India, Nepál

Cesta do najšťavnatejšieho regiónu Ázie, do kolísky a srdca hinduizmu, k najkrajšiemu chrámu postavenému z lásky, k himalájskym osemtisícovkám, k slonom a nosorožcom, na brehy posvätnej Gangy. Treba zažiť!

Spokojnosť klientov
od 1 820,00 €

India, Nepál

16 dní
 • 24 rokov v turisticky náročnom regióne
 • hľadanie nosorožcov zo slonieho chrbta
 • program rozšírený o Fatehpur Sikri aj Pokharu
 • postavili sme v Nepále hotel a kúpili autobus
 

Odlet z Viedne do celkom iného sveta.

Aklimatizácia šokom. Prechádzka kathmandskými uličkami nám napovie, o čom je spoznávanie tohto regiónu. Stupy a chrámy nás zavedú do tajov budhizmu a hinduizmu, ktoré sú tak príznačné pre život miestneho obyvateľstva. Káthmandu bolo kedysi podhorskou dedinkou, dnes nás prekvapí typickým ruchom krivoľakých uličiek, kde je chodník cestou a cesta chodníkom. Budeme sa predierať ruchom ulice a pod typickou patinou hľadať tie najfotogenickejšie zákutia pre naše fotoaparáty. Zmes starej drevorezbársko-tehlovej architektúry, pestrofarebne oblečení Nepálci, obchodnícky duch a výjavy ako z Jakubiskovho filmu. Vône a smrady, špina a duchovná čistota. Naša púť bude viesť z turistického Thamelu plného pašminových a trekerských obchodíkov cez miesta, ktoré mnohí individuálni cestujúci márne hľadajú v knižných turistických sprievodcoch, až na kráľovské námestie Durbar, kde stretneme svätých mužov, kravy, holuby, ale aj jedinú žijúcu bohyňu našej planéty Kumari. Kto tá Kumari vlastne je? Prečo je taká dôležitá? Kde vybrnkával svoje gitarové sóla Jimmy Hendrix? Ktorý drevený stĺp takmer zaručene vylieči všetky vaše boľačky? Toto všetko na jednom mieste! Dobrá večera pri nepálskom pivku a zaslúžený odpočinok.

Osem z desiatich himalájskych osemtisícoviek leží v Nepále. Chcete ich vidieť? Majestátnosť Himalájí z vtáčej perspektívy (cena letu 190 USD). Spoznávanie najkrajších nepálskych pamiatok . Začíname pri jednej z najväčších stúp sveta (väčšie sú iba na Srí Lanke) so vševidiacimi Budhovými očami, na mieste, kde žije tibetská populácia Nepálu a vládne tu neskutočné duchovno a budhistický pokoj. Obed na streche s výhľadom na majestátne budhistické srdce Nepálu. Pokračujeme v Pashupatinate. V najsvätejšom meste nepálskeho hinduizmu stoji chrám, ktorý navštevujú pútnici z celého hinduistického sveta. Prítomnosť jogínov, či sadhuov, všadeprítomných opíc, ceremónia spaľovania hinduistických zosnulých. Pohreb je tu všeobecnou a verejnou záležitosťou. Budú horieť spaľovne na ghatoch, alebo si počkáme na tento zážitok až do Varanasi? Na dnes už končíme? Ešte nie! Spomínali sme už Jimmyho Hendrixa? Skúsime nájsť jeho odkaz v jednom z rockových barov našej thamelskej štvrte.

Dnes je cesta cieľ. Presun z Káthmandu do Pokhary. Asi dvesto nepálskych kilometrov. Pred tridsiatimi rokmi sa táto cesta dala absolvovať iba poníkmi, alebo byvolím záprahom a trvala 10-12 dní. My to skúsime spraviť za osem hodín. Je to jediná cesta naprieč touto krajinou. Dovolí nám dotknúť sa nefalšovaného Nepálu, ktorý nie je len o himalájskych vrchoch. Nádherná a šťavnatá zeleň nám bude zadosťučinením. Stretneme sa tu aj s himalájskou riekou Trisuli a pohľad na jej pereje nám pomôže sa rozhodnúť, či ju na ceste do Chitwanu zraftujeme. Koľko Slovákov a Čechov poznáte, ktorí raftovali na himalájskej rieke? Príchod do Pokhary a možno ryba na večeru priamo z jazera Phewa?

