peru, Bolívie, Chile, Patagonie, Brazilie, atd, atd) s Vaší, ale i jinými CK, což dává tomuto hodnocení globální, průřezový a srovnávací charakter.
1. Program zájezdu byl splněn v plném rozsahu
2. Organizační zajištění přes složitosti vyplývajících z programu zahrnující řadu navštívených zemí a lokalit od sebe značně vzdálených, vyžadujících mnohdy přesné časové návaznosti, vazby na přejezdy (letadla, autobusy, místní přesuny), ubytování včetně společného stravování, probíhalo hladce a plynule - bez kritických připomínek.
3. Vedoucí zájezdu Peter Salaj. Vyjímečná osobnost! S mimořádným zájmem zajišťoval vše potřebné pro hladký a bezproblémový průběh zájezdu, což se podařilo v plném rozsahu. Svými odbornými a hlubokými znalostmi o navštívených zemích a lokalitách vyčerpávajícím a citlivým způsobem s nekonečnou trpělivostí zvládal mnohdy záludné otázky účastníků. Svým veskrze pozitívním laděním vytvářel v kolektivu stav pohody a spokojenosti. Organizační talent, který navenek nedal na sobě znát, nepřenášel na jiné nervozitu a problémy spojené s celou organizací zájezdu. Vše probíhalo až neuvěřitelně hladce v podmínkách, které nelze hodnotit jako jednoduché.
4. Zvlášť pozitivně je třeba hodnotit nejen sestavení programu zájezdu, ale i úroveň ubytovaní a společného stravování, zejména v Bhútánu, Sikkimu a Dardžilingu, dále spolupráci s místními průvodci, kteří splňovali veškeré odborné předpoklady pro zdárný průběh zájezdu. Zejména lze ocenit schopnosti řidičů autobusu, kteří zvládli vše bez jediného problému. Cestování autobusem cesty necesty bylo pro nás též silným zážitkem.
Závěrem lze konstatovat, že zájezd i přes značnou náročnost splnil veškerá očekávání co do náplně a organizačního zajištění a vstoupí tak jako trvalý soubor neopakovatelných zážitků do života všech účastníků zájezdu.
Děkujeme a těšíme se na další spolupráci s Vaší CK. Zvláštní poděkování tlumočte panu Peterovi Salajovi. V Brně dne 1.12. 2016 Ing. Jaroslav Kalous, jménem kolektivu účastníků zájezdu z Brna

 

 
Moja prva cesta s BUBOm smerovala do Indie, Bhutanu a Nepalu. To co som tam zazila sa ani neda opisat slovami. Vratila som sa uplne nadsena, plna novych zazitkov. Uz len presun z letiska v Dili do hotela bol necakany zazitok. Tak iny svet, clovek hned zabudne na vsetky vsedne problemy. Su to krajiny, kde zazijete nieco nepoznane, ale pritom super. Prve co vas ohromi je ten neorganizovany organizovany chaos v Indii a v Nepale, v Bhutane zrazu uplny klud. A tie uzasne vyhlady na Himalaje z kazdej strany a este aj z lietadla. Prelety boli nadherne vyhliadkove lety. Videla som vychod slnka nad Himalajami na Tiger´s hill, zapad slnka nad Himalajami z lietadla a aby toho nebolo malo Himalaje v plnej dennej krase pocas preletu z Para. Su to krajiny, v ktorych sa clovek tesi aj z najmensich malickosti, lebo tie sa daju zazit iba tu. Ved kto uz sa len moze pochvalit tym, ze bol pozehnany drevenym penisom v Bhutanskom chrame? Prechadzal sa po ryzovych poliach? Co viac dodat? Jednoducho treba zazit tieto tak odlisne krajiny. K tomu este perfektny sprievodca, ktory vie poradit nie len kde sa najest, zabavit, ale dokonca aj kam si sadnut v lietadle, aby sme videli Himalaje, vybavi aj nemozne, zobere na kulturny zazitok do kina v Indii.

Pata

 

 
Moja prva cesta s BUBOm smerovala do Indie, Bhutanu a Nepalu. To co som tam zazila sa ani neda opisat slovami. Vratila som sa uplne nadsena, plna novych zazitkov. Uz len presun z letiska v Dili do hotela bol necakany zazitok. Tak iny svet, clovek hned zabudne na vsetky vsedne problemy. Su to krajiny, kde zazijete nieco nepoznane, ale pritom super. Prve co vas ohromi je ten neorganizovany organizovany chaos v Indii a v Nepale, v Bhutane zrazu uplny klud. A tie uzasne vyhlady na Himalaje z kazdej strany a este aj z lietadla. Prelety boli nadherne vyhliadkove lety. Videla som vychod slnka nad Himalajami na Tiger´s hill, zapad slnka nad Himalajami z lietadla a aby toho nebolo malo Himalaje v plnej dennej krase pocas preletu z Para. Su to krajiny, v ktorych sa clovek tesi aj z najmensich malickosti, lebo tie sa daju zazit iba tu. Ved kto uz sa len moze pochvalit tym, ze bol pozehnany drevenym penisom v Bhutanskom chrame? Prechadzal sa po ryzovych poliach? Co viac dodat? Jednoducho treba zazit tieto tak odlisne krajiny. K tomu este perfektny sprievodca, ktory vie poradit nie len kde sa najest, zabavit, ale dokonca aj kam si sadnut v lietadle, aby sme videli Himalaje, vybavi aj nemozne, zobere na kulturny zazitok do kina v Indii.

