Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Rusko, Mongolsko

Ak hľadáte krátku cestu do atraktívnej a netradičnej destinácie, tento zájazd je pre Vás ideálny. V krátkom čase absolvujete kúpanie v Bajkale, jazdu na Transsibírskej magistrále a mongolskú step. Krajina nomádov a kedysi vládcov obrovskej ríše nás privíta v Ulanbátare a v stepnom kempe si vyskúšame ich tradičné športy ako lukostreľba či jazda na koni.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 680 €

Rusko, Mongolsko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Myslíme na Váš vzácny čas
 • Maximum zážitkov za minimum času
 • BUBO tábor v stepi
Zobraziť mapu

Odlet do Ruska cez Moskvu až k chýrnemu Bajkalskému jazeru.

Prílet do Irkutsku. IRKUTSK: veľmi príjemné mesto na polceste medzi Moskvou a Vladivostokom. Bývalé intelektuálne centrum ľudí v exile, dnes pomerne moderná metropola, ktorá je jednou nohou v prírode. Typická drevená architektúra, kostol Nanebovstúpenia, prvý krát nakukneme do obchodov a každý si možno kúpi kamusi, zimné topánky, také typické pre chladnú oblasť Sibíri. Transfer do dedinky LISTVJANKA, cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri kýbľoch tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa vyrovnajú Bajkalskému jazeru. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíru, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.

Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko – mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.

Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko–mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar.

Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.

Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru v kostičky, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.

Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.

Rozlúčka s krátkym, ale intenzívnym zájazdom, po ktorom je návrat do nášho moderného sveta minimálne bizarný. Jednoduchosť a pohostinnosť Mongolov, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budú ešte nejaký ten deň mátať. Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • 1 x nocľah v typickej mongolskej jurte
 • 2 x nocľah vo vlaku, lístky na vlak
 • všetky transfery
 • výlet na Bajkalské jazero
 • výlet do národného parku Terelj
 • vstupné do národných parkov a pamiatok
 • slovenského BUBO sprievodcu,
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, nápoje, cestovné poistenie

Termín zájazdu sa ešte môže posunúť o 1-2 dni v závislosti od aktuálneho harmonogramu vlakov.

Zájazd lietame spoločnosťami Aeroflot a jej partnermi.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné dvojstrany.

Novembrový termín zájazdu je veľmi studený a je skôr pre vyznavačov zimy. Hlavná sezóna a najlepšie termíny sú cez leto.

Termíny a ceny

Termín
Cena
28.07.2018
04.08.2018
2 130 €
Základná cena 2130 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 680 €
Objednať zájazd
11.08.2018
18.08.2018
2 130 €
Základná cena 2130 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 680 €
Objednať zájazd
14.06.2019
21.06.2019
1 680 €
Základná cena 1680 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 230 €
28.06.2019
05.07.2019
1 680 €
Základná cena 1680 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 230 €
12.07.2019
19.07.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 300 €
26.07.2019
02.08.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 300 €
09.08.2019
16.08.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 300 €
18.11.2019
25.11.2019
1 680 €
Základná cena 1680 €
Letiskové poplatky 310 €
Víza Rusko a Mongolsko (pre občanov SR) 240 €
Spolu 2 230 €

Odporúčame

Rusko
6 dní
1 600 €
Nórsko , +4 viac

Nórsko, Lofoty, Rusko

24.06. → 04.07.2019 +7 ter.
11 dní
2 890 €

R Roman Vrábel

 
Pred dvoma dňami sme sa vrátili z tohto zájazdu s stále sa nemôžme zaradiť do bežného Slovenského života. Nekonečná tajga, stepy, jazerá, ticho a pokoj kontrastujú so stiesnenosťou, na ktorú sme u nás zvyknutí.
A teraz k veci:
Irkutsk - mesto dvoch tvárí, lesk i bieda. Úžasná história, fantastické vyhliadky. Nádherne dravá rieka Angara, pretekajúc mestom priamo z Bajkalu.
Bajkal - nekonečnosť, čistota, pokora, pre nás ôsmy div sveta a asi najhlbší zážitok zo zájazdu / treba prežiť osobne/.
Ulanbátar - výraz "ty mongol " sa pre nás po návšteve tohto mesta výrazne zmenil.
Žeriavy nestíhajú stavať nové budovy a byty, ulice plné dobre oblečených mladých ľudí a drahých limuzín, mesto pyšné na históriu Mongolska.
Národný park Terelj - skutočný obraz ľudí žijúcich mimo mesta. Jaky, ťavy , kone, jurty, kumys a nekonečný pokoj, veľmi milí domáci obyvatelia.
To všetko sme zažili na vlastnej koži.
Výborná organizácia, výborná synchronizácia nášho a lokálnych sprievodcov. Hlavne ochota urobiť pre klientov vždy niečo naviac.
Doporučujeme.

Roman a Adka.

 

 
V tomto roku som sa zucastnila poznavacieho zajazdu do Mongolska s navstevou Bajkalskeho jazera v Rusku, podotykam bez problemov a to ako 80+ rocna. Vsetci ucastnici boli podstatne mladsi. Co vsetko sme podnikali? Kupali sme sa v Bajkalskom jazere v +5 stupnovej vode, az nam dych vyrazalo. Treking a jazdu na konikoch po stepi vystriedali celodenne tury po mestach Irkutsk, Ulanbatar a okolie. Pri navsteve Dzingischanovej sochy v nadzivotnej velkosti bolo treba prekonat najmenej 300 schodov, taktiez pri navsteve pamatnika v Ulanbatare. Vdaka mojej fyzickej kondicii som tu namahu zvladla bez tazkosti, co sa neda povedat o vsetkych ovela mladsich ucastnikoch. Z toho som vyvodila, ze mladost alebo staroba, to nie je iba pocet odzitych rokov, ale predovsetkym zdravie a fyzicka kondicia , co spolu napokon suvisi. Podaktori ludia sa snazia oddialit proces starnutia pouzivanim drahych kremov, botoxu, liftingu. Je azda tvar bez vrasok dokazom mladosti? Podla mna je to predovsetkym dobra kondicia, schopnost dobehnut elektricku, pricom predbehnut aj mladez. Mat na to, porovnat si svoje sily s mladsimi rocnikmi, to je tajomstvo vecnej mladosti a vek sa stane iba cislom, napriek zopar vraskam okolo oci. Uz dnes sa tesim na dalsi treking. Akoze s kym? S BUBOm predsa!

Marcela Smolkova

 

 
Stráviť hoci len pár dní v tejto krásnej krajine bolo pre mňa nezabudnuteľným zážitkom. Vynikajúco zorganizovaný zájazd, skvelý sprievodca, úžasní spolucestujúci. Naozaj to nemalo chybu a noc v jurte, keď dážď bubnoval na jej strechu bola nádherná. Smútok z odchodu zmierňovala nádherná krajina, ktorou sme náš tábor opúšťali. Ďakujem cestovnej kancelárii BUBO, Martinovi a všetkým spolucestujúcim za naozaj výnimočný týždeň.

Lubica


 • 1 / 1