Veľký letecký okruh Áziou

Thajsko, Kambodža, Malajzia, Brunej, Filipíny, Macao, Hongkong

Neuveriteľný rozsah krajín, pestrosť kultúr, bohatstvo pamiatok. Angkor Wat, kŕmenie orangutanov, pozorovanie korytnačiek, či návšteva kasín Macaa na jednej ceste. Z Bangkoku do Hongkongu a v jarnom termíne križovanie Ježiša Krista na Filipínach. Špecialita, ktorej sa nedá odolať.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 3 110 €

Thajsko, Kambodža, Malajzia, Brunej, Filipíny, Macao, Hongkong

23 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Križovanie Krista

V jarnom termíne neuveriteľný zážitok z križovania Krista. Absolútna oddanosť viere a my máme lístky v prvom rade.

 • Všetky víza aj prelety v cene!
 • VIP lístky na križovanie Ježiša Krista v cene vo veľkonočnom termíne!
 • Kŕmenie orangutanov
 • Plavba z Macaa do Hongkongu v cene
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne na veľkú cestu Áziou.

Ubytovanie v absolútnom centre vedľa Kráľovského paláca a známej ulice Khao San, ktorá nikdy nespí. Užijeme si BANGKOK a rozpovieme si prvé príbehy o budhizme či histórii Krajiny úsmevov. Čaká nás najväčší ležiaci Budha celého Thajska v chráme Wat Pho, preplavíme sa lodičkami po kráľovskej rieke Chao Praya k chrámu Wat Arun. Pomalá aklimatizácia, prvé sladké ananásy, pad thai či zelené kari alebo divoké bary Patpongu. Ešte len začíname a už sme plní zážitkov!

Odlet do exotickej Kambodže. Privíta nás PHNOM PENH, hlavné mesto a niekdajšie bývalé francúzske mesto s koloniálnym šarmom ležiace na sútoku bájneho Mekongu a rieky Tonle Sap.

V hlavnom meste pohľadáme niekoľko zážitkov. Prejdeme sa nádvorím Kráľovského paláca, kde dodnes žije jediný monarcha sveta hovoriaci po česky. Nahliadneme do unikátneho chrámu plného Budhových sôch a v chýrnom väzení S-21 si povieme o pohnutej histórii tejto krásnej krajiny. Kto to bol Pol Pot a prečo vyvraždil takmer polovicu národa. Príbehy Červených kmérov a ak budeme mať šťastie stretneme niekoho, kto si všetky tieto veci pamätá. Prechádzka promenádou a výhľady na Mekong. Národné múzeum plné histórie a fascinujúce trhovisko plné exotiky, tropického ovocia a jedla. Skončíme večer v niektorom z miestnych barov a ponaháňame rikše?

Opustíme Phnom Penh a smerujeme do mestea SIEM REAP. Prechádzame po zemi nádherným kambodžským vidiekom, aby sme poznali krajinu a mohli si vychutnať pohľady na ňu. Podvečerný príchod a hneď sa ponoríme do víru diania na slávnej Pub Street s kambodžskými pochúťkami či oroseným pivom Angkor.

Celodenná prehliadka najkrajšej stavby na našom putovaní. Magický ANGKOR WAT. Vychutnáme si každý detail, ktorý táto fascinujúca pamiatka ponúka a zistíme prečo je taká rozprávková. Prejdeme sa ruinami neskutočného Bayonu s tajomnými tvárami, dozvieme sa na čo slúžila Slonia terasa a stratíme sa medzi fantastickými stromami, ktoré nahlodali za stáročia chrámové steny Ta Phrom (slávny vďaka filmu Tomb Raider). Tento deň je jeden z vrcholov našej cesty! Zalietate si balónom? Skúsite zjednávať na trhovisku v Siem Reap?

