Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Ak hľadáte krátku cestu do atraktívnej a netradičnej destinácie, tento zájazd je pre Vás ideálny. V krátkom čase absolvujete kúpanie v Bajkale, jazdu na Transsibírskej magistrále a mongolskú step. Krajina nomádov a kedysi vládcov obrovskej ríše nás privíta v Ulanbátare a v stepnom kempe si vyskúšame ich tradičné športy ako lukostreľba či jazda na koni. Nazbudneme ani na kumys a potom letíme domov.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 100,00 €

Rusko, Mongolsko

8 dní
 • Myslíme na Váš vzácny čas
 • Maximum zážitkov za minimum času
 • BUBO tábor v stepi
 

Odlet do Ruska cez Moskvu až k chýrnemu Bajkalskému jazeru.

Prílet do Irkutsku. IRKUTSK: veľmi príjemné mesto na polceste medzi Moskvou a Vladivostokom. Bývalé intelektuálne centrum ľudí v exile, dnes pomerne moderná metropola, ktorá je jednou nohou v prírode. Typická drevená architektúra, kostol Nanebovstúpenia, prvý krát nakukneme do obchodov a každý si možno kúpi kamusi, zimné topánky, také typické pre chladnú oblasť Sibíri. Transfer do dedinky LISTVJANKA, cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri kýbľoch tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa vyrovnajú Bajkalskému jazeru. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíru, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.

Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko – mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.

Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko–mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar.

Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.

Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru v kostičky, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.

Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.

Rozlúčka s krátkym, ale intenzívnym zájazdom, po ktorom je návrat do nášho moderného sveta minimálne bizarný. Jednoduchosť a pohostinnosť Mongolov, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budú ešte nejaký ten deň mátať. Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • 1 x nocľah v typickej mongolskej jurte
 • 2 x nocľah vo vlaku, lístky na vlak
 • všetky transfery
 • výlet na Bajkalské jazero
 • výlet do národného parku Terelj
 • vstupné do národných parkov a pamiatok
 • slovenského BUBO sprievodcu,
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, nápoje, cestovné poistenie

Poznámka:

Termín zájazdu sa ešte môže posunúť o 1-2 dni v závislosti od aktuálneho harmonogramu vlakov.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.06.2017
24.06.2017
2 100,00 €
01.07.2017
08.07.2017
2 100,00 €
15.07.2017
22.07.2017
2 100,00 €
29.07.2017
05.08.2017
2 240,00 €
12.08.2017
19.08.2017
2 240,00 €


 • 1 / 0
2