Mexiko veľký okruh

Mexiko

Máloktorá krajina v strednej Amerike dokáže ponúknuť doslova zo všetkého niečo. Fantastická mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet, nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. Mexiko je podmanivá krajina, ktorá Vás vyzýva na objavovanie. Tak vamos!

Katarína Líšková Katarína Líšková
Spokojnosť zákazníkov
od 2 010 €

Mexiko

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Lietajúci indiáni

Lietajúci indiáni

Toto je neuveriteľné. Domorodí indiáni sa točia vysoko nad vami v obrovských kruhoch. Tento umelecký výkon si vychutnáme s tequilou v ruke a pri indiánskej hudbe.

La Quebrada

La Quebrada

Zažite to! Skokani sa z vysokánskeho útesu vrhajú do úzkej zátoky, kde musia trafiť prílivovú vlnu. Keď vylezú po skale späť hore, zoznámime vás.

Monte Alban

Monte Alban

Načerpajte kozmickú energiu na mieste, ktoré iní turisti míňajú. Sme ďaleko na vrchu, ktorí indiáni zarovnali a postavili na ňom pyramídy. Tú mágiu miesta cíti aj fyzikálny chemik.

Fascinujúca krajina

Mexiko na tejto ceste prejdeme celé. Spoznáte ho od ruchu hlavného mesta cez indiánske pamiatky vnútrozemia až po karibskú riviéru.

 • pohodlne za mexickou kultúrou
 • množstvo pamiatok UNESCO, chýrne Acapulco aj karibský Cancún
 • kultúry Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov aj Zapotékov
 • výborná kuchyňa, kvalitná doprava, špičkoví sprievodcovia
 • špecialita od najväčšieho predajcu Mexika v rokoch 2002 - 2017
Zobraziť mapu

Prílet a príchod do absolútneho srdca miliónovej metropoly MEXICO CITY. Corona čaká za rohom vo večernom bare, ideme? Aká je klíma v meste, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2200 metrov nad morom na absolútnej rovine bývalého jazera Texcoco?

Ranný odchod na miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi. TEOTIHUACÁN. Staroveká civilizácia nás očarí treťou najväčšou pyramídou na svete, Pyramídou slnka, len o niečo menšou Pyramídou mesiaca a cestou mŕtvych dlhou niekoľko kilometrov. Prečo sa tu nezhoduje magnetický a geografický sever? Prečo práve tu nemá telefón dobrý signál? Tequila, samozrejme,nemôže chýbať, viete však, ako sa vyrába? Ukážeme si a ochutnáme aj tradičné pivo z maguey, ktoré je predchodcom tequily. Poznali pôvodní indiáni systém pálenia? Tradičné brúsenie obsidiánu – vulkanického skla. Ochutnávka kaktusu a prvé chilli v rámci tradičného obeda (nepovinné). Po obede vyrazíme na tretie najnavštevovanejšie katolícke pútnické miesto na svete – k panne Márii Guadalupskej a na hlavné námestie najväčšieho mesta Ameriky – Zócalo. Hlavná pešia zóna a Plaza Garibaldi, námestie, kde je najviac mariachis v Mexiku. Skúsime sa vrátiť do hotela miestnym metrom, ktoré jazdí na gumených pneumatikách? Ozaj, viete, koľko miliónov ľudí denne prevezie?

Múzeum antropológie je pravdepodobne najkvalitnejšie múzeum svojho druhu na svete a zaoberá sa štúdiom predkolumbovského obdobia a kultúry na území Ameriky. Viete, kto boli Mayovia a Aztékovia? Voladores – lietajúci indiáni sa odvíjajú na lanách dlhých desiatky metrov za sprievodu tradičnej hudby riskujúc život. Park Chapultepec a Cestou slnka smerujeme do Acapulca. Teplo legendárneho mesta.

ACAPULCO spomína na svoju slávu z polovice dvadsiateho storočia. Stretávali sa tu Elizabeth Taylor, Elvis Presley, Kennedyovci, Belmondo či prvý filmový Tarzan... Dnes láka srdce pravého cestovateľa. Preto ho nemôžeme obísť. Budeme na hlavnom námestí jediní turisti? Skokani z La Quebrada z úrovne 12. poschodia sa vrhajú do úzkej zátoky. Je toto vôbec možné?

