Kraj širokých diaľok, nekonečných stepí a orlích lovcov. Vydajte sa s BUBO do Mongolska. Netradičná dovolenka v strednej Ázii nabitá zážitkami.

Kam cestovať do Mongolska?

Zájazd do Mongolska láka najmä dobrodružnejšie povahy so záľubou v netradičných destináciách. Krajina sa môže popýšiť nádhernou prírodou a unikátnymi, dodnes živými tradíciami Orlích lovcov.

Ulánbátar je najchladnejšie hlavné mesto sveta s drsným vnútrozemským podnebím. Pomerne modernú tvár mesta tvorí hlavne sovietska architektúra päťdesiatych rokov a veľa panelákov. Navštívte kláštor Ganden so stovkami holubov, ktorý je centrom mongolského buddhizmu, aj Hlavné námestie. 65 km na východ od Ulanbátáru stojí obrovitánska 40 m vysoká jazdecká socha Čingischána. Neďaleký národný park Terelj ponúka možnosť nocľahu v typickej mongolskej jurte v šírej stepi, jeden z top zážitkov zájazdu do Mongolska.

Fantastické scenérie zažijete na púšti Gobi, druhej najväčšej púšti Ázie s rozlohou vyše 1.5 milióna km2. Khongorin Els sú najväčšie piesočné duny celej Ázie, vysoké až osemsto metrov. Zaujímavá je aj Bajanzagu, oblasť fotogenických červených pieskovcových útesov a zároveň jedno z najväčších dinosaurích pohrebísk na našej planéte.

Top lákadlom zájazdu do Mongolska je Altaj, horský masív v centrálnej časti Ázie s dĺžkou približne 2 000 km. Divočina v blízkosti čínskych hraníc, žiadni turisti, brodenie riek a vysoké horské sedlá.

Festival Orlích lovcov ponúka jedinečnú možnosť stretnúť sa s 200 lovcami a ich orlami. Schádzajú sa zo širokého okolia, aby si v pretekoch vyskúšali, kto vytrénoval svojho orla lepšie. Zažite tradičný kazašský folklór, hudbu, tanec, a kuchyňu.

Autentické zážitky v Strednej Ázii čakajú. Zájazd do Mongolska je zážitok na celý život. Poradíme Vám!

Nekonečná tajga, stepi, jazerá, ticho a pokoj kontrastujú so stiesnenosťou, na ktorú sme u nás zvyknutí. Jaky, ťavy , kone, jurty, kumys a nekonečný pokoj, veľmi milí domáci obyvatelia. To všetko sme zažili na vlastnej koži. Výborná organizácia, výborná synchronizácia nášho a lokálnych sprievodcov. Hlavne ochota urobiť pre klientov vždy niečo naviac. Doporučujeme.

Roman Vrábel

Klient

Ulovte viac zážitkov

Orlí lovci

Vyresetujte sa mimo civilizáciu. Staňte sa aj vy na chvíľku lovcom!

Ľadovým Altajom

Ľadovým Altajom

Na koňoch či peši k najvyšším vrchom Tavan Bogd na čínsko-rusko-mongolskej hranici.

Prastará kultúra

Prastará kultúra

Sochy Hunov z 3. storočia, pertoglyfy staré 12 000 rokov, či vajcia dinosaurov. Fascinujúce a pritom žiadne vstupné, žiadni turisti.

Na najvyššiu dunu

Na najvyššiu dunu

Púšť Gobi je nádherná. Pokorte ju! K dispozícii máte náš mongolský zohraný team.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - ORLÍ LOVCI

ORLÍ LOVCI

Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu a spôsob života. Na unikátnej ceste za Aisholpan pripravenej expertami z BUBO prebádame Altaj od prvého po posledný vrch. Každý termín je…

Poznávací zájazd, dovolenka - TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

Jedna z najväčších stavieb modernej doby, spájajúca Moskvu s Tichým oceánom a Pekingom. Absolvujeme trasu cez tri krajiny, ktoré spája táto železnica a možno ideológia.

Poznávací zájazd, dovolenka - IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

IRKUTSK, BAJKAL, MONGOLSKO

Krátka cesta do atraktívnej a netradičnej destinácie. Kúpanie v Bajkale, jazda Transsibírskou magistrálou aj mongolská step. Krajina nomádov, Ulanbátar aj stepný kemp s tradičnou lukostreľbou či jazdou na koni…

Poradíme vám

E

Ázia  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

14 dní

Trvanie

3650
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1750
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko, Čína


náročnosť

14 dní

Trvanie

2680

BUBO HISTÓRIA

Pozrite si históriu slovenského cestovateľstva