Čína pre milovníkov histórie

Čína

Ríša stredu, ktorú musíte vidieť. Veľký okruh po 9 pamiatkach UNESCO, všetky tváre neskutočne zaujímavej krajiny. Spoznáte Zakázané mesto čínskych cisárov, Hlinenú armádu, vystúpite na Veľký čínsky múr aj na najvyššie mrakodrapy Číny.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Viac info
Spokojnosť zákazníkov
od 1 855 €

Čína

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO so skúseným sprievodcom
 • Možnosť spojiť si s návštevou Hongkongu, Macaa či Taiwanu
Zobraziť mapu

Let do Šanghaja.

Prílet do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: jedno z historicky prvých miest otvorených obchodu so Západom, dnes centrum najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Presun cez moderný PUDONG do nášho hotela. Poprechádzame sa po koloniálnom Bunde pri úžasnej rieke Huangpu s výhľadom priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Panoráma mrakodrapov. Ktoré veže sú najvyššie? Uvítacia večera. Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Po raňajkách v hoteli prehliadka najmodernejšieho mesta kontinentálnej Číny. Prevezieme sa najrýchlejším vlakom sveta Maglev (431 km/h)? Vyveziete sa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta World Financial Center (vyhliadka vo výške 472 m)? Obed. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Chrám jadeitového Budhu a stretnutie s prvými mníchmi, omamná vôňa tyčiniek a budhistické rituály. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny Nanjing?

Krátky presun na západ do mesta HANGZHOU. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Začneme obedom. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ - Západného jazera (UNESCO). Priamo pri plantážach ochutnáme ten najlepší čínsky zelený čaj. Vydáme sa aj do chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny.

Krátky presun pozdĺž Veľkého kanála do SUZHOU, mesta vody, prieplavov, mostov, záhrad a hodvábu. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Posilníme sa obedom a navštívime legendami opradený Tigrí kopec. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanáli a uličkami starého vodného mesta.

Záhradka majstra sietí a obdivovanie tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Nazriete do taoistického chrámu v srdci mesta? Náš prenajatý autobus nás zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do XI´ANU.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše a ak si kúpite knižku, môžete si ju dať podpísať roľníkovi, ktorý tento archeologický poklad náhodne objavil. Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť Chuejov a jednu z najexotickejších mešít sveta. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Veľmi silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Krátky presun na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu: LUOYANG: pokladaný za kolísku čínskej civilizácie, ktorú Číňania radia medzi štyri hlavné historické mestá ríše. Jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov a stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami a náhľad do života miestnych. Slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO), založený v čase, keď zanikala Rímska ríša. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Nádherný Les pagod – 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov a príbehy zo zakladania tohto legendami opradeného umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Odchod ležadlovým vlakom do Pekingu.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci najznámejšieho mesta Číny? Prechádzka štvrťou klasických hutongov.

Opäť prenajatým klimatizovaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Výroba artefaktov z jadeitu, kameňa, ktorý si Číňania cenia nad zlato aj diamanty. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91000 divákov – najväčšie letné olympijské hry histórie. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, pozrie si jedinečné predstavenie čínskych akrobatov.

ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching malo tradične 9999 miestností a je dodnes najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry, inšpirovanej opäť moderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Na obed najznámejšia špecialita čínskej kuchyne - Pekingská kačka v tradičnej luxusnej reštaurácii. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom
 • slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov po celý čas
 • množstvo prehliadok a výletov
 • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky.

Poznámka:

Túto destináciu lietame našou preferovanou leteckou spoločnosťou Emirates a ako alternatívu používame Austrian airlines.

Termíny a ceny

Termín Cena  
06.04.2018
18.04.2018
1 950 €
Objednať
28.04.2018
10.05.2018
1 950 €
Objednať
19.05.2018
31.05.2018
1 950 €
Objednať
01.07.2018
13.07.2018
1 950 €
Objednať
21.07.2018
02.08.2018
1 950 €
Objednať
11.08.2018
23.08.2018
2 060 €
Objednať
19.09.2018
01.10.2018
1 950 €
Objednať
10.10.2018
22.10.2018
1 950 €
Objednať
31.10.2018
12.11.2018
1 950 €
Objednať

