Čína pre milovníkov histórie

Čína

Ríša stredu, ktorú musíte vidieť. Veľký okruh po 9 pamiatkach UNESCO, všetky tváre neskutočne zaujímavej krajiny. Spoznáte Zakázané mesto čínskych cisárov, Hlinenú armádu, vystúpite na Veľký čínsky múr aj na najvyššie mrakodrapy Číny.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Spokojnosť zákazníkov
od 1 850 €

Čína

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO so skúseným sprievodcom
 • Možnosť spojiť si s návštevou Hongkongu, Macaa či Taiwanu
Zobraziť mapu

Let do Šanghaja.

Prílet do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: jedno z historicky prvých miest otvorených obchodu so Západom, dnes centrum najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Presun cez moderný PUDONG do nášho hotela. Poprechádzame sa po koloniálnom Bunde pri úžasnej rieke Huangpu s výhľadom priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Panoráma mrakodrapov. Ktoré veže sú najvyššie? Uvítacia večera. Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Celý deň strávime v Šanghaji. Spoznáme rovnako tak jeho históriu, ako aj poobdivujeme najmodernejšie atrakcie a najnovšie časti tejto metropoly. Jedným z najväčších zážitkov bude jazda na najrýchlejšom vlaku sveta. Maglev jazdí rýchlosťou 431 km/h. Šanghaj rozpráva príbehy o modernej doprave budúcnosti. V supermoderných pamiatkach pokračujeme. Po najrýchlejšom vlaku budeme mať možnosť vyviezť sa závratne rýchlym výťahom na vyhliadku Svetového finančného centra. Alebo si trúfneme na vyhliadku Shanghai Tower? Šanghaj je z vtáčej perspektívy nádherný, nekonečný, no zároveň usporiadaný. Popoludnie venujeme histórii a kultúre. Po mrakodrapoch v časti Pudong nás čaká jediná klasická záhrada v Šanghaji zo 16.storočia. Záhrada Yu s okolitým bazárom je tradičnejšou verziou starého čínskeho mesta. Obleky z finančných centier sa zmenia na ľudové odevy starých čínskych obyvateľov Šanghaja. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Jeden z najvýznamnejších šanghajských kláštorov ukrýva vo svojich svätyniach vzácne jadeítové sochy. Chrám jadeítového Budhu je mystické miesto s neopísateľnou atmosférou. Ak máte v Šanghaji navštíviť jediný chrám, tak je to práve tento. Je budhistickou oázou a priestorom na meditáciu v centre dynamického a nikdy nespiaceho prístavného veľkomesta. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny alebo v butikoch Francúzskej koncesie? Večer vás pozývame na plavbe po rieke Huangpu. Na prehliadku Bundu, tak ako ho kedysi videli obyvatelia, ktorí vdýchli dušu pre súčasný Šanghaj, ako aj vysvieteného Pudongu, ktorý je v každom ročnom období iný. Šanghaj vám učaruje!

Vyrážame na cesty. Presúvame sa autobusom do mesta Hangzhou. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete, a ktoré vám povedia viac o pokroku súčasnej Číny. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Hangzhou je mesto, v ktorého aglomerácii žije dvakrát viac obyvateľov ako na Slovensku, no zároveň máte pocit, že ste vo vidieckom meste. Plno zelene, kanálov a kultúrna krajina okolo Západného jazera zapísaného v UNESCO dodávajú celej lokalite prekrásne čaro. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného tohto skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ. Vydáme sa aj do kláštorného komplexu na obhliadku slávneho chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny. O pár kilometrov vyššie, bližšie k Dračím horám ochutnáme priamo pri plantážach ten najlepší čínsky zelený čaj, ktorý sa mimo Čínu neexportuje. Hangzhou je zárukou krásnych spomienok.

Mestá Hangzhou a Suzhou sa vyslovujú v jednej vete. My ich preto navštívime v rámci jedného okruhu. Staré porekadlo hovorí: „Bohovia majú nebesá, ľudia majú Hangzhou a Suzhou...“ Z Hangzhou sa pozdĺž Veľkého kanála presunieme do mesta, ktoré vďaka kanálu zbohatlo a preslávilo sa tradičnými čínskymi artiklami, akým je napríklad hodváb. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Je mestom s najväčšou koncentráciou klasických čínskych záhrad. Mesto dalo týmto záhradám aj pomenovanie. Prehliadku mesta však začneme na kopci, pod ktorým sa nachádza legendárna hrobka zakladateľa mesta. Pagoda na Tigrom vŕšku patrí k legendárnym miestam čínskej histórie. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanáli a uličkami starého vodného mesta, ktoré je najkrajšie v čase, kedy na nebi svieti mesiac a v úzkych uličkách sa mihotajú červené lampióny.

