Island, Nórsko - najkrajšia Európa

Island, Nórsko

Poďte s nami na fascinujúci koniec Európy. To najlepšie z dvoch výnimočných krajín s prepracovaným programom. Dúhové hory Landmannalaugar v cene! Okrem toho najkrajšie fjordy, sopky, vodopády, šíry Atlantik. Poplavíme sa k veľrybám, budeme obdivovať modernú architektúru Oslo aj drevené domčeky Bergenu. Nekonečne dlhé dni pod vedením vyštudovaných škandinavistov.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 260 €

Island, Nórsko

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Termálne pramene

Termálne pramene

Neobídeme Modrú lagúnu, ale ukážeme vám aj miesta, kam sa chodia kúpať Islanďania. Návod na použitie: vyberte si deň, keď prší a teplota nestúpne cez 10 stupňov.

Gurmánske špeciality

Gurmánske špeciality

Škandinávia je naša srdcovka už 25 rokov a naši sprievodcovia hovoria škandinávskymi jazykmi. Aj vďaka tomu objavíte tajomstvá miestnej kuchyne. Zhnitý žralok, sladký kozí syr, najlepšie jahňacie. Mňam.

Moderné Oslo

Vďaka hotelu v centre Oslo ste pár krokov od najkrajších ukážok modernej európskej architektúry. Náš sprievodca vás zorientuje. K perlám Oslo patrí aj múzeum moderného umenia od Renzu Piana.

Najkrajšie fjordy

Najkrajšie fjordy

Program sme pripravili tak, že v Nórsku uvidíte naozaj veľmi veľa. Najkrajšie vyhliadky na fjordy, ale aj vyhliadkové plavby. Kúpanie sa na najkrajšej pláži Nórska.

 • pod patronátom škandinavistov
 • vstupné do Modrej lagúny v cene
 • trojhodinová plavba za veľrybami v cene
 • najkrajšie fjordy, ľadovce aj vodopády Nórska
Zobraziť mapu

Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Inak, kto je Jon Gnarr?

Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera LJOTIPOLLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

Zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Určite však uvidíme výborný dvadsaťminútový film o tom, ako výbuch sopky prežívali miestni. Fascinujúce zábery. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

Vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Kto bude mať chuť, môže hneď po vylodení veľrybie mäso ochutnať. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

Odlet do Nórska. Čaká nás krajina fjordov, fascinujúcej prírody a nezabudnuteľnej severskej architektúry. Začíname hlavným mestom OSLO. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme vám prečo.

Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjørvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Famózny Vigelandov park. Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

Opušťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjøsa navštívime dejiská olympijských hier. Hamar a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala, Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trollov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o trolloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Atlantický oceán a Vy.

Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navšívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Nærøyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

Štvrť drevených domčekov Bryggen (UNESCO) ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu a monopolu hanzovných obchodníkov. Najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku. Kúpite si domov losiu, či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy
 • raňajky
 • všetky transfery
 • BUBO-sprievodcu
 • cestné poplatky
 • všetko vstupné na Islande vrátane Modrej lagúny
 • pozorovanie veľrýb
 • vláčik na vyhliadku nad Bergenom
 • informačný materiál
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, inú stravu, prelet Island-Nórsko, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla 

Hotel: Našimi preferovanými hotelmi v Reykjaviku sú Leifur Eiriksson/Center hotel Midgardur/Fron/Foss Lind/Island. Tieto hotely berieme na našej hotelovej banky. V prípade záujmu o konkrétny hotel, nás kontaktujte a radi Vám ho neceníme. Cena môže byť žiaľ aj vyššia.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
22.07.2018
03.08.2018
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 318 €
Objednať zájazd
27.07.2018
08.08.2018
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 418 €
Objednať zájazd
08.08.2018
20.08.2018
2 550 €
Základná cena 2550 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 118 €
Objednať zájazd
21.08.2018
02.09.2018
2 450 €
Základná cena 2450 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 018 €
Objednať zájazd
07.09.2018
19.09.2018
2 450 €
Základná cena 2450 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 018 €
Objednať zájazd
12.06.2019
24.06.2019
2 350 €
Základná cena 2350 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 918 €
25.06.2019
07.07.2019
2 450 €
Základná cena 2450 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 018 €
09.07.2019
21.07.2019
2 350 €
Základná cena 2350 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 918 €
23.07.2019
04.08.2019
2 350 €
Základná cena 2350 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 918 €
28.07.2019
09.08.2019
2 260 €
Základná cena 2260 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 828 €
07.08.2019
19.08.2019
2 260 €
Základná cena 2260 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 828 €
21.08.2019
02.09.2019
2 260 €
Základná cena 2260 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 828 €
04.09.2019
16.09.2019
2 260 €
Základná cena 2260 €
Letiskové poplatky 288 €
Prelet Island - Nórsko 210 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 2 828 €