Odporúčame

Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

11.01. → 26.01.2018 +19 ter.
16 dní
2 319 €
Sri Lanka
11 dní
1 580 €

M Mirko a Dagmar Kadlecovi

 
V několika větách bych chtěl zhodnotit náš zájezd Čína pro milovníky historie od 28.4.2016-10.5.2016 s CK BUBO. Zájezdem jsme byli nadšeni!
Vše proběhlo "standartně", tedy bezchybně, jak tomu u CK BUBO bývá. Již samotná příprava zájezdu, poskytované informace a zajištění palubních vstupenek bylo výborné. Výběr rakouské letecké společnosti byl šťastný, věnovali se nám po celou dobu letu .Organizace zájezdu v Číně byla perfektní, s ubytováním jsme byli spokojeni, byl jsem rád, že jsme si připlatili na
4* hotely. Vedoucí zájezdu Martin Lukáč byl výborný - klidný, usměvavý, ochotný, obětavý atd. Je to potřeba konstatovat, zvláště když vše probíhá jak má být, takže se zdá, že vše plyne jakoby samo sebou.

Takže ještě jednou za všechno díky.


Mirko a Dagmar Kadlecovi, Šumperk

P Petra

 
Úžasné, úžasné, úžasné. Odporúčam všetkým, ktorí čo len troška váhajú, či do tejto krajiny vyraziť. Akékoľvek slová sú zbytočné. Čínu je treba jednoducho zažiť. Je to jedna úžasná krajina plná obrovských superlatív.
Absolvovali sme okruh Čína pre milovníkov histórie v termíne 28.4.-10.5.2016.
Naše zážitky umocnil špičkový sprievodca Martin Lukáč, ktorý ohromnými profesionálnymi vedomosťami a nezvyčajným ľudským prístupom umocnil každý jeden nezabudnuteľný zážitok. Týmto by som sa mu rada ešte raz poďakovala.
S Bubom som cestovala po prvý krát, ale určite nie posledný i vďaka Martinovi.

 