Pata

 

 
Prezeram si fotky, ktore som nafotila na zajazde India, Bhutan a Nepal a premyslam ci som nemala spravit viacej fotiek. Som do tychto koncin zavitala prvykrat a zostala prevalcovana tym vsetkym okolo mna- prirodou, pamiatkami, ludmi, zazitkami. Nasavala som vsetko to nove, ine, nevedela ci fotit alebo pozerat, vnimat. Vyborne zvolena kombinacia krajin, kazda ina, k tomu mala skupina a vynikajuci sprievodca Martin. Za dva tyzdne sa da zazit fakt vela, aj komfortnym sposobom. A aj ked ziadna fotka nezachyti tu nadheru udoli, majestatnost Himalaji, ruch Indie a Nepalu a pokoj Bhutanu, aspon vam to vsak aj po case pripomenie.

Lucia

 

 
Prezeram si fotky, ktore som nafotila na zajazde India, Bhutan a Nepal a premyslam ci som nemala spravit viacej fotiek. Som do tychto koncin zavitala prvykrat a zostala prevalcovana tym vsetkym okolo mna- prirodou, pamiatkami, ludmi, zazitkami. Nasavala som vsetko to nove, ine, nevedela ci fotit alebo pozerat, vnimat. Vyborne zvolena kombinacia krajin, kazda ina, k tomu mala skupina a vynikajuci sprievodca Martin. Za dva tyzdne sa da zazit fakt vela, aj komfortnym sposobom. A aj ked ziadna fotka nezachyti tu nadheru udoli, majestatnost Himalaji, ruch Indie a Nepalu a pokoj Bhutanu, aspon vam to vsak aj po case pripomenie.

Lucia

 

 
Scenar a rezia: BUBO Travel Agency

Hrali: Songtsen Gampo, Wencheng, Brikuti, Padmasambava alias Rinpoche alias Dorje Drolo, Pema Lingpa, Lama Pajho, Marpa, Milarepa, Drukpa Kunley, Nawang Namgyal alias Shabdrung, Je Khenpo, Druk Desi, Ugyen Wangchuck, Jigme Wangchuck, Jigme Dorje, Jigme Singey, Jigme Khesar Dorji, Jetsun Pema,Jigme Namgyal, Mahakala, Mahakali, Yeshe Tsogyal, Yamataka, Avalokiteshvara, Sakyamuni alias Sidharta Gautama alias Buddha, Maitreya, Vajrapani, Tara, Amithaba, Amitayush, Dalajlama, Pancenlama, Takin a mnoho dalsich…

Sceny a kulisy: nadherna bhutanska priroda, nekonecne zelene kopce, rieky, Dzongy, stare pevnosti jedna krajsia ako druha, chramy a klastory skol Drukpa Kagyu a Ningmapa, pozehnavanie drevenym a slonovinovym penisom, otacanie motlitebnymi mlyncekmi, neskutocna pohoda na cestach, non stop dobra kuchyna, natacanie clenov bubo vypravy ako na tajnasa fajcia v krajine, kde je to oficialne zakazane, popijanie Druk 1100 a miestnej whisky. Nezabudnutelny vyslap na Tigrie hniezdo a stovky fotiek. Piknikovy obed v obklopeni miestnych psov. Mnoho sa neda opisat, nafotit, ani natocit. Treba zazit, prezit, citit. Uzasna priroda, buddhisticke duchovno, uprimnost v kazdom usmeve, laska ku kralovskej rodine, samotny Jeho vysost, ktora dohliadala na nase kroky. Odchadzame z krajiny, kde sme si iba raz dali espresso, pretoze inde ho nemali, krajinka, ktora si chce zachovat vsetky svoje poklady, ktore ma pre dalsie generacie. Nechce byt turistickou. Sme jedni z par tisic, ktori sa sem rocne dostanu. Sme jedni z tych, ktori by sa sem mohli bez problemov vratit, trebars aj na Snowmentrek. Odchadzame z krajiny, kde sa zaraba okolo 120 – 140 dolarov, ale chudobu tu nevidiet, odchadzame urcite z krajiny usmevu a odchadzame z krajiny, kde sa nas pri nasom odlete pisomnou formou pytaju, ze ako sa nam pacilo. Veeeelmi. Otazka cislo 10 je najlepsia: Ako ste sa dozvedeli o Bhutane? :o)

Komparz: Norika a Pali, Katka a Maros, Lubka a Peto, Tanicka, Evicka , Ja, Dorji a Yunten.