Odporúčame

Írsko

Írsko a Severné Írsko

26.04. → 03.05.2019 +4 ter.
8 dní
1 750 €
Škótsko , +1 viac
9 dní
1 700 €

J Jana Šafáriková a Miloš Lampart

 
Dobrý deň “BUBO doprava”,

chceli by sme sa touto cestou poďakovať a vyzdvihnúť nesmiernu profesionalitu a veľkú ľudskosť bubo vodičov,
ktorí nás viezli z letiska Schwechat 2.9.2018 po prílete z Nórska ( zájazd Island, Nórsko – zlatý trojuholník od 21.8.-2.9.2018)
Bola obrovská búrka, lialo a milí vodiči nás doslova suchou nohou a bezpečne previezli domov do Bratislavy.
Za všetko im od nás patrí veľké , obrovitánske ĎAKUJEM.

Jana Šafáriková a Miloš Lampart

E Eva + Juraj Pavúkovci

 
Je niekoľko dní od návratu z tejto úžasnej dovolenky-s perfektnou partiou ľudí + sprievodkyňou Zuzkou Hábekovou,neustále nás bombardujúcou množstvom informácií z historie,kultúry a zložitých názvou sopiek,vodopádov,ktoré boli pre nás spočiatku veľmi ťažkým orieškom,snažili sme sa ich aspoň zapamätať-často neúspešne.Porovnanie 2 svetov: sopečného Islandu a zeleného Nórska-rôzne sfarbenie ich ľadovcov, veľrybie safari spolu so šantiacimi delfínmi,kulinárske zážitky, kravičky na ceste,sobotňajší večer v Bergene...to v nás zanechá na dlhú dobu krásne spomienky.
Ďakujeme za perfektnú organizáciu CK,Zuzke,šoférom priamo v destináciách + p.šoférovi transferu,ktorý nás taktiež v tej búrke rozviezol po BA,hoci bol sám premoknutý do poslednej nitky,
Eva + Juraj Pavúkovci

K Katarína Čurová

 
Dobrý deň. Včera sme sa s mamou vrátili zo zájazdu Island-Nórsko (ktorý bol mimochodom úžasný). Chceli by sme však samostatne pochváliť šoféra, ktorý nás viezol z viedenského letiska a kvôli obrovskej búrke, ktorá vo Viedni bola nás bol ochotný v Bratislave odviezť až priamo domov. Veľmi si ceníme takýto ľudský pristup ☺.

S pozdravom,
Katarína Čurová.