 
Podarilo sa mi absolvovať Váš zájazd Čína pre milovníkov histórie (29.8.2015 – 10.9.2015). Skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO bola moja prvá (verím, že nie posledná) a zanechala vo mne veľký dojem. Zájazd bol prepracovaný do absolútnych detailov a na celom zájazde a organizácii som nenašla jednu jedinú chybu.
Veľký podiel na spokojnosti so zájazdom mal aj neuveriteľný Sprievodca s veľkým S Samko Kĺč. Na jednej strane si u nás vybudoval rešpekt a po rozchode sme na dohodnuté miesto stretnutia prišli radšej už o pár minút skôr, pretože nikto nechcel sám blúdiť po nočnej Číne s vizitkou hotela a hľadať ho. Na druhej strane bol spontánny, kamarátsky a zábavný a svojimi znalosťami o Číne nás tak ohúril a vyzbrojil, že väčšina zájazdu by mohla ísť do vedomostného kvízu na tému Čína a určite by vyhrala. Samo bol schopný s nami behať po nočnej neprebádanej Číne a hľadať miesto na večeru tam, kde nevedel nikto z domácich po anglicky. Bol schopný opakovať čínsku históriu aj niekoľkokrát za sebou nadšencom, ktorí ho o to požiadali. Bol schopný vypúliť na nás so smiechom oči a poradiť nám, aby sme si od čínskej obsluhy kofolu radšej nepýtali. Človek by musel zažiť situácie s ním, aby pochopil, aký výnimočný sprievodca je, ale pre mňa je jednoznačne ten najlepší.
Počas zájazdu sme sa vďaka prekonaniu toľkej vzdialenosti dostali na svetovo známe miesta, kde si nás Číňania nevšímali a pokladali nás za niečo prirodzené, ale i na miesta, kde belochov videli zrejme prvýkrát a pokladali nás za niečo úžasné. Stali sa z nás slávne osobnosti, ktoré si všetci fotili, kamerovali a ukazovali na nás prstom. Tí odvážnejší sa pristavili a odfotili sa rovno s nami. Nezabudnuteľná bola 40-členná skupinka dôchodcov, ktorá nás obkľúčila a trvalo desať minút, kým si s nami urobili dostatočný počet fotografií a prepustili nás. Na ich obranu však musím povedať, že neboli vôbec dotieraví, skôr vyčkávali a z diaľky pozorovali situáciu. Keď na našich tvárach zbadali pobavené úsmevy, posmelilo ich to a vydali sa na misiu odfotiť sa s Európanom.
Cesty ležadlovým vlakom boli nezabudnuteľné. Najmä prípravy na ne stáli za to. Veď počas 15 hodinovej cesty vlakom môže človek aj zomrieť, ak sa správne nepripraví. Sprievodca nás ubezpečoval, že cestu určite prežijeme a netreba sa ničoho báť. Čo ten o tom vie. Naša skupinka našla čínsky zelovoc a nákupy mohli začať. Kilo banánov, dve kilá jabĺk. Ľudia z obchodu vychádzali so spokojnými úsmevmi a s taškami plnými ako pred Vianocami. Ja s bratom sme ovociu neverili, treba sa pripraviť lepšie. Navždy si zapamätám nechápavú tvár slečny v McDonalde, keď sme si pýtali osem dvojitých cheeseburgerov. Nakoniec sme cestu vlakom prežili bez ujmy na zdraví. Pravá slovenská slivovica zahnala všetky naše obavy a Číňania mali o program postarané. A čo s cheeseburgermi? Vďaka neuveriteľnej trvácnosti McDonaldových výrobkov boli našou obživou ešte ďalšie dva dni. Keď sme poučení nasadali do vlaku druhýkrát, už sme vedeli, čo nás čaká a dokonca sme sa tešili. Veď vo vlaku sme mohli pozorovať bratov Číňanov celkom zblízka. Väčšina z nich rýchlo zaliezla do postelí a spoza paplóna potichu pozorovala, s kým to cestujú. Niektorí si radšej skryli hlavu pod paplón, aby sme ich náhodou nenakazili nejakou európskou chorobou. My sme si naopak jazdu užívali, jedli instantné polievky a navzájom sa delili so zážitkami.
Netradičná čínska strava nás privítala hneď v prvý deň, keď kuchárom z kuchyne ušiel škorpión a začal sa promenádovať pomedzi naše stoly. V Pekingu som sa konečne dočkala a vyskúšala chute, ktoré ma lákali celý život – od kobyliek až po tarantule. „Tam sú tie malé úbohé chudinky napichnuté na špajdlách? No tam ja nejdem“ – zhrozene zvolali niektorí členovia našej skupinky, ktorí nezdieľali rovnaké nadšenie, ako ja, a s hrôzou v očiach si zvolili iné miesto na zahnanie hladu.
V posledný deň, uprostred spontánnych rozlúčkových rečí a spomínania na zážitky zo zájazdu, väčšina autobusu zvierala v ruke vreckovky a smrkala. Možno to bolo preto, že sa tu zišla skvelá partia a nikomu sa nechcelo ísť domov. Možno preto, že studená klimatizácia v reštauráciách nám dala všetkým zabrať a ochoreli sme. Možno niečo z oboch. Každopádne som takéto niečo ešte nezažila a s Čínou som sa ťažko lúčila.
Časový posun ma doma spočiatku trochu potrápil a môj čas uloženia do postele prichádzal o 19:00. Ráno o 5:00 som bola doružova vyspatá. Čína ma v mojich snoch stále volá k sebe a v noci sa naháňam po Veľkom čínskom múre. Ráno sa preberám do krutej slovenskej desať stupňovej reality a na obed sa snažím skoliť kurací rezeň čínskymi paličkami. Za tieto dva týždne som zažila najneuveriteľnejšie zážitky v živote a celej cestovnej kancelárii ďakujem za nezabudnuteľné chvíle.

