Filipíny, poznanie a krásne pláže

Súostrovie Filipín patrí právom na cestovateľskú mapu každého zvedavého človeka. Spoznáte ryžové polia Banaue ale aj krásne pláže severného Palawanu. Budete dýchať španielsku atmosféru v starom meste Manily, ale aj šnorchlovať s korytnačkami nad nádhernými koralovými útesmi. V jarnom termíne nám vyrazí dych obrad križovania Krista.

Jozef Harvánek Jozef Harvánek
Novinka Novinka
2017
od 1 940,00 €

Filipíny

12 dní
 • Všetky prelety v cene
 • VIP lístky na križovanie Ježiša Krista v cene
 • Všetky výlety na ostrove Coron v cene
 • Kvalitná kombinácia poznania a oddychu
 

Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Prvá prechádzka mestom.

Vyrážame klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE.

Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo sa dá na Filipínach vidieť. Príslušníci kmeňa Ifugao ich vytvorili primitívnymi nástrojmi pred dvetisíc rokmi a dnes sú právom sú označované za ôsmy div sveta. Keby sme údajne schodíky na poliach postavili za seba, obišli by polovicu zemegule. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín, ktorú postavili Američania v roku 1903 a išlo o jeden z najdrahších stavebných projektov tej doby. Úchvatný zážitok. BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

Sme späť v Manile a dôkladná prehliadka mesta, ktoré je často považované za druhú Havanu. Svoju stopu tu zanechali španielski kolonizátori, no aj druhá svetová vojna. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

Transfer na letisko a odlet na CORON, Palawan za najkrajšími plážami magických Filipín. Transfer do mestského hotela a zaslúžený oddych. Krátka prehliadka mesta.

Celodenný výlet. Návšteva ostrova, v ktorého srdci sa skrýva slávne jazero Kayangan. Okúpeme sa. Plávanie a kajakovanie v lagúne Twin Lagoon, šnorchlovanie v národnom parku Siete Pecados, opaľovanie sa na pláži Banol. Obed v cene.

Celodenný výlet na ostrovy Calamanian a oddych. Obed v cene.

Celodenný výlet po ďalších ostrovoch. Plávanie a šnorchlovanie na nádherných koralových útesoch. Uvidíme aj tento rok korytnačky? Šnorchlovanie nad vrakmi japonských lodí, potopených v druhej svetovej vojne, ktoré sú len pár metrov pod hladinou. Možnosť potápať sa s inštruktorom.

Transfer na letisko, posledná večera v Manile a odlet domov.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • všetky prelety
 • komplet prenajatú aj miestnu prepravu podľa programu
 • všetky výlety
 • slovenského BUBO-sprievodcu počas poznávacej časti zájazdu
 • ubytovanie v hoteloch
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti. 

Cena nezahŕňa:

Inú stravu, letiskové poplatky.

Poznámka:

Oddychová časť cesty je na ostrove Coron, ktorý neponúka plážové hotely, no tri celodenné výlety, ktoré máte v cene, skutočne stoja za to. Ak máte záujem o klasickú plážovú dovolenku na inom filipínskom ostrove (odporúčame Boracay či Cebu), kontaktujte našu kanceláriu.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
09.04.2017
20.04.2017
1 990,00 €
08.12.2017
19.12.2017
1 940,00 €

Veľká noc na Filipínsky spôsob

Je pol štvrtej ráno a na izbe ma budí telefonát z recepcie, že mám vstávať. Celá skupina sa stretávame na recepcií ná…

Robert Taraba z BUBO
14
APR
15:52
2017

Veľký piatok v znamení ukrižovania

Filipíny si užívame ako sa len dá. Včera ráno sme opustili nezabudnuteľné ryžové políčka v Banaue a zig-zag road sme sa pomaličky, ale isto presúvali nádhernou krajinou Filipínskych…

03
APR
14:54
2015
Katarína Líšková

Kuba sa preslávila nielen svojimi neuveriteľnými plážami, chytľavou hudbou, zachovalými veteránmi, slnečným počasím, čokoládkovým obyvateľstvom s najväčším úsmevom široko-ďaleko, ale aj rozmanitosťou nápojov, ktoré vám zmenia pohľad na svet. Poznáte mojito? Stačí pár riadkov a vyschne Vám v ústach...

Kuba sa preslávila nielen svojimi neuveriteľnými plážami, chytľavou hudbou, zachovalými veteránmi, slnečným počasím, čokoládkovým obyvateľstvom s najväčším úsmevom široko-ďaleko, ale aj rozmanitosťou…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0