Dopoludnia nás čakajú návštevy miest, ktoré preslávili Suzhou a spravili z neho významné a bohaté obchodné centrum . Záhradka majstra sietí patrí k najprepracovanejším záhradám typu „Suzhou“ v Číne. Bohatá záhrada plná symboliky a kaligrafie. Vysvetlíme si, a objavíte skrytú krásu nevšednej záhradnej architektúry. Necháme si priestor aj na výborný jazmínový čaj na jednom z jej nádvorí. Zo záhrad sa presunieme popozerať si ukážku tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Hodváb dal meno jednej z najznámejších obchodných ciest sveta. Spoznáme rozdiel medzi pravým hodvábom a jeho náhradami? Náš prenajatý autobus nás po obede zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do najkrajšieho historického hlavného mesta- XI´ANU. Cestujeme do „vnútra“ Číny. Želania o autentickej a pravej čínskej Číne sa začínajú plniť. Prečítajte si Príbeh včiel, v ktorom sa spájajú krajiny Anglicko, USA a Čína.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Xi´an bol začiatkom i koncom Hodvábnej cesty. Multikultúrnym mestom, ktoré vo svojej dobe nemalo páru na celom šírom svete. Zmenila sa provincia, zvyky, dialekt, a aj pre miestnych sme sa stali my sami veľkou atrakciou. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše, o dynastii, ktorá pomenovala Ríšu stredu pre celý západný svet. V priestoroch múzea Terakotovej armády máte jedinečnú možnosť stretnúť miestneho roľníka, ktorý objavil tento archeologický poklad. Yanovi objav terakotového vojaka zmenil život, je lokálnou celebritou a zamestnancom miestneho informačného centra. Môžete si kúpiť krásnu knihu a nechať si ju podpísať samotným objaviteľom. Koľko takých príležitostí máte na svojich svetových potulkách? Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ukážeme si ako sa vyvíjalo čínske písmo, a aká je jeho logika. Čínske znaky sú jedným z najvýraznejších kultúrnych odlišností, vďaka ktorým je Čína tak odlišná. Xi´an je právom centrom čínskej kaligrafie. Dodnes si tu Číňania prichádzajú požehnávať mená pre svoje budúce potomstvo. Viete ako by sa vaše meno písalo v čínštine? Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť, v ktorom žije etnická menšina Chuejov a ukážeme si jednu z najexotickejších mešít sveta skrytú v uličkách rušného moslimského bazára. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Dobré ráno v Xi´ane. Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Xianské hradby sú impozantné, mohutné. No najdôležitejší je život pod hradbami. Počas rannej bicyklovačky alebo prechádzky si ho z hradieb prezrieme, dôchodcov cvičiacich tai-chi alebo rušné pouličné trhy, kde sa predáva čerstvá zelenina a ovocie, či ranná doprava v takmer deväťmiliónovom meste. Osviežení ranným pohybom sa presúvame rýchlovlakom do mesta Luoyang. Cesta ubehne rýchlo, tešíme sa z moderných vlakov, ktoré umožňujú Číňanom preklenúť veľké vzdialenosti za pomerne krátky čas. Cestujeme na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu- LUOYANG je pokladaný za kolísku čínskej civilizácie. Tradičné mesto v povodí Žltej rieky sa radí medzi štyri hlavné historické mestá ríše, ukrýva v sebe veľa historických pamiatok. Medzi najznámejšie patria jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov, stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch. Ukážeme si odlišnosti medzi sochami, ktoré boli vytesávané v priebehu piatich storočí. V najväčšej a najkrajšej zo sôch má prsty najznámejšia žena v čínskej starej histórii, a jediná oficiálne korunovaná cisárovná. Porozprávame si o tejto zaujímavej dobe veľkej dynastie Tang v rámci čínskej histórie. V rámci UNESCO areálu Longmenských jaskýň môžeme obdivovať malé letné sídlo jedného z najznámejších politikov 20.storočia. Čankajškova vila postavená hneď vedľa chrámu plného prosieb a modlitieb ma zo svojej terasy krásny výhľad do údolia rieky Yi časti zvanej „dračie vráta“. My si ho môžeme prezrieť.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami mesta Luoyang, a náhľad do života miestnych. Takto vyzerala Čína pred 30 rokmi vo väčšine čínskych miest. Obchodíky s paličkami, kaligrafickými štetcami, či tradičným luoyangským porcelánom s pivonkovými motívmi spolu so stánkami s jedlom vám pripravia nezabudnuteľnú spomienku na starú dobrú Čínu. Dnes je takýchto uličiek len veľmi málo. Jednou z najväčších atrakcií v okolí Luoyangu je slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO). Ten bol založený v čase, keď v našich európskych končinách zanikala Rímska ríša. Práve v horách výnimočne krásneho pohoria stredu Songshan bol chrám so svojou školou založený. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Ale nielen chrám a bojovní mnísi, ale tiež nádherný Les pagod. Dôvod k UNESCU- 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov. Každá pagoda má svoj príbeh z čias zakladania a znovu oživovania tohto legendami opradeného bojového umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Šaolinský chrám nie je mŕtvou pamiatkou, ale stále aktívnou školou. Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Po Šaoline nás čaká cesta do hlavného mesta Pekingu ležadlovým vlakom.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Peking je mesto, ktoré sa nedá porovnať s inou metropolou. Je to svet sám o sebe, jedinečný, kontrolovaný, usporiadaný. Ukazujúci to dobré i to odlišné čo komunizmus s kapitalistickou tvárou môže znamenať. Peking bol založený dynastiou, ktorá ani nebola čínska, ale inšpirovala ďalších cisárov až po mocného Maa. Svoje spoznávanie začneme v najznámejšom chráme, ktorý nepatrí žiadnemu náboženstvu- ani budhizmu, ani taoizmu ani konfucionizmu. Pozrieme si miesto kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Jeho najdôležitejšia Sieň modlitieb za dobrú úrodu, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Chrám, kedysi vyhradený cisárovi a jeho sluhom, je dnes spoločenským miestom starých Pekingčanom, ktorí si v chrámovom parku zriadili ihrisko, kam sa chodia socializovať, spievať, tancovať, cvičiť, debatovať, hrať spoločenské hry a ukázať, ako si vychutnávať dôchodkový vek. Čínski akrobati patria k najlepším na svete. Máte možnosť pozrieť si akrobatickú show jedného z najlepších mestských akrobatických klubov. Garantujeme zimomriavky a obdiv k zdanlivo ľahostajným akrobatom. Kto bude mať chuť, pozrie si toto jedinečné predstavenie čínskych akrobatov. Moderné centrum mesta sa nazýva Wangfujing. Ide o pešiu zónu lemovanú drahými butikmi a obrovskými nákupnými centrami s dobrými reštauráciami. Takmer na konci tejto neveľkej nákupnej zóny sa nachádza rušný trh s jedlami, ktoré ulahodia všetkým tým z vás, ktorí radi skúšajú a experimentujú. Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci hlavného mesta Číny?

