Polárna žiara za polárnym kruhom

Zimná cesta do metropoly severného Nórska, do mesta Tromso 350 kilometrov za polárnym kruhom a hľadanie polárnej žiary. Zabehnete si polmaratón polárnej noci?

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka Novinka
2017
od 1 190,00 €

Nórsko

4 dní

Najväčšia šanca vidieť polárnu žiaru v Nórsku
Tma od svitu do mrku, polárny zážitok
Polmaratón polárnej noci pre záujemcov
Amundsen, Nansen, Nobile vedeli, prečo sem chodia

 

Odlet na sever. Prílet do najväčšieho mesta severného Nórska. Zachované drevené domčeky, kapela Röyksopp a spomienky na dobyvateľov severného pólu. Veľmi rýchlo pochopíte, prečo sa kedysi nazývalo Parížom severu. Na kultivovanosť svojich predkov dnes nadväzujú študenti najsevernejšej univerzity na svete.

Prichádzame v najlepšom čase. Od 21. novembra tu dva mesiace nevidieť slnko. Dnes prvý deň striehneme na polárnu žiaru. Máme čas opustiť mesto. Vyveziete sa lanovkou nad mesto alebo si to vyšliapete po svojich? Polárnu žiaru vám garantovať nevie nikto, ale v Tromso je šanca skutočne veľká. Poďte to skúsiť tento rok.

Celodenný fakultatívny výlet na vidiek. Alebo predsa len dáte prednosť posedeniu pri pivku z najsevernejšieho pivovaru na svete? Sme v strehu. Uvidíme dnes nebeské divadlo? V januári máte možnosť odbehnúť si polmaratón polárnej noci. Príjemných mínus sedem, ľahučké snehové vločky, trasa vysvietená fakľami. Úžasný zážitok.

Rozlúčka so severom a odlet domov.

 

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku
  • ubytovanie v 3* hoteli s výbornou polohou
  • raňajky
  • slovenského sprievodcu
  • asistenčné služby BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, fakultatívne aktivity, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.11.2017
20.11.2017
1 190,00 €
08.12.2017
11.12.2017
1 190,00 €

Pohlad z kazatelnice v Norsku

Stali ste uz niekedy na kazatelnici? Nemyslim tym len tak hocijaku kazatelnicu, ale Preikestolen v Norsku. Kto navstivi hlavne mesto ropy v Norsku, ktorym Stavanger bezpochyby je, urcite…

Robert Taraba z BUBO
16
SEP
19:03
2016

Najnorskejsi fjord Geiranger

National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejsie prirodne pamiatky UNESCO na svete, kde patri od roku 2005. Tento 16 km dlhy fjord, ktory je sucastou Storfjordenu - Velkeho fjordu,…

Robert Taraba z BUBO
11
AUG
18:47
2016
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy ich za najšťastnejšiu krajinu sveta označil rebríček World Happiness Report. Nóri sú šťastní. Prečo?

S fenoménom spokojnosti s tým, ako spoločnosť v Nórsku funguje, som sa stretával počas celého môjho štúdia v Oslo aj v Bergene a všetky svetové rebríčky toto odvážne tvrdenie potvrdzujú. Naposledy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0