Palestína, Izrael

Izrael, Palestína

Cesta po miestach kde to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do dvoch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis a rozdeľuje politika.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 000 €

Izrael, Palestína

7 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantujú maximálnu odbornosť
 • Naša srdcová destinácia
 • Slovenskí sprievodcovia s mnohoročnými skúsenosťami
 • Informácie až pod kožu
Zobraziť mapu

Celodenná prehliadka Jeruzalemu: staré mesto a jeho štyri štvrte moslimská, židovská, kresťanská a arménska, Skalný dóm a mešita Al Aksa. Miesto príbehov, kde Abrahám takmer obetoval Izáka, Múr nárekov, kam si aj Vy vložíte svoje prianie, Via Dolorosa a Chrám Božieho hrobu: miesto poslednej cesty Ježiša Krista. Krivoľaké uličky starého mesta, plné vôní a atmosféry, hora Sion, Večeradlo, Dávidova pevnosť, zvony a muezíni, Damašská brána, nikdy sa nekončiace príbehy Palestíny a Zasľúbenej zeme, sladký mätový čaj. S nami spoznáte toto mesto do poslednej bodky.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, ale aj posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, z ktorého vstanú Židia ako prví v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalema. BETLEHEM: Bazilika Narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedivým múrom? BETÁNIA: miesto Lazarovho zmŕtvychvstania a návrat do Jeruzalemu.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde je biblická Sodoma a Gomora. QUMRAN: miesto zvitkov od Mŕtveho mora, prechádzka po ruinách dávneho osídlenia, audiovizuálna prezentácia. Najstaršie a najnižšie položené mesto na svete JERICHO. Uvidíte, čo dokáže jedna trúba. Prosperujúca oáza pod hladinou mora a v tieni Hory pokušenia, miesta, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi, ruiny starého Jericha, ktoré má viac ako desaťtisíc rokov.

Na chvíľu sa ešte vrátime do Negevskej púšte, do pevnosti MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Presun na sever krajinym, NAZARET: najväčšie arabské mesto na izraelskom území. Bazilika Zvestovania a Kostol svätého Jozefa, Kána galilejská, miesto prvého a veľmi sympatického zázraku.

GENEZARETSKÉ JAZERO: úrodný kraj na úpätí Golanských výšin, miesta posvätené účinkovaním Ježiša Krista, Hora Blahoslavenestiev a miesto rozmnoženie chleba a rýb, Kristovo mesto Kafarnaum, krst vo vodách Jordánu, kóšer ryba v jednej z najlepších reštaurácií severného Izraela.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 6x ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Izraeli
 • miestnych sprievodcov podľa potreby

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky cca 265 euro, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií 60 euro , cestovné poistenie a individuálne výdaje

Termíny a ceny

Termín Cena  
13.10.2017
19.10.2017
1 340 €
Objednať
05.03.2018
11.03.2018
1 110 €
Objednať
01.04.2018
07.04.2018
1 230 €
Objednať
30.04.2018
06.05.2018
1 230 €
Objednať
16.07.2018
22.07.2018
1 230 €
Objednať
15.10.2018
21.10.2018
1 110 €
Objednať
29.10.2018
04.11.2018
1 000 €
Objednať

Odporúčame

Jordánsko , +2 viac
10 dní
1 740 €
Turecko , +4 viac

Blízky východ

25.03. → 07.04.2018 +3 ter.
14 dní
2 410 €

 

 
Jablonkova Svetlana
Izrael,Palestina
Skvelý zájazd s Petrom Reaom - Izrael je prekrásnakrajina,zaujímavá,so skve lou atmosférou,Jeruzalem plný histórie v starom meste,odporúčam aj pamätník holokaustu Yad Vasem,Masada,Qumrán,absolutne bezpečný kus sveta,sprevádza Peter Rea - inteligenntný,empatický rozhľadený,proste chodte a zažite to všetko pekné čo my.
Svetlana Jablonková

Z Zuzana Kolmačková

 
Včera večer sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Izrael, Palestína a chcela by som vyzdvihnúť nášho sprievodcu - Petra, ktorý bol nadštandardne znalý histórie, biblických súvislostí a veľkej ochoty podeliť sa s nami o tieto skúsenosti.

Súčasne by som chcela všetkých, ktorí váhajú nad navštívením tejto krajiny povzbudiť, aby sa smelo vydali po stopách Starého a Nového zákona a určite budú viac než spokojní.
Naše putovanie počas tých pár dní bolo veľmi pokojných, takže ani tejto situácie sa netreba obávať. Dokonca aj bezpečnostné kontroly na letisku boli vcelku zvládnuteľné.

Krajina, jej pamiatky, história, odkazy pre nás a budúce pokolenia nás veľmi oslovili a obohatili aj duchovný rozmer života.

Vrelo odporúčam a ďakujem za príjemnú skupinu, sprievodcu a Bubo za skvelú organizáciu.

