Polárna žiara za polárnym kruhom

Nórsko

Zimná cesta do metropoly severného Nórska, do mesta Tromso 350 kilometrov za polárnym kruhom a hľadanie polárnej žiary. Zabehnete si polmaratón polárnej noci?

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018
od 1 107 €

Nórsko

4 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Najväčšia šanca vidieť polárnu žiaru v Nórsku
Tma od svitu do mrku, polárny zážitok
Polmaratón polárnej noci pre záujemcov
Amundsen, Nansen, Nobile vedeli, prečo sem chodia

Zobraziť mapu

Odlet na sever. Prílet do najväčšieho mesta severného Nórska. Zachované drevené domčeky, kapela Röyksopp a spomienky na dobyvateľov severného pólu. Veľmi rýchlo pochopíte, prečo sa kedysi nazývalo Parížom severu. Na kultivovanosť svojich predkov dnes nadväzujú študenti najsevernejšej univerzity na svete.

Prichádzame v najlepšom čase. Od 21. novembra tu dva mesiace nevidieť slnko. Dnes prvý deň striehneme na polárnu žiaru. Máme čas opustiť mesto. Vyveziete sa lanovkou nad mesto alebo si to vyšliapete po svojich? Polárnu žiaru vám garantovať nevie nikto, ale v Tromso je šanca skutočne veľká. Poďte to skúsiť tento rok.

Celodenný fakultatívny výlet na vidiek. Alebo predsa len dáte prednosť posedeniu pri pivku z najsevernejšieho pivovaru na svete? Sme v strehu. Uvidíme dnes nebeské divadlo? V januári máte možnosť odbehnúť si polmaratón polárnej noci. Príjemných mínus sedem, ľahučké snehové vločky, trasa vysvietená fakľami. Úžasný zážitok.

Rozlúčka so severom a odlet domov.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku
  • ubytovanie v 3* hoteli s výbornou polohou
  • raňajky
  • slovenského sprievodcu
  • asistenčné služby BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, fakultatívne aktivity, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.02.2018
04.02.2018
1 190 €
Objednať
03.12.2018
06.12.2018
1 107 € 1 190 €
Objednať
06.12.2018
09.12.2018
1 107 € 1 190 €
Objednať

Odporúčame

Vianočná BUBO zľava

Island , +1 viac
13 dní
2 295 € 2 134 €

Vianočná BUBO zľava

Nórsko
8 dní
1 595 € 1 483 €


  • 1 / 0