Lucia

 

 
Podarilo sa mi absolvovať Váš zájazd Čína pre milovníkov histórie (29.8.2015 – 10.9.2015). Skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO bola moja prvá (verím, že nie posledná) a zanechala vo mne veľký dojem. Zájazd bol prepracovaný do absolútnych detailov a na celom zájazde a organizácii som nenašla jednu jedinú chybu.
Veľký podiel na spokojnosti so zájazdom mal aj neuveriteľný Sprievodca s veľkým S Samko Kĺč. Na jednej strane si u nás vybudoval rešpekt a po rozchode sme na dohodnuté miesto stretnutia prišli radšej už o pár minút skôr, pretože nikto nechcel sám blúdiť po nočnej Číne s vizitkou hotela a hľadať ho. Na druhej strane bol spontánny, kamarátsky a zábavný a svojimi znalosťami o Číne nás tak ohúril a vyzbrojil, že väčšina zájazdu by mohla ísť do vedomostného kvízu na tému Čína a určite by vyhrala. Samo bol schopný s nami behať po nočnej neprebádanej Číne a hľadať miesto na večeru tam, kde nevedel nikto z domácich po anglicky. Bol schopný opakovať čínsku históriu aj niekoľkokrát za sebou nadšencom, ktorí ho o to požiadali. Bol schopný vypúliť na nás so smiechom oči a poradiť nám, aby sme si od čínskej obsluhy kofolu radšej nepýtali. Človek by musel zažiť situácie s ním, aby pochopil, aký výnimočný sprievodca je, ale pre mňa je jednoznačne ten najlepší.
Počas zájazdu sme sa vďaka prekonaniu toľkej vzdialenosti dostali na svetovo známe miesta, kde si nás Číňania nevšímali a pokladali nás za niečo prirodzené, ale i na miesta, kde belochov videli zrejme prvýkrát a pokladali nás za niečo úžasné. Stali sa z nás slávne osobnosti, ktoré si všetci fotili, kamerovali a ukazovali na nás prstom. Tí odvážnejší sa pristavili a odfotili sa rovno s nami. Nezabudnuteľná bola 40-členná skupinka dôchodcov, ktorá nás obkľúčila a trvalo desať minút, kým si s nami urobili dostatočný počet fotografií a prepustili nás. Na ich obranu však musím povedať, že neboli vôbec dotieraví, skôr vyčkávali a z diaľky pozorovali situáciu. Keď na našich tvárach zbadali pobavené úsmevy, posmelilo ich to a vydali sa na misiu odfotiť sa s Európanom.
Cesty ležadlovým vlakom boli nezabudnuteľné. Najmä prípravy na ne stáli za to. Veď počas 15 hodinovej cesty vlakom môže človek aj zomrieť, ak sa správne nepripraví. Sprievodca nás ubezpečoval, že cestu určite prežijeme a netreba sa ničoho báť. Čo ten o tom vie. Naša skupinka našla čínsky zelovoc a nákupy mohli začať. Kilo banánov, dve kilá jabĺk. Ľudia z obchodu vychádzali so spokojnými úsmevmi a s taškami plnými ako pred Vianocami. Ja s bratom sme ovociu neverili, treba sa pripraviť lepšie. Navždy si zapamätám nechápavú tvár slečny v McDonalde, keď sme si pýtali osem dvojitých cheeseburgerov. Nakoniec sme cestu vlakom prežili bez ujmy na zdraví. Pravá slovenská slivovica zahnala všetky naše obavy a Číňania mali o program postarané. A čo s cheeseburgermi? Vďaka neuveriteľnej trvácnosti McDonaldových výrobkov boli našou obživou ešte ďalšie dva dni. Keď sme poučení nasadali do vlaku druhýkrát, už sme vedeli, čo nás čaká a dokonca sme sa tešili. Veď vo vlaku sme mohli pozorovať bratov Číňanov celkom zblízka. Väčšina z nich rýchlo zaliezla do postelí a spoza paplóna potichu pozorovala, s kým to cestujú. Niektorí si radšej skryli hlavu pod paplón, aby sme ich náhodou nenakazili nejakou európskou chorobou. My sme si naopak jazdu užívali, jedli instantné polievky a navzájom sa delili so zážitkami.
Netradičná čínska strava nás privítala hneď v prvý deň, keď kuchárom z kuchyne ušiel škorpión a začal sa promenádovať pomedzi naše stoly. V Pekingu som sa konečne dočkala a vyskúšala chute, ktoré ma lákali celý život – od kobyliek až po tarantule. „Tam sú tie malé úbohé chudinky napichnuté na špajdlách? No tam ja nejdem“ – zhrozene zvolali niektorí členovia našej skupinky, ktorí nezdieľali rovnaké nadšenie, ako ja, a s hrôzou v očiach si zvolili iné miesto na zahnanie hladu.
V posledný deň, uprostred spontánnych rozlúčkových rečí a spomínania na zážitky zo zájazdu, väčšina autobusu zvierala v ruke vreckovky a smrkala. Možno to bolo preto, že sa tu zišla skvelá partia a nikomu sa nechcelo ísť domov. Možno preto, že studená klimatizácia v reštauráciách nám dala všetkým zabrať a ochoreli sme. Možno niečo z oboch. Každopádne som takéto niečo ešte nezažila a s Čínou som sa ťažko lúčila.
Časový posun ma doma spočiatku trochu potrápil a môj čas uloženia do postele prichádzal o 19:00. Ráno o 5:00 som bola doružova vyspatá. Čína ma v mojich snoch stále volá k sebe a v noci sa naháňam po Veľkom čínskom múre. Ráno sa preberám do krutej slovenskej desať stupňovej reality a na obed sa snažím skoliť kurací rezeň čínskymi paličkami. Za tieto dva týždne som zažila najneuveriteľnejšie zážitky v živote a celej cestovnej kancelárii ďakujem za nezabudnuteľné chvíle.