Na tento deň sa teší väčšina cestovateľov po Číne. V skorých ranných hodinách vyrážame kvalitným klimatizovaným autobusom na sever- k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU. Top atrakcia Číny, ktorá je podľa obľuby Číňanov jedinou pamiatkou viditeľnou z mesiaca. Táto stavba, dnes stále dlhá viac ako 6000 km je pod ochranou UNESCO. Navštívime miesto, ktoré bolo pre Peking strategickým na obranu, preto je múr v tejto časti dvojnásobne opevnený. Odmenou za vynaloženú fyzickú námahu bude úžasný výhľad do okolia Západných hôr. V diaľke z obranných veží vidieť samotný Peking. Porozprávame si o impozantnosti technického veľdiela. Po zaslúženej námahe sa pod múrom patrične občerstvíme. Prechádzka po Múre patrí k najkrajším spomienkam na veľkú Čínu. V tento deň si pozrieme výrobu artefaktov z jadeitu. Jadeít, ako polodrahokam, má nesmierne veľa významov nielen v rámci čínskej medicíny a tradičnej kultúry. Tento kameň si Číňania cenia nad zlato aj diamanty, je tiež súčasťou dedenia v rámci niekoľkých generácii v rodine. Jeden z najcennejších sa ťaží priamo v okolí Pekingu. LETNÝ PALÁC je pekingskou ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry. Letné sídlo poslednej cisárskej dynastie pochádzajúcej z chladného Manžuska má všetko, čo dynastia potrebovala- jazero, chrám, úradné i rezidenčné priestory. Dokonca slávnu a na výstavbu finančné i fyzicky náročnú mramorová loď cisárovej vdovy Cixi, ktorá Vás určite zaujme (UNESCO). Peking bol dejiskom letných olympijských hier. Symbolom olympijského areálu je slávne VTÁČIE HNIEZDO s diváckou kapacitou 91000 ľudí. Areál s menami víťazov dokumentujúci najväčšie letné olympijské hry histórie je priestorom, ktorý sa oplatí vidieť, keď ste na návšteve Pekingu.