Sme v Pokhare. Bližšie sa k úpätiu Himalájí dostanete už len ako trekeri, či horolezci. Za ideálneho počasia je z každého kútu tohto pokojného mesta vidieť annapurnský masív s osemtisícovkou Annapurna I, ale aj dominantou Pokhary, posvätným vrchom Machapuchare. Budeme mat aj my šťastie a uvidíme ich? Veď sú tak blízko! Ten pohľad je neskutočný, my v nadmorskej výške 800 m.n.m a pozeráme sa na vrcholec týčiaci sa vo výške 8091 m.n.m. Najväčšie prevýšenie planéty. Plavba na druhom najväčšom jazere Nepálu Phewa a malý krásny trek k Pagode svetového mieru týčiacej sa nad mestom. Ostáva aj dostatok času na nákup krásnych nepálskych suvenírov, či posedenie pri káve. Alebo radšej zvolíte dobrú masáž? Stihnúť sa tu dá všetko! Pre fanúšikov aj možnosť navštíviť inštitút himalájskeho horolezectva, ktorý je múzeom prvých horolezeckých výprav na najvyššie štíty planéty. Pri dobrom počasí aj veľmi skorý ranný výlet do Sarangkotu, odkiaľ celý svet pozoruje magický východ slnka opierajúci sa do Annapurien.

Presúvame do kráľovského národného parku Chitwan (UNESCO). Kratší presun okorenený možnosťou raftingu na himalájskej rieke Trishuli. Rafting zvládne každý. Už tu raftovali bubácke deti, ale aj sedemdesiatroční cestovateľskí seniori. Podľa ročného obdobia nás čaká pokojný splav s občasnými vyzývavými perejami, alebo adrenalínový rafting, kde prechod búrlivých perejí spôsobuje vyplavovanie endorfinov. Idete do toho? Zážitok je zaručený! Podvečer sa zvítavame s chitwanskou prírodou aj naším domáckym rodinným ubytovaním. Spíme v lodge nášho dlhoročného partnera, ktorý sa stal našou, a teda i vašou rodinou. Budete tu počuť angličtino-slovenčinu welcome to národný park, či who wants pivo? Jednoduchšie pomery, často tu nejde elektrina, ale pár metrov od nášho ubytovania tečie riečka, v ktorej plávajú krokodíly.

Venujeme sa Chitwanu (v preklade srdce džungle). Národný park s rozlohou 932 kilometrov štvorcových, kde okrem iného žijú bengálsky tiger, leopard, slon indický, jednorohý nosorožec, dva druhy krokodílov, nespočetné množstvo vtáctva, opice, diviaky, jelene. Precítime prírodu, stretnutie so slonom indickým a poľovačka s fotoaparátmi na nosorožce. Jazda na slonoch, plavba po riečke Rapti, kde vo vode hľadáme oči krokodílov, pešia prechádzka džungľou a totálny kontakt s miestnou vegetáciou, kúpanie sa so slonmi, ale aj palicové tance miestneho etnika Tharu, ktoré sa storočiami naučilo žiť s prírodou. To všetko preložíme hodinkami siesty v našej lodge. Chitwan si užijete!

Odchod z Chitwanu smer indická hranica. Na hranici vymeníme nepálsky autobus za indické jeepy a vlak do najindickejšieho mesta sveta Varanasi. Človek si myslí, že ten exotický chaos v Kathmandu ho pripraví na všetko. A potom príde Varanasi. India a Nepál majú toľko spoločného a predsa budú úplné rozdielne. Prvé indické nuansy na vlakovej stanici, vlak samotný, prechod hranicou, ktorý asi vo svete nemá obdobu. Je to vôbec hranica? Podľa pečiatok v pase áno! A Vy okamžite viete, že ste v Indii.

VARANASI: najhinduistickejšie mesto sveta. 330 miliónov bohov. Mesto svetla, mesto boha Šivu, mesto hodvábu. Mesto, ktorým preteká rieka Ganga, a smrť sa tu stáva snom. Desiatky nádherných ghátov. Tisíce kúpajúcich sa veriacich od tých najbohatších, ktorí sa dovezú v luxusných limuzínach až po žobrákov, ktorí nemajú čo jesť. Očista tela aj duše. Najznámejší spaľovací ghat, kde by chcel byť spopolnený každý hinduista. Prechádzka so sprievodcom mestom, z ktorého dýcha stredovek. Tu sa vdychuje pravá a nefalšovaná India. Najneskôr pri ceremónii zatvárania rieky si aj Vy Varanasi zamilujete. Zážitky nemusia byt iba pekné, dôležité je to, aby boli silné. Vo Varanasi silné sú.

