Vietnam, Kambodža

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh a Kambodžou z juhu na sever. Uvidíte útesy Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. A na záver sladká Kambodža a dych vyrážajúce chrámy Angkoru.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť klientov
od 2 059,00 €

Vietnam, Kambodža

16 dní
 • najbohatší program a 16 rokov skúseností
 • najlepší pomer medzi kvalitnými službami a výbornou cenou
 • dvojdenný výlet k Halong Bay, Cuchi tunely, plavba cez Mekong v cene
 • rozšírený program v centrálnom Vietname o 3 pamiatky UNESCO
 

Odlet k juhočínskemu moru. Našim cieľom je metropola severného Vietnamu.

HANOJ: Dobrý večer Vietnam! Vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privíta nás socha Lenina na námestí, plagáty s komunistickými heslami, Hočiminovo mauzóleum. Prezrieme si skromný domček, v ktorom strýčko Ho býval, a veľký luxusný Zyl, v ktorom sa vozil. Spoločne si však vychutnáme aj úžasnú históriu a gráciu veľkej dámy Orientu. Budeme sa prechádzať v desiatkach prastarých uličiek remeselníkov jednotlivých cechov a prenesieme sa stovky rokov do minulosti. Veľmi silný zážitok, ktorý prekvapí aj skúsených cestovateľov. Luxusný dom francúzskeho guvernéra položený v nádhernej tropickej záhrade, stavaný podľa princípov Feng Šuej. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry plný kamenných stél a bonsajov. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. V tomto nádhernom chráme pochopíme, prečo sa Vietnamu tak darí. Večera na terase s výhľadom na jazero, kde je pochovaný legendárny meč vietnamského Artuša. Stred jazera je považovaný za stred Hanoja. Pivko Hanoi či francúzske červené? Divadlo s unikátnymi vodnými bábkami či prvá jazda rikšami? Vedeli ste, že Hočimin vôbec nechcel mať mauzóleum?

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou loďou prenajatou iba pre nás. Naša dračia loď je luxusná. Biela s hnedou palubovkou z tvrdého exotického dreva a vyrezaným drakom na prove. Na hornej palube je miesto na opaľovanie, morské špeciality a biele vietnamské vínko podávame na obed priamo na lodi (obed nie je v cene, za veľmi výhodný doplatok). Prechádzame okolo tých najznámejších skál trčiacich z tyrkysovej vody pokojnej ako zrkadlo (2000 ostrovov je prirodzenou barierou). No v BUBO máme bohatší program a stíhame to čo iní nie! najkrajšie fotografie. Lovíme zážitky, ktoré iní nedokážu s prihliadnutím na bezpečnosť našich klientov. A toto je stále iba začiatok zájazdu. Každý deň pocítite veľký rozdiel.

Zastavíme sa v špeciálnej hadej reštaurácii, kde tí najodvážnejší skúsia zjesť ešte bijúce srdce hada, ktoré zapijú haďou krvou a žlčou. Neuveriteľný zážitok! Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac. Odlet cez niekdajšiu demilitarizovanú zónu na juh. Preleteli sme zo socializmu do kapitalizmu

HOI AN (UNESCO): je veľké prekvapenie. V anketách o najimpresívnejšie mesto vždy porazí Hanoj aj Saigon. Romantické mesto čínskych, japonských, portugalských, holandských, anglických a francúzskych obchodníkov s výnimočnou atmosférou. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An bol zároveň zástavkou Hodvábnej cesty. Budeme sa prechádzať ako vo sne, ocitli sme sa v 16. storočí. Domorodý trh, úzke uličky, hodvábne lampióny, vysoká kultúrna úroveň mestečka. V cene máme vstupenku do najkrajšieho chrámu mesta, kde sa stretávali čínski obchodníci z jednej provincie. Vysvetlíme si konfucionizmus, taoizmus aj uctievanie predkov – práve toto robí terajšiu Čínu takou silnou a čo už v Číne nenájdete. V cene aj návšteva domu bohatého obchodníka. Takto luxusne sa pred 400 rokmi v Hoi Ane žilo. S vynikajúcim miestnym sprievodcom si prezrieme najväčšiu atrakciu mesta Japonský most, ktorý kedysi spájal dva svety. Obed v našej BUBU restaurant (3 eurá za miestnu špecialitu a 50 centov za pivo Saigon). Noc v rozprávkovom meste. MRAMOROVÉ HORY: hovorí sa, že práve tu je najkrajšia príroda Vietnmu. Päť posvätných hôr pomenovaných po základných taoistických elementoch (voda, drevo, oheň, kov, zem) a my z vyhliadky uvidíme všetky. Všetci navštívime obrovskú Budhovu jaskyňu a tí zdatní vystúpia so sprievodcom na vrchol hory s nádherným výhľadom. DA NANG, kde sa vylodili na pláži prví americkí vojaci. Dnes sa tu budujú nové luxusné rezorty a Vy tie pláže proste musíte vidieť. Centrum ríše Čamov, ríše ktorá dokázala jediná konkurovať veľkému Angkoru v Kambodži. Bolo to v dobe, keď boli Vietnamci ešte bezvýznamným vazalom Číny. Budhistické a hinduistické sochy Čamov s erotickými motívmi si vychutnáme v múzeu.