Posledný deň venujeme najznámejšej pamiatke na bohaté cisárske dejiny Číny. Zakázane mesto bude bonbónikom na záver. Ešte pred objavovaním sídlo dynastií veľkých dynastií Ming a Čching si dáme prechádzku po najväčšom námestí na svete. Námestie nebeského pokoja je námestím, na ktorom nenájdeme lavičky, a nesmieme naň jazdiť na bicykli (tanky sem však vstúpiť môžu) Je to ale tiež miesto, kde sa ráno pred východom slnka vyvesuje čínska vlajka za zvuku čínskej hymny, a kde mladí pionieri strážia monument venovaný obetiam občianskej vojny. Prejdeme sa okolo modernej budovy Národného divadla, ktorého opera patrí k najkrajším stavbám na svete. Plávajúce vajce, ako miestni prezývajú budovu divadla, dopĺňa srdce mesta Peking, ktoré má obrovskú históriu, no zároveň chce byť modernou metropolou a hrdým hlavným mesto najväčšej ekonomiky sveta. Zakázané mesto malo podľa legiend 9999 miestností. Dodnes je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Väčšina stavieb je z dreva a mramoru. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry inšpirovanej moderným feng šuej je pod ochranou UNESCO. Príbehy, ktoré sa odohrávali v rámci jednotlivých častí mesta, sa dodnes rozprávajú ako rozprávky a legendy v čínskych rodinách. Zakázané mesto, alebo dnes už Palácové múzeum je súčasťou prehliadky hlavného mesta Číny rovnako tak ako ochutnávka tradičnej lokálnej špeciality- pekinskej kačky v tradičnej luxusnej reštaurácii. Dokonalá bodka za spoznávaním obrovskej rôznorodej krajiny. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v  izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov po celý čas
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Letenka: Túto destináciu lietame leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji.

Termíny a ceny

Termín
Cena
31.08.2018
12.09.2018
2 050 €
Základná cena 2050 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 683 €
Objednať zájazd
19.09.2018
01.10.2018
2 210 €
Základná cena 2210 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 843 €
Objednať zájazd
10.10.2018
22.10.2018
2 210 €
Základná cena 2210 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 843 €
Objednať zájazd
31.10.2018
12.11.2018
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
Objednať zájazd
02.04.2019
14.04.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
23.04.2019
05.05.2019
2 060 €
Základná cena 2060 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 693 €
14.05.2019
26.05.2019
2 060 €
Základná cena 2060 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 693 €
04.06.2019
16.06.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
02.07.2019
14.07.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
23.07.2019
04.08.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
13.08.2019
25.08.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
03.09.2019
15.09.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
24.09.2019
06.10.2019
2 050 €
Základná cena 2050 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 683 €
15.10.2019
27.10.2019
1 950 €
Základná cena 1950 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 583 €
05.11.2019
17.11.2019
1 850 €
Základná cena 1850 €
Letiskové poplatky 468 €
Víza Čína (pre občanov SR) 75 €
Vstupné Čína 90 €
Spolu 2 483 €

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +14 ter.
18 dní
2 290 €
Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €

J Ján Miškovský

 
Dobrý deň, hneď ako sme sa vrátili s manželkou z Číny nedalo mi to a rozhodol som sa napísať moje poznatky z poznávacieho zájazdu Čína pre milovníkov histórie. V prvom rade musím oceniť samotnú prácu sprievodcu Jána Budaya, ktorý vytvoril príjemnú náladu a bezpečnú atmosféru pre celú posádku. Zásoboval nás neskutočným množstvom informácií o jednotlivých miestach, pamiatkach, ľuďoch a samotnej histórie Číny, ktoré sme mali podávané ako z chodiacej encyklopédie. Jeho profesionálny prístup a samotné know how BUBO vytvorili pre nás výnimočný zážitok a spokojnosť z celého pobytu. Chcem spolu aj s manželkou poďakovať za profesionálny prístup a neskutočné zážitky zo zájazdu celému tímu z BUBA a hlavne sprievodcovi Jankovi Budayovi. Nech sa darí BUBO a už uvažujeme nad ďalším zájazdom s BUBO.

M Mirko a Dagmar Kadlecovi

 
V několika větách bych chtěl zhodnotit náš zájezd Čína pro milovníky historie od 28.4.2016-10.5.2016 s CK BUBO. Zájezdem jsme byli nadšeni!
Vše proběhlo "standartně", tedy bezchybně, jak tomu u CK BUBO bývá. Již samotná příprava zájezdu, poskytované informace a zajištění palubních vstupenek bylo výborné. Výběr rakouské letecké společnosti byl šťastný, věnovali se nám po celou dobu letu .Organizace zájezdu v Číně byla perfektní, s ubytováním jsme byli spokojeni, byl jsem rád, že jsme si připlatili na
4* hotely. Vedoucí zájezdu Martin Lukáč byl výborný - klidný, usměvavý, ochotný, obětavý atd. Je to potřeba konstatovat, zvláště když vše probíhá jak má být, takže se zdá, že vše plyne jakoby samo sebou.

Takže ještě jednou za všechno díky.


