Južná India - maximálne poznanie

India

Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharaštra. Exotické názvy juhoindických štátov. Poďte s nami do južnej Indie, je celkom iná než severná. Nájdete tu najstaršie hinduistické chrámy, zelenú prírodu a kuchyňu s množstvom kokosového mlieka. Cesta pre ľudí, ktorých neuveriteľná India neprestáva fascinovať.

Ján Zachar Ján Zachar Ján Zachar
Spokojnosť zákazníkov
od 2 595 €

India

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • India je naša láska už 21 rokov. Využite to!
 • Plná penzia na houseboatoch
 • Možnosť rozšírenia o Andamanské ostrovy – absolútny unikát
 • Pridajte si Elloru a Ajantu
Zobraziť mapu

Prílet do piateho najväčšieho mesta Indie CHENNAI, transfer do Mahabalipuramu. Zastavíme sa v Krokodílom parku so stovkami krokodílov. MAHABALIPURAM – prímorské mestečko a významný prístav už v období narodenia Krista, známe svätyňami vytesanými z kameňa, ktoré patria k najkrajším na svete. Sú najkrajšie tie voľne položené, alebo tá na morskom brehu, zaradená do svetového dedičstva UNESCO? Sme na pláži, chcete si na úvod cesty zaplávať, ochutnať morské špeciality v miestnych reštauráciách?

Pokračujeme do mesta KANCHIPURAM. Jedno zo siedmych svätých miest Indie, jediné zasvätené Šivovi aj Višnovi. Magické miesto. Chrámy Ekambarešvar, Kailašnat, Kamakši zo siedmeho storočia. Ohromné hodvábne sari, ktoré patria k najkrajším v celej Indii. Nazrieme do tkáčskych dielní. Nefalšovaná exotika.

TIRUVANNAMALAI priťahujúci státisíce indických pútnikov. Prečo? Vysvetlíme si. Zažijeme silu tohto miesta aj my? PONDICHERRY: bývalá francúzska kolónia s nezvyčajnou atmosférou kombinácie európskej kultúry a indických tradícií. Trikolóra na hôtel de ville a architektúra francúzskeho 18. storočia nech Vás nemýlia. Stále sme v Indii s jej plnými ulicami, rikšami a pouličnými trhmi. Návšteva ášramu v AUROVILLE – malej komunite vytvorenej kedysi okolo duchovného vodcu Šrí Auróbinda Ghóša, kde sa stále vyučuje joga. Stihneme lekciu? Niet rituálov, ani meditácie, stačí sa len oddať Božiemu princípu a sile. Risknete to?

Zadžogujeme si ráno s Indami a Indkami? Asi jediné mesto v Indii, kde ich uvidíte v kraťasoch. Presúvame sa do vnútrozemia. Tandžávúr (TANJORE): mesto, kde v roku 1010 vybudovali z jedného kusu kameňa úžasný chrám Brahadišvár (UNESCO) ako večnú pamiatku slávy ríše, ktorá odtiaľto siahala až po brehy Gangy. My ho uvidíme v svetle zapadajúceho slnka. Musíme stihnúť navštíviť aj kráľovský palác s jeho múzeami a vyliezť na bývalú maharadžovu zbrojnicu s výhľadom na celé mesto. Príchod do Trichy, ktoré spomína už Ptolemaios v druhom storočí p.n.l.

TRICHY: mestečko (800 000 obyvateľov), uprostred ktorého sa vo výške 84metrov vypína skala s chrámom boha Ganeša. Za výhľadom z jej vrcholu musíme zdolať 437 kamenných schodov! Dovidíme aj na neďaleký chrám Sri Ranganathaswami v Srirangame, ktorý si vzápätí pôjdeme aj pozrieť. Stavalo ho mnoho dynastií od 10. do 20. storočia a dnes má celý komplex rozlohu až 60 hektárov. Presun do Madurai, do mesta božieho nektáru, mesta pútnikov, žobrákov, biznismenov, volských záprahov a rikší. Večeru si vychutnajte v jednej z mnohých reštaurácií na streche s výhľadom na gópury – nádherne zdobené veže chrámov. Slovenský sprievodca je neustále s Vami.