Ranná plavba prenajatou loďou po Gange. Svitanie a atmosféra, akú môžete zažiť iba TU. SARNATH: Jelení park, kde Budha prvýkrát predniesol svoje učenie. Najstaršie stupy na svete. Vzácny Ašokov pilier nájdete na všetkých indických bankovkách. Nádherné múzeum z obdobia, kedy na týchto miestach hral budhizmus prím. Džinistický chrám a rozprávanie si o tomto náboženstve, kde aj tá najmenšia bytosť má nárok na osvietenie. Nočný presun klimatizovaným ležadlovým vlakom do Agry.

AGRA: indická architektúra v podaní dynastie Mughalovcov tu dosiahla svoj vrchol. Taj Mahal (UNESCO) je vraj najkrajšou stavbou našej planéty. Všetci ho už poznáme z fotografií, dokumentov či literatúry. Vyrovná sa ale niečo pocitu, keď pred ním prvýkrát zastanete naživo? Prekrásna Červená pevnosť (UNESCO), z ktorej Mughalovci ovládali veľkú indickú ríšu. Výhľad, s ktorým umieral staviteľ Taj Mahalu. Prečo? Vysvetlíme si.

Zlatý indický trojuholník. Úžasné mesto duchov FATEHPUR SIKRI (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez ktoré dokonale vidieť von, ale takmer vôbec nevidieť dnu. Podvečer sa blížime k Jaipuru, hlavnému mestu indického štátu Rajastan. V Agre si možno poviete, že ste už videli to najkrajšie. Počkajte do zajtra, pamiatky Rajastanu sú naozaj neskutočne pôsobivé! Večer návšteva najkrajšieho kina celej Indie. Raj Mandir nie je kino, je to atrakcia! Pri dobrom bollywoodskom trháku atmosféra tohto kina sekunduje tým z futbalových svätostánkov.

JAIPUR – hlavné mesto púštneho a najpestrofarebnejšieho miesta celej Indie, štátu Rajastan. Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá Indie, so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Palác vetrov, hvezdáreň Jantar Mantar, asi najkrajšia palácová pevnosť Indie, trhy látok a drahokamov. Jaipur si kvôli množstvu nádherných a výnimočných stavieb a atmosfére bazárových ulíc, ktoré toto ani nie tristoročné mesto ponúka, zamilujete.

Záverečný presun našej neuveriteľnej cesty. Ako rýchlo zdoláme nekonečnú dopravnú špičku pri vstupe do mesta? Stihneme vidieť čosi navyše? Qutb Minar? Lotosovy chrám? Jawaharal Nehru, prvý premiér tejto krajiny tvrdil, že ak máte na Indiu iba jeden deň, treba ho stráviť práve v Dílli. Mal pravdu? My dnes skúsime pridať niečo navyše!

Dilli zosobňuje osem historických miest významných pre Indiu. Uvidíme najväčšiu mešitu Indie, rušnú ulicu Chandni Chowk, koreninový trh, zažijeme okúzľujúce náboženstvo sikhizmus pri návšteve gurudvary. Chcete vidieť aj britské Dílli? Aký je vlastne rozdiel medzi Dílli, Starým Dílli a Novým Dílli? Brána do Indie a koloniálne Connaught Place. Hlavné mesto Indie Vám ukážeme tak, že budete nadšení! Večer sa lúčime s Indiou a odlietame domov.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • raňajky
 • plnú penziu v národnom parku Chitwan
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery vlakom
 • slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • safari v národnom parku Chitwan
 • plavbu loďkami v Pokhare aj na Gange
 • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

víza, stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky, miestny let (Dillí–Kathmandú: 156 €).