Lucia

D Dušan Horník

 
Takže pár dní po návrate z Číny sa konečne pomaly spamätávam ... Boli to krásne nezabudnuteľné dva týždne, s výbornou partiou a úžasným, profesionálnym sprievodcom Martinom Lukáčom. Chcel by som za seba poďakovať Martinovi za všetko, celý zájazd a program klapal ako hodinky, videli sme toho naozaj veľa, Martin ohromoval neustále informáciami, znalosťou miestnych pomerov, histórie ... Ťažko sa mi vyberá, čo sa mne najviac páčilo a čo ma najviac ohúrilo. Proste všetko. Od programu, stravy - spoločného stolovania za okrúhlymi stolmi s vynikajúcou rôznorodou čínskou kuchyňou, bezproblémovými presunmi, skvelým ubytovaním v kvalitných hoteloch - aj v "zapadákove" Luoyangu so 6,5 miliónmi obyvateľmi bol napriek varovaniu Martina výborný hotel a raňajky. Nemám naozaj čo vytknúť, možno by bolo vhodné doplniť ešte o nejakú návštevu klasickej čínskej dedinky, spoznať lepšie ozajstný vidiecky život. Ale chápem, že je to ťažké zladiť v tak krátkom čase. Hodnotím z desiatich bodov na 12. A doporučujem určite tým, ktorí Čínu ešte nepoznajú a váhajú.

Verím, že moji spolucestujúci budú zväčša so mnou súhlasiť - týmto ich pozdravujem.

Dušan z Nitry

D Dušan Horník

 
Takže pár dní po návrate z Číny sa konečne pomaly spamätávam ... Boli to krásne nezabudnuteľné dva týždne, s výbornou partiou a úžasným, profesionálnym sprievodcom Martinom Lukáčom. Chcel by som za seba poďakovať Martinovi za všetko, celý zájazd a program klapal ako hodinky, videli sme toho naozaj veľa, Martin ohromoval neustále informáciami, znalosťou miestnych pomerov, histórie ... Ťažko sa mi vyberá, čo sa mne najviac páčilo a čo ma najviac ohúrilo. Proste všetko. Od programu, stravy - spoločného stolovania za okrúhlymi stolmi s vynikajúcou rôznorodou čínskou kuchyňou, bezproblémovými presunmi, skvelým ubytovaním v kvalitných hoteloch - aj v "zapadákove" Luoyangu so 6,5 miliónmi obyvateľmi bol napriek varovaniu Martina výborný hotel a raňajky. Nemám naozaj čo vytknúť, možno by bolo vhodné doplniť ešte o nejakú návštevu klasickej čínskej dedinky, spoznať lepšie ozajstný vidiecky život. Ale chápem, že je to ťažké zladiť v tak krátkom čase. Hodnotím z desiatich bodov na 12. A doporučujem určite tým, ktorí Čínu ešte nepoznajú a váhajú.

Verím, že moji spolucestujúci budú zväčša so mnou súhlasiť - týmto ich pozdravujem.