Dalsie sceny sa natacaju v Nepale

 

 
Scenar a rezia: BUBO Travel Agency

Hrali: Songtsen Gampo, Wencheng, Brikuti, Padmasambava alias Rinpoche alias Dorje Drolo, Pema Lingpa, Lama Pajho, Marpa, Milarepa, Drukpa Kunley, Nawang Namgyal alias Shabdrung, Je Khenpo, Druk Desi, Ugyen Wangchuck, Jigme Wangchuck, Jigme Dorje, Jigme Singey, Jigme Khesar Dorji, Jetsun Pema,Jigme Namgyal, Mahakala, Mahakali, Yeshe Tsogyal, Yamataka, Avalokiteshvara, Sakyamuni alias Sidharta Gautama alias Buddha, Maitreya, Vajrapani, Tara, Amithaba, Amitayush, Dalajlama, Pancenlama, Takin a mnoho dalsich…

Sceny a kulisy: nadherna bhutanska priroda, nekonecne zelene kopce, rieky, Dzongy, stare pevnosti jedna krajsia ako druha, chramy a klastory skol Drukpa Kagyu a Ningmapa, pozehnavanie drevenym a slonovinovym penisom, otacanie motlitebnymi mlyncekmi, neskutocna pohoda na cestach, non stop dobra kuchyna, natacanie clenov bubo vypravy ako na tajnasa fajcia v krajine, kde je to oficialne zakazane, popijanie Druk 1100 a miestnej whisky. Nezabudnutelny vyslap na Tigrie hniezdo a stovky fotiek. Piknikovy obed v obklopeni miestnych psov. Mnoho sa neda opisat, nafotit, ani natocit. Treba zazit, prezit, citit. Uzasna priroda, buddhisticke duchovno, uprimnost v kazdom usmeve, laska ku kralovskej rodine, samotny Jeho vysost, ktora dohliadala na nase kroky. Odchadzame z krajiny, kde sme si iba raz dali espresso, pretoze inde ho nemali, krajinka, ktora si chce zachovat vsetky svoje poklady, ktore ma pre dalsie generacie. Nechce byt turistickou. Sme jedni z par tisic, ktori sa sem rocne dostanu. Sme jedni z tych, ktori by sa sem mohli bez problemov vratit, trebars aj na Snowmentrek. Odchadzame z krajiny, kde sa zaraba okolo 120 – 140 dolarov, ale chudobu tu nevidiet, odchadzame urcite z krajiny usmevu a odchadzame z krajiny, kde sa nas pri nasom odlete pisomnou formou pytaju, ze ako sa nam pacilo. Veeeelmi. Otazka cislo 10 je najlepsia: Ako ste sa dozvedeli o Bhutane? :o)

Komparz: Norika a Pali, Katka a Maros, Lubka a Peto, Tanicka, Evicka , Ja, Dorji a Yunten.

Dalsie sceny sa natacaju v Nepale

 

 
od: Katarína Kristová

MILÍ BUBÁCI!! EŠTE DODATOČNE OBROVSKÁÁÁÁÁ VĎAKA ZA JEDEN Z NAJÚŽASNEJŠÍCH ZÁJAZDOV, KTORÉ SME S VAMI ZA 6 ROKOV ABSOLVOVALI!! HLBOKÉ ZÁŽITKY NÁM ZOSTANÚ V PAMÄTI NIELEN KVÔLI PERFEKTNE ZVOLENEJ TRASE 3 ÚŽASNÝCH KRAJÍN, KLÁŠTOROM A BÔŽIKOM OD VÝMYSLU SVETA, ALE SPEČATILA AJ ICH AJ NAŠA/VAŠA AMAZING MACKA))) TASHI DELEK!!!

 

 
od: Katarína Kristová

MILÍ BUBÁCI!! EŠTE DODATOČNE OBROVSKÁÁÁÁÁ VĎAKA ZA JEDEN Z NAJÚŽASNEJŠÍCH ZÁJAZDOV, KTORÉ SME S VAMI ZA 6 ROKOV ABSOLVOVALI!! HLBOKÉ ZÁŽITKY NÁM ZOSTANÚ V PAMÄTI NIELEN KVÔLI PERFEKTNE ZVOLENEJ TRASE 3 ÚŽASNÝCH KRAJÍN, KLÁŠTOROM A BÔŽIKOM OD VÝMYSLU SVETA, ALE SPEČATILA AJ ICH AJ NAŠA/VAŠA AMAZING MACKA))) TASHI DELEK!!!


 • 1 / 1