Nový Zéland - Stredozem

Nový Zéland

Aj bez toho, aby ste videli film Pán prsteňov bol Nový Zéland destináciou známou nádhernou prírodou. Národ bez histórie má prírodu, akú nenájdete inde. Zelený ostrov obmývaný oceánom, z ktorého sa týčia mohutné hory, nádherné údolia a čisté jazerá. Oceán ponúka fantastické prírodné divadlo a ľudia sú tu takpovediac zbytoční. Nový Zéland Vás očarí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 150 €

Nový Zéland

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Najvyššia hora severného a južného ostrova, rozšírený program!
 • Najlepšie biele vína na svete, jelenie steaky a palacinky s kiwi
 • Kompletný okruh juhom aj severom Zélandu zakončený v Aucklande
 • Maorská kultura, rugby, haka a vtáčik kiwi
Zobraziť mapu

Odlet z Európy kvalitnou leteckou spoločnosťou.

Stále sme vo vzduchu.

Prílet do CHRISTCHURCH, najväčšieho mesta Južného ostrova. Postupná aklimatizácia na južnú pologuľu a prehliadka mesta. V roku 2011 ho zasiahlo viac zemetrasení a dnes sa opäť prebúdza ako najkultúrnejšie mesto Južného ostrova.

Skorý ranný odchod a vyrážame naprieč Južným ostrovom. Čaká nás celodenný presun až do hlavního mesta adrenalínu. QUEENSTOWN. Cestou zazrieme prvé ľadovcové jazerá Tekapo, Pukaki a budeme sa kochať krásami Južných Álp. Absolvujeme krátku prechádzku pod najvyššou horou Nového Zélandu Mt. Cook. Večer prídeme do Queenstownu, prejdeme sa po brehoch jazera Wakatipu a centrum mestečka.

S východom slnka vyrážame do najkrajšieho národného parku Nového Zélandu. FJORDLAND a zátoka Milford Sound. Nádherná scénická cesta, pozdĺž ktorej sa pasú stáda jeleňov a oviec. Milford Sound sa hrdí titulom najdaždivejšieho miesta Nového Zélandu. Priamo v zátoke je možnosť absolvovať fakultatívnu 2-hodinovú plavbu loďou, ktorá vypláva na Tasmanové more, a je možné že, zazrieme aj delfíny, tulene či veľryby. Večer návrat do hotela a voľný program v meste.

Pokračujeme v ceste po Novom Zélande smerom na západné pobrežie. Našou prvou zastávkou bude mestečko WANAKA na brehu rovnomenného jazera, ktoré je ukážkou,ako vyzeral Queenstown pred 20 rokmi. Naším dnešním cieľom je ľadovec FOX GLACIER. Cestou k nemu máme možnosť ochutnať špeciálnu lososovú polievku priamo na farme. Poobede nás čaká prechádzka v okolí ľadovca Fox Glacier a večer sa prejdeme po pláži na brechoch Tasmánskeho mora. Pri troche šťastia je možné vidieť Mt. Cook z druhej strany.

Voľnejší deň, počas kterého bude možnosť fakultatívne absolvovať let okolo Mt.Cook a ľadovcov Fox a Franz Josef, ak nám to počasie umožní. Pri jazere MATHESON budeme sledovať, či sa vo vodnej hladine neobjaví zrkadlový obraz najvyššej hory Zélandu. Poobede si vychutnáme ľadovec FRANZ JOSEF a presunieme sa do PUNAKAIKI na známe „palacinkové skaly“.

Západnému pobrežiu dáme zbohom a presunieme sa na východné. Cestou si urobíme preestávku v mestečku REEFTON, ktoré vyzerá ako zamrznuté v 19.st. Kúpeľné mesto HANMER SPRINGS, kde môžete ochutnať skvelé bravčové rebrá. Poobede máme pred sebou mesto KAIKOURA, ktoré je známe ako jedno z najlepších na sledovanie veľrýb. Ak ste gurmáni a máte radi dary mora, Kaikoura je tým správnym miestom na výbornú večeru.

