Lichtenštajnsko je jednou z najmenších aj najbohatších krajín sveta.

Kam cestovať do Lichtenštajnska?

Všetci sme už názov tohto trpasličieho štátu počuli, no mnohí poriadne nevieme, kde ho na mape hľadať, a čo také tam vlastne vidieť. A predsa – Lichtenštajnsko existuje! Učupené medzi Švajčiarskom a Rakúskom,  je šiestou najmenšou krajinou sveta, na ktorej návštevu vám bude stačiť deň.  No ten deň určite bude stáť za to...

Maličká európska zemička s rozlohou 160 kilometrov štvorcových – presnejšie Lichtenštajnské kniežatstvo, je konštitučnou monarchiou, ležiacou v zelenom údolí Rýna, pod alpskými končiarmi. V zime či v lete ponúka nádherné pohľady na okolité vrchy, a hoci nie je najžiadanejšou cestovateľskou destináciou (turisti sem zablúdia väčšinou, keď tadiaľto prechádzajú na nejakú ´vychytenejšiu´ dovolenku), je jednou z najbohatších európskych krajín. Zdrojom jej prosperity sú banky, finančníctvo a turizmus. Jej najvyšším bodom je Grauspitz s výškou 2 599 metrov, v zime tu alpské svahy ponúkajú skvelú lyžovačku.

Lichtenštajnsko (názov krajiny pochádza z mena hradu Liechstenstein v Rakúsku, od ktorého si ho zasa požičal šľachtický rod, zakladajúci kniežatstvo) je uznané ako samostatné územie už od roku 1719. Od roku 1919 a rozpadu Rakúsko-Uhorska ho v zahraničnej politike zastupuje Švajčiarsko, s ktorým tvorí colnú úniu. Tunajšie železnice sú zasa spravované rakúskou spoločnosťou.

Alpská päťka na jednotku! Tento rok sme sa rozhodli bližšie spoznať časť Európy a keďže máme radi prírodu ale aj radi spoznávame nové mestá tak sme si vybrali Alpy a priľahlé mestá. Musím skonštatovať, že to bol vynikajúci výber a naozaj sme mali možnosť vidieť všetko z nabitého programu a ešte aj viac. Je to výborná kombinácia kde je možnosť byť v prírode, vidieť alpské štíty, vodopády, jazerá, alpskú flóru aj faunu a pritom aj spoznať niekoľko nádherných alpských miest, nasať ich atmosféru a ochutnať miestnu kuchyňu a miestne špeciality.

Branislav Sroka

Klient

Najpopulárnejšie zájazdy

Alpská päťka

Alpská päťka

Cesta pre milovníkov Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaizmus. Poézia v…

Poradíme vám

K

Európa  

Lichtenštajnsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Francúzsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

1550

Žiadny výsledok

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.