Skorší ranný odchod a prechod po úpätí najznámejšej sopky v Amerike – Popocatepetl, uvidíme ju? Zastávka pri najväčšej svetovej pyramíde v CHOLULE, na ktorej vrchole Španieli po dobytí územia postavili kostol. Prejdeme sa po tajomných a dodnes úplne neobjasnených tuneloch v útrobách pyramídy. Skúsite tradičnú kuchyňu kombinujúcu mäso a čokoládu? Po obede prechod legendárnym územím, kde údajne vyčíňa mýtické zviera nazývané Chupacabra. Prechod prériou s vyše desať metrov vysokými kaktusmi do koloniálnej Oaxacy.

Pešia prehliadka mesta OAXACA s príjemnou klímou večnej jari. Vyzerala by takto Kuba, keby tam neprišla revolúcia? Kostol Santo Domingo, systém zavodňovania mesta, čokoládovňa, lúčne koníky – chapulines a trh s koreninami. Využite šancu len tak sa stratiť. Možnosť navštíviť múzeum so stálou expozíciou zlata Zapotékov.

Monte Alban a Zapotékovia. Hora s vrcholom zrezaným do absolútnej roviny. Dodnes nevieme presne kto, prečo ani ako odstránil také obrovské množstvo hmoty. Dôkladná prehliadka nádherných pyramíd Monte Alban. Potom späť do koloniálnej Oaxacy a k najväčšiemu stromu v Amerike. Ako vyzerá strom s obvodom 56 metrov? Výroba mezcalu, tradičného nápoja s červíkom z údolia Oaxacy a návšteva dvora, kde si ukážeme, ako Zapotékovia splynuli so Španielmi a naučili sa využívať ovčiu vlnu. Sadnete si ku kolovrátku a krosnám? Nočný presun do mesta Villa Hermosa.

VILLAHERMOSA – čaká nás najstaršia americká kultúra Park La Venta je džungľa uprostred mesta. Hlavy starých Olmékov a park, kde môžete stretnúť čierneho jaguára, papagáje či opice. Krátky presun do Palenque na okraj pralesa.

Najvýznamnejší panovník predkolumbovskej Ameriky sa volal Pakal. Vládol 68 rokov v dobe, keď sa ľudia bežne dožívali polovicu. Uvidíte jeho hrobku a nadchnete sa stratenou civilizáciou podmanivého PALENQUE. Kráľovský palác, palisády mestského štátu Palenque a množstvo tajomstiev ešte stále ukrytých v nepriestupnej džungli. Viete koľko ich je? Vyše 1400... To pravé Mexiko v hrdom zapatistickom štáte Chiapas. Kto boli zapatisti? Uvidíme nejakých? Poobedňajšia návšteva Agua Azul, kaskádového vodopádu s tyrkysovou vodou hlboko v džungli Chiapas. Preplávame lagúnu na ďalšom vodopáde Misol-Ha? Tí odvážnejší, pridajte sa!

Skorý ranný odchod smer Yucatánsky polostrov. Viete, ako málo turistov navštevujúcich Mexiko sa kúpe v Mexickom zálive? Budeme medzi nimi. Neskutočné azúrové more takmer bez vĺn, dokonalé osvieženie na ceste na horúci juh. Príchod do najbezpečnejšieho mesta v Mexiku. MÉRIDA. Krásne koloniálne mesto v štáte Yucatan a večer na námestí. Dáme si kávu v reštaurácii Fridy Kahlo? Ručne tkaná závesná sieť hamaka, typické farebné sombréro proti yukatánskemu slnku

Odchod do CHICHÉN ITZÁ. Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povieme si o nej všetko. Okrúhle observatórium Caracol z polovice prvého tisícročia. Tradičné folklórne tance s táckami na hlave. Večer príchod do CANCUNU, najväčšieho turistického centra s dokonalou infraštruktúrou a legendárnym morom – modrý Karibik. Relax v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou all inclusive. Zaslúžený oddych po našom putovaní. Relaxovať budeme na mayskej riviére, ktorá sa tiahne od Cancúnu až po Playa del Carmen. 4 noci na brehu Karibiku.

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora.

Relax na pláži a možnosť fakultatívnej návštevy mesta TULUM a tajomných podzemných riek cenotes (fakultatívne, 54 €). Vedeli ste, že cenotes tvoria prepojený systém a jednou z teórií je, že ho vytvoril pád meteoritu, ktorý spôsobil dobu ľadovú. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora.

Rozlúčka s Mexikom a odlet domov v poobedňajších hodinách.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Mexico City a späť v economy class
 • BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu
 • prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu na exkluzívnej báze
 • 14 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3*-4* v dvojposteľových izbách pre dve osoby
 • program podľa popisu
 • všetky letiskové transfery v Mexiku
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky,  stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety, prepitné, osobné výdaje

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Pohodlná dovolenka s bohatým programom. Mexiko je rozľahlá krajina, a preto treba počítať s viachodinovými dennými a jedným nočným presunom. Na záver perfektný oddych pri Karibiku a prelet cez celú krajinu späť do Mexico City.

Hotel v základnej cene v Cancúne sa volá La Quinta Inn.

Luxury
7%
Quality
all inclusive 61%
Luxury
all inclusive 20%

Termíny a ceny

Termín
Cena
10.08.2018
25.08.2018
2 300 €
Základná cena 2300 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 853 €
Objednať zájazd
12.10.2018
27.10.2018
2 210 €
Základná cena 2210 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 763 €
Objednať zájazd
26.10.2018
10.11.2018
2 580 €
Základná cena 2580 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 3 133 €
09.11.2018
24.11.2018
2 010 € 2 210 €
Základná cena 2210 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Zľava -200 €
Spolu 2 563 €
25.01.2019
09.02.2019
2 070 €
Základná cena 2070 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 623 €
08.02.2019
23.02.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 843 €
22.02.2019
09.03.2019
2 240 €
Základná cena 2240 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 793 €
22.03.2019
06.04.2019
2 240 €
Základná cena 2240 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 793 €
08.04.2019
23.04.2019
2 240 €
Základná cena 2240 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 793 €
23.04.2019
08.05.2019
2 240 €
Základná cena 2240 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 793 €
15.07.2019
30.07.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 843 €
30.07.2019
14.08.2019
2 290 €
Základná cena 2290 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 843 €
04.10.2019
19.10.2019
2 070 €
Základná cena 2070 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 623 €
18.10.2019
02.11.2019
2 140 €
Základná cena 2140 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 693 €
01.11.2019
16.11.2019
2 140 €
Základná cena 2140 €
Letiskové poplatky 475 €
Vstupné do pamiatok Mexiko 78 €
Spolu 2 693 €

Odporúčame

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 880 €
Nikaragua , +2 viac

Banánové republiky

08.11. → 21.11.2018 +6 ter.
14 dní
2 890 €

I Ivana Šumichrastová

 
Chceme poďakovať BUBO za vynikajúco zorganizovaný zájazd a nezabudnuteľné zážitky v Mexiku....:)) Naozaj budeme mať na čo spomínať a tieto spomienky nám dúfam nikto nevezme..:)) Nedávno som čítala článok v ktorom sa hovorí "Čo nám robí väčšiu radosť? Kúpa materiálnych vecí alebo míňanie peňazí na zážitky? Štúdia troch výskumníkov z Cornell University a University of Chicago dokazuje, že sme vďačnejší za to, čo zažívame, v porovnaní s tým, čo máme. Tento fakt sa odzrkadľuje aj na našom správaní sa k druhým...
ďalej chceme osobitne poďakovať sprievodkyni Katke Liškovej za naozaj excelentné sprevádzanie počas celej cesty Mexikom, Katka sa o nás všetkých starala (niekedy ako o malé deti ) počas dlhej cesty v autobuse nám neúnavne vysvetľovala a opakovala dejiny Mexika, jej poznatky s histórie, zemepisu, celkového diania v Mexiku, s programom na ďalší deň...čítala nám rozprávky a snažila sa nám aspoň trochu priblížiť ako fungovali najvyspelejšie civilizácie Mexika. Pre mňa to bol naozaj nezabudnuteľný zážitok!!!