HUE: cisárske mesto (UNESCO), ktoré si napriek vojne zachovalo svoju unikátnosť. Tušili ste, že aj Vietnamci majú Zakázané mesto a je krajšie než to v Pekingu? Prejdeme cez Poludňajšiu bránu, tak ako chodili mandaríni, slony a samotný cisár a následne prejdeme sieňami a palácmi. kam mohli vstúpiť iba konkubíny a eunusi. Umelé jazierko, kde cisár rybárčil, umelý ostrov, kde lovil tigre, čajový altánok, cisársky trón. Dôkladná prehliadka so skúseným sprievodcom. Hrobky dynastie Nguyen sú roztrúsené po okolí, iba s BUBOM navštívime tú najkrajšiu. Ako sa vyrábajú tradičné vietnamské klobúky a vonné tyčinky? Plavíme sa aj po Voňavej rieke, najprv dolu prúdom za bežným životom pri rieke a potom proti prúdu k mostu, ktorý stavala tá istá spoločnosť ako Eiffelovku, popri cisárskej lodi až k najkrajšej budhistickej pagode Vietnamu. Cisárska večera (pre záujemcov) priamo v citadele, za vodnou priekopou v priestoroch, kam mohli vstúpiť iba mandaríni. Päť chodov, ako ich jedli cisári. Vysvetlíme si, čo je to DMZ a zažijeme nočný vlak – rýchlik znovuzjednotenia, ktorý utuží priateľstvá v našej partii. Odchod lôžkovým vlakom (zaťahovacie kupé pre 4 osoby) a ráno sme na plážach Nha Trangu.

Príchod na krásne pláže a zaslúžený oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod. 3 dni zaslúženého oddychu na plážach z bieleho piesku, kde ponúkajú masáže a fantastické morské potvory. Uvítacia večera v najlepšej reštaurácii priamo na pláži, kde si môžete z úlovku dňa vybrať tu najčerstvejšou rybu, či sépiu, homára, ktorú pred Vami ugrilujú podľa vašej chuti. Alebo si dáte krevetové kari, špecialitu podniku? Nohy na piesku, luxusné stolovanie a možno Vaše najlepšie morské príšerky.

V cene celodenná plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? BUBO sprievodca Vás zorientuje a zabezpečí pre Vás ten najlepší gurmánsky zážitok.

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.

Prelet do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: Prosím, pripútajte sa. Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlime 3 indočínske vojny . Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Klub z roku 1959 s úžasnou tradíciou a živou hudbou, kde sa počas vietnamskej vojny stretávali novinári, či výhľady z 23. poschodia vínového baru hotela Sheraton, alebo kávička na streche hotela Rex? Nebudete veriť, že ste v socialistickej republike! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov.

Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH. Prehliadka Paríža Indočíny v našom prenajatom klimatizovanom autobuse. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Kmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuál, zabili vás. Prečo? Šokujúce spovede. Večerná promenáda, kde nebudete chápať, že toto mesto navštevuje tak málo turistov. Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer.

Cesta krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so Siamom. SIEM REAP ako bonbónik na záver našej krásnej cesty. Lepšie ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.

Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?

Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov poletíte hladký ako bábätko, opálení a s množstvom zážitkov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch
 • raňajky
 • bohatý program vo Vietname aj v Kambodži
 • nočný presun ležadlovým vlakom
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • vstupné
 • množstvo prehliadok a výletov
 • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), víza, dva vnútroštátne prelety, poistné.

Poznámka:

V termínoch 1.11., 16.11. a 1.12. Vám namiesto pobytu v Nha Trangu ponúkame pobyt v letovisku Phan Thiet. Letíte iba raz (z Danangu do Saigonu, čo je najbližšie letisko k Phan Thietu) a zo Saigonu sa k moru presuniete prenajatou dopravou (cca 4-5 hodín).