Mirko a Dagmar Kadlecovi, Šumperk

P Petra

 
Úžasné, úžasné, úžasné. Odporúčam všetkým, ktorí čo len troška váhajú, či do tejto krajiny vyraziť. Akékoľvek slová sú zbytočné. Čínu je treba jednoducho zažiť. Je to jedna úžasná krajina plná obrovských superlatív.
Absolvovali sme okruh Čína pre milovníkov histórie v termíne 28.4.-10.5.2016.
Naše zážitky umocnil špičkový sprievodca Martin Lukáč, ktorý ohromnými profesionálnymi vedomosťami a nezvyčajným ľudským prístupom umocnil každý jeden nezabudnuteľný zážitok. Týmto by som sa mu rada ešte raz poďakovala.
S Bubom som cestovala po prvý krát, ale určite nie posledný i vďaka Martinovi.

 

 
Podarilo sa mi absolvovať Váš zájazd Čína pre milovníkov histórie (29.8.2015 – 10.9.2015). Skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO bola moja prvá (verím, že nie posledná) a zanechala vo mne veľký dojem. Zájazd bol prepracovaný do absolútnych detailov a na celom zájazde a organizácii som nenašla jednu jedinú chybu.
Veľký podiel na spokojnosti so zájazdom mal aj neuveriteľný Sprievodca s veľkým S Samko Kĺč. Na jednej strane si u nás vybudoval rešpekt a po rozchode sme na dohodnuté miesto stretnutia prišli radšej už o pár minút skôr, pretože nikto nechcel sám blúdiť po nočnej Číne s vizitkou hotela a hľadať ho. Na druhej strane bol spontánny, kamarátsky a zábavný a svojimi znalosťami o Číne nás tak ohúril a vyzbrojil, že väčšina zájazdu by mohla ísť do vedomostného kvízu na tému Čína a určite by vyhrala. Samo bol schopný s nami behať po nočnej neprebádanej Číne a hľadať miesto na večeru tam, kde nevedel nikto z domácich po anglicky. Bol schopný opakovať čínsku históriu aj niekoľkokrát za sebou nadšencom, ktorí ho o to požiadali. Bol schopný vypúliť na nás so smiechom oči a poradiť nám, aby sme si od čínskej obsluhy kofolu radšej nepýtali. Človek by musel zažiť situácie s ním, aby pochopil, aký výnimočný sprievodca je, ale pre mňa je jednoznačne ten najlepší.
Počas zájazdu sme sa vďaka prekonaniu toľkej vzdialenosti dostali na svetovo známe miesta, kde si nás Číňania nevšímali a pokladali nás za niečo prirodzené, ale i na miesta, kde belochov videli zrejme prvýkrát a pokladali nás za niečo úžasné. Stali sa z nás slávne osobnosti, ktoré si všetci fotili, kamerovali a ukazovali na nás prstom. Tí odvážnejší sa pristavili a odfotili sa rovno s nami. Nezabudnuteľná bola 40-členná skupinka dôchodcov, ktorá nás obkľúčila a trvalo desať minút, kým si s nami urobili dostatočný počet fotografií a prepustili nás. Na ich obranu však musím povedať, že neboli vôbec dotieraví, skôr vyčkávali a z diaľky pozorovali situáciu. Keď na našich tvárach zbadali pobavené úsmevy, posmelilo ich to a vydali sa na misiu odfotiť sa s Európanom.
Cesty ležadlovým vlakom boli nezabudnuteľné. Najmä prípravy na ne stáli za to. Veď počas 15 hodinovej cesty vlakom môže človek aj zomrieť, ak sa správne nepripraví. Sprievodca nás ubezpečoval, že cestu určite prežijeme a netreba sa ničoho báť. Čo ten o tom vie. Naša skupinka našla čínsky zelovoc a nákupy mohli začať. Kilo banánov, dve kilá jabĺk. Ľudia z obchodu vychádzali so spokojnými úsmevmi a s taškami plnými ako pred Vianocami. Ja s bratom sme ovociu neverili, treba sa pripraviť lepšie. Navždy si zapamätám nechápavú tvár slečny v McDonalde, keď sme si pýtali osem dvojitých cheeseburgerov. Nakoniec sme cestu vlakom prežili bez ujmy na zdraví. Pravá slovenská slivovica zahnala všetky naše obavy a Číňania mali o program postarané. A čo s cheeseburgermi? Vďaka neuveriteľnej trvácnosti McDonaldových výrobkov boli našou obživou ešte ďalšie dva dni. Keď sme poučení nasadali do vlaku druhýkrát, už sme vedeli, čo nás čaká a dokonca sme sa tešili. Veď vo vlaku sme mohli pozorovať bratov Číňanov celkom zblízka. Väčšina z nich rýchlo zaliezla do postelí a spoza paplóna potichu pozorovala, s kým to cestujú. Niektorí si radšej skryli hlavu pod paplón, aby sme ich náhodou nenakazili nejakou európskou chorobou. My sme si naopak jazdu užívali, jedli instantné polievky a navzájom sa delili so zážitkami.
Netradičná čínska strava nás privítala hneď v prvý deň, keď kuchárom z kuchyne ušiel škorpión a začal sa promenádovať pomedzi naše stoly. V Pekingu som sa konečne dočkala a vyskúšala chute, ktoré ma lákali celý život – od kobyliek až po tarantule. „Tam sú tie malé úbohé chudinky napichnuté na špajdlách? No tam ja nejdem“ – zhrozene zvolali niektorí členovia našej skupinky, ktorí nezdieľali rovnaké nadšenie, ako ja, a s hrôzou v očiach si zvolili iné miesto na zahnanie hladu.
V posledný deň, uprostred spontánnych rozlúčkových rečí a spomínania na zážitky zo zájazdu, väčšina autobusu zvierala v ruke vreckovky a smrkala. Možno to bolo preto, že sa tu zišla skvelá partia a nikomu sa nechcelo ísť domov. Možno preto, že studená klimatizácia v reštauráciách nám dala všetkým zabrať a ochoreli sme. Možno niečo z oboch. Každopádne som takéto niečo ešte nezažila a s Čínou som sa ťažko lúčila.
Časový posun ma doma spočiatku trochu potrápil a môj čas uloženia do postele prichádzal o 19:00. Ráno o 5:00 som bola doružova vyspatá. Čína ma v mojich snoch stále volá k sebe a v noci sa naháňam po Veľkom čínskom múre. Ráno sa preberám do krutej slovenskej desať stupňovej reality a na obed sa snažím skoliť kurací rezeň čínskymi paličkami. Za tieto dva týždne som zažila najneuveriteľnejšie zážitky v živote a celej cestovnej kancelárii ďakujem za nezabudnuteľné chvíle.

