Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Ak hľadáte krátku cestu do atraktívnej a netradičnej destinácie, tento zájazd je pre Vás ideálny. V krátkom čase absolvujete kúpanie v Bajkale, jazdu na Transsibírskej magistrále a mongolskú step. Krajina nomádov a kedysi vládcov obrovskej ríše nás privíta v Ulanbátare a v stepnom kempe si vyskúšame ich tradičné športy ako lukostreľba či jazda na koni. Nazbudneme ani na kumys a potom letíme domov.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 100,00 €

Rusko, Mongolsko

8 dní
 • Myslíme na Váš vzácny čas
 • Maximum zážitkov za minimum času
 • BUBO tábor v stepi
 

Odlet do Ruska cez Moskvu až k chýrnemu Bajkalskému jazeru.

Prílet do Irkutsku. IRKUTSK: veľmi príjemné mesto na polceste medzi Moskvou a Vladivostokom. Bývalé intelektuálne centrum ľudí v exile, dnes pomerne moderná metropola, ktorá je jednou nohou v prírode. Typická drevená architektúra, kostol Nanebovstúpenia, prvý krát nakukneme do obchodov a každý si možno kúpi kamusi, zimné topánky, také typické pre chladnú oblasť Sibíri. Transfer do dedinky LISTVJANKA, cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri kýbľoch tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa vyrovnajú Bajkalskému jazeru. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíru, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.

Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko – mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.

Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko–mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar.

Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.

Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru v kostičky, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.

Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.

Rozlúčka s krátkym, ale intenzívnym zájazdom, po ktorom je návrat do nášho moderného sveta minimálne bizarný. Jednoduchosť a pohostinnosť Mongolov, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budú ešte nejaký ten deň mátať. Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • 1 x nocľah v typickej mongolskej jurte
 • 2 x nocľah vo vlaku, lístky na vlak
 • všetky transfery
 • výlet na Bajkalské jazero
 • výlet do národného parku Terelj
 • vstupné do národných parkov a pamiatok
 • slovenského BUBO sprievodcu,
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, nápoje, cestovné poistenie

Poznámka:

Termín zájazdu sa ešte môže posunúť o 1-2 dni v závislosti od aktuálneho harmonogramu vlakov.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.06.2017
24.06.2017
2 100,00 €
01.07.2017
08.07.2017
2 100,00 €
15.07.2017
22.07.2017
2 100,00 €
29.07.2017
05.08.2017
2 240,00 €
12.08.2017
19.08.2017
2 240,00 €

Mesto duchov - Černobyľ

Sme v Kyjeve a vyrážame za dobrodružstvom aké nemá obdoby. Chystáme sa navštíviť mesto duchov - Černobyľ.
Miesta, ktoré museli byť narýchlo evakuované nie kvôli vojne, bombardovaniu či…

16
APR
11:11
2017

Ťumen

Presne o 1:55, keďže ruské vlaky nikdy nemeškajú (ak aj áno, tak to je tá výnimka potvrdzujúca pravidlo), vyskakujeme neobratne na per…

Jana Grapková | BUBO
06
SEP
09:54
2016
Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš

Čo má spoločné Petrohrad a túžba? Možno viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak by totiž cár Peter Veľký netúžil vystavať ukážkové mesto, ktoré by zatienilo Moskvu vo všetkých ohľadoch, Európa by bola chudobnejšia o jeden klenot. O Petrohrade by sa dalo povedať jedno: „Na počiatku bol sen“. Sen sa tu stal skutočnosťou a na brehu rieky Nevy vyrástli prekrásne paláce, parky, kostoly, katedrály…

Čo má spoločné Petrohrad a túžba? Možno viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak by totiž cár Peter Veľký netúžil vystavať ukážkové mesto, ktoré by zatienilo Moskvu vo všetkých ohľadoch, Európa…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0