Odlet do KUALA LUMPUR. Prvý dotyk s ázijskou modernou. Hypermoderné hlavné mesto Malajzie. Mesto, kde sa na jednom mieste stretáva malajská, čínska, indická aj britská kultúra. Slávne dvojičky Petronas (452 m), námestie Merdeka s obrovskou vlajkou a koloniálnou architektúrou. Bahenný sútok – doslovný preklad Kuala Lumpur, miesto sútoku dvoch riek Klong a Gombak, medzi ktorými sa nachádza rozprávkovo krásna mešita Jamek. Porovnáme si ju s mešitou Negara, pozrieme si koloniálne perly architekta Hubbocka a ochutnáme rôzne druhy malajskej kávy. Skúsili ste niekedy kávu s chuťou durianu? Panorámu mesta si užijeme z vyhliadkovej veže Menara. Nákupy, oddychovanie pod Dvojičkami alebo v čínskej štvrti s bazárovými uličkami.

Odlet smer BRUNEJ – exotický mini štátik na ostrove Borneo. Nulové dane, žiadny priemysel, len samá ropa. Jeden z najzazobanejších štátov sveta s modernou architektúrou. Brunejský sultán patrí medzi najbohatších ľudí na svete, má najväčšiu zbierku áut, záľubu v póle a vrtuľníkoch. Ako narodeninové darčeky kupuje aj lietadlá. Prvé nádychy brunejskej exotiky a zaujímavá večera miestnej kuchyne.

Počas prehliadky hlavného mesta BANDAR SERI BEGAWAN uvidíme nádhernú a modernú mešitu sultánovho otca, nazrieme do múzea plného zaujímavostí o sultanáte a na miestnom trhovisku pohľadáme brunejské sladkosti, ovocie, aké sme ešte nevideli a samozrejme čo to ochutnáme. Sultán býva v obrovskom paláci a my sa na neho pôjdeme pozrieť. Po skvelom obede nás čaká návšteva plávajúcej dediny Kampong Ayer, ktorú dodnes obýva až 10% obyvateľov Bruneja. Prečo je to tak? Domy na koloch, drevené chatrče a najbohatší panovník sveta? Totálna exotika.

Nalodíme sa na trajekt a plavíme sa po severnom pobreží Bornea až do hlavného mesta ostrovnej Malajzie – KOTA KINABALU. Ubytujeme sa a prejdeme sa mestom, ktoré Briti volali svojho času Jesselton. Vysvetlíme si prečo. Večeru strávime na vynikajúcom pouličnom markete, kde sa podáva ten najlepší streetfood Bornea.

Odlet do mesta SANDAKAN na východnej strane severného Bornea. Málo navštevované miesto je skvelým východzím bodom k návšteve unikátnej rezervácie orangutanov v Sepiloku. Pracovníci centra tu pripravujú mladé orangutany na návrat späť do voľnej prírody a my budeme mať šancu vidieť tieto krásne zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Prečo je orangutan symbolom Bornea? Povieme si o nich viac a tým najväčším zážitkom bude určite pozorovanie orangutanov počas prikrmovania. Borneo je plné unikátnych zvierat a tak sa pozrieme aj na malé medvede malajské, typické pre tieto končiny. Čo predstavoval „Pochod smrti“ a kam viedol? Aj to sa dozviete v Sandakane. Nakupovanie exotického ovocia na miestnom trhovisku a príjemný oddych.

Cesta naprieč Borneom, aby sme sa vrátili nazad do Kota Kinabalu. Uvidíme tak nielen mestá, ale aj fantastickú prírodu ostrova, ktorú tvorí z veľkej časti dažďový les. Kam sa stráca a prečo? Všetko okolo nás hrá bujnou zelenou farbou. Na obed sa zastavíme na čajovej plantáži Sabah, kde si vychutnáme miestnu kuchyňu s pohľadom na čajové políčka a neďaleké hory. Tomu sa povie zážitok! Skúsime pohľadať unikátnu raflésiu a zastavíme pri horúcich prameňoch Poring Hot Springs. Okúpete sa alebo sa radšej vyberiete do korún obrovských stromov na drevený chodník? Ak budeme mať šťastie, vynorí sa z hmly aj najvyšší vrch celej Malajzie – Mount Kinabalu (4095m). Večer v Kota Kinabalu sa nesie v znamení vynikajúceho jedla. Ochutnáte čerstvo pripraveného homára alebo dáte prednosť miestnym rybám?