Lucia

 

 
Podarilo sa mi absolvovať Váš zájazd Čína pre milovníkov histórie (29.8.2015 – 10.9.2015). Skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO bola moja prvá (verím, že nie posledná) a zanechala vo mne veľký dojem. Zájazd bol prepracovaný do absolútnych detailov a na celom zájazde a organizácii som nenašla jednu jedinú chybu.
Veľký podiel na spokojnosti so zájazdom mal aj neuveriteľný Sprievodca s veľkým S Samko Kĺč. Na jednej strane si u nás vybudoval rešpekt a po rozchode sme na dohodnuté miesto stretnutia prišli radšej už o pár minút skôr, pretože nikto nechcel sám blúdiť po nočnej Číne s vizitkou hotela a hľadať ho. Na druhej strane bol spontánny, kamarátsky a zábavný a svojimi znalosťami o Číne nás tak ohúril a vyzbrojil, že väčšina zájazdu by mohla ísť do vedomostného kvízu na tému Čína a určite by vyhrala. Samo bol schopný s nami behať po nočnej neprebádanej Číne a hľadať miesto na večeru tam, kde nevedel nikto z domácich po anglicky. Bol schopný opakovať čínsku históriu aj niekoľkokrát za sebou nadšencom, ktorí ho o to požiadali. Bol schopný vypúliť na nás so smiechom oči a poradiť nám, aby sme si od čínskej obsluhy kofolu radšej nepýtali. Človek by musel zažiť situácie s ním, aby pochopil, aký výnimočný sprievodca je, ale pre mňa je jednoznačne ten najlepší.
Počas zájazdu sme sa vďaka prekonaniu toľkej vzdialenosti dostali na svetovo známe miesta, kde si nás Číňania nevšímali a pokladali nás za niečo prirodzené, ale i na miesta, kde belochov videli zrejme prvýkrát a pokladali nás za niečo úžasné. Stali sa z nás slávne osobnosti, ktoré si všetci fotili, kamerovali a ukazovali na nás prstom. Tí odvážnejší sa pristavili a odfotili sa rovno s nami. Nezabudnuteľná bola 40-členná skupinka dôchodcov, ktorá nás obkľúčila a trvalo desať minút, kým si s nami urobili dostatočný počet fotografií a prepustili nás. Na ich obranu však musím povedať, že neboli vôbec dotieraví, skôr vyčkávali a z diaľky pozorovali situáciu. Keď na našich tvárach zbadali pobavené úsmevy, posmelilo ich to a vydali sa na misiu odfotiť sa s Európanom.
Cesty ležadlovým vlakom boli nezabudnuteľné. Najmä prípravy na ne stáli za to. Veď počas 15 hodinovej cesty vlakom môže človek aj zomrieť, ak sa správne nepripraví. Sprievodca nás ubezpečoval, že cestu určite prežijeme a netreba sa ničoho báť. Čo ten o tom vie. Naša skupinka našla čínsky zelovoc a nákupy mohli začať. Kilo banánov, dve kilá jabĺk. Ľudia z obchodu vychádzali so spokojnými úsmevmi a s taškami plnými ako pred Vianocami. Ja s bratom sme ovociu neverili, treba sa pripraviť lepšie. Navždy si zapamätám nechápavú tvár slečny v McDonalde, keď sme si pýtali osem dvojitých cheeseburgerov. Nakoniec sme cestu vlakom prežili bez ujmy na zdraví. Pravá slovenská slivovica zahnala všetky naše obavy a Číňania mali o program postarané. A čo s cheeseburgermi? Vďaka neuveriteľnej trvácnosti McDonaldových výrobkov boli našou obživou ešte ďalšie dva dni. Keď sme poučení nasadali do vlaku druhýkrát, už sme vedeli, čo nás čaká a dokonca sme sa tešili. Veď vo vlaku sme mohli pozorovať bratov Číňanov celkom zblízka. Väčšina z nich rýchlo zaliezla do postelí a spoza paplóna potichu pozorovala, s kým to cestujú. Niektorí si radšej skryli hlavu pod paplón, aby sme ich náhodou nenakazili nejakou európskou chorobou. My sme si naopak jazdu užívali, jedli instantné polievky a navzájom sa delili so zážitkami.