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
04.05.2017
19.05.2017
1 820,00 €
12.08.2017
27.08.2017
1 980,00 €
22.09.2017
07.10.2017
1 820,00 €
19.11.2017
04.12.2017
1 820,00 €
29.12.2017
13.01.2018
2 220,00 €

Ôsmy div sveta

Snom každého cestovateľa je vidieť všetkých sedem divov sveta. Sú však miesta, ktoré sa pri veľkej konkurencii na zoznam nedostali. My sme takýto poklad objavili ukrytý 300 kilometrov od…

19
FEB
17:13
2017

Na návšteve u maharadžu z Jaipuru

Ako asi tak býva taký maharadža? My sme si dnes odpovedali a vybrali sme sa do jeho Mesačného paláca v Jaipure, kde žije mladý, osemnásť ročný maharaža so svojou rodinou. Inak výborný hráč…

06
FEB
18:44
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ženy napadnuté diablom padnú do tranzu, jedna po druhej. Prvá začne točiť hlavou, vlasy jej lietajú vo veľkých kruhoch, zachytím neprítomný pohľad. Potom druhá, tretia, je to ako domino. Svet pre nich prestal existovať.

Ženy napadnuté diablom padnú do tranzu, jedna po druhej. Prvá začne točiť hlavou, vlasy jej lietajú vo veľkých kruhoch, zachytím neprítomný pohľad. Potom druhá, tretia, je to ako domino. Svet pre…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Patrím medzi nadšených cestovateľov a po zájazde s BUBO naprieč Južnou Amerikou, som sa rozhodol pre ďalší zájazd s BUBO po Nepále a Indii. Nakoľko milujem hory spojené s exotikou a navštívil som už niekoľko krát Himaláje z Čínskej strany, bol som zvedavý ako sa BUBÁCI popasujú s týmto kútom sveta. Musím sa priznať, že dovolenka vysoko prevýšila moje očakávania Všetko sa to začalo pohodovým preletom do hlavného mesta Indie. V prvom rade sme si ako skupina výborne sadli :-). K tomu sa pridalo úžasné „Tropické leto“ s modrou oblohou a vysokohorským slnkom. Do tretice sa pripojili dvaja neúnavný sprievodcovia Tom a Martin, ktorí nám s nadšením poukazovali všetky krásne zákutia Himalájí a čaro veľkomiest. Hlavne Tom vedel zužitkovať svoje znalosti a previesť nás miestnou kultúrou, tradíciami a históriou. Nakazil nás svojim cestovateľským optimizmom a energiou...Celý program bol veľmi starostlivo pripravený s výberom optimálnych možností ubytovania a turistických trás. Výborná bola aj ponuka fakultatívnych výletov. Podarilo sa nám vidieť to najkrajšie v týchto úžasných krajinách. Zhlboka sme dýchali aj vo výškach okolo masívov Annapurien a tá krása sa vždy stupňovala a stupňovala. Úžasné Kathmandú, nezabudnuteľný kráľovský národný parku Chitwan a pamiatky UNESCO v Nepále spolu s neuveriteľnou Indiou sa postarali o trvalé zážitky. Prežili sme úsmevné, dobrodružné, ba aj drsné podmienky, nafotili tisícky fotiek a ochutnali všetky dobroty sveta...Srdečná vďaka celému prípravnému kolektívu cestovnej kancelárie a hlavne vrelé poďakovanie patrí sprievodcom za ich obetavú starostlivosť. Už teraz sa teším na ďalšie dobrodružstvo s BUBÁKMI...Ing. Anton Eliáš
23. 9. 2016
Nadherne a pre nasinca dost exoticke krajiny. Na mieste precizne zorganizovany zajazd, zvlast ked zvazime ako chaoticke su tieto dve krajiny - prakticky nikde sme zbytocne necakali, vsetok cas sme venovali spoznavaniu. Sprievodca so skvelou znalostou prostredia, miestnych ludi, historie. Pre mna to bol zajazd plny intenzivnych a autentickych momentov, ci uz slo o raft na nepalskej rieke (uzasne rychla a velka rieka, krasna priroda okolo nej), let okolo himalaji (vyslo pocasie, take vyhlady su nepopisatelne, bol to zazitok), zapad slnka a vychod slnka na Gange (sokujuce a zaroven uzasne). Zajazd bol zaroven spojeny s rozumnym komfortom takze intenzivne zazitky cez den vyrovnavalo nacerpanie sil v prijemnom prostredi vecer. Rozhodne odporucam.