Skoro ráno vynecháme raňajky a vyrazíme na pozorovanie veľrýb. 2,5- -hodinová plavba, kde budeme sledovať veľryby a unikátne delfíny Dusky, ktoré sú endemické pre Nový Zéland. Vyhúpaní po plavbe, si dáme raňajky a ak chcete,môžete ochutnať miestnu specialitu: palacinky so slaninou, kiwi a banánom, poliate javorovým sirupom. Pozrieme sa na miesto, kde odpočívajú tulene a ideme na sever do vinárskej oblasti MARLBOROUGH, kde ochutnáme vína svetovej kvality. Sauvignon blanc alebo chardonnay či pinot noir? Prístavné město PICTON, bude našou bodkou za Južným ostrovom.

V ranných hodinách absolvujeme cestu trajektom z Južného ostrova na Severný. - hodinová plavba, počas ktorej prejdeme 90 km. Po zdolaní Cookovho prielivu pristaneme v hlavnom meste ostrova. WELLINGTON. Po týždni strávenom v prírode je pre nás Wellington veľkou zmenou. Navštívime nádherné múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príběhu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“, a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, následky ktorej sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Ľudská atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

Koniec. Lúčime sa s južnými moriami, zelenou divočinou Zélandu a odlietame domov.

Prílet.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 12 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • dopravu počas celého pobytu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • trajekt Picton - Wellington
 • letiskové transfery na Novom Zélande
 • miestne dane a poplatky
 • vstupné do národných parkov

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Letenka: Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 1 voľnú dvojstranu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.10.2018
29.10.2018
4 530 €
Základná cena 4530 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 220 €
Objednať zájazd
06.11.2018
21.11.2018
4 530 €
Základná cena 4530 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 220 €
Objednať zájazd
19.12.2018
03.01.2019
4 720 €
Základná cena 4720 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 410 €
14.02.2019
01.03.2019
4 330 €
Základná cena 4330 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 020 €
15.03.2019
30.03.2019
4 310 €
Základná cena 4310 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 000 €
10.04.2019
25.04.2019
4 150 €
Základná cena 4150 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 4 840 €
05.07.2019
20.07.2019
4 390 €
Základná cena 4390 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 080 €
11.10.2019
26.10.2019
4 290 €
Základná cena 4290 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 4 980 €
06.11.2019
21.11.2019
4 290 €
Základná cena 4290 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 4 980 €
19.12.2019
03.01.2020
4 520 €
Základná cena 4520 €
Letiskové poplatky 690 €
Spolu 5 210 €

Odporúčame

Nový Zéland

Silvester na Novom Zélande

19.12. → 03.01.2019 ter.
16 dní
4 720 €
Nový Zéland , +1 viac
22 dní
5 210 €

 

 
V dňoch 20,3,-4,4,2013 sme absolvovali zájazd na Novom Zélande. Takú krásnu prírodu som ešte nevidela, snáď k nej môžem prirovnať Madagaskar, ktorý som s Bubom navštívila v roku 2012. Putovanie sme začali na Južnom ostrove v meste Christohurch, kde na letisku nás privítala usmievavá blondýnka Baja. Podvečer nás previedla mestom, ktorého centrum pred niekoľkými rokmi zničilo zemetrasenie. Na druhý deň sme sa zoznámili s Jirkom Jobánkom, našim veľmi zodpovedným, vzdelaným a vždy ochotným sprievodcom po NZ. Jirkovi nikdy nechýbal úsmev a každú situáciu vyriešil s rozvahou a dobre. Vždy poradil a pomohol, tak ako jeho kolegyňa Baja, za čo im patrí naša veľká vďaka. V skupine nás bolo 13 plus naši dvaja sprievodcovia. Nálada v skupine bola celý čas veľmi príjemná a veselá. Spomínam hlavne na pána Savignona blank, ktorý nám vždy prinášal dobrú náladu svojimi vtipmi a dobrým vínkom. Samozrejme, že sme sa všetci pripájali. Smiech bol od rána do večera. Južný ostrov je veľký, zelený park s prekrásnou vegetáciou a faunou, hlavne morskou. Užili ame si čistý vzduch, nechýbala vlhkosť, vietor a na začiatku ani dážď (najdaždivejšie miesto na svete). Bolo naozaj cítiť blízkosť Antarktídy.Čaro krásnej prírody spestrovali na stráňach ovečky (40 miliónov), ktoré sa striedali s veľkými čriedami jeleňov, srniek a danielov. Nechýbali ani farmy s hovädzím dobytkom a peknými koňmi. Zažili sme plavbu za veľrybami, ktoré sa nám aj ukázali. Niektorí z nás zažili aj morskú chorobu. Na brehu mora sme sa prechádzli vedľa spokojných uškatcov, ktorí sa spokojne prevaľovali nielen na skalách v mori, ale aj v kríkoch na brehu. V prístave v Piktone sme videli v mori plávať raje a na kameňoch hviezdice. Počas daždivého dňa sme si na lososovej farme pochutnali na čerstvo grilovanom losose, ba aj na veľmi chutnej lososovej polievke. A tie 400 g steaky s hranolkami, to bola bašta ! K tomu ich vychýrené vínko Savignon blank ! Musím konštatovať, že všetky potraviny boli veľmi chutné - v podstate bio. Ubytovanie bolo vždy dobré, široké a pohodlné postele, na stene veľká plochá TV, izby čisté, veľké s malou kuchynkou, v ktorej nikdy nechýbal čaj, cukor, ani rýchlovarná kanvica. V skrini bola vždy žehlička s doskou, v kúpeľni sme vždy našli mydlo, šampón a fén. Môj najväčší akčný zážitok bol na jetball (rýchle člny na divokej vode). Výskala som skoro hodinu. Pre niektorých bol fascinujúci výlet helikoptérou na ľadovec. Ja som ho absolvovala peši. Nádherný bol pohľad na slnkom zaliaty Mount Cook (200 dní v roku neviditeľný v oblakoch), najvyšší vrch NZ, na ktorom trénaval aj Sir Hillary. Užili sme si aj romantické potulky pri jazerách, jednu noc sme strávili v zámočku pod úbočím sopky. Ráno sme si urobili výlet k prekrásnym vodopádom. Tento zájazd NZ sme si všetci veľmi užívali, za čo predovšetkým ďakujeme našim sprievodcom Jirkovi, Baji a samozrejme našej obľúbenej kancelárii BUBO.

