Nórsko je naša láska už 30 rokov. Prvé zájazdy do Škandinávie sme zorganizovali už v roku 1995. Prečítajte si referencie a poďte s nami na dovolenku do Nórska pod patronátom škandinavistov.

Kam cestovať do Nórska?

Zájazd do Nórska znamená dovolenku v najkrajšej európskej prírode. Najväčšou atrakciou krajiny sú fjordy - najdlhší (Sognefjord) a najkrajšie (Geiranger a Naeroyfjord), ktoré chráni UNESCO. Neobíďte ani najdlhší cestný tunel na svete, najstrmšiu cestu Nórska či slávnu Cestu trollov.

Do Nórska láka najmä príroda, ale aj v mestách stavaných pre ľudí vás presvedčíme, že v Nórsku sa ozaj dobre žije. Určite vás osloví Oslo, ale aj historický Bergen či Tromso ďaleko na severe.

Skombinujte si dovolenku v Nórsku s cestou na Island alebo do Škótska. Vyrazte za polárny kruh, kam láka najkrajšie európske súostrovie Lofoty, ale aj plavba na lodi Hurtigruten, polnočné slnko na Nordkappe či arktické Špicbergy s ľadovými medveďmi a opustenými ruskými mestami so sochami Lenina. 

Stále si neviete vybrať cestu do Nórska pre vás? Kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

Každý ocenil veľmi starostlivý výber polohy hotelov, ktorá bola vo všetkých prípadoch pridanou hodnotou.

Iveta Kalincová

Klient

TA3
7 minút o Nórsku

Čo vidieť v Nórsku, kam ísť a prečo v rozprávaní škandinavistu.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Nórsko - zlatý trojuholník

Nórsko - zlatý trojuholník

8 dní v najkrajšej krajine na svete. Oslo a Bergen, oba fjordy pod ochranou UNESCO, slávna Cesta trollov, ľadovce, najvyššie vodopády, trollovia. Toto musíte zažiť.

Poznávací zájazd, dovolenka - Island, Nórsko

Island, Nórsko

kombinácia prvého zájazdu s pobytom 6 dní na Islande. Okúpete sa v Modrej lagúne, uvidíte tri najkrajšie vodopády Islandu, gejzíry, ľadovce, sopky, veľryby, Dúhové hory. Najobľúbenejšia európska cesta medzi…

Poznávací zájazd, dovolenka - Škótsko, Nórsko

Škótsko, Nórsko

kombinácia prvého zájazdu a veľkým okruhom v Škótsku. Drevené domčeky v Bergene a kamenný Edinburgh. Trollovia a pálenice whisky. Fjordy a Škótska vysočina.

Poradíme vám

K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

2950
K

Európa  

Škandinávia, Špicbergy, Nórsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3760
K

Európa  

Škandinávia, Špicbergy, Nórsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2590
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1850
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Rusko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

11 dní

Trvanie

3360
K

Európa  

Škandinávia, Veľká Británia, Škótsko, Nórsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

2990

Ulovte viac zážitkov

Nórska gastronómia

Nórska gastronómia

Milovníci morských plodov, čerstvých jahôd, sladkých čučoriedok, ochutnávači kozieho syra...vy všetci si prídete na svoje práve v Nórsku. Bergenská tržnica je miesto kde sa najete dosýta. Ako digestívum odporúčame nórsky aquavit.   

Oslo vám ukážeme inak

Hlavné mesto Nórska milujeme. Pre jeho polohu medzi zelenými kopcami a chladným morom. Pre jeho modernú architektúru kombinovanú s ľudskými mierami. Ukážeme vám ho inak.

Polárna žiara

Sen každého vášnivého cestovateľa. Splní sa vám v severnom Nórsku tento rok?

Vigelandov park

Len pár percent obyvateľov Oslo žije ďalej ako 300 metrov od veľkého parku. A ten najznámejší park patrí skvelému nórskemu sochárovi Gustavovi Vigelandovi. S nami sa dozviete viac.

BUBO HISTÓRIA

Pozrite si históriu slovenského cestovateľstva