Srí Lanka

Ostrov v tvare slzy plávajúci v Indickom oceáne pripomína rajskú botanickú záhradu. Spoznáte najrôznejšie druhy ovocia a zistíte ako rastie väčšina korenín, o ktoré poznáte. Prastaré buddhistické pamiatky, mníchovia a slony vás budú sprevádzať na každom kroku. Odhalíte tajomstvo pravého cejlonského čaju a ochutnáte tradičnú kuchyňu domorodcov. Vyštveráte sa na ôsmy div sveta – vysokú skalu s palácom trčiacu z hustého lesa a oddýchnete si v tieni paliem na krásnej pláži.

Peter Salaj Peter Salaj Peter Salaj
Spokojnosť klientov
od 1 560,00 €

Sri Lanka

11 dní
 • Na drevených kárach ťahaných vodnými byvolmi k jazeru plnému lotosových kvetov
 • Výstup na Sigiriyu – strmú 183 metrovú skalu trčiacu z lesa
 • Jazda na slonoch a prehliadka mesta na bicykli
 • Kúpanie a kŕmenie sloníkov v sloňom sirotinci
 • Pravý cejlónsky čaj a posvätný Buddhov zub
 

Odlet na exotickú Srí Lanku.

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Chystáte sa spoznať ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” lepšie než 99% domácich. Váš sprievodca Vás privíta, so šoférom a jeho pomocníkom naložia vašu batožinu do kvalitného klimatizovaného autobusu. Vyrážate, všetko, úplne všetko je iné a magické. Obdivujete okolie a sprievodca Vám rozpráva rozprávky pre deti aj dospelých. O kráľovi Rávanovi, princeznej Síte, odvážnom Rámovi a údatnom opičom kráľovi Hanumanovi. Tieto príbehy sa diali niekedy pred 4500 rokmi, no Srí Lanka sa odvtedy priveľmi nezmenila. Stále je krásna, doslova božská a je veľká pravdepodobnosť, že dnes živé opice aj uvidíme. Transfer do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým mliekom. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Poprechádzate sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu buddhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Buddha osvietenie.

Pravý Cejlón, ktorý tu už o pár rokov nebude. Usmievaví domorodci v dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na miestny taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi, ktorý nás privezie až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých, ktorým sa bicyklovať nechce. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Srí Lanke.

KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Sri Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamón a všetky ingrediencie, z ktorých sa vyrába to najlepšie karí. Ale aj iné rastlinky od A po Z, ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ajurvédsku masáž.

Venujeme sa najvzácnejšej komodite ostrova s druhým menom Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie aj kúpanie. Presunieme sa na juh ostrova, kde je jedna z najlepších pláží. Ubytovanie na pobreží Indického oceánu vo výbornom 3* all inclusive hoteli. Dlhá piesočnatá pláž Kalutara vo farbe mandľových makroniek je rovno pred vašim hotelom. Izby sú navrhnuté v klasickom sinhálskom štýle s nábytkom z teakového dreva a štandardným vybavením vrátane klimatizácie. Súčasťou hotela je tropická záhrada s kokosovými palmami a dva bazény. Stravovanie all inclusive zahŕňa plnú penziu, miestne alko a nealko nápoje a poobedňajšie občerstvenie.

Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na na pláži KALATURA s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť ničím nerušenému relaxu v teplom Indickom oceáne? Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 4x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou počas poznávacieho programu
 • 4x ubytovanie v 3* all inclusive hoteli Mermaid/Tangerine na pláži
 • všetky výlety počas programu
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • návštevu výrobne čaju
 • slovenského BUBO sprievodcu počas prvých siedmych dní
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery na Srí Lanke
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (cca 30 €), stravu okrem uvedenej, poistenie

Poznámka:

Pre deti navyše: balík pravého cejlonského čaju

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.04.2017
08.05.2017
1 560,00 €
10.07.2017
20.07.2017
1 810,00 €
23.07.2017
02.08.2017
1 810,00 €
14.08.2017
24.08.2017
1 810,00 €
25.10.2017
04.11.2017
1 610,00 €
25.12.2017
04.01.2018
2 060,00 €

Rozprávka z rajskej Srí Lanky


Slon a muž

Kde bolo, tam bolo, bolo to veľmi dávno , ked este človek rozumel reči zvierat, žil jeden chlap v susedstve so slonom. Spolocne si dobre nazivali a zdieľái svoj život.

Slon…

Katka na druhu ( Katarina Pivovarnikova & Katka Liskova)
24
MAR
14:04
2017

Rajsky na Srí Lanke

Rajský pocit...to je presne pocit, ktorý nadobudnete na cestách po Srí Lanke. To sa nedá ani slovami vyjadriť... Za jeden deň zážitkov toľko, co by ste na inej dovolenke nenazbierali ani za…

Katarina na druhú (Katarina Pivovarnikova & Katarina Liskova)
14
MAR
18:24
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


S BUBO sme precestovali s manželom veľa krajín, spoznali sme mnoho sprievodcov, bez ktorých by sme neulovili toľko cestovateľských zážitkov. Väčšinou nás nesklamali a vždy si na nich s potešením spomíname. Pred rokom sme sa zúčastnili Bubobálu, kde nás milo očaril sprievodca, ktorý krajinu, ktorú pozná a miluje tak opísal, že môj manžel pri jeho opisoch gurmánskych zážitkov a ľudí žijúcich v nej, ktorých tak verne sprístupnil, že sme sa hneď rozhodli pre túto destináciu. Neoľutovali sme to a zistili sme, že to bolo výborné rozhodnutie a bolo to nad naše očakávanie. Sri Lanka je nádherná krajina, milí skutočne usmievaví ľudia, milujúci svoju krajinu. Mišo Gaj, náš skvelý guide miluje túto krajinu a jeho vzťah, úctu a lásku k ľuďom žijúcim v tejto krajine bolo cítiť na každom kroku. Kde sa objavil, tam ho vítali ako doma a presne tak sme sa tam cítili. Mišo je skvelý človek, ktorý by za svojich -naši-naši ako nás volal aj dýcha. Venoval sa nám aj počas pár chvíľ voľna, lebo program bol skutočne plný. Charizmatický oduševnený svojou prácou. Ochotný vždy pomôcť a riešiť všetko riešiteľné. Srší vtipom a humorom a ešte sa nám nestalo, aby sa nám sprievodca ozýval aj po zájazde a ochotne pomáhal s fotografiami a s receptami a so všetkým načo sme zabudli. Jednoducho Skvelý ...skvelý ..skvelý. Prajeme cestovnej kancelárii BUBO mnoho takýchto skvelých ľudí, ďakujeme za krásne spomienky a skúsenosti Vrelo doporučujem tento zájazd. S BUBO aj na koniec sveta.
27. 2. 2017

 • 1 / 1