Aljaška, Yukon - volanie divočiny

Nie je náhodou, že na poznávacích značkách majú obyvatelia Aljašky napísané „ Posledná hranica“. Aljaška je poslednou pevninou pred chladnými vodami severských morí a za ňou je už iba severný pól. Krajina žije verná svojmu menu a je preplnená zvieratami a nádhernou prírodou. Každý pohľad vzbudzuje ochkanie a vždy si myslíte, že máte najkrajší záber. Chvíľu nato zistíte, že ten ďalší je ešte lepší. Sever Vás neprestane udivovať a pre milovníkov prírody je povinnosťou.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 4 100,00 €

USA, Kanada, Aljaška

15 dní
 • to najlepšie, čo Aljaška a severná Kanada môžu ponúknuť
 • malá flexibilná skupina, slovenský sprievodca, maximalistický program
 • o úroveň vyššie
 • nádherné národné parky, nezabudnuteľné pohľady, zlatá horúčka
 

Odlet z Európy, prílet do ANCHORAGE, hlavného mesta všetkých outdoorových nadšencov. Ubytovanie, aklimatizácia a privítanie ako sa patrí – s pohárikom whisky.

ANCHORAGE: najväčšie mesto krajiny, ktoré leží v tieni ľadovcov a zasnežených hôr. Skutočné mesto divočiny a zároveň hlavná letecká križovatka krajiny. Downtown, hard rock café, Cook strait a daždivé počasie.

Pokračujeme do pobrežného mesta SEWARD, obklopeného zaľadnenými horami a hlbokými fjordmi. Videli ste už päťdesiatkilového lososa? Zblízka si pozrieme ľadovec Exit a komu bude málo, môže z paluby výletnej lode obdivovať až dvadsať ľadovcov za jeden deň! Uvidíme opäť veľryby, neohrabané alky a lebediace morské vydry? Naučíme sa rozoznávať tulene od uškatcov. Uvidíme padať odtrhnutú časť ľadovca do mora?

Cez údolie MATANUSKA a nebotyčné pobrežné hory až do mestečka Glennallen položeného pri vstupe do národného parku Wrangell – ST. ELIAS. Najväčší národný park Severnej Ameriky s najväčším počtom ľadovcov na kontinente.

Vydáme sa za ďalšími krásami tejto divokej zeme. Neodkladajte fotoaparáty, blížime sa k ďalšiemu z najväčších národných parkov sveta, ktorý je zároveň svetovým dedičstvom UNESCO. Tu pochopíte ako asi vyzerala doba ľadová, a farbe jazera KLUANE nebudete chcieť uveriť.

V oboch parkoch krátke nenáročné túry na napr. Kráľov trón. Ak ste niekedy uvažovali o vyhliadkovom lete malým lietadlom, toto je TO miesto. Možnosť uvidieť ľadovú pyramídu najvyššieho vrchu Kanady Mount Logan (5 959 m n. m.).

Pre dobrú dávku adrenalínu odporúčame výlet na rafte na rieke Alsek. Vodáci vedia, že je to jedna z najlepších bielych vôd na svete!

Príchodom do mesta WHITEHORSE vkĺzneme do zlatokopeckej histórie ďalekého severu. Uvidíme slávnu rieku YUKON – možnosť zakúsiť na vlastnej koži splavovanie obávaných perejí Five Fingers. Pred púťou za zlatom Klondiku sa však ešte nabažíme horúcich termálnych prameňov, ktorými je západná Kanada priam posiata – navštívime Takhini Hot Springs.

Čaká nás mesto DAWSON CITY, kde zúrila zlatá horúčka. KLONDIKE Highway nás povedie cez nekonečné pláne Yukonu rovno za našou zlatou Bonanzou. Možno práve v našom hoteli kedysi nocoval Jack London. Prehliadneme si mesto a nasajeme jeho atmosféru. Večer strávime v klasickom bare, kde si budeme pripíjať s miestnymi zlatokopmi. Chcete sa dostať na zoznam slávnych? V bare Sourdough si dajte pohárik pálenky s vylúhovaným palcom dávneho zlatokopa.

