Kam ísť v Nepále?

Dovolenka v Nepále nemusí byť len o zdolávaní himalájskych osemtisícoviek. Nepál ponúka oveľa viac.

Kathmandú vás vtiahne históriou stredovekých chrámov, úžasným streetfoodom, chaosom bicyklových rikší, pouličných predajcov. So skúseným sprievodcom sa ani v tomto chaose nestratíte.

Bhaktapur, Bodnath, Patan a Swayambunath - mestá a chrámy v káthmandskom údolí. Spaľovanie mŕtvych na posvätnej rieke, tibetská exilová komunita, pamiatky UNESCO. Slovenský sprievodca je vám neustále k dispozícii, aby vám objasnil súvislosti. 

Pokhara s výhľadom na Annapurny a let vrtuľníkom do základného tábora Annapurna Base Camp. Alebo vyskúšate už v Káthmandú vyhliadkový let k Everestu? Potom rafting na himálajskej rieke a safari v národnom parku Chitwan. Na slonoch vyzeráme nosorožce, zeleň, pokoj a krokodíly v rieke.

Spoznajte s nami svet hinduistického Nepálu. Spojte si zájazd do Nepálu so zážitkami v Indii a Tibete. Uvidíte viac.

Zo strany BUBO bolo zvládnuté všetko dokonale a tak sme si mohli trek dokonale užiť a využiť ho v rámci prípravy na zimnú sezónu. Odporúčam Nepál všetkým, ktorí majú radi túry a nádhernú prírodu.

Anastasia Kuzmina

Klient

Anastasia Kuzmina

TA3
6 minút o Nepále

(00:06:03)

Čo vidieť a prečo a kam ísť v Nepále v rozhovore s Ľubošom Fellnerom.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Čína, Tibet, Nepál, India

Čína, Tibet, Nepál, India

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa cez historickú Čínu, duchovný Tibet, šťavnatý Nepál až do neuveriteľnej Indie. Využite 16 rokov našich skúseností.

Poznávací zájazd, dovolenka - India, Nepál

India, Nepál

Cesta do najšťavnatejšieho regiónu Ázie, do kolísky a srdca hinduizmu, k najkrajšiemu chrámu postavenému z lásky, k himalájskym osemtisícovkám, k slonom a nosorožcom, na brehy posvätnej Gangy. Treba zažiť

Poznávací zájazd, dovolenka - Tibet, Nepál

Tibet, Nepál

Kratšia a pohodlnejšia cesta na strechu sveta pre náročných. Fascinujúca Lhasa, himalájske sedlá, základný tábor Everest Base Camp a šťavnaté Kathmandú. Cesta, ktorá vám obohatí život.

Poradíme vám

K

Ázia  

Nepál, India

29.12. → 13.01. +6 termínov

náročnosť

16 dní

Trvanie

3310
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3160
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

3570
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína


náročnosť

18 dní

Trvanie

3050
K

Ázia  

Tibet, Nepál, Čína

07.04. → 19.04. +6 termínov

náročnosť

13 dní

Trvanie

2990

Ulovte viac zážitkov

Žívá bohyňa Kumari

Krajina príbehov, akými v Európe už nežijeme. Živá bohyňa Kumari žije v paláci od útleho veku do prvej straty krvi, aby chránila Nepál. Raz za rok vychádza medzi poddaných.

Fascinujúce Himaláje

Z tibetských himalájskych sediel vo výške 5200 m.n.m. prejdeme do zeleného Nepálu, krajiny silnej kultúry a starých tradícií. Stane sa Nepál vašou najobľúbenejšou krajinou?

Stredovek v Bhaktapure

Na tejto ceste vám ukážeme všetko. Prechádzajte sa s nami uličkami nepálskeho Bhaktapuru, kde sa zastavil čas a výjavy na uliciach sa nezmenili už 500 rokov.

Mount Everest

Mount Everest

Možno ho uvidíte už z kathmandského údolia. No takmer určite, keď s nami nastúpite na vyhliadkový let k Himalájam. Nezabudnuteľné.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu