Zájazdy na Aljašku ponúkajú možnosť nahliadnuť na koniec sveta. Využite naše skúsenosti v polárnom svete a zažite parádnu dovolenku na Aljaške.

Kam cestovať na Aljašku?

Dovolenka na Aljaške. Posledná hranica, tak znie prezývka najrozľahlejšieho štátu USA. Štát, ktorý USA odkúpilo od Ruska v roku 1867 a stal sa regulárnym štátom USA až v roku 1959. Hory, lesy, oceán a divočina, to je to, čo návštevníci Aljašky hľadajú.

Anchorage je najväčšie mesto a hovorí sa o ňom ako veľkomeste najbližšie k Aljaške. Je tu najväčšie vodné letisko na svete, uprostred mesta riečka, kde môžete loviť lososy a v parku na nábreží môžete stretnúť losy a medvede.

Na brehu na juhu sa nachádza mesto Seward, odkiaľ sa robia rôzne výlety. Plavba do do národného parku Kenai, kde si počkáme na to, ako sa utrhne kus ľadu z ľadovca a budeme hľadať veľryby, kosatky, morské vydry a tulene s uškatcami.

Uprostred krajiny sa nachádza najvyššia hora severnej Ameriky, Mount McKinley / Denali. V národnom parku, ktorý leží na jeho úpätí, nájdete losy, soby, grizly, vlky, jelene a mnoho ďalšieho. Aljaška v tom najkrajšom.

Zlatá horúčka je neustále všadeprítomná. Pozrite sa zblízka na to, ako sa žilo počas tohto slávneho obdobia na konci 19. storočia. Skúste aj vy ponoriť panvicu do niektorého zo zlatonosných potokov a uvidíte, ako sa cítili tí, ktorí sem prišli spolu s Jackom Londonom hľadať zlato a šťastie.

Ak máte radi nekonečné pohľady do otvorenej krajiny, ľadovce, hory, divú faunu, oceán a dobré steaky, ste na správnej adrese. Využite naše skúsenosti.

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

TA3
11 minút o polárnom svete

Ľuboš Fellner o tom najlepšom, čo sa dá zažiť v polárnom svete.

Najpopulárnejšie zájazdy

Aljaška, Yukon - volanie divočiny

Aljaška, Yukon - volanie divočiny

Nie je náhodou, že na poznávacích značkách majú obyvatelia Aljašky napísané „Posledná hranica“. Aljaška je poslednou pevninou pred chladnými vodami severských morí a za ňou je už iba severný pól. Krajina žije…

Aljaška a Havaj

Aljaška a Havaj

Zdanlivo nelogická kombinácia, ktorá sa ale dokonale dopĺňa. Zažite to najkrajšie z Aljašky: plavba po morských zálivoch národného parku Kenai s ľadovcami a veľrybami, zhliadnite najvyššiu horu severnej…

Aljaška a Čukotka

Aljaška a Čukotka

To, čo politici nedokážu, to BUBO vie. Spojíme dva najmocnejšie štáty sveta v jednom zájazde, obletíme zemeguľu, prekročíme dátumovú hranicu. Cesta, akú nerobí na Slovensku nikto. Dá sa to? Najsevernejší bod…

Poradíme vám

K

Polárne oblasti   Amerika  

Aljaška, USA, Kanada, Aljaška (USA)


náročnosť

13 dní

Trvanie

4300
K

Amerika  

Aljaška, USA, Aljaška (USA)


náročnosť

10 dní

Trvanie

3990
K

Amerika  

Aljaška, Havaj, Havajské ostrovy, USA, Aljaška (USA)


náročnosť

13 dní

Trvanie

3900

BUBO Covid garancia

Vrátenie peňazí pri pozitívnom teste