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
13.02.2017
28.02.2017
2 289,00 €
01.05.2017
16.05.2017
2 280,00 €
11.07.2017
26.07.2017
2 590,00 €
25.07.2017
09.08.2017
2 390,00 €
15.10.2017
30.10.2017
2 059,00 €
01.11.2017
16.11.2017
2 119,00 €
16.11.2017
01.12.2017
2 119,00 €
01.12.2017
16.12.2017
2 119,00 €
27.12.2017
11.01.2018
2 519,00 €

Na veľkonočnú nedeľu sme na Juhočínskom mori púšťali šarkana

Kým doma už dievčatá v obavách či radosti vyčkávajú veľkonočný pondelok, vo Vietnamskom Nha Trangu po Veľkej noci ani stopy. Teda okrem večernej bohoslužby v katolíckom kostole Notre Dame,…

16
APR
14:05
2017

Stretnutie s áo dài v cisárskom Hue

Za oknami nášho vlaku do Hue sa noc preklápa do dňa. Na oblohu stúpa slnko, ktoré krajinu rozpaľuje už v skorých hodinách. Obraz mihotavej zelene a vodných byvolov, ochladzujúcich sa v…

13
APR
16:20
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Vážení v BUBO, před několika dny jsem se vrátila z uvedeného zájezdu velice spokojená, přímo nadšená. Jsem letitá důchodkyně, lecos jsem procestovala. Tento úchvatný, velmi dobře organizovaný zájezd předčil veškerá moje očekávání. Velkou měrou, jak jsme se shodli s ostatními účastníky, k tomu přispěla osobnost průvodce - pana Samuela KLČE. Byl vynikající, řekl nám toho hodně zajímavého navíc, a zodpověděl dopodrobna jakoukoliv otázočku účastníků. I po stráce orga- nizační a hlavně společenské je to člověk jedničkový. Během prvních dnů se mu podařilo stmelit 8 Čechů a 25 Slováků v báječnou partu. Když jsme si např. o Silvestrovské půlnoci ne- chali zahrát a také zazpívali hymny, tak místní i obsluha oněměli. Všechny naše zážitky včetně návštěvy khmérské vesnice a školy jsou velice silné. Já osobně nezapomenu na krásná Samuelova slova, která pronesl při přípitku k mým 75tinám. Daroval mi tričko a už vaší CK dělám reklamu ! Prostě SAMO je dokonalost SAMA. S přáním pěkného dne Dagmar Stará
25. 1. 2017
Zúčastnili sme sa už 4 krát zájazdu s BUBOM. Môžem povedať, že tento patril opäť k tým vynikajúcim. Všetko bolo tam kde malo, či už autobus, vlak, lietadlo a aj sprievodca. Náš sprievodca Samo Klč bola tá správna osoba, ktorá nášmu cestovaniu dodala aj bohatú náplň poznania miest v navštívených miest. Aj touto cestou ho ešte zdravíme a možno sa ešte na zájazde s BUBOM stretneme. Bubákov zdraví Jozef a Štyla
7. 8. 2016
Vážený pán riaditeľ, uplynulo už zopár dní, čo sme sa vrátili z pekného zájazdu po Vietname a Kambodži (v termíne 01.04.-16.04.2016), sprostredkovaného vašou cestovnou kanceláriou. Touto cestou chcem vyjadriť veľké poďakovanie celému vášmu tímu pracovníkov, ktorý sa podieľali na perfektnom zorganizovaní tohto zájazdu. Osobitne chcem vyzdvihnúť prístup vášho sprievodcu na uvedenom zájazde - Jožka Harvánka- jeho profesionalitu a priateľský prístup voči nám účastníkom. Jožko počas celého zájazdu výborne organizačne zvládal daný program a s úsmevom na tvári sa snažil výjsť v ústrety každému z nás, hoci sme boli veľká skupina – 27 účastníkov. Sme oddaní členovia vášho klubu – precestovali sme s vami mnohé krásne miesta našej planéty už vari po 15x a pevne verím, že ešte v budúcnosti zažijeme s vami zopár krásnych momentov na vašich zájazdoch. Želáme vašej CK veľa úspechov a osobitne vám všetkým v CK najmä pevné zdravie, aby ste sa mohli naďalej venovať tejto krásnej práci s takým oduševnením ako doteraz. S pozdravom a prianím pekného dňa manželia Pavel a Milka Siekeloví
25. 4. 2016
Milí bubáci, jako účastníci zájezdu Vietnam, Kambodža 16.3.-31.3.2016 bychom rádi vyjádřili tři poděkování: První patří CK BUBO (a stejně CK S.E.N., protože to jsou dvě národní "těla", ale jedna DUŠE) za to, že je, že má v nabídce krásné, skvělé zájezdy, tak bezvadně naplánované a organizačně vychytané. Druhé patří našemu průvodci Samo Kĺčovi, za bezproblémové zvládnutí celého zájezdu (včetně přesunů), za ochotu, vstřícnost a kamarádský přístup, za jeho úžasné encyklopedické znalosti historie (dávné i nedávné) a kultury těchto národů a v neposlední řadě za soustavnou péči o prevenci možných zažívacích potíží. Samo, velké uznání a velký dík! (Chválu průvodců pějeme po každém zájezdu s BUBO. Není to náhoda....) No a to třetí patří všem účastníkům zájezdu: již potřetí jsme poznali, že na bubáckých zájezdech se scházívá úžasná parta příjemných lidí, stejně "laděných", a pokud se mezi nimi vyskytnou i "srandisté" a vtipálci (Laco, Rišo..), co víc si přát?! Nemůže to vyústit v nic jiného, než v krásné zážitky a vzpomínky. A pokud nám bude zdraví dovolovat, už teď se těšíme na další bubácký zájezd. Laďka Mičková a Blahoš "Bob" Skoupý Tišnov, ČR
13. 4. 2016
Vietnam, Kambodža 16.3.-31.3.2016 Milí bubáci, jako účastníci zájezdu Vietnam, Kambodža 16.3.-31.3.2016 bychom rádi vyjádřili tři poděkování: První patří CK BUBO (a stejně CK S.E.N., protože to jsou dvě národní "těla", ale jedna DUŠE) za to, že je, že má v nabídce krásné, skvělé zájezdy, tak bezvadně naplánované a organizačně vychytané. Druhé patří našemu průvodci Samovi Kĺčovi, za bezproblémové zvládnutí celého zájezdu (včetně přesunů), za ochotu, vstřícnost a kamarádský přístup, za jeho úžasné znalosti historie a kultury těchto národů a v neposlední řadě za soustavnou péči o prevenci možných zažívacích potíží. Samo, velké uznání a velký dík! No a to třetí patří všem účastníkům zájezdu: již potřetí jsme poznali, že na bubáckých zájezdech se scházívá úžasná parta příjemných lidí, stejně "laděných", a pokud se mezi nimi vyskytnou i "srandisté" a vtipálci (Laco, Rišo..), co víc si přát?! Nemůže to vyústit v nic jiného, než v krásné zážitky a vzpomínky. A pokud nám bude zdraví dovolovat, už teď se těšíme na další bubácký zájezd. "Zážitky sú před nami. Poďte za mnou." Laďka Mičková a Blahoš "Bob" Skoupý Tišnov, ČR
6. 4. 2016
Zdravím kolektív CK Bubo. Práve som sa vrátila zo zájazdu organizovaného Vašou cestovnou kanceláriou a nedá mi, aby som sa nepodelila so zážitkami z cesty. V dňoch 11.7. - 26.7.2015 som bola s rodinou na dovolenke Vietnam - Kambodža. Bola to úžasná cesta, plná dojmov z pohnutej histórie oboch krajín, krásnej prírody, vynikajúcej kuchyne a tiež prehliadky šikovných rúk domácich, či už remeselníkov, výšivkárov, rezbárov, kamenárov... Cesta bola naplánovaná do detailov, jediné čo by som si dovolila odporučiť kancelárii BUBO doplniť do pokynov - upozorniť klientov ešte pred cestou na vietnamské ležadlové vlaky, ktoré sú strašne špinavé, na nutnosť vziať si vlastný spacák, alebo aspoň jednorazové návliečky. Nedajú sa porovnať s čínskymi a už vôbec nie s japonskými. Dokonca aj indické vlaky sú ešte o priečku pred nimi. Väčšina našich kupéčok bola použitá s kopou odpadkov a použitými perinami, ktoré nikto, okrem čistej plachty, nevymenil, neupratal.... Inak všetko ostatné bolo nadmieru perfektné. Náš skvelý sprievodca, pán Jožko Harvánek, je znalý pomerov v týchto krajinách na jednotku. V celej Ázii je dokonale doma – od jej histórie až po súčasnosť. Žiadna, ani tá najzákernejšia otázka ho nedostala do úzkych, na