Nasledujúci deň podľahneme zlatej horúčke a vyskúšame šťastie na potokoch Bonanza a Eldorado – každých 150 metrov potoka pred nami v roku 1900 vydalo zlato za 25 miliónov dolárov.

Pripravíme sa na cestu vedúcu cez strechu sveta (Top of the World Highway), ktorá svoje meno nedostala náhodou. Najsevernejšie golfové ihrisko sveta, plavba cez rieku Yukon. V osade Boundary prekročíme najsevernejšiu pozemnú hranicu USA a vydáme sa za ďalšími dobrodružstvami.

Vitajte vo FAIRBANKS – samotnom srdci Aljašky! North Pole a Santa Claus. Pilot nám predvedie, ako sa pristáva lietadlom na vode.

To najlepšie na koniec! V reči pôvodných obyvateľov DENALI znamená VEĽKÝ. Dáme im v každom zmysle tohto slova za pravdu. Autobus so sprievodcom nás zavezie hlboko dovnútra tohto obrovského národného parku. Práve tu uvidíte svojho prvého a vzápätí aj druhého či tretieho grizlyho v živote. Pri dobrom počasí sa nám v celej svojej nádhere ukáže zasnežený masív Mount McKinley a na ten pohľad v živote nezabudnete. Fakultatívny vyhliadkový let medzi rozoklané hrebene najvyššej hory Ameriky je tiež zážitok, na ktorý budete navždy spomínať.

Znova v Anchorage. Plní zážitkov a zamilovaní do divokej severskej prírody. S Aljaškou sa rozlúčime v jednej z miestnych reštaurácií s výhľadom na reťaz zasnežených hôr a záliv Turnagain.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • prenajatý klimatizovaný mikrobus
 • rozsiahly program
 • ubytovanie v hoteloch a moteloch
 • ukážka zručností psovodov a chov najlepších huskies sveta
 • plavba historickým parníkom
 • ukážka života pôvodných Indiánov – lov a porciovanie lososov
 • plavba cez mohutnú rieku Yukon
 • ukážka indiánskych obydlí
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA, fakultatívne výlety.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.06.2017
16.06.2017
4 100,00 €
29.06.2017
13.07.2017
4 250,00 €
29.07.2017
13.08.2017
4 500,00 €
02.09.2017
17.09.2017
4 400,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Ladove vino v Kanade

Vcera sme sa s nasou malou, 7-clennou skupinkou, vybrali z najvacsieho a najmetropolitnejsieho mesta Kanady - Toronta, na Niagarske vodopady.
Po ceste sme prechadzali aj zonou Zeleno pasu …