Veľa štastných obohacujúcich zážitkov!
Zuzana

 

 

Krátky čas - od 26.3.2014 do 1. 4. 2014 - strávený v krajinách Palestína/Izrael so skvelým sprievodcom "Petrom" cez našu BUBO cestovku bol pre všetkých zúčastnených jednoznačne obohacujúci. Peter svojim výkladom históriu perfektne priblíži, následne pridá svoje poznania o súčasných reáliách krajín a ešte k tomu porozpráva svoje zážitky tak, že v tom okamihu uveríte aj to, že po dobyvateľoch Masady ostal zachovaný "nástroj", ktorým prerazili jeho hradby :). Super zážitky , DOPORUČUJEM všetkým, ktorí majú túžbu vidieť to o čom sa veľa rozpráva. Naozaj platí - lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Zdravím našu "veľkú 12člennú skupinu".
Daniela

 

 
Pred mesiacom sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Jordánsko ,Palestína Izrael a musím povedať, že i keď sme precestovali pol sveta s manželom, tak toto bol najhodnotnejší zájazd !!

I keď máme viac ako pol života za sebou / 77 a 70 / a mysleli sme si , že poznáme históriu, náboženstvo a geografiu, tak to nebolo tak.

Nikdy nepochopím, kde berie náš sprievodca pán Peter Rea tie vedomosti, ktorými nás "kŕmil" po celých 11 dní. Musím pravdu povedať, že keď sme sa vrátili, tak sme mali zo všetkého gali-matiáš.Ale po pár dňoch po návrate sme si sadli za počítač a vygúglovali sme si jednotlivé miesta ktoré sme navštívili a pomaly, dnes po mesiaci začíname chápať jednotlivé udalosti a históriu.
Spoznali sme veľmi milých ľudí, bol to dobrý kolektív.

Doporučujem všetkým záujemcom o cestovanie a poznávanie histórie, krajín a udalostí, cestovnú kanceláriu BUBO ! Majú to vymakané, vedia o každom kameni ktorý je starší ako 100 rokov všetko, všetky zastávky, hotely, reštiky sú na úrovni nehovoriac o sprievodcoch. Viem to, pretože členovia našej rodiny s nimi chodia často.
Choďte s nimi, nebudete ľutovať !!!
Ľubica a Ivan Wlachovskí

 

 
V dňoch 7 - 13. 5. 2013 sme sa s manželkou zúčastnili poznávacieho zájazdu v Izraeli, ktorý organizovala cestovná kancelária BUBO. S odstupom času musím skonštatovať, že to bol pre nás nezabudnúteľný zážitok. Počas tohto zájazdu sme videli a boli sme oboznámení s miestami, ktoré úzko súvisia s históriou Izraela. Podrobne sme spoznali nielen biblické miesta(Jeruzalem, Nazaret, Betlehem,Genezaretske jazero) ale aj miesta, ktoré sú z historického hľadiska pre samotných Izraelčanov veľmi významné( pevnosť Masada, Haifa). Organizácia zájazdu bola perfektná. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteloch na úrovni a aj doprava klimatizovaným autobusom bola veľmi príjemná a hlavne bezpečná. Počas celého zájazdu sa nevyskytli žiadne organizačné ani iné problémy. Najväčšiu zásluhu na tom mal náš sprievodca Peter Rea, ktorý to veľmi dobre organizoval, o všetkom nás podrobne informoval, sprevádzal nás aj v čase mimo programu zájazdu(bohoslužby v Jeruzaleme) No a klobúk dole pred jeho vedomosťami, ktoré sa týkajú histórie nielen Izraela, ale aj histórie ostatných náboženstiev, ktoré sú zastúpené v Izraeli. Taktiež nás veľmi podrobne oboznámil so súčasnou politickou situáciou na strednom východe. Hlavne jeho zásluhou zájazd dopadol veľmi dobré a u nás zanechal tie najlepšie dojmy. Budeme na to dlho spomínať.

P. Terpák

 

 
Som veľmi šťastná, že som nakoniec do Izraela šla, napriek naším správam v mediach. Všetko bolo úžasné. Hlavne musím podakovať nášmu sprievodcovi Petrovi, ktorý mám poukazoval a povodil nás po takých miestach ktoré sme ani nemali v programe. Srdečná vdaka. Myslím, že Bubo získava svojích zákazníkov aj vdaka takýmto excelentným sprievodcom. Vrele doporučujem tento zájazd aj všetkým zdravým seniorom. Organizácia zájazdu fungovala ako švajčiarske hodinky. Ešte raz srdečná vdaka za krásne zážitky.

Hana

 

 
Je zaujimave pozriet sa na miesta, o ktorych citate v knihach. Ale vidiet a prechadzat sa po miestach, o ktorych sa pise v Biblii je uuuuplne iny zazitok. Vdaka nasmu sprievodcovi mam kondiciu dostihoveho kona (tolkoto som sa nenachodila za poslednych 10rokov) a hlavu plnu informacii (snad ani pred statnicami som ich nemala tolko), ale urcite to stalo za to !!! Velka vdaka Peto :-)

Miriam

 

 
Nasa skupina 20 cestujucich, cestujuca po jordansku, palestine a izraeli sa ma uplneeee nadherne, uplne krasne, spoznavame vsetko co sa len spoznat da. Vsetko je skvele zorganizovane, pocasie uzasne. Takze tento poznavaci zajazd doporucujeme , a myslime si ze je vyborny aj preto lebo nasa sprievodkyna Kamila je, a to vobec neprehanam, dokonala. Dakujeme.
Alexandra


 • 1 / 1