všetko vie naširoko odpovedať. Obdivovala som, že v tom teple a vlhku dokázal rozprávať a rozprávať, a vôbec na ňom, ako asi na jedinom, nebolo badať únavu. Vedel na každom mieste ponúknuť niečo navyše, ďalší skvelý zážitok. Je to veľmi priateľský a ľudský sprievodca s vynikajúcim organizačným talentom, od prvého momentu sa o nás všetkých veľmi staral (ešte aj v reštauráciách naháňal personál, aby pre naše vyhladnuté žalúdky čo najrýchlejšie nosili objednávky, niekedy sa toho chytil aj sám a roznášal drinky, čapoval pivo). Pre mňa bolo pozitívom aj to, že v jednotlivých destináciách vedel vypichnúť to naj , dokonca nám vedel odporučiť alebo ukázať čo a odkiaľ máme fotiť, čo si myslím viacerí ocenili, lebo každý si chcel urobiť čo najlepšie zábery. Mal hlavnú zásluhu na bezproblémovom chode zájazdu nielen dokonalou znalosťou miestnych pomerov, ale vybavil aj super počasie – v období dažďov nám pršalo len zriedka, a to až vtedy, keď sme boli na hoteli. Taktiež bolo príjemným zistením, že nám cestovka upgradla niektoré 3* na 4* hotely. Jožko nám tak pri svojom predstavovaní ospieval Indonéziu, že sa o rok v máji určite znova vidíme. MUDr. Mirka Ducková s rodinou
2. 8. 2015
Mili moji, v prvom rade Xin Chao :-)! Nasledovne riadky su venovane este nevychladnutym spomienkam na uzasny zajazd Vietnam, Kambodza, ktory sme podnikli pod patronatom Vasho & nasho tip top sprievodcu Petula Blazeka :-), a to v termine 13.-28.2.2015. Precitala som si recenzie na tento zajazd a plne sa stotoznujem so vsetkymi nadsenymi, pozitivnymi, vrucnymi ohlasmi :-)! Nejdem uz opakovat, co tu odznelo. Mam uplne rovnake (ak nie este nadsenejsie) dojmy! Azia mi prirastla k srdcu tak silno, ze sa to ani neda popisat. Po absolvovani tohto zajazdu sa uz aj Vietnam a Kambodza nielenze nezmazatelne zapisali do mojho osobneho "hardwaru", ale aj do databazy mojich - tych uplne - najkrajsich zazitkov. Ako intimny dokaz mojej naprostej odovzdanosti voci uplynulym 16-im dnom uvediem :-), ze som si pri odlete zo Siem Reapu smerom domov poplakala na letisku az tak, ze ma utesovali este aj cudzi ludia :-)! ... asi (asi urcite) na to malo vplyv viacero dovodov: aura navstivenych miest oboch krajin a lokalnych ludi (mili, zlati), fantasticka gastronomia, vymakany program, partia, ktora sme sa tam zisla a samozrejme a predovsetkym nas perfektny sprievodca Petko Blazek! Petulo je - cely ako je - jeden super zlaty clovek a profesional, ma krasny zmysel pre humor a paradny prejav - rodeny speaker. A ma aj genialny sprievodcovsky siesty zmysel :-). Infosky podaval sviezim sposobom, vzdy v idealnom case a v idealnom mnozstve (bravurne to fazoval), ludia ho mali strasne radi! A samozrejme, bol aj starostlivy, kamaratsky, empaticky a pritom vsetkom mal u ludi aj respekt (co povedal Peto, jednoducho pre nas platilo). A preto, mili cestovatelia-cakatelia, ak si budete moct pri vybere cestovacky vybrat este aj sprievodcu, ja radim vybrat si Peta! Osobne by som s nim isla bez debaty hocikam, aj do bajnej krajiny 4000 ostrovov :-)! Btw. nemal to inak vobec lahke, nakolko "englik" miestnych ludi a guidov je viac-menej zalostna ... sama som zistila, ze na akukolvek otazku spontanne odpovedia "yes" a z dalsej konverzacie vyplynie, ze vobec nerozumeli :-)! Peto sa bravurne vysporiadal aj s takymito situaciami (misunderstandings) ... Pocas tychto dni som bola totalne v rezime "off-line", rozumej oci dokoran, vietor vo vlasoch, prazdna hlava, "no idea" o case a takmer "techno-free" (ziaden