Sme v MADURAI, druhom najväčšom meste štátu Tamil Nadu, ktorého pôdorys pripomína nákres lotosu. Najstaršie osídlené miesto na indickom subkontinente, mesto chrámov a festivalov. Obrovský zážitok. Hneď ráno navštívime chrám Meenakshi, okolo ktorého sa 2500 rokov točila história mesta. Množstvo úchvatných zobrazení bohov, bohýň a mýtických stvorení. Bude sa tadiaľ túlať aj chrámový slon? Toto musíme vidieť! Za pohľad určite stojí aj monumentálny palác Tirumala Nájaka. Jeho vnútorné nádvorie s rozmermi 75x52 m nádherne dopĺňa hustá spleť stĺpov po obvode. Monumentálne! Scénickou cestou cez plantáže kaučukovníkov, kardamomu, kakaovníkov, zeleného korenia a paliem do prírodnej rezervácie Periyar. Ubytovanie a oddych od ruchu miest v zelenej prírode.

Rezervácia PERIYAR pod vrcholom Anamudi (2695 m), najnavštevovanejšia v Južnej Indii, zaberá plochu 777 štvorcových kilometrov a poskytuje domov divým byvolom, diviakom, makakom, tisícke slonov, pár desiatkam tigrov a viac než dvesto druhom vtákov. Plavba po jazere Periyar je unikátnou príležitosťou na pozorovanie divokej zveri, pre neúnavných ponúkame trek v džungli s miestnym sprievodcom. Potešíte sa aj návšteve záhrad korenia (vedeli ste, ako rastie napríklad vanilka, či čierne korenie?) a spoznáte tajomstvo výroby miestneho čaju. Transfer do prístavu a nalodenie sa na prenajatý čln. Ďalší vrchol našej cesty. Obedujeme v tichom prostredí nádherných kanálov. Popoludní z paluby nášho hausbótu sledujeme ticho nádhernej indickej prírody. Aj toto je India! Otvoríme si čerstvé kokosové orechy, opečieme len pred malou chvíľou chytené rybky a pri západe slnka si povieme viac o neuveriteľnej Indii.

Príchod do mesta KOCHI v štáte Kerala. Sme znova na pobreží, no z východu sme sa presunuli na západ. Kochi je jedným z mála miest v Indii, kde väčšinu obyvateľov netvoria hinduisti. Zasa iný svet. Ako prístav korenia ho poznali Gréci, Rimania, Arabi, Židia aj Číňania. Ďalší dôkaz neskutočnej indickej histórie. Kochi je mestečkom s najstarším kostolom v Indii (Kostol svätého Františka) či Bazilikou Santa Cruz (založenou pápežom Pavol IV.), mešitami a židovskou synagógou (najstaršou v celom Commonwealthe). Je zmesou portugalskej, holandskej a anglickej vidieckej osady na tropickom Malabarskom pobreží.

Vedeli ste, že Vasco de Gama bol pochovaný práve tu? Okúpeme sa, pomôžeme rybárom vyťahovať staré čínske siete a večer navštívime úchvatné predstavenie Kathákali, kde Vám herci a speváci s dokonalým mejkapom a prepracovanými kostýmami za sprievodu bubnov predstavia najkrajšie hinduistické eposy. Záporné postavy si pod viečka dávajú trošku korenia, aby mali bielka zafarbené na krvavočerveno! Transfer na stanicu a odchod ležadlovým vlakom do Bangalore, hlavného mesta štátu Karnataka.

BANGALORE. Príchod do tretieho najväčšieho mesta Indie. Obrovský skok a zasa celkom nové dojmy. Mesto, zaradené medzi takzvané globálne mestá na úrovni Berlínu či Bostonu. Silicon Valley Indie. Mohli ste Indiu precestovať celú, toto ste ešte nevideli. Kedy sa to začalo? Pokračujeme na pútnické miesto džinistov Shravanabelagola. Jeho sedemnásťmetrový monolit (možno najvyšší na svete) bol v roku 2007 samotnými Indmi vyhodnotený za najväčší zo siedmych novodobých divov Indie! Príchod do mestečka Hassan, pomenovanom po vnukovi Mohameda. 927 metrov nad morom, príjemné podnebie a (na Indiu) komorná atmosféra.

