Perzský záliv

Opulentné sultanáty a emiráty hýbu svetom. Väčšina ľudí im iba závidí krátkodobé bohatstvo, ktoré teraz majú. My sa však prenesieme o pár desiatok rokov dozadu a uvidíme nesmierne ťažký život minulej generácie a generácií pred nimi. Až tu si uvedomíme, že Slovensko je raj. Na rozdiel od Slovenska, však štáty zálivu budujú, stavajú a netunelujú a aj preto tu za pár rokov vyrástli mestá o akých sa nám môže iba snívať. Zbožňujeme Arábiu a na tomto zájazde sa dozviete prečo.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 230,00 €

Omán, Kuvajt, Dubaj, Katar, Bahrajn, Spojené arabské emiráty

10 dní
 • Pod vedením arabistov
 • Komplexný zájazd na ktorom sa dozviete viac
 • Skúsenosti z každoročných skupín
 • Najbezpečnejšie krajiny sveta
 

Odlet z Viedne do sultanátu Omán.

Prílet v skorých ranných hodinách, transfer do hotela a relax. OMÁN: krajina zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosa, ktorá sa vďaka pracovitosti dostala na čelo štátov zálivu. Od začiatku do konca nás bude sprevádzať vôňa kadidla, vysokí opálení muži oblečení v bielom a božský pokoj. Užite si Omán. Prehliadka hlavného mesta MUSCAT. Ak existuje mesto ako z roz- právky, je to práve toto. Jednoducho tisíc a jedna noc. Mesto sultána Qaboosa, ktoré dýcha pokojom a množstvom farieb. Krajina hrdých Ománcov, za ktorých hovorí história. Voňavé mesto plné omamnej vône kadidla, mešita milovaného sultána s najväčším kobercom na svete a Swarovského lustrom, aký nemá obdobu.

Celodenný výlet k pamiatkam Unesco. NIZWA: hlavné mesto imámov vo vnútrozemí a večný rival Muscatu. Do päťdesiatych rokov minulého storočia bolo mesto neprístupné verejnosti. Palmová oáza pevnosť v tieni Zelených hôr Jabal al Achdar. BAHLA: majestátna pevnosť (UNESCO), mesto, ktorého sa ostatní obyvatelia kvôli jeho čarodejníckej minulosti boja. JIBRIN: nádherná pevnosť, ktorá je takisto súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je typickou púštnou pevnosťou. Večer návrat do Muscatu.

Smerujeme do Dubaja. DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkisová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Dubai. Dubaj zaznamenal taký prudký vývoj, že nie je ničím nezvyčajným, že jedna generáciu dozadu nevie čítať a písať a tá terajšia skončila Oxford. Ako sa s tým vyrovnávajú?

Celodenný výlet do ABU DHABI: najbohatší emirát, ktorý je rozhodujúcim článkom v Emirátoch. Konzervatívne mesto, ktoré lipne na tradičných hodnotách, ale nebráni sa ani moderne pokiaľ tá má štýl a je výraznou značkou.

KATAR. Hlavné mesto Doha je inšpirované veľkým Dubajom. Nádherné architektonické skvosty v modernej časti v príjemnom kontraste s typickou arabskou architektúrou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde nájdete tradičné korenia, suveníry ale aj zafarebné domáce zvieratká od výmyslu sveta, múzeum islamskej tvorby, umelé "perlové" ostrovy, stajne, kde každý plnokrvník má svoj vlastný bazén a 10 členný personál, ktorý mu poskytuje náležitý životný štandard. Aj o tomto je Katar. Dedinka Katara, ktorá patrí miestnym umelcom, kde sa usporadúvajú kultúrne udalosti a kde by mal byť jeden z otváracích ceremoniálov MS vo Futbale 2022. Porozprávame si o odvážnych projektoch, ktoré sú v štátiku naplánované k výstavbe pre tento športový sviatok. Nákupy vo Villagio mall. Povozíte sa na gondolách, kde Vám gondoliér zaspieva „O sole Mio!“? Miesto kde žije bok po boku Taliban, IS, americký vojak a turista, všetci pijú v tej istej Starbucks kaviarni.

Dokončíme prehliadku Dohy a poobede preletíme do ospalého štátu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký štátik, ktorý je tvorený z 33 ostrovčekov roztrúsených v Perzskom zálive. Hlavné mesto Bahrajnu nesúce prívlastok Mesto spiacich s ospalou atmosférou plnou tepla a morského vzduchu. Prehliadka hlavného mesta, zlatý bazár špecializujúci sa na 21-karátové zlato. Dáme si dobrú kávičku s kardamónom a užijeme Perzský záliv.

Návšteva múzea koránu, kde máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť najmenší korán na svete, korán vpísaný na zrnko ryže či dotknúť sa zamatového čierneho plátna, ktoré pokrývalo svätyňu moslimov - Kaabu. Pevnosť Bahrajn dokumentuje históriu siahajúcu do obdobia 3. tisícročia p. n. l. Národné múzeum, kde pochopíte, že ropa nie je všetko, kde ešte sa na ostrovoch zachovali hroby dilmunov a prečo práve Bahrajn bol asi tým miestom, kde had zjedol Gilgamešovi kvet nesmrteľnosti. Návšteva privátnej záhrady kráľa s jeho domácimi miláčikmi - 680 prítulnými ťavami. Po moste kráľa Fahda sa dostaneme až ku hraniciam so Saudskou Arábiou. Výhľad z výšky na kráľovstvo. Známy okruh F1. Sme na tribúne a máme ten najlepší výhľad na cieľovú rovinku i hlavnú vežu, kde 3 celé poschodia sú rezervované pre kráľovskú rodinu Al Khalifovcov a ich hostí. Poobede sa presúvame do posledného púštneho emirátu.

KUVAJT: najdemokratickejší štát zálivu a zároveň najdrahší. Pocitovo má človek dojem, že mesto zamrzlo v 90-tich rokov a nevie sa pohnúť ďalej. Prečo? Centrum mesta, ktorá je v porovnaní s metropolami čo sme už videli úplne maličké. Malé ale veľmi poučné múzeum venované invázii Iraku. Známe kuvajtské veže a úžasný rybí trh, ktorý mi v malom pripomína Tokyo. Či máte Mercedes G alebo Toyotu RAV, tu zjednáva každý a úlovok dňa sa neujde každému. Promenáda z ktorej máme Perzský záliv symbolicky celý pred sebou.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Ománu a späť z Kuvajtu
 • 4 miestne prelety
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • prehliadky miest
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, inú stravu, cestovné poistenie, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií a fakulatívne výlety

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.05.2017
19.05.2017
2 230,00 €
24.07.2017
02.08.2017
2 450,00 €
19.10.2017
28.10.2017
2 230,00 €

Zážitok menom Dubaj

Po Paríži nabitom historickými pamiatkami sme nasadli do lietadla a po šiestich hodinách sa zmenilo všetko. Kulisy okolo nás, stavby, vízie, ale aj teplota. Už ráno okolo ôsmej hodiny…

10
MÁJ
06:47
2017

Emiraty vs Dubaj

UAE...Spojene arabske emiraty. Tato krajina je pre vatsinu ludi zhmotnena Dubajom. Nie je to vsak iba toto mesto. Nasa mala skupinka sa dostala do roznych zakuti tejto zaujimavej krajiny. Z…

28
FEB
14:49
2017
Zájazdy | BUBO