Jáva, Bali, Bromo (aktívne s výstupom na sopku)

Indonézia

Zaujímavá kombinácia indonézskych ostrovov. Nádherné chrámy Jávy – Borobodur a Prambanan – možno najkrajšie na južnej pologuli. Východ slnka nad Bromom. Oddych na Bali a výlet po ostrove v cene.

Jozef Harvánek Jozef Harvánek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 090 €

Indonézia

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • nové, atraktívne destinácie, ktoré Vám vyrazia dych
 • Miestny prelet v cene
 • Najkrajšie pamiatky Indonéziev jednom zájazde
 • Nezabudnuteľný východ slnka nad Bromom 
Zobraziť mapu

Prílet do Jakarty, ubytovanie, prvé indonézske vône a chute.

Dôkladná prehliadka moderného centra mesta. JAKARTA, hlavné mesto a zároveň najrušnejšie mesto krajiny. Národné historické múzeum so zlatým pokladom, obrovské Merdeka Square, katedrála, mešita Istiqlal, stredoveký, stále funkčný prístav drevených škunerov Sunda Kelapa, stará Batavia, Taman Mini-park s prehliadkou architektúry všetkých indonézskych ostrovov. Úchvatný zážitok. Prelet do Yogyakarty.

YOGYAKARTA: kultúrne centrum celej krajiny. Výrobňa batík, strieborných šperkov a preslávených divadelných bábok. Nezabudnuteľná jazda na bečakoch slávnou ulicou Malioboro. Najkrajšie indonézske pamiatky: Sultánov palác a jeho hárem Taman Sari.

BOROBUDUR: monumentálna budhistická stúpa (UNESCO) – najväčšia historická stavba na južnej pologuli, ktorú jednoducho treba vidieť! PRAMBANAN: komplex hinduistických chrámov pod patronátom UNESCO. Dve odlišné pamiatky v tesnej blízkosti, dve odlišné kultúry. A nad nami sa vypína úchvatná sopka Merapi. Vysvetlíme si rozdiely v náboženstvách (budhizmus, hinduizmus, islam). Večerné predstavenie tieňového divadla Wayang Kulit alebo slávny príbeh Ramajana priamo pod Prambananom.

Ochutnáme zázvorový drink, kobrí steak a možno aj cibetkovú kávu. Prečo je táto káva taká drahá? Smerujeme do sopečného národného parku Bromo Tengger Semeru.

Ranný výlet džípmi na prekrásny východ slnka s výhľadom na najvyšší bod Jávy – sopka Semeru (3 676 m), taktiež na Bromo a následne ľahký výstup na Gunung BROMO (2 392 m). Podmaňujúca panoráma, ktorú si bude chcieť na pamiatku každý zvečniť. Prechod východnou Jávou a krátka plavba trajektom na hinduistický ostrov bohov – BALI. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom.

Oddych na pláži, bary, reštaurácie, nákupy a rušný nočný život alebo celodenný výlet po ostrove. Len čo opustíme turistické rezorty, mení sa Bali na krásnu krajinu s malebnými dedinkami obkolesenými majestátnou prírodou. Navštívime tradičný balijský príbytok a zoznámime sa so spôsobom života miestneho obyvateľstva, jeho zvykmi, tradíciami a kultúrou. Smerujeme do centra balijskej kultúry a umenia - mesto Ubud a okolie. Darí sa tu najmä bohatým maliarskym a rezbárskym tradíciám. Návšteva dielní miestnych remeselníkov. Všadeprítomná tropická zeleň umocňuje ráz krajiny. Ryža je základnou pestovanou plodinou a obživou miestneho obyvateľstva. Amfiteátre ryžových polí sú pre ostrov natoľko typické, že boli zapísané do listiny UNESCO. Pestuje sa i káva, koreniny a rôzne druhy exotického ovocia. Poznáte salak, rambutan, mangosten alebo sirsak? A čo tak cibetková káva? Náboženstvo je neodmysliteľnou súčasťou života balijčanov. Svojim božstvám stavajú nádherné chrámy a dennodenne prinášajú obetné dary. Návštevu tradičného balijského chrámu nemôžeme vynechať. Všade kde sa pohneme, stávame sa svedkami jedinečnej balijskej symbiózy, kde turizmus kráča bok po boku s tradičným spôsobom života. Bali je naozaj raj.

Individuálne poznávanie a oddych na pláži.

Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

Posledné vlnky, transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • miestny let
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* a 4* hoteloch s raňajkami
 • prepravu klimatizovanými prenajatými autobusmi
 • mikrobusmi
 • trajekt na Bali
 • výlet do národného parku Bromo
 • slovenského BUBO-sprievodcu (1. - 9. deň) a miestnych sprievodcov množstvo prehliadok pamiatok podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

víza (aktuálne víza nie sú nutné), letiskové poplatky, stravu okrem uvedenej, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Súčasťou zájazdu je aj výstup na sopku.

Bali: Hotel v základnej cene zájazdu na Bali je Jayakarta hotel s raňajkami.  Ide o jednoduchý plážový hotel v oblasti Legian. Oblasť je vynikajúca svojou polohou, reštauráciami a ste v centre diania. Ak si želáte pokojnejšie a oveľa lepšie rezorty tak odporúčame priplatiť si prémiové hotely v oblasti Nusa Dua.

Pláž

Pláže a kúpanie ovplyvňujú prírodné úkazy ako príliv a odliv. Pri odlive sú možnosti kúpania obmedzené a BUBO odporúča obuv do vody. 

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 31 31 31 32 31 30 30 30 31 31 32 32
Teplota vody °C 28 28 28 29 28 27 27 27 27 27 28 29

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.10.2017
10.11.2017
2 385 €
Objednať
25.02.2018
10.03.2018
2 180 €
Objednať
15.03.2018
28.03.2018
2 285 €
Objednať
07.05.2018
20.05.2018
2 285 €
Objednať
21.07.2018
03.08.2018
2 285 €
Objednať
28.10.2018
10.11.2018
2 090 €
Objednať

Odporúčame

Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

11.01. → 26.01.2018 +19 ter.
16 dní
2 319 €
Sri Lanka
11 dní
1 580 €


 • 1 / 0