Kam cestovať do Izraela?

Najvyhľadávanejšími miestami v Izraeli sú najmä jeho mestá, bohaté na históriu a náboženské pamiatky.

Jedným z najväčších lákadiel na zájazde do Izraela je Jeruzalem v Júdskych horách (cca 700 m.n.m.), sväté mesto kresťanstva, islamu a judaizmu. K jeho najdôležitejším historickým a pútnickým miestam v patrí Múr nárekov, Chrámová hora, krížová cesta Via Dolorosa aj Chrám Božieho hrobu. Silný biblický význam má aj Olivová hora a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady.

Nazaret je najväčšie arabské mesto na izraelskom území, spojené s životom Ježiša Krista. Okrem svojej veľkej náboženskej hodnoty je bohaté na kultúru a históriu, nehovoriac o archeologických pozostatkoch.

Tel Aviv kombinuje pokojné pláže, pulzujúci nočný život, autentické trhy, kulinárske špeciality a mnoho ďalšieho. Je otvorený a liberálny, a tak si tu každý nájde svoje miesto.

K top miestam v Izraeli patrí aj Eilat, raj pre potápačov. Podmorským životom sa Červenému moru vyrovná máloktoré iné.

Relax na zájazde do Izraela zažijete pri Mŕtvom mori, najnižšie položenej vodnej ploche na zemeguli. Voda v Mŕtvom mori obsahuje 10x viac soli ako obyčajná morská voda a nánosy bahna majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus.

Spojte si dovolenku v Izraeli s návštevou Jordánska alebo Libanonu a spoznajte Blízky východ ešte hlbšie. S akýmikoľvek otázkami o dovolenke v Izraeli vám radi pomôžeme.

Spoznali sme 3 náboženstvá, 3 svety, 3 kultúry a hlavne ľudí, ich svet a život. Náš sprievodca Peter nás zobral na miesta, ktoré by sme inak neobjavili (aj na české pivo a pravú sacherovú tortu...), aj na miesta, ktoré s inou cestovkou nikdy neuvidíte. Určite to bola len moja prvá návšteva Izraela!

Jana Miková

Klient

TA3
Rady na cesty do Izraela

(00:11:19)

Kam ísť v Izraeli očami Ľuboša Fellnera

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - JORDÁNSKO PALESTÍNA IZRAEL

JORDÁNSKO PALESTÍNA IZRAEL

Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš. Ruch na jeruzalemskom bazáre, zvuk zvonov v Nazarete, úžasná Petra, Wadi Rum a relax pri…

Poznávací zájazd, dovolenka - PALESTÍNA IZRAEL

PALESTÍNA IZRAEL

Cesta po miestach kde to všetko začalo. Cestujte s nami do dvoch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis a rozdeľuje politika. Jedinečné náboženské pamiatky aj moderný a liberálny Tel Aviv na brehu…

Poznávací zájazd, dovolenka - IZRAEL - JORDÁNSKO - LIBANON

IZRAEL - JORDÁNSKO - LIBANON

Maximalistická cesta Blízkym východom. Dotkneme sa srdca Osmanskej ríše a čarokrásneho Libanonu aj miest, kde vznikla abeceda a boli položené základy dnešnej civilizácie.

Poradíme vám

K

Ázia  

Palestína, Jordánsko, Izrael


náročnosť

10 dní

Trvanie

2390
F

Ázia  

Palestína, Jordánsko, Izrael


náročnosť

10 dní

Trvanie

2050
K

Ázia  

Palestína, Izrael


náročnosť

6 dní

Trvanie

1470

Ulovte viac zážitkov

Pláže Tel Avivu

Pláže Tel Avivu

Liberálne mesto na brehu Stredozemného mora. Ukážeme vám tie najlepšie reštaurácie, nočné bary a život na pláži.

Na Via Dolorosa

Krížová cesta, kde sa stretávajú veriaci s turistami, kresťanskí pútnici s arabskými obchodníkmi. Prejdite sa v stopách poslednej cesty.

Pri Múre nárekov

Ponorte sa s nami do magickej atmosféry jedného z najsilnejších náboženstiev planéty.

Mŕtve more

Mŕtve more

Len aby vás pri odlete domov colníci v pase spoznali. Zopakujte našu procedúru trikrát a omladnete o 3 roky. Kožu budete mať hľadkú ako bábätká a vyliečite si vaše neduhy.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test