Netradičná čínska strava nás privítala hneď v prvý deň, keď kuchárom z kuchyne ušiel škorpión a začal sa promenádovať pomedzi naše stoly. V Pekingu som sa konečne dočkala a vyskúšala chute, ktoré ma lákali celý život – od kobyliek až po tarantule. „Tam sú tie malé úbohé chudinky napichnuté na špajdlách? No tam ja nejdem“ – zhrozene zvolali niektorí členovia našej skupinky, ktorí nezdieľali rovnaké nadšenie, ako ja, a s hrôzou v očiach si zvolili iné miesto na zahnanie hladu.
V posledný deň, uprostred spontánnych rozlúčkových rečí a spomínania na zážitky zo zájazdu, väčšina autobusu zvierala v ruke vreckovky a smrkala. Možno to bolo preto, že sa tu zišla skvelá partia a nikomu sa nechcelo ísť domov. Možno preto, že studená klimatizácia v reštauráciách nám dala všetkým zabrať a ochoreli sme. Možno niečo z oboch. Každopádne som takéto niečo ešte nezažila a s Čínou som sa ťažko lúčila.
Časový posun ma doma spočiatku trochu potrápil a môj čas uloženia do postele prichádzal o 19:00. Ráno o 5:00 som bola doružova vyspatá. Čína ma v mojich snoch stále volá k sebe a v noci sa naháňam po Veľkom čínskom múre. Ráno sa preberám do krutej slovenskej desať stupňovej reality a na obed sa snažím skoliť kurací rezeň čínskymi paličkami. Za tieto dva týždne som zažila najneuveriteľnejšie zážitky v živote a celej cestovnej kancelárii ďakujem za nezabudnuteľné chvíle.

Lucia

D Dušan Horník

 
Takže pár dní po návrate z Číny sa konečne pomaly spamätávam ... Boli to krásne nezabudnuteľné dva týždne, s výbornou partiou a úžasným, profesionálnym sprievodcom Martinom Lukáčom. Chcel by som za seba poďakovať Martinovi za všetko, celý zájazd a program klapal ako hodinky, videli sme toho naozaj veľa, Martin ohromoval neustále informáciami, znalosťou miestnych pomerov, histórie ... Ťažko sa mi vyberá, čo sa mne najviac páčilo a čo ma najviac ohúrilo. Proste všetko. Od programu, stravy - spoločného stolovania za okrúhlymi stolmi s vynikajúcou rôznorodou čínskou kuchyňou, bezproblémovými presunmi, skvelým ubytovaním v kvalitných hoteloch - aj v "zapadákove" Luoyangu so 6,5 miliónmi obyvateľmi bol napriek varovaniu Martina výborný hotel a raňajky. Nemám naozaj čo vytknúť, možno by bolo vhodné doplniť ešte o nejakú návštevu klasickej čínskej dedinky, spoznať lepšie ozajstný vidiecky život. Ale chápem, že je to ťažké zladiť v tak krátkom čase. Hodnotím z desiatich bodov na 12. A doporučujem určite tým, ktorí Čínu ešte nepoznajú a váhajú.

Verím, že moji spolucestujúci budú zväčša so mnou súhlasiť - týmto ich pozdravujem.

