Kraj širokých diaľok, nekonečných stepí a orlích lovcov. Vydajte sa s BUBO do Mongolska. Netradičná dovolenka v strednej Ázii nabitá zážitkami.

Zaujímavosti o Mongolsku

Video

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - ORLÍ LOVCI

ORLÍ LOVCI

Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu a spôsob života. Na unikátnej ceste za Aisholpan pripravenej expertami z BUBO prebádame Altaj od prvého po posledný vrch. Každý termín je…

Poznávací zájazd, dovolenka - TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

Jedna z najväčších stavieb modernej doby, spájajúca Moskvu s Tichým oceánom a Pekingom. Absolvujeme trasu cez tri krajiny, ktoré spája táto železnica a možno ideológia.

Poznávací zájazd, dovolenka - IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

Krátka cesta do atraktívnej a netradičnej destinácie. Kúpanie v Bajkale, jazda Transsibírskou magistrálou aj mongolská step. Krajina nomádov, Ulanbátar aj stepný kemp s tradičnou lukostreľbou či jazdou na koni…

Poradíme vám

Ulovte viac zážitkov

V mongolských kláštoroch

V budhistických kláštoroch si zatočíme modlitebnými mlynčekmi a v spoločnosti mníchov v šafranových rúchach si porozprávame o viere v dnešnom Mongolsku.

Noc v jurte

Prespíme uprostred prírody tak, ako to Mongoli robia odjakživa. Sedíme na vyvýšenej teraske, popíjame mongolské pivo Altan Gobi, a len hľadíme do diaľky. Po nociach vo vlaku si vychutnávame kúsok raja.

V krajine veľkého Khana

Spoznáme život v málo navštevovanej krajine nomádov, orlích lovcov, stepí, júrt a kumysu. Kto bol Džingischán? A ako sa mu podarilo vytvoriť jeho impérium?

Orlí lovci

Vyresetujte sa mimo civilizáciu. Staňte sa aj vy na chvíľku lovcom!

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.