Alpská päťka

Švajčiarsko, Rakúsko, Francúzsko, Lichtenštajsko, Nemecko

Cesta pre milovníkov Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaizmus. Cukráreň v Zürichu, slávny most v Luzerne, najkrajšia dedinka Francúzska, Benátky Álp. Ako bonus Orlie hniezdo v nemeckom Berchtesgadene. Veľa poznania, veľa zážitkov.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 050 €

Švajčiarsko, Rakúsko, Francúzsko, Lichtenštajsko, Nemecko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Švajčiarsko, Francúzsko, Lichtenštajnsko, Nemecko, Rakúsko
 • Vyhliadka na 29 štvortisícoviek, pohľad na Mont Blanc z 3842 m
 • Zermatt, Chamonix, Berchtesgaden, Luzern
 • Všetko je tu kvalitné a dokonalé
 • Cesta za európskou kultúrou a alpskou prírodou
Zobraziť mapu

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách a rýchly presun po kvalitných rakúskych diaľniciach cez nádherné Alpy. Prekročíme Rýn a vstúpime do Švajčiarska. Príchod do romantického mestečka Stein Am Rhein s krásne zachovaným stredovekým centrom.

Hneď ráno nás čaká RHEINFALL, najväčší vodopád európskeho kontinentu priamo na Rýne. Krátky presun do najväčšieho švajčiarskeho mesta. ZÜRICH: v kaviarni Sprüngli, výkladnej skrini najznámejšieho výrobcu cukroviniek, ochutnáme špecialitu Luxemburgerli. Prejdeme sa po luxusnej Bahnhofstrasse až k Zürišskému jazeru. Ukážeme si, kde býval Lenin, kde vznikol dadaizmus, ale neobídeme ani kostol s nádhernými oknami od Marca Chagalla. Večer už LUZERN a jeho nádherný Kaplnkový most, najstarší krytý drevený most na svete.

Vstupujeme do najkrajšej časti Álp. GRINDELWALD s výhľadom na legendárne trio Mönch (4107 m), Jungfrau (4158 m) a Eiger (3970 m), kde sa na severnej stene písala história európskeho horolezectva. Neuveriteľný zážitok. Popri krásnych švajčiarskych jazerách do hlavného mesta. BERN (UNESCO) vás príjemné prekvapí. Rodisko Toblerone s najvyššou kostolnou vežou, dodnes funkčným orlojom zo 16. storočia a najväčším zvonom krajiny, no najmä s kilometrami arkád. Ukážeme si dom, kde Albert Einstein vypracoval svoju teóriu relativity a záujemcov čaká aj vynikajúca galéria ďalšieho bernského rodáka Paula Klee.

Veľa filmu, veľa literatúry, veľa hudby v stredomorskej dovolenkovej atmosfére Ženevského jazera. Vo VEVEY strávil dlhé roky v exile Charlie Chaplin, Dostojevskij tu písal svojho Idiota. V Montreux sa koná slávny jazzový festival, Vladimir Nabokov tu v hoteli strávil posledné roky svojho života, na koncerte Franka Zappu zhorelo kasíno a Deep Purple o tom následne naspievali svoj najväčší hit Smoke on the Water. Socha Freddieho Mercuryho vás už neprekvapí. Aj ten tu trávil svoje posledné roky. Vstupujeme do Francúzska. ÉVIAN-LES-BAINS a jeho svetoznáma voda, vycipkaná YVOIRE plná kvetov s ocenením najkrajšej dedinky Francúzska a príchod do ANNECY. Dáme si na večeru raclette a budeme sa nadchýnať utešeným výhľadom na Palais d'Isle v Benátkach Álp.

Čaká nás slávne CHAMONIX. Fakultatívne najstrmšou lanovkou na svete na AIGUILLE DU MIDI (z 1035 m na 3842 m). Bližšie sa už k najvyššej európskej hore MONT BLANC dostanú len horolezci. Neuveriteľný výhľad. Po stopách Petra Sagana a Tour de France sa vraciame cez alpské sedlo do Švajčiarska. Dej zo známej knihy Paola Cognettiho - Osem hôr sa odohráva na Troch Laveredských štítov. Užívame si rozprávku. Čaká nás ZERMATT.

Jedinečná vyhliadka (fakultatívne), ktorú za dobrého počasia nemôžete obísť. Prvá elektrická zubačka na svete vás za 33 minút vyvezie z horskej dedinky na miesto, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na neuveriteľných 29 švajčiarskych štvortisícoviek. Najvyšší vrch Švajčiarska DUFOURSPITZE (Monte Rosa, 4634 m) aj druhý najväčší alpský ľadovec máte ako na dlani. Priamo pred vami sa v celej svojej kráse týči jedinečný MATTERHORN. Dajte si varenú čokoládu v najvyššom hoteli Európy a vychutnajte si výhľad, na aký sa nezabúda. Odporúčame zísť peši z vrcholovej stanice na stanicu Riffelberg a prejsť si tak kúsok švajčiarskej prírody po vlastných.

Posledné jazerá, južné Švajčiarsko, kde sa hovorí a žije po taliansky, posledné syry a cez Rýn vstupujeme do Lichtenštajnska. VADUZ - hlavné mesto šiesteho najmenšieho štátu na svete. Vedeli ste, že v roku 2011 ste si mohli celú krajinu prenajať za 70000 dolárov na noc? Že ženy tu dostali volebné právo až v roku 1984 a aj to len najtesnejšou väčšinou v referende? Že Lichtenštajnsko uznalo Slovensko ako nezávislý štát až v roku 2009? Veľa ďalších príbehov počas prechádzky mestom. Vstupujeme do Tirolska a cez najdlhší rakúsky cestný tunel (14 km) prichádzame do INNSBRUCKu so skokanskými mostíkmi od Zahy Hadid a symbolom mesta, Zlatou strechou zo 16. storočia.

Nahliadneme aj do ďalšej alpskej krajiny. Nemecké Bavorsko, BERCHTESGADEN a jeho chýrne Orlie hniezdo, sídlo postavené pre Adolfa Hitlera počas jeho hrôzovlády. Krb od Mussoliniho, originálny výťah vytesaný do skaly. Človeka pri spomienkach mrazí, príroda je však neskutočná. Rozlúčka so svetom Álp a rýchly návrat domov.

Cena zahŕňa

 • dopravu klimatizovaným autobusom (na požiadanie prelet)
 • BUBO sprievodca
 • ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • všetky drahé cestné poplatky a mýta
 • spiatočný vlak do Zermattu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

fakultatívne výlety a lanovky, inú stravu

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Ubytovanie je v hoteloch strednej triedy, čo znamená dvojposteľové izby s príslušenstvom. Základná cena zájazdu je vypočítaná s tým, že v jednej izbe bývajú dve osoby. Ak si želáte jednoposteľovú izbu, máte možnosť priplatiť si ju.

Typy hotelov, ktoré používame na zájazde:

Schaffhousen: Best Western a podobný

Luzern: Drei Konige/Ibis/Holiday Inn Neuenkirch a podobný

Bern: City Am Bahnhof/Waldhorn a podobný

Annecy: Ibis a podobný

Zermatt: Elite/Swiss Alphotel a podobný

Innsbruck: Alphotel a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 80 percent hotelov je vždy rovnakých.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.08.2018
01.09.2018
1 320 €
Základná cena 1320 €
Spolu 1 320 €
Objednať zájazd
01.05.2019
08.05.2019
1 050 €
Základná cena 1050 €
Spolu 1 050 €
02.06.2019
09.06.2019
1 120 €
Základná cena 1120 €
Spolu 1 120 €
22.07.2019
29.07.2019
1 150 €
Základná cena 1150 €
Spolu 1 150 €
30.07.2019
06.08.2019
1 150 €
Základná cena 1150 €
Spolu 1 150 €
25.08.2019
01.09.2019
1 150 €
Základná cena 1150 €
Spolu 1 150 €

Odporúčame

Nórsko
8 dní
1 550 €
Maroko

Maroko

23.10. → 01.11.2018 +10 ter.
10 dní
1 640 €

J Janka Onufráková

 
ALPSKÁ ROZPRÁVKA v podobe dychberúcej alpskej prírody, elegantných, očarujúcich a romantických miest a výbornej regionálnej gastronómie.
Milí BUBÁCI, len včera som sa vrátila z fantastického zájazdu ALPSKÁ PÄŤKA, ktorý mal pod patronátom úžasný Ferinko Kekely. Ak je čo pochváliť, nerada šetrím superlatívmi, no keďže v prípade tohto zájazdu by sa môj príspevok obmedzil výlučne na nekonečné chválospevy a neostal by priestor na podstatu (prečo ÁNO), zhustím moje pochvaly do jednej pečate kvality / podnadpisu: PERFEKTNÝ ZÁJAZD V RÉŽII VYNIKAJÚCEHO FERKA.

Pokojne a spokojne môžem tento zájazd každému odporučiť - skutočne každému, bez ohľadu na vek, preferenciu toho - ktorého kontinentu, prírody a/alebo city tours. Pretože, či už ste milovníkmi prírody alebo miest, kultúry, histórie či pamiatok alebo ste nadšenými degustátormi lokálnej gastronómie, prípadne (ideálne) predstavujete akúkoľvek kombináciu vyššie uvedeného, zájazd je ako stvorený práve pre vás. Prešli sme krížom - krážom alpskými horami a dolami, prechádzali sa na promenádach alpských jazier, túlali sa v uličkách rozkošných miest a dediniek a mali sme neustále plné brušká fantastických lokálnych gastro špecialít! Uznajte, čo viac si človek môže želať :-) ?

