Kam cestovať do Indie?

Incredible India, neuveriteľná India, nie je len samostatná krajina, subkontinent, je to iný vesmír. Po prvej návšteve vám nedá spať a chcete sa sem vracať. Stále. Riaditeľ BUBO Ľuboš Fellner navštívil Indiu štyridsaťkrát a stále chce viac. Spoznávajte Indiu aj vy!

Prvá cesta do Indie vedie zrejme na sever. Láka sem hlavné mesto Dillí s najväčšou mešitou Indie a chaosom starého mesta. Kvalitnou dopravou sa presúvame k divu sveta - chrám lásky Taj Mahal je ešte krajší ako na fotografiách. Zlatý trojuholník dopĺňa ružový Jaipur s Palácom vetrov a stavbami maharadžov.

Na východ krajiny vás stiahne posvätné mesto hinduistov - Varanasi na Gange. Jestvuje niekde na svete silnejšia atmosféra? Briti si hlavné mesto postavili v Kalkate. Koloniálna architektúra sa strieda s uličkami chudobných a pôsobením Matky Terezy.

Najväčším a najokázalejším mestom v Indii je Bombaj - sídlo Bollywoodu a pamiatok UNESCO. Pláže Goa zas ponúkajú super oddych od ruchu Indie.

A potom juh, ktorý unikol moslimskej vláde. Voňavý a historický. Tisíc rokov staré rituály v najkrajších chrámoch, zeleň a ajurvéda na plážach Keraly. Pre fajnšmekrov Kašmír a Ladakh, či Assam a Nagaland celkom na východe. Tak čo, vyberiete si zájazd do Indie ešte dnes?

V Indii na recepcii hotela ma začali volať BUBO Roman. A ja som na to hrdý.

Ľubo Roman

herec

Ľubo Roman

Kam cestovať do Indie
8 minút o Indii

(00:08:54)

Neviete si vybrať poznávací zájazd do Indie? Čím je táto krajina výnimočná? Urobte si obraz za 8 minút.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - India - veľký okruh

India - veľký okruh

Komplexný okruh po neuveriteľnej Indii. Dillí, Kalkata, Bombaj. Spaľovanie mŕtvych vo Varanasi, magické chrámy Ajanty a Ellory. 10 pamiatok UNESCO. Ideálne pre prvú návštevu Indie.

Poznávací zájazd, dovolenka - India, Nepál

India, Nepál

Cesta do najšťavnatejšieho regiónu Ázie, do kolísky a srdca hinduizmu, k najkrajšiemu chrámu postavenému z lásky, k himalájskym osemtisícovkám, k slonom a nosorožcom, na brehy posvätnej Gangy. Treba zažiť!

Poznávací zájazd, dovolenka - Južná India

Južná India

Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharaštra. Exotické názvy juhoindických štátov. Nájdete tu najstaršie hinduistické chrámy, zelenú prírodu a kuchyňu s množstvom kokosového mlieka. Cesta pre ľudí, ktorých India…

Poradíme vám

K

Ázia  

India


náročnosť

13 dní

Trvanie

2650
K

Ázia  

Nepál, India

29.12. → 13.01. +6 termínov

náročnosť

16 dní

Trvanie

3310
K

Ázia  

India


náročnosť

6 dní

Trvanie

1290
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

3570
K

India


náročnosť

11 dní

Trvanie

2530
K

Ázia  

Bhután, Nepál, India


náročnosť

17 dní

Trvanie

4085

Ulovte viac zážitkov

Poschodový živý most

Poschodový živý most

Neďaleko najdaždivejšieho miesta na Zemi "rastie" poschodový most. Ako je to možné? Ako narástol a ako dlho môže rásť? Presvedčte sa na vlastné oči a prejdite sa po tomto unikáte.

Pancierové obry

Pancierové obry

Kaziranga je miesto, kde žije majväčšia populácia indických nosorožcov. Nájdete tu 2/3 celej populácie vo voľnej prírode. Okrem nich tu žije množstvo ďalších zaujímavých zvierat.

Tibet v Indii

Tibet v Indii

Takmer na konci indickej cesty na hranici s Tibetom sa nachádza mestečko Tawang s výnimočným kláštorom, založeným 6. dalajlámom v roku 1681. Je stále funkčný a patrí medzi najdôležitejšie kláštory Tibetu.

Za tigrami do Indie

Za tigrami do Indie

Vydajte sa do Indie za touto nádhernou šelmou. Už ostáva len zopár miest, kde takéto safari zažijete.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test