Dušan z Nitry

 

 
Vážení představitelé BUBO a SEN, milý Martine,
jako lékař, neurochirurg, jsem byl na pozvání čínské strany profesionálně v Číně. Byl jsem v Číně poprvé a hledal jsem cestovní kancelář, jak pobyt využít také pro poznání země. Napojil jsem se na váš program Čína pro milovníky historie v termínu 16. - 28. 9. 2014. Program a hlavně průvodce Martin Lukáč překonali všechna moje očekávání. Lze říci, že hlavně díky Martinovi Lukáčovi jsme v krátké době mohli proniknout do všech tajů minulosti i přítomnosti Číny. Chtěl bych ocenit jeho hloubku a šíři znalostí a skvělé vedení zájezdu s mimořádnou citlivostí k nejrůznějším potřebám i méně schopných účastníků akce. Procestoval jsem jako běžný turista i jako adrenalinový lovec s mnoha průvodci kus světa. Mohu proto porovnávat. Nevím, jaké máte možnosti, ale přimlouvám se za mimořádné pracovní ocenění pro Martina Lukáče.
Z několika set fotek přikládám pár fotografií.
S pozdravem
--
Prof. Eduard Zverina M.D., Ph.D., FCMA

 

 
Vážení představitelé BUBO a SEN, milý Martine,
jako lékař, neurochirurg, jsem byl na pozvání čínské strany profesionálně v Číně. Byl jsem v Číně poprvé a hledal jsem cestovní kancelář, jak pobyt využít také pro poznání země. Napojil jsem se na váš program Čína pro milovníky historie v termínu 16. - 28. 9. 2014. Program a hlavně průvodce Martin Lukáč překonali všechna moje očekávání. Lze říci, že hlavně díky Martinovi Lukáčovi jsme v krátké době mohli proniknout do všech tajů minulosti i přítomnosti Číny. Chtěl bych ocenit jeho hloubku a šíři znalostí a skvělé vedení zájezdu s mimořádnou citlivostí k nejrůznějším potřebám i méně schopných účastníků akce. Procestoval jsem jako běžný turista i jako adrenalinový lovec s mnoha průvodci kus světa. Mohu proto porovnávat. Nevím, jaké máte možnosti, ale přimlouvám se za mimořádné pracovní ocenění pro Martina Lukáče.
Z několika set fotek přikládám pár fotografií.
S pozdravem
--
Prof. Eduard Zverina M.D., Ph.D., FCMA

R Ratibor Lengyel-

 
Ked sme odchadzali oslavovat 1.maj do Ciny, nevedeli sme presne co nas tam moze cakat, ale mozeme zvestovat vsetkym buducim cestovatelom, ze tento zajazd stoji za to. Nasa excelentna sprievodkyna Monika Szabova zvladla organizaciu bohateho programu na jednotku a v kazdej situacii bolo o nas postarane na 100%. Dakujeme aj jej cinskym kolegom za starostlivost akou nas zahrnali. Ostatne uz bolo na nas aby sme si splnili vsetky ocakavania, videli sme vela a dozvedeli sme sa o Cine viac ako sme dufali. Zase sme sa presvedcili, ze uspech Buba je postaveny na takych vynikajucich a fundovanych sprievodcoch ako je Monika.
Pozdravujeme ju do Pekingu a tiez vsetkych prijemnych spolucestujucich.
Adriana, Tibor
Cina pre milovnikov 28.04.-10.05.2014

R Ratibor Lengyel-

 
Ked sme odchadzali oslavovat 1.maj do Ciny, nevedeli sme presne co nas tam moze cakat, ale mozeme zvestovat vsetkym buducim cestovatelom, ze tento zajazd stoji za to. Nasa excelentna sprievodkyna Monika Szabova zvladla organizaciu bohateho programu na jednotku a v kazdej situacii bolo o nas postarane na 100%. Dakujeme aj jej cinskym kolegom za starostlivost akou nas zahrnali. Ostatne uz bolo na nas aby sme si splnili vsetky ocakavania, videli sme vela a dozvedeli sme sa o Cine viac ako sme dufali. Zase sme sa presvedcili, ze uspech Buba je postaveny na takych vynikajucich a fundovanych sprievodcoch ako je Monika.
Pozdravujeme ju do Pekingu a tiez vsetkych prijemnych spolucestujucich.
Adriana, Tibor
Cina pre milovnikov 28.04.-10.05.2014