Kraj širokých diaľok, nekonečných stepí a orlích lovcov. Vydajte sa s BUBO do Mongolska. Netradičná dovolenka v strednej Ázii nabitá zážitkami.

Kam cestovať do Mongolska?

Zájazd do Mongolska láka najmä dobrodružnejšie povahy so záľubou v netradičných destináciách. Krajina sa môže popýšiť nádhernou prírodou a unikátnymi, dodnes živými tradíciami Orlích lovcov.

Ulánbátar je najchladnejšie hlavné mesto sveta s drsným vnútrozemským podnebím. Pomerne modernú tvár mesta tvorí hlavne sovietska architektúra päťdesiatych rokov a veľa panelákov. Navštívte kláštor Ganden so stovkami holubov, ktorý je centrom mongolského buddhizmu, aj Hlavné námestie. 65 km na východ od Ulanbátáru stojí obrovitánska 40 m vysoká jazdecká socha Čingischána. Neďaleký národný park Terelj ponúka možnosť nocľahu v typickej mongolskej jurte v šírej stepi, jeden z top zážitkov zájazdu do Mongolska.

Fantastické scenérie zažijete na púšti Gobi, druhej najväčšej púšti Ázie s rozlohou vyše 1.5 milióna km2. Khongorin Els sú najväčšie piesočné duny celej Ázie, vysoké až osemsto metrov. Zaujímavá je aj Bajanzagu, oblasť fotogenických červených pieskovcových útesov a zároveň jedno z najväčších dinosaurích pohrebísk na našej planéte.

Top lákadlom zájazdu do Mongolska je Altaj, horský masív v centrálnej časti Ázie s dĺžkou približne 2 000 km. Divočina v blízkosti čínskych hraníc, žiadni turisti, brodenie riek a vysoké horské sedlá.

Festival Orlích lovcov ponúka jedinečnú možnosť stretnúť sa s 200 lovcami a ich orlami. Schádzajú sa zo širokého okolia, aby si v pretekoch vyskúšali, kto vytrénoval svojho orla lepšie. Zažite tradičný kazašský folklór, hudbu, tanec, a kuchyňu.

Autentické zážitky v Strednej Ázii čakajú. Zájazd do Mongolska je zážitok na celý život. Poradíme Vám!

Nekonečná tajga, stepi, jazerá, ticho a pokoj kontrastujú so stiesnenosťou, na ktorú sme u nás zvyknutí. Jaky, ťavy , kone, jurty, kumys a nekonečný pokoj, veľmi milí domáci obyvatelia. To všetko sme zažili na vlastnej koži. Výborná organizácia, výborná synchronizácia nášho a lokálnych sprievodcov. Hlavne ochota urobiť pre klientov vždy niečo naviac. Doporučujeme.

Roman Vrábel

Klient

Ulovte viac zážitkov

V mongolských kláštoroch

V budhistických kláštoroch si zatočíme modlitebnými mlynčekmi a v spoločnosti mníchov v šafranových rúchach si porozprávame o viere v dnešnom Mongolsku.

Noc v jurte

Prespíme uprostred prírody tak, ako to Mongoli robia odjakživa. Sedíme na vyvýšenej teraske, popíjame mongolské pivo Altan Gobi, a len hľadíme do diaľky. Po nociach vo vlaku si vychutnávame kúsok raja.

V krajine veľkého Khana

Spoznáme život v málo navštevovanej krajine nomádov, orlích lovcov, stepí, júrt a kumysu. Kto bol Džingischán? A ako sa mu podarilo vytvoriť jeho impérium?

Orlí lovci

Vyresetujte sa mimo civilizáciu. Staňte sa aj vy na chvíľku lovcom!

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - ORLÍ LOVCI

ORLÍ LOVCI

Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu a spôsob života. Na unikátnej ceste za Aisholpan pripravenej expertami z BUBO prebádame Altaj od prvého po posledný vrch. Každý termín je…

Poznávací zájazd, dovolenka - TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

Jedna z najväčších stavieb modernej doby, spájajúca Moskvu s Tichým oceánom a Pekingom. Absolvujeme trasu cez tri krajiny, ktoré spája táto železnica a možno ideológia.

Poznávací zájazd, dovolenka - IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

Krátka cesta do atraktívnej a netradičnej destinácie. Kúpanie v Bajkale, jazda Transsibírskou magistrálou aj mongolská step. Krajina nomádov, Ulanbátar aj stepný kemp s tradičnou lukostreľbou či jazdou na koni…

Poradíme vám

E

Ázia  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

14 dní

Trvanie

3950
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1850
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko, Čína


náročnosť

14 dní

Trvanie

2680

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test