Na kvalitu zájazdov BUBO a celkovú úroveň cestovateľskej akadémie BCA dozerá MUDr. Ľuboš Fellner. Ako lekár bol pri prvých troch transplantáciách srdca na Slovensku, no jeho srdcovou záležitosťou sa stalo cestovanie. Pred 30 rokmi založil BUBO, ktoré odvtedy posúva hranice cestovania. Ako prvý Slovák bol na severnom aj južnom póle, v saudskej Mekke a vo všetkých krajinách našej planéty. Je najscestovanejší Slovák podľa medzinárodných organizácií TCC a Nomadmania. Má tri deti, s ktorými cestuje po svete. A svoje dovolenky trávi, napríklad, očkovaním detí Nuerov v utečeneckom tábore v Južnom Sudáne. Získal titul Podnikateľ roka SR a je zapísaný v sieni slávy v Monte Carlo.

Ľuboš Fellner Južný pól

Južný pól

Ľuboš Fellner Severný pól

Severný pól

Ľuboš Fellner Mekka

Mekka

TA3:
Podnikanie ma naučilo úplne všetkému

Ja nežijem v prítomnosti, ja žijem o tri, štyri roky skôr, v tom, čo sa stane, lebo to chcem docieliť, hovorí Ľuboš Fellner v Portréte na TA3 (20. 3. 2019)

Pálenica s Ľubošom Fellnerom - rozhovory

Super rozhovor dvoch skúsených cestovateľov - Borisa Filana a Ľuboša Fellnera.

Vždy chceme byť prví

Miesta, kam som sa vydal, som vždy chcel spoznať. Do Indie som sa napríklad vrátil viac než štyridsaťkrát. Pritom prvé cesty boli autostopom. Ako lekár zhruba so stoeurovým platom som si lietadlo nemohol dovoliť.Veľký profilový rozhovor pre Plus 7 dní, marec 2019

STIAHNUŤ PDF
Luboš Fellner Gabon

.POD LAMPOU:
Prvý Slovák, ktorý dôkladne precestoval celý svet

Ľuboš precestoval všetky krajiny sveta. Aký je rozdiel medzi cestovaním a čiarkaním si krajín? Čo to znamená scestovanosť? (Diskusia v klube pod lampou, marec 2019)

Ani jeden turista

Ani jeden turista, neuveriteľné fluidum, ozajstný svet Cez Balkán do Grécka počas vojny v Juhoslávii, za polárny kruh, kde nám hovoria, že zmrzneme, z Izraela do Sýrie, lebo nevieme, že to nejde, do Barmy so šesťdňovými vízami. A dodnes o päť krokov pred ostatnými cestovateľmi. Pozrite si 30 rokov histórie BUBO.

BUBO HISTÓRIA
Luboš Fellner história bubo

13 expedícií

Z množstva ciest, ktoré po Ľubošovi nijaký Slovák nezopakoval

 • Najvyšší vrch Severnej Kórey
 • Prechod zo Stredoafrickej republiky do Konga
 • Cesta z Kadugli do Talodi po stopách Hitlerovej režisérky Leni Riefenstahl
 • Polárne cesty po stopách Nansena a Shackletona aj do Zeme Františka Jozefa a Zeme kráľovnej Maud
 • Papua Nová Guinea, Nové Írsko, Nauru
 • Posledný raj - Gabon komplexne a Rovníková Guinea
 • Ebola Tour
 • Čad - Ennedi, najkrajšia časť Sahary - prvá cesta Slovákov
 • Nagaland, Arunachal Pradesh s redaktorom Lonely Planet v úlohe klienta - prvá cesta Slovákov
 • Prvý Slovák v Mekke, Saudská Arábia
 • Pico Neblina - najvyšší vrch Amazónie
 • Dvojmesačná cesta krížom cez Atlantik
 • Pitcairnove ostrovy

Platíme najvyššie dane na Slovensku

Naše výsledky ukazuje Finstat. Naozaj dlhodobo platíme najvyššie dane. Rok 2018 bol najúspešnejším v našej histórii, v roku 2019 sme narástli o toľko, čo je celoročný obrat druhého nášho konkurenta. Máme v pláne za tri roky narásť o 50 % v počte klientov. No stále sme malá firma, vzájomne sa veľmi dobre poznáme, viem o každom našom nezdare.Odbornejší rozhovor v týždenníku Trend, marec 2019

STIAHNUŤ PDF
Luboš Fellner história bubo
Čo to znamená prejsť celý svet?

Čo to znamená prejsť celý svet?

Cestujem už tridsať rokov. Je to môj život. Prakticky nič nerobím, iba cestujem. A keď necestujem, tak o cestovaní rozmýšľam.

zobraziť blog

cestovateľský
magazín

242 príspevkov zo všetkých krajín sveta.

Fórum

1347 príspevkov zo všetkých krajín sveta.

Rozhovor zo zákulisia

Čo to znamená precestovať všetky krajiny sveta? Ktorého ľavicového politika má rád pravičiar Ľuboš. Koľko krajín máte precestovaných vy a všetci vaši známi? Koľko takto scestovaných ľudí je na svete? Psy v skutočnosti nepreferujú kosti, no nikto im nikdy nedal ochutnať mäso. Prečo?