 

 
V dňoch 20,3,-4,4,2013 sme absolvovali zájazd na Novom Zélande. Takú krásnu prírodu som ešte nevidela, snáď k nej môžem prirovnať Madagaskar, ktorý som s Bubom navštívila v roku 2012. Putovanie sme začali na Južnom ostrove v meste Christohurch, kde na letisku nás privítala usmievavá blondýnka Baja. Podvečer nás previedla mestom, ktorého centrum pred niekoľkými rokmi zničilo zemetrasenie. Na druhý deň sme sa zoznámili s Jirkom Jobánkom, našim veľmi zodpovedným, vzdelaným a vždy ochotným sprievodcom po NZ. Jirkovi nikdy nechýbal úsmev a každú situáciu vyriešil s rozvahou a dobre. Vždy poradil a pomohol, tak ako jeho kolegyňa Baja, za čo im patrí naša veľká vďaka. V skupine nás bolo 13 plus naši dvaja sprievodcovia. Nálada v skupine bola celý čas veľmi príjemná a veselá. Spomínam hlavne na pána Savignona blank, ktorý nám vždy prinášal dobrú náladu svojimi vtipmi a dobrým vínkom. Samozrejme, že sme sa všetci pripájali. Smiech bol od rána do večera. Južný ostrov je veľký, zelený park s prekrásnou vegetáciou a faunou, hlavne morskou. Užili ame si čistý vzduch, nechýbala vlhkosť, vietor a na začiatku ani dážď (najdaždivejšie miesto na svete). Bolo naozaj cítiť blízkosť Antarktídy.Čaro krásnej prírody spestrovali na stráňach ovečky (40 miliónov), ktoré sa striedali s veľkými čriedami jeleňov, srniek a danielov. Nechýbali ani farmy s hovädzím dobytkom a peknými koňmi. Zažili sme plavbu za veľrybami, ktoré sa nám aj ukázali. Niektorí z nás zažili aj morskú chorobu. Na brehu mora sme sa prechádzli vedľa spokojných uškatcov, ktorí sa spokojne prevaľovali nielen na skalách v mori, ale aj v kríkoch na brehu. V prístave v Piktone sme videli v mori plávať raje a na kameňoch hviezdice. Počas daždivého dňa sme si na lososovej farme pochutnali na čerstvo grilovanom losose, ba aj na veľmi chutnej lososovej polievke. A tie 400 g steaky s hranolkami, to bola bašta ! K tomu ich vychýrené vínko Savignon blank ! Musím konštatovať, že všetky potraviny boli veľmi chutné - v podstate bio. Ubytovanie bolo vždy dobré, široké a pohodlné postele, na stene veľká plochá TV, izby čisté, veľké s malou kuchynkou, v ktorej nikdy nechýbal čaj, cukor, ani rýchlovarná kanvica. V skrini bola vždy žehlička s doskou, v kúpeľni sme vždy našli mydlo, šampón a fén. Môj najväčší akčný zážitok bol na jetball (rýchle člny na divokej vode). Výskala som skoro hodinu. Pre niektorých bol fascinujúci výlet helikoptérou na ľadovec. Ja som ho absolvovala peši. Nádherný bol pohľad na slnkom zaliaty Mount Cook (200 dní v roku neviditeľný v oblakoch), najvyšší vrch NZ, na ktorom trénaval aj Sir Hillary. Užili sme si aj romantické potulky pri jazerách, jednu noc sme strávili v zámočku pod úbočím sopky. Ráno sme si urobili výlet k prekrásnym vodopádom. Tento zájazd NZ sme si všetci veľmi užívali, za čo predovšetkým ďakujeme našim sprievodcom Jirkovi, Baji a samozrejme našej obľúbenej kancelárii BUBO.

