Palestína, Izrael

Cesta po miestach kde to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do dvoch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis a rozdeľuje politika.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 990,00 €

Izrael, Palestína

7 dní
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantujú maximálnu odbornosť
 • Naša srdcová destinácia
 • Slovenskí sprievodcovia s mnohoročnými skúsenosťami
 • Informácie až pod kožu
 

Celodenná prehliadka Jeruzalemu: staré mesto a jeho štyri štvrte moslimská, židovská, kresťanská a arménska, Skalný dóm a mešita Al Aksa. Miesto príbehov, kde Abrahám takmer obetoval Izáka, Múr nárekov, kam si aj Vy vložíte svoje prianie, Via Dolorosa a Chrám Božieho hrobu: miesto poslednej cesty Ježiša Krista. Krivoľaké uličky starého mesta, plné vôní a atmosféry, hora Sion, Večeradlo, Dávidova pevnosť, zvony a muezíni, Damašská brána, nikdy sa nekončiace príbehy Palestíny a Zasľúbenej zeme, sladký mätový čaj. S nami spoznáte toto mesto do poslednej bodky.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, ale aj posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, z ktorého vstanú Židia ako prví v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalema. BETLEHEM: Bazilika Narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedivým múrom? BETÁNIA: miesto Lazarovho zmŕtvychvstania a návrat do Jeruzalemu.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde je biblická Sodoma a Gomora. QUMRAN: miesto zvitkov od Mŕtveho mora, prechádzka po ruinách dávneho osídlenia, audiovizuálna prezentácia. Najstaršie a najnižšie položené mesto na svete JERICHO. Uvidíte, čo dokáže jedna trúba. Prosperujúca oáza pod hladinou mora a v tieni Hory pokušenia, miesta, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi, ruiny starého Jericha, ktoré má viac ako desaťtisíc rokov.

Na chvíľu sa ešte vrátime do Negevskej púšte, do pevnosti MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Presun na sever krajinym, NAZARET: najväčšie arabské mesto na izraelskom území. Bazilika Zvestovania a Kostol svätého Jozefa, Kána galilejská, miesto prvého a veľmi sympatického zázraku.

GENEZARETSKÉ JAZERO: úrodný kraj na úpätí Golanských výšin, miesta posvätené účinkovaním Ježiša Krista, Hora Blahoslavenestiev a miesto rozmnoženie chleba a rýb, Kristovo mesto Kafarnaum, krst vo vodách Jordánu, kóšer ryba v jednej z najlepších reštaurácií severného Izraela.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 6x ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Izraeli
 • miestnych sprievodcov podľa potreby

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky cca 265 euro, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií 60 euro , cestovné poistenie a individuálne výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
02.04.2017
08.04.2017
1 290,00 €
15.07.2017
21.07.2017
1 290,00 €
13.10.2017
19.10.2017
1 140,00 €
02.11.2017
08.11.2017
990,00 €

Hebron a 2 najsvätejšie miesta Židov

Prichádzame k Múru nárekov. Som tu opäť po tak dlhej dobe. Posledne som tu bol na Pesah pred vyše 20 rokmi, Teraz je Pesah opäť a je tu bombovo. Keď…

Ľuboš Fellner, BUBO
19
APR
16:39
2017

Veľký piatok na Golgote

Vo štvrtok volal celý jeruzalém Hosana a Ježiš kráčal na horu Sion. My kráčame po tých istých stopách. Prichádzame do budovi, kde je dole pomyselná hrobka kráľa Dávida (toho čo zabil…

Luboš Fellner, BUBO
19
APR
13:07
2017
Peter Rea Peter Rea

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponoríme sa spolu do histórie ľudstva, podáme ruku beduínom, zamyslíme sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnáme sladký mätový čaj. Započúvajte sa s nami do trmy - vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete.

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponoríme sa spolu do histórie ľudstva, podáme ruku beduínom, zamyslíme sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnáme sladký mätový čaj…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0