net a az na zopar sms ani mobil-checkovanie :-), no nie paralyzovana :-), naopak, naplno som nasavala krajiny, miesta, pamiatky, prirodu, lokalnych ludi vybicovanymi zmyslami :-). Osobne vrelo, naozaj na milion percent odporucam vsetkym cestuchtivym bez ohladu na vek, nabozenstvo, prislusnost k politickej strane atd. :-)! Jednoducho treba vidiet, zazit, dotknut sa, ovonat a ochutnat na vlastnej kozi. Pokial ide o moje osobne vnimanie, nesmierne carovne su obe krajiny. Vietnam je podla mna dokonca troj-jedinny, lebo jeho severna, centralna a juzna cast su kazda samo o sebe uplne osobita. Mojimi srdcovkami bol Hanoj a Hoi An vo Vietname a cela Kambodza - rozkosne, atmosfericke mesta a miesta. A teraz par slov, ktorym budu rozumiet len ucastnici zajazdu (vsetko zlatusikovia) :-) ad1) stale spominam na vsetky tie vybuchy smiechu, pohodicku a celkovo super naladu :-) ad2) samozejme na to, ako sme vydatne rekognoskovali teren :-) ad3) tiez na to, ako sme zodpovedne doplnali tekutiny a pili kvalitne pramenite vody s mineralmi :-), apropo, v zivote som tolko behom tak kratkeho casu nevypila :-), nepohrdla som nicim s vynimkou hadieho shotu (krv z hada s vodkou / alternativne zlc hada s vodkou), ad4) na to, ze som ako vegetarianka bez zavahania zjedla pavuka, larvu, cvrcka, zabu, Fo bo polievku s chicken v restike, kde jedol aj Bill Clinton, no a velmi som chcela ochutnat aj hada, ale kuchar v jednej restike ma odhovoril, ze ma vela kosti a kedze som bola hladna, tak som si dala radsej krokodila :-) ad5) ta urcite nikdy nezabudnem, ako sme v nocnom vlaku na trase z Hue do Na Thrangu oslavovali vietnamsky novy rok, odpocitali polnoc, bavili sa, ako sme spolu dali aj pesnicku "A od Presova" :-) ad4) tiez nezabudnem ani na velkolepy proces odosielania mojich pohladnic zo saigonskej posty, xixi. Suma sumarum: urcite nikdy nezabudnem vlastne na nic z tohto zajazdu, mne sa to vsetko hrozne, strasne, naramne pacilo! Takze asi tak! Dakujem velmi velmi CK BUBO, vsetkym ucastnikom zajazdu (nejdem vymenovavat, aby som na niekoho nezabudla, no nemozem si dovolit nespomenut moju Lucinku a tiez ceske partacky Marticku s Barunkou) a samozrejme Petulovi, vdaka ktoremu to cele malo nielen top profesionalnu uroven, ale aj svoju nenapodobitelnu, uzasnu atmosku, spirit, "grady" ... hmm, tak veru! XIN CAM ON!!! A na zaver sifrovane spravy venovane ucastnikom zajadu: ad1) nothajba (jooo) ad2) pohongajme si sami alebo este lepsie spolu :-)! Dufam, ze sa este uvidime! Vasniva cestovatelka Janka Onufrakova alias Antoan Throng :-)
4. 3. 2015
Milí Bubáci, konečně se dostáváme k tomu abychom ohodnotili krásný zájezd do Vietnamu, který byl od 1.4. do 16.4.14. Byl to naprosto úžasný zájezd, vynikající parta lidí a jako třešnička na dortu byla skvělá průvodkyně Katrin Abu Naboutová. Program byl super, naplněný do poslední chvilky. Spoustu jsme toho viděli , zažili, ochutnali vynikající místní jídla, odpočinuli si u moře. Bylo to naprosto skvělé a ještě jednou moc děkujeme Katrin, protože to byla hlavně její zásluha, že všechno klapalo a všichni byli milí, vstřícní a přátelští. Karzelovi
3. 6. 2014
Pripajam sa k nazoru Lenky a Peta. Katrin DAKUJEME za ochotu :-) a odporucam Vietnam, Kambodzu. Gabi
31. 5. 2014
Skvele zorganizovane, vsetko slapalo ako hodinky, skvela partia ludia a vynikajuca 100% sprievodkyna Katrin, ktora nas dostala svojimi vedomostami, znalostou prostredia, ochotou, pristupom. Aj vdaka nej bol tento zajazd taky skvely ako bol.
27. 4. 2014