Exotické mesto KOTA KINABALU a možnosť návštevy blízkeho národného parku Tunku Abdul Rahman. Park tvorí niekoľko ostrovov a my sa na ne preplavíme loďkou tak, aby sme ich stihli niekoľko a mohli si vychutnať zaujímavé a krásne pláže spojené s kúpaním, šnorchlovaním či oddychom. Po našej ceste Áziou nám sladké ničnerobenie na bornejských plážach padne veľmi vhod.

Oddych v Kota Kinabalu. Prechádzky mestom, nakupovanie posledných suvenírov z Bornea, zjednávanie exotického ovocia na miestnom trhovisku alebo vyhliadka na mesto z neďalekého pahorku. Večer rozlúčka s čerstvými rybami, lacnými homármi či krevetami a posledná noc na Borneu.

Pokračujeme ďalej, letíme na Filipíny! Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie. Úplne iný svet ako Borneo, odkiaľ prichádzame a o chvíľku sami uvidíte rozdiely.

Cesta klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE. Výhľady na Filipínske Kordilery. Prečo sa volajú rovnako ako hory v Južnej Amerike? Sprevádzajú nás kopce, filipínske mestečká, ryžové polia a prvé ochutnávky filipínskej kuchyne. Po príchode do Banaue sa odvezieme na vyhliadku, aby sme naplno pochopili v akej kráse sme sa ocitli. Noc v Banaue.

Na ráno máme pripravené prekvapenie a objednáme si len pre nás tradičné, filipínske, pomaľované jeepney. Kde inde by sme mali mať takýto zážitok? Čaká nás prírodný div sveta – ryžové terasy v mestečku BATAD. Ľahký trek k ryžovým poliam. Nebudete veriť, že toto spravili príslušníci kmeňa Ifugao primitívnymi nástrojmi pred viac než dvomi tisíckami rokov. Kúpite si tu nejaký zaujímavý suvenír od Ifugao, ktorý sa dá porovnať iba s tými v Zimbabwe či na Sumatre? Skvelý obed u domácich, výhľad na najfotogenickejší obrázok severných Filipín a ukážeme si aj to, prečo je ryža bielym zlatom. Návrat do Banaue.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín na juh. Úchvatný zážitok a neskutočné výhľady. BAGUIO je známe ako letné, hlavné mesto Filipín a už od jeho založenia ho vyhľadávala smotánka, ktorá si užívala v príjemnej klíme v nadmorskej výške 1500 mnm. Naokolo sú borovicové lesy a priamo tu si vysvetlíme vzťahy medzi USA a Filipínami. Pozrieme sa do miestnej katedrály a povieme si o japonskom generálovi Yamašitovi, ktorý sa zapísal do dejín práve v tomto meste.

Bohatý program do poslednej minúty. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Manila je často považovaná za druhú Havanu vďaka svojej atmosfére za múrmi koloniálnej štvrte Intramuros. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty a my pri ňom ani teraz nebudeme chýbať. Zimomriavky po celom tele a unikátne zábery, ktoré vám doma nebudú veriť.

Zasa iný svet. Krátky prelet z Manily na sever a pristávame. HONG KONG. Stopy koloniálnej Británie sa tu miešajú s čínskymi vplyvmi a odrazu nás obklopia mrakodrapy, ktorých je tu najviac na celom svete. Prvé prechádzky mestom a zoznamovanie sa s touto supermodernou metropolou a zázrakom Ázie. Dokonalá panoráma ponorená do svetiel, odkiaľ nebudete chcieť odísť.