 

 
Dovolujem si Vam zaslat moj pohlad a kratke hodnotenie zajazdu Novy Zeland a Australia letecky.

Zajazd bol az na par drobnosti perfektne pripraveny. Ubytovanie bolo prijemne, miestami priam nadstandarne, cestovanie a presuny velmi dobre zorganizovane. Program je bohaty, ale poskytuje cas aj na vlastne aktivity.

Co sa tyka sprievodcu - Jirka Jobanka, najlepsi akeho som doteraz na BUBO zajazdoch zazila. S neskutocnym prehladom a pohodou zvladal soferovanie, s humorom a sarmom nam popritom rozpravol o historii, prirode a zivote v tychto dvoch krajinach a s pokojom a ochotou riesil vsetko co nas na cestach postretlo.

Videli, zazili, skusili sme toho vela a na partiu a zajazd budem velmi dlho spominat.

Prajem Bubovi vela vydarenych zajazdov a spokojnych klientov.

S pozdravom

Dana Jurasova

 

 
Dovolujem si Vam zaslat moj pohlad a kratke hodnotenie zajazdu Novy Zeland a Australia letecky.

Zajazd bol az na par drobnosti perfektne pripraveny. Ubytovanie bolo prijemne, miestami priam nadstandarne, cestovanie a presuny velmi dobre zorganizovane. Program je bohaty, ale poskytuje cas aj na vlastne aktivity.

Co sa tyka sprievodcu - Jirka Jobanka, najlepsi akeho som doteraz na BUBO zajazdoch zazila. S neskutocnym prehladom a pohodou zvladal soferovanie, s humorom a sarmom nam popritom rozpravol o historii, prirode a zivote v tychto dvoch krajinach a s pokojom a ochotou riesil vsetko co nas na cestach postretlo.

Videli, zazili, skusili sme toho vela a na partiu a zajazd budem velmi dlho spominat.

Prajem Bubovi vela vydarenych zajazdov a spokojnych klientov.

S pozdravom

Dana Jurasova

 

 
Zájazd Stredozem Nový Zéland splnil moje očakávania na sto percent. Výber zaujímavých miest bol výborný, videli sme , myslím, to najkrajšie z ostrovov. K tomu výborný sprievodca s množstvom zaujmavých informácií.

Ubytovanie bolo tiež na dobrej úrovni, akurát mínusom boli jednotvárne raňajky , ale to bolo jediné mínus celého zájazdu. Cestovanie, túry, prehliadky, všetko bolo výborné aj vzhladom na počasie, ktoré nám celkom vyšlo.

Už teraz sa teším na ďalší zájazd , ktorý si z BUBA vyberiem v budúcom roku.

Cestovke prajem veľa spokojných zákazníkov, Ing. Chalachan

 

 
Zájazd Stredozem Nový Zéland splnil moje očakávania na sto percent. Výber zaujímavých miest bol výborný, videli sme , myslím, to najkrajšie z ostrovov. K tomu výborný sprievodca s množstvom zaujmavých informácií.

Ubytovanie bolo tiež na dobrej úrovni, akurát mínusom boli jednotvárne raňajky , ale to bolo jediné mínus celého zájazdu. Cestovanie, túry, prehliadky, všetko bolo výborné aj vzhladom na počasie, ktoré nám celkom vyšlo.

