Luxusné Maroko v štýle tisíc a jedna noc

Len kúsok od Španielska sa rozprestiera svet, ktorý formoval dnešnú Európu a dal život mestám ako je Granada, Cordóba, rozšíril v zaostalej Európe vzdelanosť a my o ňom ani nevieme. Okruh krajinou, ktorá má more, oceán, vysoký Atlas, lyžiarske strediská, horúcu púšť s najväčšími pieskovými dunami na svete a rozprávkovú kultúru berberov. Vitajte v krajine Tisíc a jednej noci. Je hneď vedľa nás.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 710,00 €

Maroko

10 dní
 • Najlepší okruh Marokom na trhu
 • 4 kráľovské mestá
 • Sprievodcovia hovoriaci arabsky
 • Cestujeme sem od roku 1994
 

Odlet a prílet do Maroka. Maroko je susedom Európy a je našou najbližšou exotickou destináciou. CASABLANCA: najväčšie mesto Maroka je miestom kde sa zarábajú peniaze, kde vrčí ekonomický motor Maroka. Náš prvý dotyk s krajinou nás zavedie k mešite Hasana II., ktorá kraľuje Atlantickému pobrežiu a je nádhernou dominantou mesta.

Opustíme Casablancu a smerujeme do vnútrozemia, kde nás čaká mesto plné dojmov, zážitkov a mágie. Smerujeme k pohoriu Atlas do mesta berberov, do mesta rozprávok, do MARAKÉŠU. Večer na námestí Jama al-Fnaa (UNESCO) patrí medzi najväčšie zážitky. Ľudoví rozprávači, akrobati, predavači, zaklínači hadov, akoby sa čas nikdy nepohol. Prehliadka medresy a potom nás úplne pohltí stredoveký souk, ktorý nemá obdobu v marockom svete.

Dnes sa prejdeme pamiatkami mesta, mešita Koutubia, hrobky Saadovcov, palác El Badi, nákupy u farebne oblečených Berberov, ktorých porovnáme s Arabmi, čerstvé džúsy a ostré slnko Sahary.

Medzi nami a púšťou Sahara stojí pohorie Atlas. Kľukatými cestami zdoláme toto pohorie, ktoré sa tiahne celou severnou Afrikou. Pohorie podľa legendy podopiera titan Atlas. Najvyšší vrchol je vo výške 4165 metrov a pohorie chráni západnú časť Maroka pred dotierajúcou Saharou. Keď prekročíme hory tak nás čaká mesto s príznačným názvom „Brána do púšte“ alebo OUARZAZATE.

Chladný vzduch Atlasu nám ohreje púšť Sahara. Skôr než k nej prídeme tak sa zastavíme v malom raji. Kaňon TODRA. Obrovské rieky, ktoré kedysi týmto územím pretekali pripomínajú už iba kaňony, ktoré vyryli do skál. Príjemná prechádzka kaňonom, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta krajiny. ERFOUD: oáza v púšti Sahara, ktorej okolie pripomína krajinu na Marse.

MERZOUGHA: necelých 55km z Erfoudu leží v tieni obrovských pieskových dún maličká dedinka, ktorá má najväčší podzemný zdroj pitnej vody v Maroku. Irónia. Našim cieľom však sú vyše 150 metrov vysoké pieskové duny, ktoré spaľuje neľútostné slnko. Modré turbany Tuaregov ovládajú túto nehostinnú časť nášho sveta. Kto chce tak na dunu vybehne, zlyžuje ju alebo si zajazdí na ťave. SAHARA a ERG CHEBBI.

Opustíme púšť Sahara a vydáme sa sever cez neustále sa meniacu krajinu. Púšť vystrieda zeleň a cez tunel legionárov sa dostaneme do druhého kráľovského mesta na našej ceste. Už večer budeme plný očakávania pozorovať život vo FEZE a jeho časti Fés el Bali.

Fantastická a jedinečná medina (UNESCO) v centre mesta, kde čas stojí ako nikde inde. Úzke uličky, kde dodnes prekvitajú tradičné remeslá ako výroba keramiky a spracovanie koží. Viac než 9000 kľukatých uličiek, niektoré z nich sú na šírku jedného človeka, robia z Fésu stredoveké bludisko. Fés je skutočným srdcom krajiny, kde to stále žije. Porovnáme si Fés a Marrakéš. Berberskú atmosféru nahradí arabská a vo Féze sa uvidí, kto vie zjednávať. Čaká vás tvrdý boj.

Hluk, hrmot, vône starého Fezu vystrieda pokoj a kľud vo VOLUBILISE. VOLUBILIS (UNESCO) – antické mesto súčasť rímskej provincie Mauretania Tingitania. Krásne zachované cardo maximus a decumanus, kúpele, sklady svedčia o tom, že sa mestu nevídane darilo. Viete o tom, že najkrajšie pamiatky z obdobia rímskej ríše ležia v severnej Afrike? Rimanov nahradíme poobede tretím kráľovským mestom a zároveň šiestym najväčším v Maroku, Meknesom. Večer sa už nadýchame sviežeho vzduchu pri Atlantickom oceáne.

Posledný deň v Maroku zakončíme v hlavnom meste RABAT. Jedno zo štyroch kráľovských miest je pokojným veľkomestom v ostrom kontraste oproti zvyšku Maroka. Pohľadom z mediny na vlny Atlantiku obmývajúce starý pirátsky prístav Sale sa s Marokom rozlúčime a odletíme domov.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Letiskové poplatky
 • 9 x ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 9 x raňajky
 • Prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom
 • Výlet 4x4 na pieskové duny Merzoughy
 • Slovenského BUBO sprievodcu
 • Asistenčné služby CK BUBO
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • Vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií

Cena nezahŕňa:

Ostatnú stravu a nápoje, osobné výdaje

Poznámka:

Hotely:

Kenzi Sidi Maarouf hotel  1 noc

Les jardins de Koutoubia  2 noci

Berbere Palace                1 noc

Riad Arabesque               2 noci

Riad dar el Kebira           1 noc

Riad Salam Erfoud           2 noci

Reštaurácia zájazdu:   Al Fassia, Marrakéš

Minimálny počet: 4 klienti

Maximálny počet: 8 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.09.2017
24.09.2017
2 710,00 €
20.10.2017
29.10.2017
2 820,00 €

Fantázia

Pod nazvom fantazia cudzinci poznaju marocke "predstavenie" laab al baroud. Kazdy kraj, dokonca dedina ma svoju skupinu jazdcov ktori sa stretavaju niekolko krat rocne a predvadzaju svoje…

Petra Kováčová | BUBO
11
MÁJ
11:15
2017

Tutankarton

Aj my sme sa na chvilu citili ako vo filme. Uz pri prehliadke starej kasby Ait Ben Haddou sa nam na kazdom rohu zdalo ako keby sme niektore domy, zakutia, brany a cesticky zazreli vo…

Petra Kováčová | BUBO
05
MÁJ
14:20
2017
Malí Etiópci na juhu obrovskej krajiny ďaleko od hlavného mesta predvádzajú pre turistov šibalské kúsky
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy hore nohami?

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0