16. 10. 2014
Dobrý deň milá cestovka pre bubákov, bubáčikov a bubáčatá, vlani na jeseň som dostal ponuky od známej, že ide v roku 2013 na poznávací zájazd do Nepálu/Indie a môže zobrať niekoho. Ten niekoho som bol ja Štefan a ani na chvíľu som neváhal navštíviť tieto báječné krajiny. V období informačných technológii nie je problém sa dozvedieť o týchto krajínách. Ale vidieť to osobne, dotknúť sa tých krajín, precítiť atmosféru, prírodu, zvyky, život a myslenie nepálčanov a indov bolá iná dimenzia. Doteraz som veľa precestoval, či už súkromne alebo služobne a ako správny Slovák som pozabudol, že nejaká cestovka BUBO existuje...hihihihi. Vyjadrím len svoje pocity, lebo opakovať, čo je, kde je, je zbytočné. Azijské krajiny sú pre nás vždy výnimočné a exotické, celkom prirodzene, málo sme o nich vedeli. Moja túžba návštíviť Nepál a Indiu sa naplnila pri nasadnutí do lietadla na Schwechate a vystúpení v Kathmande. Vytúžený cieľ, začiatok putovania. Nepál ma ohúril, prekvapil, nadchol a dá sa povedať aj mnoho iných kvetnatých slov. Nepál v mojich očiach bol niečom výnimočným a postupne vstrebávam všetky veci, javy, skutočnosti a opakovane pozerám na zachytené okamžiky, digi foťákom. Výnimočnosť dotvorilo aj niečo, čo spomeniem až na záver. Nemá zmysel ani písať o jednotlivých mestách, pamiatkách, zážitkoch. Dôležitý je pocit, spokojnosť, duševné naplnenie. A to sa podarilo na viac ako 100% ***. India krajina, kde akoby sa zastavil čas... podobne aj v Nepále. Vidieť to, čo som ani možná nepoznal, bolo jednoducho fantastické. Už vopred vďaka Google Earth som sa pokochal. Ale bolo to len virtuálne, no v skutočnosti to bolo neopísateľné. Pochopiť ich rôznorodé náboženstvá, životnú filozofiu bol na moju internú pamäť veľký nápor, ale niečo sa v mojom harddisku uložilo. Kathmandu, historické pamiatky UNESCO v kathmandskom údoli, Pokhara, rafting, Lumbiny, Sarnath,prechod nepálsko- indickou hranicou, Varanasi, Agra - Taj Mahal, úchvatný Jaipur s okolím, Dilli - mešita, minaret, chrámy, iné mestá a pamiatky, bolo neskutočné famózne. Zrejme dostávate veľa ohlasov na zájazdy. Aj som chcel trošku prispieť k opísaniu aspoň stručne mojich poznatkov z týchto dvoch krajín. Samozrejme, že moju "fotografickú tvorbu" som zavesil aj Google cez Picaso, kde je cez 800 fotiek som rozoslal aj mojej skupine. No a to sľúbené, to výnimočné na záver. A je to, toto čudo, pozrite sa na fotku Peťa. On to všetko zavinil, tento človiečik, ktorého som prvýkrát stretol na letisku v Kathmande. Klobúk dole pred cestovkou BUBO, ak má takéhoto sprievodcu. Jeho prístup, výklad, ľudskosť a grázia, s akou podával informácie, umocnili nielen moje pocity, poznatky z týchto krajín, ale myslím si aj celej skupiny. Po príchode domov z každého zájazdu, je už zrejme prvá obligátna otázka, jeeeej a aký bol sprievodca. Žiaľ je to tak, lebo od neho sa odvíja celý zájazd, spokojnosť, radosť, atmosféra, zodpovednosť a nálada. A to sa mu podarilo excelente. Mladí, strední,starší si pripadali ako jeho deti, počúvali, pozerali s otvorenými ústami a dodržiavali všetky jeho pokyny aj povinné cik pauzy. Aj keď sa niektorým nechcelo....Preto mu patrí odo mňa obrovské poďakovanie a nech mu pán Fellner prihodí nejaké to EURO na prémiách....hihihi. Ďakujem cestovke BUBO - you are the best Štefan Sopóci, Malacky - účastník zájazdu