Bol to môj v poradí už siedmy zájazd s BUBOM, no doposiaľ som cestovala po Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike, tzn. viac - menej v exotickejších prostrediach a celkom iných podmienkach a na takomto type zájazdu som s BUBOM doposiaľ nebola.Hoci som celý život chcela aspoň raz vidieť Mont Blanc, Eiger, Jungfrau, prípadne Matterhorn (alebo aspoň niečo z toho) a súčasne aj švajčiarske mestá (najmä Luzern, Zürich a Bern), úprimne, spočiatku som váhala, či vzhľadom na moju dobrodružnejšiu povahu a silné nutkanie "zašpiniť sa na cestách" splní takýto zájazd moje očakávania a "stiahne ma do deja" tak silno, ako sa to deje v diaľkach. No stalo sa a stalo sa to absolútne .-)
Zájazd mi sprostredkoval nielen to, čo som chcela vidieť a zažiť, no ďaleko viac a ešte viac! Skvelý koncept, ako som už naznačila vyššie, práve tá rôznorodosť sa mi na ňom páčila - od vodopádov k jazerám a potom "mokrou nohou" šup do mesta, následne "suchou nohou" šup pod končiare majestátnych alpských štítov a potom "zablatenou nohou" šup zas do nejakého krásneho mesta :-) A takto krásne sa to striedalo po celý čas, Krásny alpský prírodný zážitok previazaný elegantnou mašličkou v podobe noblesných miest. Všetky zmysly zapojené na maximum, aj chuť, pretože sme navštívili mnohé výborné reštaurácie a ochutnali viaceré lokálne špeciality (steak z koňa, Käsespätzle, palacinky, syrové fondue, atď.) Každý deň bol naplnený do bodky, kvalitne okomentovaný Ferinom - milý, super-ochotný, skvelo pripravený, vždy dobre naladený, proste duša spriaznená s dušami ostatných účastníkov zájazdu :-)

Na margo dynamiky, dĺžky zájazdu a presunov: zájazd bol tak-akurát dynamicky ("must be", inak by sme nevideli toľko veľa), no vôbec nie vyčerpávajúci. Inak povedané, tempo zájazdu bolo vyvážené, príjemné, bol čas nielen si urobiť fotky, ale aj čas následne odložiť foťák a vstrebávať miestnu atmosféru a dokonca aj čas sadnúť si na kávu, pivo, vínko, zmrzku alebo nejakú miestnu gastro špecialitu. Dĺžka zájazdu tiež optimálna (najmä pre tých, ktorí majú prísnych zamestnávateľov a nedovolia človeku dlhšie dovolenky). Zájazd síce spočíva v presúvaní sa z miesta na miesto, no ad1 inak sa to ani nedá a ad2 úplne v pohode sa to dalo zvládnuť, vôbec som nemala pocit, že je toho veľa, absolútne v norme, ľahko zvládnuteľné (zažila som omnoho namáhavejšie záležitosti).

Apropo, na zájazd s BUBOM som prvýkrát vzala moju maminu a bola nadšená. Pozdravujem všetkých účastníkov zájazdu, najmä parťáčku Zdenku, ktorá ako jediná bola ochotná vydať sa so mnou pešo z Gornergratu do Zermattu (s prevýšením solídnych 1500 výškových metrov, čo sa zhruba rovná nášmu Slavkovskému štítu) a s ktorou som sa nonstop smiala :-). Všetci ľudia boli zlatí. Osobitne pozdravujem Vášho a teraz už aj nášho Ferinka! Zo skúseností viem, že každý zájazd robí v prvom a aj poslednom rade samotná osobnosť sprievodcu - ak ten nie je skvelý, ani tie najdokonalejšie kulisy alebo génius loci neurobia zájazd dokonalým. Náš zájazd dokonalý bol a za to veľmi pekne ďakujeme (ja a moja mamina) Ferinkovi! A ďakujeme samozrejme celej kancelárii BUBO, zas to bolo na jednotku s hviezdičkou :-) Krásny zájazd! Ani ostatní neváhajte a smelo do toho. Bola by veľká škoda nechať si takého niečo ujsť!

PS: I can´t get enough :-). Veľmi sa teším nabudúce - aspoň dúfam a želám si, aby bolo nejaké "nabudúce" :-) !

Ďakujem ešte raz, šťastné cesty všetkým.
Janka Onufrakova


 • 1 / 1