Výlet do neďalekého a exotického MACAO. Posledná európska kolónia v Ázii a príbehy Portugalcov. Uličky ako vystrihnuté z Lisabonu sa tu miešajú s čínskymi, budhistickými chrámami. Slávne koláčika pasteis de nata a polievky wonton, ktoré jete paličkami. Macao je skutočne unikátnym miestom. Ruiny kostola svätého Pavla sa právom považujú za jednu z najkrajších ukážok koloniálnej architektúry v Ázii. Vyhliadka na mesto z pevnosti odkiaľ uvidíme, že Macao patrí medzi najhustejšie obývané miesta sveta. Staručký chrám A-Ma s legendou a koloniálne stopy. Macao to sú aj kasína, ktorých je tu viac, než v Las Vegas. Ako je to možné a kto sem chodí hrávať? Návrat do Hong Kongu.

Hong Kong nám pomaličky, ale isto začína odkrývať svoje poklady. Staručkou zubačkou sa odvezieme na Victoria Peak, odkiaľ je na moderný Hong Kong najkrajší výhľad. Spočítate to množstvo mrakodrapov? Vidíme Hong Kong pod nami aj pevninský Kowloon pulzujúci životom. Nezabudnuteľná panoráma. Ikonický trajekt Star Ferry nás vezme do Kowloonu a vám sa bude jazda tak páčiť, že nezostane len pri jednej. Slávna obchodná ulica Nathan Road. Stovky obchodov, trhovísk a bazárových uličiek. Ochutnáme tradičné miestne wafle alebo dáte prednosť bubble milk tea? Dim Sum v našej obľúbenej reštaurácii však bude chutiť určite každému. Hong Kong po zotmení ožíva. Čo poviete na luxusný drink v najvyššie položenom bare na svete? Zážitky tu môžeme krájať.

Blíži sa záver! Posledné prechádzky Hong Kongom. Nákupy, skvelé jedlo, oddych a presun na letisko.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky v economy class
 • všetky prelety v rámci Ázie, ktoré nám šetria energiu
 • lodné trajekty
 • komplet prepravu podľa programu
 • BUBO-sprievodcu
 • prenajatú aj miestnu prepravu
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v izbách pre dve osoby
 • všetky víza
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti 
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu, suveníry, vstupné do pamiatok a atrakcií, letiskové poplatky.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 7 voľných strán.

Termíny a ceny

Termín
Cena
01.04.2019
24.04.2019
3 110 €
Základná cena 3110 €
Letiskové poplatky 610 €
Vstupné (Veľký letecký okruh Áziou) 153 €
Spolu 3 873 €
22.11.2019
14.12.2019
3 110 €
Základná cena 3110 €
Letiskové poplatky 610 €
Vstupné (Veľký letecký okruh Áziou) 153 €
Spolu 3 873 €

Odporúčame

Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €
Malajzia , +3 viac

Borneo, Filipíny, Brunej

26.11. → 11.12.2018 +3 ter.
16 dní
2 645 €

M Mirka Hanzálková

 
Ráda bych poděkovala za to, že jste nám umožnili prožít nezapomenutelnou dovolenou, plnou překrásných a silných zážitků, na kterou budeme vždy moc vzpomínat. Přispěla k tomu i ochota a zájem Tomáše Kubuse, který se postaral, abychom si odvezli co nejvíce zážitků a maximálně využili čas k objevování nových krajin a velmi se nám věnoval.

 

 
Korytnačí ostrov: Nie je veľa miest na zemi, kde môžete pozorovať prírodu z tej najväčšej
možnej blízkosti, sledovať tajomný rituál rozmnožovania a večer sledovať hviezdy na
opustenom ostrove. Na Korytnačom ostrove sa to denne podarí 48 ľuďom sveta. Len taká je totiž kapacita ubytovania pre všetkých turistov zemegule, aby boli svedkami tajomných korytnačiek, ktoré si pud zachovania potomstva vykonávajú pred malým, ale svetovým publikom. Ak vám náhodou nestačí na zážitky bohatá noc, tak skoré ráno na pláži poslúži ako veľké prírodné javisko pre zabudnuté korytnačky, ktoré si plnia svoje povinnosti nad ránom. Zrejme, aby mali turisti lepšie svetelné podmienky na fotografovanie. A tak naozaj treba uznať, že tie korytnačky sú pravé celebrity...
Miloš Bubán