12. 6. 2013
Už pár dní na Slovensku,ale myšlienkami,ktoré sa neustále vracajú,sme stále na zájazde.Počiatočný šok z kultúry-zo života tamojších ľudí,sa miešal s poznaním krásnych stavieb,duchovnom hinduistických miest,prepletaný našimi dobrodružstvami,ktoré sme denno denne prežívali.Nezabudnuteľný let okolo Everestu,ranné vstávanie pre pohľad na Annapurnu,trek, aj samotný rafting.Prechádzka národným parkom v Chitwane a kúpanie so slonmi nemalo chybu.India so 40C teplotami nás privítala vo Varanasi.Ten krásny rituál uspávania Gangy vo mne zanechal trvalú stopu.Boli sme fajn skupina a zábava bola hádam stále.To všetko pod taktovkou nášho čaču-sprievodcu Peťka Blažeka.Jeho neúnavnosť,nadšenie pre obe krajiny a jeho rozprávačský talent nás len utvrdil v tom,že je človekom na správnom mieste a boli sme radi,že ho máme.Už teraz hľadáme krajinu,ktorú by sme chceli pozrieť a veríme,že opäť budeme tak spokojné a nadšené,ako z tohto super zájazdu. Namaste priatelia,bolo nám s vami fajn. Zuzka,Lucka
7. 6. 2013
Zdravím Vás Bubáci a cestovatelia...! V nedelu sme dorazili z Nepálu a Indie, zájazd komfort... Doteraz neustále som myšlienkami pri tom ako bolo, čo sme zažili, čo videli... Všetko to čo BUBO ponúka a ešte viac, ako bonus výborného sprievodcu Peťka, ktorý nám všetko podal, vysvetlil... nekonečne množstvo informácii a dobrej nálady:) Mali sme sa fantasticky, boli sme taka parta, že neviem kedy sa to zase takto podarí... Všetci ktorí váhate, neváhajte toto nikde inde neuvidíte a takéto emócie nezažijete, budete sa cítiť ako v dokumentárnom filme... A aby toho nebolo cez deň málo, večer sme šli do indického kina na nový Bollywoodský trhák a stálo to za to!! atmosféra v kine ako na fotbale... Dakujem Bubáčikom za dokonale zvládnutu organizáciu pobytu v náročnom prostredí, Peťko to mal premyslene niekoľko krokov dopredu, bol empatický a milý:) Tisíc krát počuť a raz zažiť je fakt rozdiel, ešte zas vďaka! Martina Strenková
18. 1. 2013
Fantasticky zazitok, od zaciatku az do konca. Ako ceresnicka na torte Silvestrovska party v rockovom klube v Kathmandu. Zda sa, ze zimny termin napriek chladnemu pocasiu ma svoje vyhody, lebo sme videli nosorozce aj krokodily, krasne vyhlady na kopce Himalaji a neobtazoval nas hmyz. Rafting sme vymenili za bicyklovy vylet po dedinach okolo Chitwanu a myslim, ze nikto z nas nelutuje. Velka vdaka Petovi Blazekovi za perfektnu organizaciu a velmi priatelsku atmosferu. Budeme dlho spominat. Treba to zazit, kto nevidel Indiu, nepozna svet a kto nebol vo Varanasi, nebol v Indii. Dakujeme. Lucia a Julo
17. 1. 2013
V nedelu 13.1.2013 sme sa vratili zo zajazdu Nepal, India. Poznavanie tychto krajin so skvelou partiou ludi na cele s perfektnym sprievodcom Petom bolo skutocne nezabudnutelnym zazitkom. Zazili sme toho za dva tyzdne velmi vela, obrovske kontrasty, intenzivne zazitky. Bubo ma opat nesklamalo - vyborne naplanovany zajazd, vseto vymakane do najmensich detailov. Aj ked nas trochu prekvapila zima v Nepale, ci 8 hodinove meskanie vlaku z Varanasi do Agry - nasa vesela partia s Petom a z domu donesenymi zahrievacmi zvladla aj tieto objektivne neprijemnosti. Tazko sa neopakovat - fakt intenzivne prezite dva tyzdne plne poznania, zabavy, prijemnych ludi a nezabudnutelnych zazitkov. Vdaka Peto, vdaka Bubo, tesim na dalsiu cestu. Alena J.
15. 1. 2013