I Iveta Kalincová

 
Prečo BUBO?
1. Máte reputáciu, že som si vždy hovoril, že „raz to s nimi skúsim“.
2. Veľmi dobrý itinerár. Pekne sa prekrýval s mojimi bodmi záujmu a kombinácia s Islandom bola pre nás ešte atraktívnejšia.
Vrcholné zážitky.
Vyplnili sme to v dotazníku, ale rád pridám vysvetlenie. Gullfoss, Trollstigen, Geiranger sú hity, u ktorých má človek vysoké očakávania a tak je pre ne veľmi ťažké dosiahnuť „woow efekt“. Boli skvelé podľa očakávania. Určite patria k tomu najlepšiemu, čo je možné vidieť. Vybrali sme
1. Thingvellir - tu človek vidí a chápe, aké výnimočné miesto to je.
2. Landmannalaugar - minitúru tam sme vnímali ako esenciu Islandskej prírody. Veľkou pridanou hodnotou bolo množstvo zastávok cestou.
3. Dalsnibba – po Geirangeri sme čakali už len dojazd do hotela a prišla pecka, z ktorej sme všetci onemeli úžasom a nezmohli sa na súvislú vetu.
4. stará cesta do Strynu – na križovatke som čakal odbočenie do tunela a miesto toho prišlo nečakané monumentálne defilé.
5. Bryggen – za fasádou známou z tisícok fotiek sa skrývajú malebné zákutia.
Strava.
Koncepcia hotelových raňajok a individuálneho stravovania, ktoré je kombinované s fakultatívnou účasťou na ad-hoc akciách organizovaných sprievodcom je veľmi dobrá. Absencií na spoločných akciách bolo minimum, ale možnosť voľby značne obmedzuje riziko prípadného frflania, v ktorom vedia byť niektorí majstri.
Ubytovanie.
Spávam v stane aj 5* hoteloch. Pri poznávacích zájazdoch nemá ich úroveň takú dôležitosť ako pri pobytových, oveľa dôležitejšia je poloha. Každý, s kým som sa na túto tému rozprával, ocenil veľmi starostlivý výber polohy hotelov, ktorá bola vo všetkých prípadoch pridanou hodnotou. Objektívne nie sme schopní hodnotiť ich výber podľa úrovne, pretože chápeme vplyv na cenu zájazdu a nepoznáme ich dostupnosť pre väčšiu skupinu, ktorá sa ale hlási v rôznom čase.
Účastníci zájazdu.
Na ich výber normálne nemá CK žiadny vplyv, ale to u BUBO tak úplne neplatí. Zaznamenali sme 2 základné typy účastníkov – „Bubáci“, ktorí už sú „vyškolení“ a ľudia, ktorí majú záujem o tento typ cestovania. BUBO sa podľa mňa darí profilovať si skupinu zákazníkov, ktorým vyhovuje jej koncepcia cestovania a to je cesta k obojstrannej spokojnosti. Pri diskusiách sa neriešili snobské licitácie, kto bol kde ubytovaný v akom honosnom hoteli, ale hovorilo sa najmä o cestovateľských zážitkoch.
Sprievodca.
Našim sprievodcom bol Ján Buday. Všetci, kto v minulosti cestovali so mnou, vylučovali, že by som mohol byť kompatibilný s hromadným zájazdom a spokojný s poznávacou dovolenkou s cestovkou. Keď som v Keflavíku uvidel cca 40-člennú skupinu vo vekovom rozpätí 10 – 65+, nebol som optimistický. Po zájazde to hodnotím tak, že môj fiktívny virtuálny faktor využitia času bol s BUBO vyšší, než by som pravdepodobne dosiahol individuálne. Jano dokázal kapitalizovať svoje skúsenosti a know-how cestovky natoľko, že viac než eliminoval obťažnosť dosiahnuť to s veľkou a rôznorodou skupinou. Pritom to dosiahol bez stresovania, akoby to išlo samo a on si to mohol zdanlivo len tak užívať. Množstvo informácií považujem už za štandard, obohatil ich o diskusie. Presvedčil nás, že je zabávač od prírody a nie je to iba súčasť jeho práce.
Budúcnosť.
Pre zájazd s BUBO sa tento rok zišli ideálne predpoklady. Pokiaľ nezmením zamestnanie, čakajú ma v nasledujúcich 2 rokoch cesty do Guiney, Bruneja, Južnej Afriky a prípadne inde podľa výsledkov tendrov. Preto netuším, kedy budeme hľadať najbližšiu poznávaciu dovolenku, ale BUBO je pre nás určite tá prvá a najlepšia adresa.
Na záver Vám chcem popriať svet bez konfliktov, bezpečnú leteckú dopravu a šťastie na počasie aké sme my mali v Nórsku. Ten zvyšok ovládate a teda určite budete mať aj nadšených zákazníkov.


Z Zuzana

 
Tento rok som sa zúčastnila na výlete Island , Nórsko s Martinkou. Bolo super, videla som veľa krásnych miest. Vzhľadom na naozaj letné teploty počas pobytu sme mali zájazd umocnený aj kúpaním v Atlantiku. V Martinke som našla pohodovú a pohotovú sprievodcovskú kamarátku. Ďakujem. Zuzana.

S spokojní manželia z TT

 
Toto leto sme si splnili jeden s našich dávnych snov - boli sme na úžasnom zájazde Island – Nórsko ☺. Dve rozdielne krajiny, ale obe fascinujúce. Na vlastné oči sme chceli vidieť islandské striekajúce gejzíry, bublajúce geotermálne pramene, sopečný kráter, topiace sa ľadovce a hlboké nórske fjordy s nespočetným množstvom vodopádov. Stalo sa a videli sme všetko, no zažili sme ďaleko viac. Naviac sme na jeepoch jazdili po ľadovcoch a tí odvážnejší pokračovali aj na snežných skútroch. Vďaka bielym nociam sme absolvovali polnočnú vyhliadku na Bergen s fotením západu slnka. Ubytovanie v kvalitných hoteloch v centrách navštívených miest nám umožnilo spoznať aj pohodových Škandinávcov a ich užívanie si leta počas bielych nocí. Naši sprievodcovia vďaka ich jazykovej vybavenosti nám sprostredkovali aj príjemné konverzácie s domácimi. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o ich živote, práci a záujmoch. A tiež to, že najčastejšie jedia pizzu a víkendovú opilosť volajú „helge filla“. Sú to neuveriteľne hrdí patrioti, ktorí zdobia svoje domy národnými vlajkami. Na cestovanie horami a fjordami pretkanou krajinou využívajú množstvo tunelov, trajektov a lodnú MHD. Samozrejme, že všetko sme si užili aj my. Teraz už len spomíname a tešíme sa na ďalší zájazd s úžasnými bubákmi ☺ spokojní manželia z TT.

P Pavol

 
Ešte len dnes ráno 02:45 som docestoval domov. Plný zážitkov,ktoré budem veľmi veľmi dlho,ako sa povie, predýchavať. Island je jedna úžasná krajina , ktorú stálo za to vidieť. Kúpanie sa v modrej lagúne, jazda po Islande cestou-necestou na monster truck ,vodopády, super steaky na večeru, letný slnovrat v Reykjaviku, nórske fjordy, ľadovce. Všetko to sa oplatí vidieť. 89 tunelov v Nórsku a jeden z nich takmer 25 km. Je toho veľmi veľa o čom by sa tu dalo napísať, jednoducho som sa ešte akosi neprebral :) A VEĽKÉ ĎAKUJEM patrí aj našim dvom super sprievodcom Maťke a Majke. A ďakujem patrí aj celej cestovnej kancelárii BUBO.

R Ružena Sotníková a Anka Kováčová

 
Vážený pán riaditeľ, nedávno sme sa vrátili zo zájazdu Island , Nórsko. Hoci sme počuli samé chvály o tomto zájazde, skutočnosť predčila naše očakávania. Obe krajiny sú úžasné a stojí za to ich spoznávať. Avšak čo bolo najdôležitejšie, mali sme vedúcu Majku Cútovú, ktorá bola pridanou hodnotou a ktorá spôsobila, že sme si obe krajiny priam zamilovali. Majka vynikajúco pozná Škandináviu a čo je veľmi dôležité, vie to aj odovzdať ďalším ľuďom. Vie pútavo rozprávať, ale pozná aj mieru, aby poslucháčov neunavila. A čo je veľmi dôležité, je milá, veselá, človek si ju musí obľúbiť. Takže, ďakujeme jej a Vašej agentúre za možnosť prežiť nezabudnuteľné chvíle. Ružena Sotníková a Anka Kováčová

S Soňa a Dano

 
Mesiac po návrate zo zájazdu sme si dostatočne uvedomili, čo všetko sme zažili a videli na ďalšom úžasnom zájazde s Bubákmi. Tentokrát to boli 2 škandinávske krajiny v celej svojej kráse - sopečno-ľadový Island a zelené Nórsko - s výnimočnými prírodnými úkazmi a nádhernými scenériami - gejzíry, vodopády, mesačná krajina, zelené hory so zasneženými vrcholkami, nespočetné fjordy, malebné údolia... Toto všetko bolo okorenené perfektné zorganizovanou prácou sprievodcov - postupne sme si užili spoločnosť troch (Jožko Zelizňák, Maťa Čameková a Maja Cútová), z ktorých všetci plynule komunikovali škandinávskymi jazykmi. Bolo vidieť, že tieto krajiny (a nielen krajiny, ale aj miestnych obyvateľov) poznajú dokonale ako svoje vlastne vrecko, keďže tu žili, študovali či pracovali. Človek mal pocit, že do Škandinávie patria, že sú tu naozaj doma. Dostali sme informácie, aké žiadny bedeker neponúka. Okrem toho nám BUBO pripravilo niekoľko prekvapení oproti pôvodnému plánu. Hneď v Rejkjaviku to bol luxusný 4* hotel namiesto 2*, ktorý bol uvádzaný v pokynoch k zájazdu. V Oslo sme bývali na hlavnej a zároveň najdrahšej ulici mesta, priamo v centre bez príplatku. Najemotívnejším ubytovaním bol osamotený horský hotel ďaleko od civilizácie s prekrásnym panoramatickým výhľadom. Zobúdzať sa s výhľadom priamo z postele na slnkom zaliate údolie bolo ozaj príjemným zážitkom. K tomu zurčiaci vodopád hneď za oknami hotela. Ďalším prekvapením bol výlet "nad plán" na ľadovec na Islande obrovskými terénnymi autami s možnosťou jazdy na snežných skútroch. Celkovo sme absorbovali obrovské množstvo zaujímavých informácií, ktorými nás zásobovali naši sprievodcovia pri presunoch autobusom ako i pri ďalších neformálnych rozhovoroch pri večernom pivečku počas bielych noci. Zhrnuté a podčiarknuté: výborne zorganizovaná cesta obsahujúca všetko, čo má správna dovolenka obsahovať. BUBO, ďakujeme! Soňa a Dano

T Táňa Mellová

 
Ak máte záujem vidieť aké úžasné veci dokáže vytvoriť príroda, tak vám vrele odporúčam navštíviť tieto dva prekrásne ostrovy. Okrem toho budete mať možnosť aspoň trochu spoznať hodnoty, ktoré uprednostňujú ľudia, ktorí tu žijú. Na zájazde, z ktorého som sa vrátila minulý týždeň, som bola mimoriadne spokojná so skvelými službami BUBO, optimálne zvoleným programom a samozrejme s profesionálnosťou sprievodcu Jozefa Zelizňáka. Srdečná vďaka, Táňa Mellová