 

 
Ukrižovania na Filipínach
Patrím k tým cestovateľom, ktorí potrebujú zážitky nielen pre zmysly, ale aj pre dušu. Preto je samozrejmé, že každý rok pravidelne siahnem po ponuke poznávacích zájazdov BUBO, ktoré sú nimi preplnené. Nezmýlil som sa ani v prípade Exotickej Ázie.
Nemusíte byť ani veriaci a zážitok ukrižovania na Filipínach je ten, ktorý nie je len náročný na spotrebu filmového materiálu, ale hravo preskočí všetky predchádzajúce a doterajšie cestovateľské zážitky. Byť pri príprave ukrižovania, krížovej cesty a počuť tupé údery prenikajúce ľudské ruky a nohy, aby držali na kríži, to si väčšina sveta pozrie na televíznej obrazovke všetkých prestížnych svetových TV staníc. Len zlomok sveta to pozoruje na vlastné oči a do konca života si to opakovane premieta v mysli, tak ako my, ktorí sme v roku 2010 zažili ukrižovanie priamo na mieste. Poťažkali sme klince, porozprávali sa s „Ježišom“, a neľutovali ani jednu sekundu horúceho dňa, potu a prachu, ktorý autenticky padal na osem Bubákov. Veľkonočný piatok má mnoho podôb. A tento bol za hranicou ľudských možností...
Miloš Bubán

 

 
Korytnačí ostrov: Nie je veľa miest na zemi, kde môžete pozorovať prírodu z tej najväčšej
možnej blízkosti, sledovať tajomný rituál rozmnožovania a večer sledovať hviezdy na
opustenom ostrove. Na Korytnačom ostrove sa to denne podarí 48 ľuďom sveta. Len taká je totiž kapacita ubytovania pre všetkých turistov zemegule, aby boli svedkami tajomných korytnačiek, ktoré si pud zachovania potomstva vykonávajú pred malým, ale svetovým publikom. Ak vám náhodou nestačí na zážitky bohatá noc, tak skoré ráno na pláži poslúži ako veľké prírodné javisko pre zabudnuté korytnačky, ktoré si plnia svoje povinnosti nad ránom. Zrejme, aby mali turisti lepšie svetelné podmienky na fotografovanie. A tak naozaj treba uznať, že tie korytnačky sú pravé celebrity...
Miloš Bubán

 

 
Ukrižovania na Filipínach
Patrím k tým cestovateľom, ktorí potrebujú zážitky nielen pre zmysly, ale aj pre dušu. Preto je samozrejmé, že každý rok pravidelne siahnem po ponuke poznávacích zájazdov BUBO, ktoré sú nimi preplnené. Nezmýlil som sa ani v prípade Exotickej Ázie.
Nemusíte byť ani veriaci a zážitok ukrižovania na Filipínach je ten, ktorý nie je len náročný na spotrebu filmového materiálu, ale hravo preskočí všetky predchádzajúce a doterajšie cestovateľské zážitky. Byť pri príprave ukrižovania, krížovej cesty a počuť tupé údery prenikajúce ľudské ruky a nohy, aby držali na kríži, to si väčšina sveta pozrie na televíznej obrazovke všetkých prestížnych svetových TV staníc. Len zlomok sveta to pozoruje na vlastné oči a do konca života si to opakovane premieta v mysli, tak ako my, ktorí sme v roku 2010 zažili ukrižovanie priamo na mieste. Poťažkali sme klince, porozprávali sa s „Ježišom“, a neľutovali ani jednu sekundu horúceho dňa, potu a prachu, ktorý autenticky padal na osem Bubákov. Veľkonočný piatok má mnoho podôb. A tento bol za hranicou ľudských možností...
Miloš Bubán


 • 1 / 1