Naša cesta pokračuje. BELUR a HALEBID – nádherná ukážka architektúry ríše Hoysala, ktorej moc vrcholila v 13. storočí. Fascinujúci stredoveký hinduizmus.

Príchod do HAMPI. Obrovský zážitok z celodenného prechádzania ruinami sídla posledného veľkého hinduistického kráľovstva južnej Indie Vidžajanagara (UNESCO). Ruiny palácov, rozvrátených po krvavej bitke so sultánmi zo severu, v roku 1565, sú tichými svedkami niekdajšej slávy a neuveriteľného bohatstva jej panovníkov.

Virupakša, Vithala, kamenný povoz, ktorého kolesá sa skutočne točia. Možno si nebudete pamätať mená všetkých chrámov, no Hampi si zaradíte medzi Vaše indické perly. Transfer na železničnú stanicu a odchod vlakom do Bombaja. Naša cesta vrcholí.

Ranný príchod do najväčšieho mesta Indie BOMBAJ: úplne iná atmosféra pri Arabskom mori. Slávna Chowpatty Beach, kde sa stále niečo deje a výhľady pripomínajú Rio. Nákupy v uličkách Colaby, ale aj v moderných nákupných centrách. Veže mlčania, visuté záhrady a koloniálna architektúra. Nádherná železničná stanica Victoria (UNESCO), luxusný hotel Taj a Brána do Indie, cez ktorú z Indie odišli poslední britskí vojaci. Možnosť navštíviť ostrov Elephanta, hodinku plavby od Bombaja (UNESCO). Večer pre záujemcov rozlúčková zábava na skvelých bombajských diskotékach. Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v izbách pre dve osoby
 • raňajky
 • plnú penziu na houseboatoch
 • BUBO-sprievodcu, miestnych sprievodcov podľa potreby
 • transfery počas celého pobytu prenajatým mikrobusom alebo vlakom
 • dva presuny nočným ležadlovým vlakom
 • letiskové transfery v Indii
 • všetky prehliadky, výlety
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, vstupné, víza, poistenie.

Túto destináciu lietame spoločnosťami Emirates alebo Qatar Airways s prestupom v Dubaji alebo Dohe.

Rozšírte si cestu o tri dni a fantastické miesta ako Ellóra a Ajanta. Objednajte si ho hneď pri zálohovej platbe.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
30.10.2018
14.11.2018
2 940 €
Základná cena 2940 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 485 €
30.04.2019
15.05.2019
2 595 €
Základná cena 2595 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 140 €
06.08.2019
21.08.2019
2 695 €
Základná cena 2695 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 240 €
29.10.2019
13.11.2019
2 595 €
Základná cena 2595 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 140 €

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
2 210 €
India

India - veľký okruh

22.10. → 03.11.2018 +8 ter.
13 dní
1 890 €

J Jozef Síkora

 
V marci 2017 sme boli aj s manželkou s Bubom na Kube. Úplná spokojnosť so všetkým čo ponúkli. Čo sa týka sprievodcu, služieb proste Bubo je super cestovka. Čo si zaplatíte to aj dostanete a aj navyše.Ďakujeme za vynikajúci zážitok z dovolenky. Ste super.

M Milka Fabiánová

 
Rada by som vyslovila poďakovanie pre Ľuboša a Juraja, ktorí strávili s našou veľkou skupinou 10 dní v Indii. Na pláži v Goa sme si perfektne oddýchli, na výletoch videli kontrasty Indie, ale bez Vašich vysoko fundovaných sprievodcovských výkladov by to nebolo ono. Neoceniteľné informácie, ktoré ste nám povedali z Vašich vlastných zážitkov v tejto krajine boli čerešničkou na torte. Ďakujem za všetko, čo ste pre nás urobili, aby sme sa skutočne na tejto akcii cítili čo najlepšie a vyšlo Vám to perfektne. Srdečná vďaka. Juraj mi síce nesplnil to, čo som vravela svojim priateľom, keď sa ma pýtali načo do tej Indie idem a ja som odpovedala, že slonom kolísať choboty, ale snáď nabudúce. Teším sa na ďalšie cestovateľské zážitky s Vašou spoločnosťou. S pozdravom a úsmevom Milka Fabiánová Michalovce