Ahojte, chceli by sme sa podakovat Petovi Blazekovi, za uzasne zorganizovaný zajazd a uzasne prezité dva týždne v Indii a Nepále. Este teraz, nemozem uverit tomu, co všetko sme tam zažili. Peto je uzasný sprievodca, klobuk dole nad tým ako všetko nečakane bravurne zvládol a ake nevyčerpatelne informácie o všetkom ma. Dakujeme Bubo, ze mate takého super sprievodcu. Anička a Romanko
15. 1. 2013
Ahojte bubacikovia ....ja som stale myslienkami v Nepale a v Indii. Je to neuveritelne kolko sme videli a kolko precestovali. ....samozrejme navyse odmeneni krasnymi a nezabudnutelnymi zazitkami. Zistila som, ze sa to tazko niekomu rozprava a preto som rada, ze som to mohla zazit. Urcite ma na tom velky podiel Peto, ktoreho som kazdym dnom viac a viac obdivovala. Vobec nechapem ako to robil, ze bolo vzdy vsetko na minuty presne pripravene. Boli ste niekedy niekto v hoteloch kde ste necakali na kluc viac ako 5 minut? Vysli sme z hotela a uz boli pripravene rikse alebo na zapisknutie autobus. Dzipy na nas cakali na hranici.....atd. A to nehovorim o vedomostiach, ktore nam Peto tlmocil tak ako keby daval srdce na dlani. Je to kuzelnik a za to mu/Ti velka vdaka. Aj vam mili bubacikovia dakujem za super atmosku pocas celeho zajazdu. Lýdia Šándorová
15. 1. 2013
Poznávací dovolená Indie, Nepál není asi pro každého. Ale pro toho, kdo čeká od dovolené něco navíc, je to určitě ta správná volba. Musí však zejména Indii přijmout takovou, jaká je…. Žádný film ani vyprávění o Indii Vám tuto zemi nedokáže přiblížit. Indie se musí cítit, vnímat všemi smysly. Indie se prostě musí navštívit a pobyt v ní určitě v každém zanechá nezapomenutelné zážitky a nepopsatelné pocity. A dle našeho názoru pořádaný zájezd cestovní kanceláří BUBO je ta nejlepší volba. Zájezd je velmi dobře obsahově (přírodní krásy, zvířata, lidé, města, památky světového významu, různé druhy dopravy) i časově (po náročných úsecích vždy následují úseky klidnější) strukturován. Jeho obsah je zvolen tak, abyste obě země za tak velmi krátkou dobu co nejvíce procítili a poznali, abyste se znovu vrátili a navštívili další jejich zajímavé části…. Na Indii i Nepál je cestovní kanceláří zajištěn velmi slušný standard ubytování, dopravy kvalitními autobusy, stravy ve vybraných restauracích a komplexní průběh celého pobytu. Navíc s cestovní kanceláří jezdí pohodoví lidé, kteří mají společný cíl a to, co nejvíce poznat danou lokalitu a užít si dovolenou plnými doušky… Bylo nás 21 vůbec to nevadilo. Naopak. Byli jsme skvělá parta splňující ve všech bodech výše napsané. Žádný „protiva“, žádný problém. Všem za to nesmírné díky…. Ale co já, můj manžel a všichni naši známí, kteří s cestovní kanceláří BUBO jezdí na poznávací zájezdy, nejvíce na BUBU oceňujeme, jsou velmi schopní průvodci. Tento zájezd nám to nejen potvrdil, ale poznanou dosavadní laťku posunul ještě více. Peter Blažek, který nám na této dovolené dělal průvodce, je průvodce z říše snů. TOP průvodce. Přirozený vůdce. Absolutní profesionál, pro kterého není nic nemožné, který svým osobním přirozeným přístupem způsobí, že se zúčastníte i toho, nad čím byste doma jen kroutili hlavou. Který nevyvolává, i když je problém, žádný stres, žádný tlak. Nejen, že má hluboké znalosti o regionu, jednotlivých náboženstvích a filozofiích, ale umí je poutavě a srozumitelně podat. I po třech hodinách jeho vyprávění toužíte po dalších informacích… Vše vykládá s nadšením a láskou pro Indii i Nepál se vším všudy a nadchne i Vás. S ním jsme se po celou dobu naší dovolené cítili jako v ráji. Peťo, ještě jednou díky… Marie a Evža
8. 11. 2012