1347 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Id al-fitr

10

07:30

apr

2024

Saudská Arábia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Íd al-fitr sa začína o deň neskôr, ako sa predpokladalo, až dnes (v stredu 10. apríla) ráno. Planetárny mesiac je práve teraz úplne najtenší, úplný kosák, končí sa…

USA vs Čína v Tichom oceáne

24

09:35

feb

2024

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kroky Číny na rozšírenie svojho vplyvu v Tichomorí znepokojujú Spojené štáty a ich spojencov vrátane Austrálie, Nového Zélandu a Japonska. Západ dominuje v strategických…

Mayotte – zrušenie francúzskeho občianstva

15

09:05

feb

2024

Mayotte Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mayotte je súostrovie pozostávajúce z dvoch ostrovov. Nachádza sa medzi Madagaskarom a africkou pevninou vedľa Komorských ostrovov, ktoré si naň stále nárokujú. Ide…

Tichomorie, informácie, lacné triky a hotely

11

00:33

feb

2024

Tahiti Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Obrovská mnohými neprebádaná plocha - Tichomorie. Prešiel som všetky štáty Tichomoria a napísal som prehľadnú štúdiu a recenzie, ktoré cestovateľom značne pomôžu v…

CMA - Coordination of Azawad Movements

27

09:44

jan

2024

Mali Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

O Tuarégoch a Azawade som napísal kratučký blog po návrate z Timbuktu (Mali) a Agadez (Niger). Je to hutná obsiahla správa, ktorá vám mnohé vysvetlí.Strávil som s…

Kto prvý uznal USA?

26

13:16

jan

2024

USA Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 Málo kto túto otázku zodpovie správne. Prvý uznal novú krajinu USA Svätý Eustácius.Vybral som sa sem do Fort Oranjestad, lebo v tejto pevnosti je osadená pamätná tabula…

Ajodaja  Ajódhja – rodisko Rámu

22

22:15

jan

2024

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Premiér Indie Narendra Modi dnes otvoril chrám venovaný bohovi Rámovi v meste Ajódhja. Hinduisti veria, že Ajódhja  (anglicky Ayodhya), mesto nachádzajúce sa v indickom…

Lenin - z anjela antikrist

21

18:28

jan

2024

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes 21. januára 2024 ubehlo presne 100 rokov od momentu, kedy zomrel Vladimir Iľjič Ulianov, ktorého poznáme pod revolučným menom Lenin. Zomrel, aj keď sa odvtedy tvrdí…

Ciguatera - otrava rýb

03

14:31

jan

2024

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na mojich cestách svetom ma zaskočilo, že po vydarenej rybačke domáci rybu niekedy pustili s tým, že má otravu. Zväčša myslia na Cingueteru, ktorá postihuje až 400…

Šampanské, kto ho vymyslel?

01

07:41

jan

2024

Francúzsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Svet je jedno prekrásne miesto, ktoré neprestáva prekvapovať. Dnes na Silvestra by málokomu napadlo, že šampanské nám priniesla katolícka cirkev. No je to tak. Mních Dom…

Felix Tshisekedi – prezident

31

18:00

dec

2023

Konžská demokratická republika Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vyhral s jasnou prevahou. Syn Étiennea Tshisekedi, ktorý bol v 80 rokoch minulého storočia ministerským predsedom Demokratickej republiky Kongo. Mobutu jeho mame a jemu…

George Weah  prehral. Kto je Joseph Boakai

23

19:08

nov

2023

Libéria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Korupcia ho stála miesto prezidenta. O Libérii, ktorá je najstaršou republikou Afriky  som napísal blog. Libéria je na Slovensku málo známa, no je  2x väčšia než…