03
MAR
13:13
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dobrý deň, rada by som sa podelila o niektoré zážitky z dovolenky na Aljaške a v kanadskom Yukone. V úvode sme absolvovali príjemnú túru povedľa ľadovca Exit. Sprevádzalo nás slniečko, takže v cieli nášho výstupu sme si mohli dlhšie posedieť a pokochať sa pohľadom na ľadovec a na skupinu horolezcov, ktorí tam trénovali lezenie a zlaňovanie v zaľadnenom teréne. Neďaleko nás sa veľmi podozrivo kolísali vetvy v hustej húštine. Nikto z nás sa však neodhodlal ísť preskúmať, kto bol pôvodcom tohto javu. Nasledovala úžasná plavba Kenai Fjordmi, kde sme mali možnosť vidieť ako na hladine leňošia morské vydry. Časť plavby nás sprevádzali rozšantené kosatky a alky, na okolitých skalných útesoch sme videli množstvo len tak pohodených uškatcov a tuleňov a veľryby ukazovali fotografom chvost. Keďže nás opäť sprevádzalo slniečko, mali sme možnosť pozorovať „ľadopády“ ktoré sporadicky vznikali na ľadovci ústiacom do mora. Pri prehliadke v národnom parku Denali sme mali šťastie a videli sme kompletnú „top päťku“ živočíchov, žijúcich v tejto oblasti: grizliho, vlkov, losov, sobov Karibu a ovce Dallove. V živote som nevidela krajší západ slnka, ako v Denali. Slnečné lúče zalievali zlatočervenými farbami najvyšší vrch Severoamerického kontinentu Mount McKinley, ktorý bol obklopený „barančekovými obláčikmi“. Bol to mimoriadny úkaz, nielen pre dovolenkárov, ktorí sú obvykle plní eufórie, ale aj pre domácich, ktorí vychádzali na terasu, aby sa pokochali jeho nádherou. Na riečke Klondike sme mali možnosť aspoň trochu zakúsiť „zlatú horúčku“. Vyfasovali sme gumáky, za dve lopaty zlatonosného piesku do ryžovacej panvice a už to začalo. Snaha o čo najväčší úlovok nás v studenej vode riečky pomerne rýchlo zohriala. Po pol hodine, keď nám zlatokopka Erika pomohla nájsť pár drobnučkých zlatiniek, nám oči žiarili šťastím. Všetci sme však pochopili, že sa budeme musieť nadaľej živiť tým, čím sme sa živili doteraz. Pred vstupom do kanadského národného parku Kluane sme absolvovali podrobnú inštruktáž ako sa správať pri stretnutí s medveďom, čo bolo celkom zábavné. Nanešťastie sme si to nemali možnosť vyskúšať v praxi. Satisfakciou nám však boli krásne túry a prechádzky divokou prírodou. To nie je ani zďaleka všetko. Pre záujemcov o tento zájazd bude však príjemné zažiť aj prekvapenia. Na našom zájazde nebola o ne vôbec núdza. Osobitné poďakovanie patrí Mirke Badinskej, ktorá nás sprevádzala a odšoférovala tisíce kilometrov. Postarala sa o bezpečné presuny našej skupiny a prekvapila nás vynikajúcimi organizačnými schopnosťami, vždy dobrou náladou a bohatými znalosťami o oblastiach, ktorými sme prešli. Úprimná vďaka za pohodovú dovolenku plnú príjemných zážitkov a prekvapení. Prajem vám, aby ste si čo najdlhšie zachovali vysokú úroveň poskytovaných služieb, Tatiana
19. 8. 2015
Dobry den, za vsetkych ucastnikov zajazdu dakujeme CK BUBO za perfektnu organizaciu zajazdu, vdaka ktorej sme vytazili z cesty maximum, co sa dalo. Sprievodkyna Sasa bola uzasna, zorganizovana, vzdy a na vsetko pripravena, ustretova, empaticka, nesmierne vzdelana. Velmi sme si to uzili a urcite sa tam vratime. CK BUBO je jeden z mala nasich partnerov, ktorych budeme vzdy kazdemu odporucat. Este raz vdaka a pekny zvysok leta, Katarina
17. 8. 2012
From: Jana Juríková Sent: Wednesday, July 06, 2011 6:19 AM To: Miroslava Badinska Subject: Alaska 2100 Dobré ránko prajem, pani Badinská, Rada by som sa poďakovala za skvelo zorganizovanú cestu a bezvadného sprievodcu Martina. Vyšlo všetko čo malo vyjsť, vrátane počasia . Martin veľmi rýchlo „zapadol“ do partie, upozornil, ukázal, porozprával kadejaké zaujímavosti o krajine, zvieratách, zvykoch... bolo to skrátka SUPER. Ešte raz vďaka, tešíme sa na ďalšie cesty, ktoré, veríme, sa nám podarí uskutočniť - aj o tých sme sa s Martinom rozprávali. Srdečný pozdrav celej partii BUBO, pekný deň a pekné leto Jana J. Mgr. Jana Juríková konateľka spoločnosti
10. 8. 2011

 • 1 / 1