Už teraz sa teším na ďalší zájazd , ktorý si z BUBA vyberiem v budúcom roku.

Cestovke prajem veľa spokojných zákazníkov, Ing. Chalachan

 

 
OD: Anna Hobinkova
Komu: BUBO
Dna: ut 19. 4. 2011 9:30

Mily Bubo!

Uz su dva tyzdne co sme doma z jedneho fantastickeho spoznavacieho zajazdu na Novom Zelande.Vyrazili sme 20.marca a v kocke by som chcela vyjadrit svoje city, pocity pozitivne emocie co sa spajali s nasimi potulkami.
Skupina ludi s ktorymi sme zacali nase dobrodruzstvo sa scelilo do jednej perfektnej, tolerantnej a zabavnej skupiny uz po jednom dni.
Nas sprievodca Jirka Jobanek nielenze splnil nase ocakavania, ale popri jeho vedomostiach je aj prvotriedny vodic auta[ mikrobusu].Promtne ubytovanie,pomoc a ochota vo vsetkom a neposledne nase vzdelavanie a skusanie cestou patria k jeho pozitivam.Vela sme sa dozvedeli o historii N.Z.a vela sme sa nasmiali.
Nespomeniem si ani na jediny cierny bod a mozem sa len podakovat Bubo za vyborne zorganizovany zajazd a Jirkovi Jobankovi za dobre odvedenu pracu a jeho milu spolocnost.
N.Z je roznoroda zaujimava krajina kde sme zazili od pozorovania velryb az po Maorske tance vselico, no a zazitky umocnovalo aj fantasticke pocasie, co ste nam objednali!!!
Vdaka.
Vasa
Anna Hobinkova

PS.Uz listujem v katalogu, kde pojdem s Bubom najblizsie!

 

 
OD: Anna Hobinkova
Komu: BUBO
Dna: ut 19. 4. 2011 9:30

Mily Bubo!

Uz su dva tyzdne co sme doma z jedneho fantastickeho spoznavacieho zajazdu na Novom Zelande.Vyrazili sme 20.marca a v kocke by som chcela vyjadrit svoje city, pocity pozitivne emocie co sa spajali s nasimi potulkami.
Skupina ludi s ktorymi sme zacali nase dobrodruzstvo sa scelilo do jednej perfektnej, tolerantnej a zabavnej skupiny uz po jednom dni.
Nas sprievodca Jirka Jobanek nielenze splnil nase ocakavania, ale popri jeho vedomostiach je aj prvotriedny vodic auta[ mikrobusu].Promtne ubytovanie,pomoc a ochota vo vsetkom a neposledne nase vzdelavanie a skusanie cestou patria k jeho pozitivam.Vela sme sa dozvedeli o historii N.Z.a vela sme sa nasmiali.
Nespomeniem si ani na jediny cierny bod a mozem sa len podakovat Bubo za vyborne zorganizovany zajazd a Jirkovi Jobankovi za dobre odvedenu pracu a jeho milu spolocnost.
N.Z je roznoroda zaujimava krajina kde sme zazili od pozorovania velryb az po Maorske tance vselico, no a zazitky umocnovalo aj fantasticke pocasie, co ste nam objednali!!!
Vdaka.
Vasa
Anna Hobinkova

PS.Uz listujem v katalogu, kde pojdem s Bubom najblizsie!

 

 
From: Zlatica Pohlyová
Date: 2011/4/18
Subject: Re: spokojnost
To: Jiri Jobanek

So zájazdom sme boli nadmieru spokojní, rovnako aj s organizáciou a rovnako aj so sprievodcom.
S Bubom sme tentokrát boli druhý krát , a rovnako ako prvý krat aj teraz zájazd splnil naše očakávanie .
niet čo vytknúť. Ďakujeme , držte si svoju úroven. najbližšie ideme s Vami opäť.

S pozdravom
manželia Pohlyoví

 

 
From: Zlatica Pohlyová
Date: 2011/4/18
Subject: Re: spokojnost
To: Jiri Jobanek

So zájazdom sme boli nadmieru spokojní, rovnako aj s organizáciou a rovnako aj so sprievodcom.
S Bubom sme tentokrát boli druhý krát , a rovnako ako prvý krat aj teraz zájazd splnil naše očakávanie .
niet čo vytknúť. Ďakujeme , držte si svoju úroven. najbližšie ideme s Vami opäť.

S pozdravom
manželia Pohlyoví