Filipíny, poznanie a najkrajšie pláže

Filipíny

Román Pláž, podľa ktorého natočili slávny film s Leonardo di Capriom, napísal Alex Garland práve tu. Filipíny patria právom na cestovateľskú mapu každého človeka, hľadajúceho TÚ pláž. Vy spoznáte aj ryžové polia Banaue, budete dýchať španielsku atmosféru v starom meste Manily a na jar vám vyrazí dych obrad križovania Krista.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Novinka
Novinka
2018
od 2 380 €

Filipíny

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Všetky prelety v cene
 • VIP lístky na križovanie Ježiša Krista v cene vo veľkonočnom termíne!
 • Kvalitná kombinácia poznania a oddychu
Zobraziť mapu

Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Prvá prechádzka mestom.

Vyrážame klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE.

Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo sa dá na Filipínach vidieť. Príslušníci kmeňa Ifugao ich vytvorili primitívnymi nástrojmi pred dvetisíc rokmi a dnes sú právom sú označované za ôsmy div sveta. Keby sme údajne schodíky na poliach postavili za seba, obišli by polovicu zemegule. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín, ktorú postavili Američania v roku 1903 a išlo o jeden z najdrahších stavebných projektov tej doby. Úchvatný zážitok. BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

Sme späť v Manile a dôkladná prehliadka mesta, ktoré je často považované za druhú Havanu. Svoju stopu tu zanechali španielski kolonizátori, no aj druhá svetová vojna. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

Končí sa naša poznávacia časť a odlietame do najstaršieho mesta Filipín, Cebu. Necelé tri hodiny letu nás delia od krásnych pláží neďaleko mesta, ktoré prezývajú "kráľovná" juhu. Ak Vás už nudí vaša pláž tak môžete ísť na výlet na jeden zo 167 ostrovov, ktoré ležia okolo a každý z nich má tu svoju najkrajšiu pláž na svete. V základnej cene je ubytovanie na 5 nocí s raňajkami v hoteli Pacific Cebu resort. V prípade záujmu luxusnejšie ubytovanie využite ponuku BUBO prémium a užite si luxus v Crimson rezorte alebo v Shangri La Mactan za príjemné ceny.

Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky v economy class
 • Prelet Manila - Cebu
 • komplet prenajatú aj miestnu prepravu podľa programu
 • všetky výlety
 • BUBO-sprievodcu počas poznávacej časti zájazdu t.j. 2-6 deň
 • ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • raňajky
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti 

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Inú stravu, letiskové poplatky.

Filipíny: v základnej cene je ubytovanie na 5 nocí s raňajkami v hoteli Pacific Cebu resort. V prípade záujmu luxusnejšieho ubytovania využite ponuku BUBO prémium a užite si luxus v Crimson rezorte alebo v Shangri La Mactan za príjemné ceny.

Letecká spoločnosť: Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates, ktorá je našim hlavným dopravcom na tejto trase.

Poznámka:

Oddychová časť cesty je na ostrove Cebu.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
04.12.2018
15.12.2018
2 420 €
Základná cena 2420 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 2 910 €
Objednať zájazd
14.04.2019
26.04.2019
2 380 €
Základná cena 2380 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 2 870 €
12.08.2019
24.08.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 2 880 €
04.12.2019
16.12.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 2 980 €

Odporúčame

Thajsko , +1 viac

Thajsko, Singapur

15.10. → 29.10.2018 +24 ter.
15 dní
2 110 €
Sri Lanka , +1 viac

Srí Lanka a Maldivy

25.10. → 08.11.2018 +25 ter.
15 dní
3 560 €


 • 1 / 0