M Monika Vaculová

 
Je nedela podvecer, uz par minut sedim na gauci a pozeram na horu vypraneho oblecenia....zehlit ci nezehlit? Hoci zehlim celkom rada, dnes sa mi tak ukrutne nechceeee! Aj ked vonku zacala iba jar, vsetko to oblecenie je prudko letne. Este pred piatimi dnami totiz bolo napratane vo dvoch kufroch, bolo totiz s BUBO na vylete! A to nie ze na nudnej plazi v Bibione alebo v Burgase, ale tulalo sa po Mexiku. Bolo take mile, ze zobralo so sebou aj mna a mojho manzela Janka, ze vraj si to zasluzime?
A ze urcite sa nam tam bude pacit. Veru pradielko bez mozocku malo viac nez pravdu! Na uzasnej poznavacke sme vela videli, zazili, ochutnali, vypili, ovonali, zmokli, plavali, spoznali sme milych ludi v nasej 30clennej vyprave, ako Darku a Janka z Levic, Katku a Jozka z Bratislavy, Editku z Brezna, Janku a Juraja z Piestan, Janku z Bratislavy, Mariana (E.T. ??) z Trnavy a mnohych dalsich. Sme plni zazitkov a novych vedomosti o krajine, ktoru sme uz davno tuzili navstivit. Spolu so sprievodcom Erikom Kondrcom sme i dazdivy den vnimali ako nadherny a zazitkovy. Jeho dobra nalada, ochota a schopnost prisposobit tempo vsetkym vekovym kategoriam, bola pre neho samozrejmostou. Dakujeme, ze zreb sprievodcovstva nasho zajazdu, padol prave na Erika! Velka spokojnost!??
...uz teraz sa nam zbiehaju slinky na dalsie putovanie, nevieme ci po Cine, po zapadnej severnej Amerike, no urcite tam budeme potrebovat letne oblecenie, a preto predsa len idem vsetko pozehlit. Majte sa a prajem stastne cesty vsetkym! Monika

R Ružena Stríbrnská

 
Dobrý deň. Pred pár dňami sme sa vrátili zo zájazdu Veľký okruh Mexikom 20.1.-4.2. 2016 plný zážitkov a to najme vďaka KATKY LÍŠKOVEJ, ktorá sa o nás starala 24 hod. denne :)
Ktorá nám dala veľa informácii o histórii, kultúre a bežnom živote v Mexiku. Boli sme 22 členná skupina z ktorej sa vykľula dobrá a veselá partia. Bolo nám ľúto keď sme sa nakoniec v Cancúne museli rozísť po hoteloch a neboli sme spolu !
Ďakujeme za pekné zážitky a dúfam že sa ešte niekedy stretneme na nejakej BUBO ceste.
Ružena a Fero Stríbrnský

P Peter Hormann

 
Mali sme to šťastie zúčastniť sa výletu v novembri 2015 v spoločnosti Peťa Salaja. Treba uznať, že očakávania, ktoré sme do MVO vkladali sa z veľkej časti naplnili! Mexiko nás zaplavilo dojmami z farieb, starobylých pamiatok, príjemných a priateľských ľudí, obrovských vzdialeností a monumentálnych stavieb, príjjemných malých mestečiek a prírodných krás. Naše putovanie malo program nabitý "na prasknutie", kde hrozilo dokonca, že získané dojmy a zážitky z prvých dní budú na našich mentálnych harddiskoch prepísané stále novými silnými vnemami a emóciami. Tomu sme sa snažili predchádzať fotením a kamerovaním všetkého okolo nás.. čo samozrejme vedie k pomerne ťažko spracovateľnému množstvu dát..
Napriek naozaj nabitému programu a náročným presunom nás Peťo previedol Mexikom v pohode a v dobrej nálade. Určite aj vďaka jeho zaujímavým komentárom o mexickej súčasnosti a minulosti, indiánskym bájam, počas dlhých presunov aj primeranou konzumáciou miestnych liehovín podľa Peťovho výberu :). Ďakujeme za pekné zážitky a tešime sa opäť niekedy na "bubácke" cestovanie.

Yveta a Peter Hörmannovci

E Eva Savkuliakova

 
s Bubom sme cestovali prvy krat - boli sme veľmi spokojní, výborny program a harmonogram zajazdu, výborný sprievodca-Peter S- milý a ochotný - zodpovedal na všetky naše otazky a dotazy. určite v buducnosti budeme uvažovať o zajazde s bubo.
dakujeme.Eva a Jozef

M Milica Lacová

 
Ďakujeme Adriánovi za príjemné chvíle na zájazde Veľký okruh Mexikom, za skvelé vysvetlenie histórie a tiež súčasného života v tejto krajine- tento mladý človek je skutočná studnica vedomostí, cítiť, že krajinu pozná. Zažili sme pekné, zaujímavé a niekedy aj veselé chvíle v Mexiku. Sú to nezabudnuteľné zážitky pre toho, kto rád cestuje. Zájazd je bohatý a zároveň náročný- využitá každá voľná chvíľa. Tie zo dvakrát skoré vstávania s raňajkami za pochodu- nám nemohli pokaziť dojem. A na záver relax pri azúrovom Karibiku. Pobytu v hoteli Gran oasis nebolo čo vytknúť / okrem klimatizácie z kuchyne pod oknom izby/ - krásna pláž a nie preplnená, a úžasné more- najkrajšie aké som kedy videla. Zároveň bolo cítiť v skupine príjemnú družnosť , vďaka družnej povahe nášho sprievodcu Adriána. Viac sme si nemohli priať. Vďaka Bubo CK. Odporúčam. Milica