Dušan z Nitry

D Dušan Horník

 
Takže pár dní po návrate z Číny sa konečne pomaly spamätávam ... Boli to krásne nezabudnuteľné dva týždne, s výbornou partiou a úžasným, profesionálnym sprievodcom Martinom Lukáčom. Chcel by som za seba poďakovať Martinovi za všetko, celý zájazd a program klapal ako hodinky, videli sme toho naozaj veľa, Martin ohromoval neustále informáciami, znalosťou miestnych pomerov, histórie ... Ťažko sa mi vyberá, čo sa mne najviac páčilo a čo ma najviac ohúrilo. Proste všetko. Od programu, stravy - spoločného stolovania za okrúhlymi stolmi s vynikajúcou rôznorodou čínskou kuchyňou, bezproblémovými presunmi, skvelým ubytovaním v kvalitných hoteloch - aj v "zapadákove" Luoyangu so 6,5 miliónmi obyvateľmi bol napriek varovaniu Martina výborný hotel a raňajky. Nemám naozaj čo vytknúť, možno by bolo vhodné doplniť ešte o nejakú návštevu klasickej čínskej dedinky, spoznať lepšie ozajstný vidiecky život. Ale chápem, že je to ťažké zladiť v tak krátkom čase. Hodnotím z desiatich bodov na 12. A doporučujem určite tým, ktorí Čínu ešte nepoznajú a váhajú.

Verím, že moji spolucestujúci budú zväčša so mnou súhlasiť - týmto ich pozdravujem.

Dušan z Nitry

 

 
Vážení představitelé BUBO a SEN, milý Martine,
jako lékař, neurochirurg, jsem byl na pozvání čínské strany profesionálně v Číně. Byl jsem v Číně poprvé a hledal jsem cestovní kancelář, jak pobyt využít také pro poznání země. Napojil jsem se na váš program Čína pro milovníky historie v termínu 16. - 28. 9. 2014. Program a hlavně průvodce Martin Lukáč překonali všechna moje očekávání. Lze říci, že hlavně díky Martinovi Lukáčovi jsme v krátké době mohli proniknout do všech tajů minulosti i přítomnosti Číny. Chtěl bych ocenit jeho hloubku a šíři znalostí a skvělé vedení zájezdu s mimořádnou citlivostí k nejrůznějším potřebám i méně schopných účastníků akce. Procestoval jsem jako běžný turista i jako adrenalinový lovec s mnoha průvodci kus světa. Mohu proto porovnávat. Nevím, jaké máte možnosti, ale přimlouvám se za mimořádné pracovní ocenění pro Martina Lukáče.
Z několika set fotek přikládám pár fotografií.
S pozdravem
--
Prof. Eduard Zverina M.D., Ph.D., FCMA

 

 
Vážení představitelé BUBO a SEN, milý Martine,
jako lékař, neurochirurg, jsem byl na pozvání čínské strany profesionálně v Číně. Byl jsem v Číně poprvé a hledal jsem cestovní kancelář, jak pobyt využít také pro poznání země. Napojil jsem se na váš program Čína pro milovníky historie v termínu 16. - 28. 9. 2014. Program a hlavně průvodce Martin Lukáč překonali všechna moje očekávání. Lze říci, že hlavně díky Martinovi Lukáčovi jsme v krátké době mohli proniknout do všech tajů minulosti i přítomnosti Číny. Chtěl bych ocenit jeho hloubku a šíři znalostí a skvělé vedení zájezdu s mimořádnou citlivostí k nejrůznějším potřebám i méně schopných účastníků akce. Procestoval jsem jako běžný turista i jako adrenalinový lovec s mnoha průvodci kus světa. Mohu proto porovnávat. Nevím, jaké máte možnosti, ale přimlouvám se za mimořádné pracovní ocenění pro Martina Lukáče.
Z několika set fotek přikládám pár fotografií.
S pozdravem
--
Prof. Eduard Zverina M.D., Ph.D., FCMA

R Ratibor Lengyel-

 
Ked sme odchadzali oslavovat 1.maj do Ciny, nevedeli sme presne co nas tam moze cakat, ale mozeme zvestovat vsetkym buducim cestovatelom, ze tento zajazd stoji za to. Nasa excelentna sprievodkyna Monika Szabova zvladla organizaciu bohateho programu na jednotku a v kazdej situacii bolo o nas postarane na 100%. Dakujeme aj jej cinskym kolegom za starostlivost akou nas zahrnali. Ostatne uz bolo na nas aby sme si splnili vsetky ocakavania, videli sme vela a dozvedeli sme sa o Cine viac ako sme dufali. Zase sme sa presvedcili, ze uspech Buba je postaveny na takych vynikajucich a fundovanych sprievodcoch ako je Monika.
Pozdravujeme ju do Pekingu a tiez vsetkych prijemnych spolucestujucich.
Adriana, Tibor
Cina pre milovnikov 28.04.-10.05.2014