P Pavel Brychta

 
Před necelým měsícem jsme se vrátili z fascinujícího zájezdu na Andamanské ostrovy, do Jižní Indie završeného návštěvou velkolepých jeskyň Éllorta a Ajanta. Ještě nyní nelze z hlavy vyhnat nezapomenutelné zážitky oživované prohlídkou vlastních záběrů.
Možná to vypadá lacině, ale zájezd prostě neměl chybu.
Citlivě sestavený program začal návštěvou Andamanských ostrovů, kde jsme mohli nahlédnout do ráje; nekonečná bílá pláž v kombinaci s tyrkysovou vodou a svěží zelení vzrostlých palem na ostrově Havelock; zde bychom byli schopni strávit zbytek života …
Následovalo cestování několika státy jižní Indie Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharaštra, kde jsme se jak na kouzelném koberci přemisťovali v čase mezi architektonickými styly velkolepých chrámů s obtížně vyslovitelnými a nezapamatovatelnými jmény. Přes postupnou „chrámovou“ aklimatizaci nám návštěva Hampi osvětleného zapadajícím sluncem vzala dech.
Zájezd byl zakončen návštěvou famózních hinduistických, budhistických a džinistických jeskyň Éllorta a Ajanta starých půldruhého tisíciletí.
K čemu by však byl skvostný program bez špičkového průvodce. Ve společnosti úžasné a krásné, vtipné a nekonečně trpělivé „Máci Indické“ nabité vědomostmi a ještě schopností jejich svěží prezentace si jižní Indii musí zamilovat prostě každý. Její nadpřirozená schopnost „spontánního managementu“ jako prevencí před náznakem i sebemenšího problému, snad nekonečná zásoba fyzických sil a hlavně dobré nálady nás provedla celým více než třítýdenním okruhem.
I vlastní cestování bylo zážitkové; kdo nezakončil trávicí proces v indickém spacím vagoně …
Rovněž celá skupina cestovatelů byla neobvykle kompaktní a cesta byla okořeněna mnohými legráckami.
Tento výlet lze jen doporučit
Helena a Pavel Brychtovi

 

 
Milý Richarde,
v listopadu jsem absolvoval zájezd Indie,Hampi,Bombaj a individuální prodloužení do Amritsaru se stopoverem v Dubaji.Byl jsem nadšený.
Juraj-náš průvodce, byl nesmírně profesionální. Má neuvěřitelné vědomosti nejen z historie,biologie,zeměpisu...je to i vynikající profesionální průvodce.Ví si rady i s těmi nejošemetnějšími případy a vyšel vstříct prakticky všem.Aniž by to bylo na úkor druhých účastníků.
Celá kompozice zájezdu je perfektně vymyšlená.Viděli jsme nejenom úžasné chrámy a paláce jižní Indie, ale i krásnou indickou přírodu,jezdili na slonech, viděli jak roste třeba hřebíček, pepř,skořice....viděli jsme,jak se pěstuje a sází rýže.V Bombaji jsme zahlédli i ukrýté věže mlčení zoroastriánů-náš bombajský průvodce byl tohoto vyznání.A největší prádelnu pod sluncem,kde chlapi perou ložní prádlo...a roznašeče jídla dhabavali-unikát z Bombaje.Jinde-ani v Indii ,podobná služba neexistuje...Navíc jsme viděli i krásné mauzoleum Bidzajpur,kosmický bar Startrek v Ponticheri a mnoho,mnoho dalšího....Ck Bubo má vždy něco navíc. a proto si rád připlatím za vynikající servis.
Děkuji,Richarde, i Vám, za perfektní zorganizování prodloužení, za pomoc se SAE vízem...Vše bylo naprosto dokonalé.V Amritsaru mě čekal indický zástupce CK již na letišti, jeli jsme do hotelu, prohlídka města se zlatým chrámem.navíc i stříbrný chrám bohyně Kali ,Jeli jsme na ceremoniál zavírání hranice na indicko-pakistánské hranice.A další den mě odvezl na letiště, pomohl s odbavením.....ještě jednou DÍKY MOC:
Rád pojedu zájezd Armenie,Gruzie,Azerbajdžán a event i Togo,Benin,Ghanu,Siera Leone,Burkina Faso,Gvinea

Richard Jandejsek


 • 1 / 1