 

 
Dobry den BUBO,

Po navrate z Mexika Vam len chcem uprimne podakovat za prekrasnu dovolenku. Bolo to skutocne skvele, vyborne zorganizovane, vsetko klapalo, ako malo (nepodstatne drobnosti su nepodstatne). Vysoka profesionalita BUBa, skusenosti a poznanie "potrieb" klienta, teda "client-centred approach" je nepopieratelna.
Tesim sa na svoju dalsiu dovolenku s BUBOM

Este ras vdaka a vela elanu do pripravovania dalsich zajazdov

Gabriela Lojová

 

 
Je to už niekoľko mesiacov, čo sme sa vrátili z úžasnej dovolenky- MEXIKA.Jednoducho úchvatné.Asi tak sa dajú jedným slovom vyjadriť pocity., ktoré v nás aj po niekoľkých mesiacoch ostali.Už prvé dni v MEXICO CITY nás dostali. Nadmorská výška, zeleň, história, poriadok, čistota. Krásne múzeum, večerný výhľad na mesto, prechádzka po nočnom Mexico City, či zakotvenie s miestnymi v ich krčmičke na pivku....
Neďaleký TEOTIHUACAN je úplne iný svet. Výstup na pyramídy s výhľadom je nezabudnuteľný zážitok. Cesta do ACAPULCA s obrovskými kaktusmi zbehla veľmi rýchlo. ACAPULCO sa opäť zobúdza zo zabudnutia a nás príjemne prekvapilo.
OAXACA - kúzelné mestečko a očarujúci MONTE ALBAN.
PALENQUE bolo práve pre nás tým NAJ zážitkom. Prechádzka po dažďovom pralese a všetky zvuky džungle....a zrazu nádherné mesto PALENQUE. Vychutnajte si to :)
VODOPÁDY a kúpanie v nich, výborná čerstvá pomarančová šťava, chutné jedlo - príjemne strávený ďalší deň.
MERIDA - krásne mesto s atmosférou. Čas na nákupy darčekov, výborný steak aj čokoládový koláčik v krásnej reštaurácií.
CHICHENITZA - ohromujúca a plná turistov. Horúci deň, suchý vzduch - opäť iné podnebie.
PLAYA DEL CARMEN - zaslúžený relax na mayskej riviére. Sladké nič nerobenie, skvelý hotel v krásnej záhrade,kúpanie do západu slnka a najmä plávanie s delfínmi v neďalekom delfináriu. Ak budete mať možnosť dopriať si tento zážitok - využite to. V hotely Vám poradia , ktoré delfinárium si vybrať. Môžete využiť službu fotografa, ktorý Vám urobí zábery, kým si budete užívať prítomnosť delfínov.
Let domov sa Vám bude zdať oveľa kratší.V hlave si budete usporiadávať všetky zážitky. Doma si postupne začnete triediť fotografie a spomínať. Verte, že bude na čo:)

Zuzka a Slavo

 

 
Naša prvá dovolenka takéhoto štýlu, veľa otázok a veľa očakávania, no všetko sa splnilo do bodky vďaka super sprievodcovi Adriánovi a partii ľudí . Za 14 dní som si zvykol na autobus ktorý sa stal mojim druhým domovom -stojí to za to autobus mi prirástol nie k srdcu ale k zadku. Odporúčam každému zážitok na celý život!

Marek a Eva

 

 
Ay, ay, ay, ay, canta y no llores...Táto nádherná mariachi pesnička CIELITO LINDO sa niesla naším okružným zájazdom po Mexiku, ktorý sme absolvovali koncom októbra. Naučila nás ju naša užasná mladučká ale skúsená sprievodkyňa Peťka. Peti ďakujeme za všetko a s nadšením sa doúčame celý text a zároveň s úsmevom spomíname na našu " autobusovú-cintorinovu" grupu - ha,ha . Pozdravujeme

Laco a Mira